Lovci zločinců

Lovci zločinců

S01E01 - Proměna

22.11. 23:00
Nova Gold
55 minut
2011
USA Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

Johna Reese, bývalého agenta CIA, který po smrti své snoubenky žije jako bezdomovec, vyhledá záhadný pan Finch a nabídne mu práci. Vynalezl program, který předpovídá zločiny, které se teprve stanou. Počítač jim sdělí jméno člověka, který bude účastníkem zločinu, a Reese musí odhalit, o jaké provinění jde, je-li dotyčný obětí nebo pachatelem a jak mu předejít. V prvním případě se snaží chránit státní návladní Dianu před zabijáky a zkorumpovanými policisty, ale zjistí, že Diana je sama vůdkyní gangu. Všechny odhalí nebo zlikviduje a získá jednoho z nich, Fusca, jako pomocníka. Na stopě mu je vyšetřovatelka Carterová. A Johna čeká další případ...(TV Nova)

Více informací

Epizody

Řada 1
S01E03

Hazardní mise

26.11. 10:30, Nova Gold, 60 minut

Hazardní mise

Superpočítač upozorní na číslo sociální pojistky patřící bývalému vojákovi Joeymu. Po návratu z Iráku se přidal ke gangu bývalých vojáků, kteří se v civilním životě pustili do vykrádání bank. Aby mohl být Reese Joeymu nablízku, vloudí se do gangu. Zjistí, že Joey není zločinec a dělá to jen proto, aby finančně zabezpečil dceru padlého kamaráda. Carterová je gangu také na stopě a odhalí, že Latimer hraje nečistou hru a jednotlivé členy průběžně likviduje a nahrazuje novými. Při poslední akci se chce zbavit celého týmu, ale Reese s Joeym vyváznou. Latimer je vzápětí svým šéfem zavražděn. Carterová se spojí s Reesem a řekne mu, že po něm nikdy nepřestane pátrat.(TV Nova)

S01E04

Anděl strážný

27.11. 10:40, Nova Gold, 60 minut

Anděl strážný

Superpočítač označí jako rizikovou osobu bezúhonnou doktorku Megan. Reese zjistí, že Megan tráví noci po barech a sleduje ji Andrew Benton, fanatický pronásledovatel a sexuální delikvent, který svým obětem nejdřív podává drogy a poté je zneužije. Reese chce Megan ochránit, odhalí však, že to ona loví Bentona a chystá se ho zabít, aby se mu pomstila za smrt své sestry, kterou také kdysi zneužil. Reese využije skupinu dealerů propojenou s mexickým drogovým kartelem, ukradne jejich zboží a nastrčí ho Bentonovi. Chce, aby byl výtečník zatčen dřív, než se k němu dostane Megan. Carterová dál pátrá po Reesovi a vyslechne i Finche. Reese vydírá policejního kapitána s cílem převést Fusca do okrsku Carterové, kde by mohl sabotovat její vyšetřování.(TV Nova)

S01E05

Rozsudek

28.11. 10:50, Nova Gold, 55 minut

Rozsudek

Superpočítač označí jako rizikovou osobu nesmlouvavého soudce Gatese. Neznámí muži unesou Reesovi před nosem soudcova syna. Za únosem stojí východoevropský pouliční gang. Zločinci požadují, aby soudce osvobodil bankéřku, která stojí za jejich operacemi s praním špinavých peněz. Reese poruší své předchozí zásady a sejde se s Gatesem. Radí mu, ať celý proces pozdrží. Nakonec se mu podaří navodit dojem, že požadavky únosců jsou vyslyšeny a bankéřka je volná. Poté Reese osvobodí soudcova syna a detektivu Carterové naservíruje celý gang.(TV Nova)

S01E06

Náprava

29.11. 10:30, Nova Gold, 55 minut

Náprava

Reese se ujímá případu Zoe Morganové, která podniká jako profesionální zprostředkovatelka. Žena se ocitne v nebezpečí ve chvíli, kdy se dostane ke kompromitující nahrávce konkurenční firmy usvědčující jejich šéfa z korupce. Carterová zatím řeší případ vraždy, kde je použita stejná vražedná zbraň jako v případě Elias. Začíná podezírat Reese, že nemá na svém kontě jen "dobré skutky".(TV Nova)

S01E07

Svědek

30.11. 10:30, Nova Gold, 60 minut

Svědek

Reese musí chrániť učiteľa Charlieho Burtona, ktorý sa v jednom z miestnych obchodíkov priplietol k vybavovaniu účtov medzi ruskou a taliansko-americkou mafiou a stal sa svedkom vraždy. Burton je navyše zranený a Reese sa ho snaží ošetriť. Situácia je o to komplikovanejšia, že Reesovi nefunguje mobil a na nejakú chvíľu tak stráca kontakt s Finchom ...(TV Dajto)

