Duna

Duna

17.6. 22:35
HBO
150 minut
2021
USA / Kanada Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Kultovní sci-fi dílo vypráví o mocenských bojích uvnitř galaktického Impéria, v nichž jde o ovládnutí planety Arrakis: zdroje vzácného koření - melanže, jež poskytuje zvláštní psychické schopnosti, které umožňují cestování vesmírem. Padišáh imperátor svěří správu nad Arrakisem a s ní i komplikovanou těžbu neobyčejné látky vévodovi rodu Atreidů. Celá anabáze je ale součástí spiknutí, z něhož se podaří vyváznout jen vévodovu synovi Paulovi a jeho matce, kteří uprchnou do pouště. Jejich jedinou nadějí jsou nedůvěřiví domorodí obyvatelé fremeni, schopní trvale přežít ve vyprahlé pustině. Mohl by Paul Atreides být spasitelem, na kterého tak dlouho čekají? (Vertical Ent.)

Více informací

Podobné tituly

John Oliver: Co týden dal a vzal
Sektor
Spy/Master
Chevalier

O pořadu

česky, anglicky česky, anglicky
2021
USA / Kanada Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Kultovní sci-fi dílo vypráví o mocenských bojích uvnitř galaktického Impéria, v nichž jde o ovládnutí planety Arrakis: zdroje vzácného koření - melanže, jež poskytuje zvláštní psychické schopnosti, které umožňují cestování vesmírem. Padišáh imperátor svěří správu nad Arrakisem a s ní i komplikovanou těžbu neobyčejné látky vévodovi rodu Atreidů. Celá anabáze je ale součástí spiknutí, z něhož se podaří vyváznout jen vévodovu synovi Paulovi a jeho matce, kteří uprchnou do pouště. Jejich jedinou nadějí jsou nedůvěřiví domorodí obyvatelé fremeni, schopní trvale přežít ve vyprahlé pustině. Mohl by Paul Atreides být spasitelem, na kterého tak dlouho čekají?


(Vertical Ent.)

Tvůrci

Denis Villeneuve

Hrají

Charlotte Rampling, Zendaya, Oscar Isaac, Stellan Skarsgård, Roger Yuan, Jason Momoa, Rebecca Ferguson, Dave Bautista, Oliver Ryan, Javier Bardem, Stephen McKinley Henderson, David Dastmalchian, Björn Freiberg, Chen Chang, Neil Bell, Michael Nardone, Sharon Duncan-Brewster, Charlie Rawes, Babs Olusanmokun, János Timkó, Jimmy Walker, Paul Bullion, Timothée Chalamet, Josh Brolin, Golda Rosheuvel, Ferenc Iván Szabó, Tachia Newall, Gloria Obianyo