Osm Hor

Osm Hor

27.5. 00:30
HBO
150 minut
2022
Drama

Pietro je chlapec z rušného italského města, Bruno je kluk ze zapomenuté alpské vesnice. Jeden se každé léto vrací do hor s rodiči, druhý kopce nikdy neopouští. Sdílí lásku k majestátním vrcholům, složitý vztah k vlastním otcům a časem i husté plnovousy. Tak jako příroda roste, usychá a znovu vzkvétá, mění se i jejich přátelství. Ztráta v Pietrově životě ho po mnoha letech zavede zpět na venkov a opětovné setkání s Brunem změní jeho pohled na svět. Za adaptaci stejnojmenné knihy Paola Cognettiho o přerodu chlapců v muže, hodnotě přátelství a hledání smyslu života v tichu spektakulárních Alp či Himálaje, získali režiséři Felix van Groeningen a Charlotte Vandermeersch Cenu poroty na festivalu v Cannes. (Aerofilms)

Více informací

Podobné tituly

John Oliver: Co týden dal a vzal
Zaměřeno na
Totalcar
Sektor

O pořadu

česky, anglicky česky, anglicky
2022
Drama

Pietro je chlapec z rušného italského města, Bruno je kluk ze zapomenuté alpské vesnice. Jeden se každé léto vrací do hor s rodiči, druhý kopce nikdy neopouští. Sdílí lásku k majestátním vrcholům, složitý vztah k vlastním otcům a časem i husté plnovousy. Tak jako příroda roste, usychá a znovu vzkvétá, mění se i jejich přátelství. Ztráta v Pietrově životě ho po mnoha letech zavede zpět na venkov a opětovné setkání s Brunem změní jeho pohled na svět. Za adaptaci stejnojmenné knihy Paola Cognettiho o přerodu chlapců v muže, hodnotě přátelství a hledání smyslu života v tichu spektakulárních Alp či Himálaje, získali režiséři Felix van Groeningen a Charlotte Vandermeersch Cenu poroty na festivalu v Cannes.


(Aerofilms)

Tvůrci

Charlotte Vandermeersch, Felix van Groeningen

Hrají

Luca Marinelli, Alessandro Borghi, Filippo Timi, Andrea Palma, Elena Lietti, Gualtiero Burzi, Lupo Barbiero, Cristiano Sassella, Elisabetta Mazzullo, Surakshya Panta, Elisa Zanotto, Paolo Cognetti, Chiara Jorrioz, Francesco Palombelli, Benedetto Patruno, Iris Barbiero, Alex Sassella, Fiammetta Olivieri, Adriano Favre, Leandro Gago, Daniela De Pellegrin, Aurora Pernici, Ermes Piffer, Cheche Gurung, Wangdi Gurung, Eric Olsen, Dagny Mjos, Marco Spataro, Stefano Percino, Emrik Favre