S01E08

Nepřítel

1.12. 10:45, Nova Gold, 55 minut

Nepřítel

Reese s Finchom sledujú bývalého agenta Stasi Ulricha Kohla. Mužovi, ktorý bol tajne dvadsaťštyri rokov väznený nemeckou vládou, sa podarilo utiecť a hľadá svojich bývalých priateľov zo Stasi. Hauff, Wernicke aj Steiller ho totiž predali vládam Ameriky a Nemecka výmenou za nový život v New Yorku. Navyše sa Kohl domnieva, že jeho bývalí kolegovia sú zodpovední za vraždu jeho manželky Anji, ktorá bola zabitá, keď sa s ním pokúšala utiecť z Nemecka ...(TV Dajto)

S01E09

Policistka na odstřel

1.12. 15:05, Nova Gold, 55 minut

Policistka na odstřel

Superpočítač označí detektiva Carterovou jako rizikovou osobu. Reese musí být opatrný, protože kdyby si ho Carterová všimla, zatkla by ho. Finch zjistí, že ji chce zabít Elias a hodlá využít někoho z případů, které Carterová právě vyšetřuje. Fusco se dozví, že její vraždu schválil i kapitán Lynch, kterému vadí její čestnost. Reese postupně eliminuje jednotlivé podezřelé, nakonec se však o vraždu pokusí nenápadný informátor zastrašený Eliasem. Reese přijde včas a přesvědčí Lynche, aby povolení k likvidaci Carterové odvolal.(TV Nova)

S01E10

Kvarteto

1.12. 22:50, Nova Gold, 55 minut

Kvarteto

Superpočítač označí jako rizikové hned čtyři osoby. Nemají zdánlivě nic společného, ale někdo je začne postupně vraždit. Reese s Finchem a také Carterová s Fuscem zjistí, že čtveřice byla svědkem autonehody syna senátora Hallena a rozdělila si peníze nalezené u mrtvoly. Jde o dolary za drogy. Reeseovi se podaří ochránit zbývající dvě svědkyně, ale vzápětí ho dostihne jeho minulost. CIA se dozví, že je naživu, a přes Carterovou zjistí, kde ho najdou. Chtějí ho jako zběhlého agenta zlikvidovat, ale jen ho postřelí. Nakonec Reese zachrání Finch s pomocí Carterové, ve které se pohne svědomí. Finch s těžce raněným Reesem zmizí ve tmě...(TV Nova)

Dostupné za 12 hodin
S01E11

Domovník

2.12. 22:35, Nova Gold, 55 minut

Domovník

Finch dopraví zraněného Reese do márnice, kde zaplatí tamnímu asistentovi, aby ho dal dohromady. Na dobu, kdy bude Reese na vozíku, mu Finch pronajme byt. Správce domu, kde se tento byt nalézá, Ernest Trask, je totiž další, na koho superpočítač upozorní. Navíc si Trask pořídil zbraň ze zastavárny a Finch u něj našel fotky jedné z nájemnic, Lily Thorntonové. Finch s Reesem docházejí k závěru, že Trask sleduje Lily. Reese má za to, že Trask jde po příteli Lily, Rickovi. Následný vývoj však ukáže, že je to naopak Rick, kdo pronásleduje Lily.(TV Nova)

Dostupné za 1 den
S01E12

Dědictví

3.12. 22:30, Nova Gold, 55 minut

Dědictví

Superpočítač označí jako rizikovou osobu mladou advokátku Andreu. Reese ji zachrání před dvěma zabijáky a s pomocí Carterové, která s nimi začíná spolupracovat, odhalí pachatele - kurátora propuštěných vězňů Galusku a úplatného pracovníka sociálky, kteří vykazují falešné děti trestanců a peníze za péči o ně si nechávají. Nahlédneme trochu do soukromí Finche, který se chce postarat o dospělého syna bývalého společníka Ingrama. Reeseovi se to moc nelíbí a nasadí na jeho sledování Fusca.(TV Nova)

