To je vražda, napsala

To je vražda, napsala

S04E19 - Zase o rybách

19.9. 00:50
Nova Gold
90 minut
1988
Komedie / Krimi / Drama / Mysteriózní

Jessica se vrací do New Yorku za svým synovcem a jeho přítelkyní a navštěvují podnik, ve kterém pracuje. Pak je však v restauraci zabit zdejší zaměstnanec.Jessica je v New Yorku, aby navštívila svého synovce Gradyho a setkala se s jeho snoubenkou Donnou Mayberryovou. Zároveň chce vidět restauraci, do které před časem investovala. Rychle však zjišťuje, jak může být podnikání newyorských restaurací bezohledné. Už při vstupu s nimi nešetrně zachází zdejší zaměstnanec Chaz Crewe. A ani pozdější zážitky celkový dojem na restauraci nelepší. Následující den je Crewe nalezen v kuchyni mrtvý, a Jessica tak musí řešit další vraždu. Mimoto je také potřeba se věnovat oběma snoubencům, mezi kterými to trochu skřípe.(Radek273)

Více informací
S05E07

Poslední let Dixie Damsel

27.9. 16:00, Nova Gold, 125 minut

Poslední let Dixie Damsel

Jessica přijíždí do Kalifornie, kde se nacházejí trosky letadla, s kterým kdysi havaroval její muž Frank.Jessica je překvapena, když zjistí, že korejské válečné letadlo, které havarovalo s jejím manželem na palubě, bylo nalezeno. Její manžel Frank i celá posádka, vyjma jednoho letce, havárii přežili. Když je však tělo jediné oběti posádky ohledáno, vychází najevo, že byl zavražděn. Brzy se Jessičini přátelé stávají podezřelými, ale když všichni úspěšně projdou detektorem lži, vyšetřující důstojník major Kevin Cooper dochází k jedinému závěru: Frank Fletcher musí být vrahem. Jessica samozřejmě protestuje a navzdory pokusům majora Coopera se pouští do vlastního vyšetřování. Když pak v kufru auta, které se v letadle nacházelo, najde díry, je přesvědčena, že má pravdu, když si myslí, že na palubě musel být ještě někdo další.(Radek273)

S05E09

Něco zaplatíme, něco zapřem

28.9. 16:00, Nova Gold, 125 minut

Něco zaplatíme, něco zapřem

Přichází Gradyho svatební den a s ním nepříjemné chvilky pro ráznou hospodyňku jeho budoucího panství.Když se Jessica chystá na svatbu synovce Gradyho a Donny Mayberryové, zdaleka nepředpokládá, jak hektický víkend je všechny čeká. Nevěstiny rodiče Grady příliš nezaujal a nejsou sňatkem příliš přesvědčeni. Pan Mayberry, povoláním účetní jako Grady, je dominantní a rád vše kontroluje. Zároveň ho dráždí jeho bratr, který potřebuje další peníze. Donnina matka je zase neustále rozzlobená a žije svým společenským postavením a názory ostatních. Když pak naleznou hospodyni Harriet Lundgrenovou se zabodnutým teploměrem na maso v zádech, začne ten správný zmatek. Jessica tak mezi vystresovanými rodiči a ledabylým šéfem místní policie spouští své vyšetřování, při kterém mimo jiné musí také zachránit celou svatbu.(Radek273)

S05E11

Hledání Petera Kerryho

29.9. 16:00, Nova Gold, 125 minut

Hledání Petera Kerryho

Jessica pomáhá dalšímu starému příteli, tentokrát s hledáním jeho ztraceného vnuka.Jessica Fletcherová má dojem, že našla 20 let hledaného Petera Kerryho, vnuka Andrewa Kerryho. Peter tehdy beze stopy zmizel, přičemž ve stejné době měl tento její adept Rick Burton strašlivou autonehodu. Tři měsíce strávil v nemocnici a utrpěl celkovou ztrátu paměti. Andrew přislíbil za nalezení vnuka odměnu 250 000 dolarů, a proto obzvláště velkou radost z nalezení má také Peterův kamarád z kolejí Danny Schubert, jenž s Jessicou při objevu zrovna večeřel. Rick souhlasí, že stráví víkend v sídle Kerryů, ale když další den naleznou Dannyho v garáži zavražděného, stává se hned hlavním podezřelým. Jessica o tom přesvědčena není a nakonec s pomocí cigaret odhalí skrytého vraha.(Radek273)

