Napoleon v exilu

Napoleon v exilu

16.6. 07:00
CS History
75 minut
2019
Itálie Dokumentární / Drama / Historický

Byl jedním z největších vojevůdců historie, státníkem, který v mnohém změnil svět. Letos v květnu uplynulo 200 let od jeho úmrtí. Napoleon Bonaparte. Muž mnoha tváří, jedněmi obdivovaný, druhými zatracovaný. Tento dokument přibližuje jeho život během 300 dní, kdy byl ve vyhnanství na italském ostrově Elba. Sem byl vyslán po krachu tažení do Ruska v roce 1814, dokázal tu ale natolik zmobilizovat své síly, aby uprchl a bez jediného výstřelu opět obsadil císařský trůn. Prostřednictvím rozhovorů s odborníky a 3D rekonstrukcí odhalte tajemství slávy i pádu jedné z nejslavnějších postav světové historie. (CS Mystery)

Více informací

Podobné tituly

Pověsti a záhady českých hradů
XP Guide
Strůjci zla

O pořadu

česky
2019
Itálie Dokumentární / Drama / Historický

Byl jedním z největších vojevůdců historie, státníkem, který v mnohém změnil svět. Letos v květnu uplynulo 200 let od jeho úmrtí. Napoleon Bonaparte. Muž mnoha tváří, jedněmi obdivovaný, druhými zatracovaný. Tento dokument přibližuje jeho život během 300 dní, kdy byl ve vyhnanství na italském ostrově Elba. Sem byl vyslán po krachu tažení do Ruska v roce 1814, dokázal tu ale natolik zmobilizovat své síly, aby uprchl a bez jediného výstřelu opět obsadil císařský trůn. Prostřednictvím rozhovorů s odborníky a 3D rekonstrukcí odhalte tajemství slávy i pádu jedné z nejslavnějších postav světové historie.


(CS Mystery)

Tvůrci

Stefano Muti

Hrají

Eric Fraticelli, Marcello Mazzarella, Paola Pessot, Francesco Acquaroli, Vanni Bramati, Paola Gassman, Chiara Conti, Rosa Pianeta