Dostupné za 2 dny
S01E13

Důstojný protivník

4.12. 22:50, Nova Gold, 55 minut

Důstojný protivník

Superpočítač upozorní Reese s Finchem na Scotta Powella. Je to člověk oddaný své rodině, který pracuje pro město jako manažer pro výstavbu. V důsledku rozpočtových škrtů kongresmana Delanceyho však muž o práci přijde. Vychází najevo, že si Powell zažádal o zbrojní povolení a posílá Delanceymu výhrůžné dopisy. Existuje vážné podezření, že se ho chystá zavraždit. Zatímco Reese sleduje Powella, Finchovi dochází, že důkazy proti Powellovi jsou vykonstruovány. V důsledku toho se ale nepodaří zabránit útoku skutečného vraha na kongresmana. Powell je naopak pod náporem důkazů obviněn a zatčen FBI. Reese mu pomáhá v útěku. Díky Zoe Morganové se Finch dostává k Peterovi Mathesonovi, obchodnímu partnerovi Delanceyho. Právě on si najal zabijáka a hackera, díky nimž se mu podařilo shodit vinu na Powella a zároveň předejít vlastnímu možnému obvinění z korupce. Finch však získá nahrávku konverzace mezi Mathesonem a hackerkou a pomůže tak Powellovi.(TV Nova)

Dostupné za 3 dny
S01E14

Vlk samotář a mládě

5.12. 22:50, Nova Gold, 55 minut

Vlk samotář a mládě

Reese sa pokúša vyhľadať Darrena McGradyho. Neskôr však zisťuje, že byt, v ktorom má mladík bývať, je miestom činu, lebo starší brat Darrena bol pred troma dňami zavraždený. Za zločinom stoja traja muži napojení na Andreho, majiteľa miestneho komiksového kníhkupectva a zároveň distribútora drog ...(TV Dajto)

Dostupné za 4 dny
S01E15

Modrý kód

6.12. 22:55, Nova Gold, 60 minut

Modrý kód

Michael Cahill je ďalší, kto potrebuje Finchovu a Reesovu pomoc. Navonok je to skromný a bezúhonný samotár, v skutočnosti je však zapletený s veľkým pašeráckym gangom vedeným akýmsi Vargasom. Reesovi sa podarí veľmi rýchlo do gangu infiltrovať. Následne zistí, že Cahill, vlastným menom Daniel Tully, má aj rodinu a deti a pracuje ako policajt v utajení ...(TV Dajto)

Dostupné za 5 dnů
S01E16

Riskantní podnik

7.12. 22:50, Nova Gold, 55 minut

Riskantní podnik

Jako další rizikovou osobu vyhodnotí Finchův počítač Adama Saunderse, makléře z Wall Street. Adam má tajný vztah s jednou z vrcholných manažerek společnosti a je vyšetřován finančním inspektorem. Ten má podezření, že je zapleten do nelegálního obchodu s cennými papíry. Vše se ještě zkomplikuje, když se tým profesionálních vrahů pokusí Adama zabít. Reese ho zachrání a Finch se pro změnu postará o to, aby zpronevěřené peníze nezmizely. Nicméně všichni tuší, že za nitky tahal někdo daleko mocnější...(TV Nova)

Dostupné za 6 dnů
S01E17

Dítě

8.12. 22:55, Nova Gold, 55 minut

Dítě

Reese s Finchom sú v rozpakoch, keď sa dozvedajú, že ďalšou, o koho sa majú postarať, je šesťmesačná Leila Smithová. Nejasný je vôbec pôvod dieťaťa, ktorého Finch z dôvodu jeho ochrany unesie priamo z nemocnice. Vychádza najavo, že matku dieťaťa ktosi zavraždil a následne sa podarí preukázať, že za vraždou je manželka zamestnávateľa obete, ktorý mal s príslušnou ženou pomer a je otcom dievčatka ...(TV Dajto)

Podobné tituly

NCIS: Los Angeles
Kriminálka Las Vegas
Myšlenky zločince
Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti

O pořadu

česky česky
2011
USA Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

Příběh bývalého agenta CIA, o kterém se myslelo, že je mrtev. Krátce poté, co se vrátí zpět do New Yorku, jej kontaktuje záhadný muž, který si říká Finch. Ten disponuje značným společenským postavením a zdá se, že ví víc, než říká. Na vzniku seriálu spolupracoval J. J. Abrams a na scénáři minimálně několika úvodních dílů se významně podílel Jonathan Nolan, jenž sepsal kompletně scénář k Mementu. Roli bývalého agenta ztvárnil James Caviezel (Vězeň, Umučení Krista) a tajemného Finche si zahrál Michael Emerson (Ztraceni, Saw: Hra o přežití).(Bajsf)

Tvůrci

David Semel

Hrají

William Sadler, Natalie Zea, Taraji P. Henson, Courtenay Taylor, Chris Chalk, Michael Emerson, Brian d'Arcy James, Susan Misner, Kevin Chapman, Andrew Stewart-Jones, Louis Vanaria, James Hanlon, Jermaine Crawford, Gina Hernandez, Charlie Moss, Michael Drayer, Erik Martinez, Bruce MacVittie, Leon Addison Brown, Gregory Lay, Anthony Mangano, James Caviezel, Emilio Delgado