S05E13

Ohni hoř a kotli vař

30.9. 16:00, Nova Gold, 120 minut

Ohni hoř a kotli vař

V Cabot Cove se zjevuje strašidelný duch čarodějnice, jež byla před mnoha lety upálena na hranici.Poté, co doktor Seth Hazlett uvidí v noci mladou ženu provádějící jakýsi okultní rituál, rozběhne se v Cabot Cove příběh o zjevení Patience Terhunové, upálené čarodějnici ze 17. století. Její příbuzná, místní knihovnice Mildred Terhunová, je ihned zaplavena médii. Následně do města přijíždí také Gordon Fairchild, autor před časem publikované knihy o Patience, se svým publicistou Rickem Riversem. Jessice Fletcherové se to zdá jako poněkud zvláštní náhoda, ale nezbývá jí než dění zpovzdálí sledovat. Když pak ale dorazí i Mildretina ztracená sestra Irene, Seth v ní okamžitě rozpozná onoho "ducha", kterého před několika dny viděl. Cirkus nakonec dokoná exorcista doktor Overman, jenž se bryskně pustí do díla. Potom je Irene nalezena zavražděná a Jessica se pouští do řešení vraždy.(Radek273)

S05E15

Alma Mater

1.10. 16:15, Nova Gold, 115 minut

Alma Mater

Jessica se musí vrátit na svou Alma mater, když se jeden z jejich vysokoškolských profesorů přizná k vraždě, kterou podle ní doopravdy nespáchal.Jessica se vrací na svou bývalou univerzitu poté, co jí kamarádka oznámí, že byl jejich milovaný profesor Leon Walker zatčen za vraždu studenta. Walker se dokonce k vraždě přizná a starý spolužák a nyní okresní prokurátor Paul Robbins se domnívá, že nemá jinou možnost, než to nechat být. Jessica si však brzy uvědomí, že Walkerův příběh prostě nesedí a že zjevně někoho musí chránit. Když se pak k vraždě přizná i někdo jiný, uvědomuje si Jessica, proč byl vlastně Walker připravený vzít vinu na sebe. Nicméně ani to k vrahovi nakonec nevede.(Radek273)

S05E17

Hříchy Castle Cove

3.10. 00:45, Nova Gold, 95 minut

Hříchy Castle Cove

Chcete recept, jak psát nejlepší detektivky? No přeci připlést se ke skutečné vraždě! To ví i slavná spisovatelka Angela Lansbury.(oficiální text distributora)

Dostupné za 16 hodin
S05E19

Ve dvojí palbě

3.10. 20:00, Nova Gold, 120 minut

Ve dvojí palbě

Jessica potkává muže, ve kterém pozná svého bývalého souseda. Ten to však popře a kvapně se s ní rozloučí. A tak se obrací na soukromé očko Harryho McGrawa.Jessica v Bostonu naráží na svého známého Johna Winslowa, ten však předstírá, že ji vůbec nezná. Když pak tedy volá jeho manželce Maude do Chicaga, dozvídá se, že John nedávno zemřel na infarkt, což potvrzuje i její bratr Adam Adamson. Jessica je však o své pravdě přesvědčená, a tak si najímá soukromé očko Harry McGrawa. Ten zjistí, že onen muž vystupuje pod jménem John Wilson, a tak Jessica začne prověřovat možná „zfalšovanou“ kremaci. Ve chvíli, kdy ji pak začne sledovat jakýsi Sloan, tuší, že její instinkt je i tentokrát správný. Ve skrytu vyslechne jeho telefonát s místním právníkem Nathanem Swarthmorem, s nímž si tak záhy domluví schůzku. Ten jí ale vše popře. Komplikace nastávají, když je nalezeno Wilsonovo tělo a u něho přistižen McGraw.(Radek273)

Dostupné za 1 den
S05E21

Pověz mi zrcadlo - 1. část

4.10. 20:00, Nova Gold, 120 minut

Pověz mi zrcadlo - 1. část

Eudora McVeighová, konkurenční spisovatelka detektivek, přijíždí do Cabot Cove se zdánlivě přátelskými úmysly, ale přinejmenším nález mrtvoly vrhá na její příjezd značné podezření.Detektivní spisovatelka Eudora McVeighová, která aktuálně propadá žebříčkem bestsellerů, se rozčílí, když jí vydavatel oznámí, že její místo hodlá nabídnout Jessice. Po nevydařeném posledním manželství, ve kterém její manžel Hank Shipton dostal definitivně na vybranou mezi ní a svým  nezodpovědným synem Bobbym, je to jen další životní rána. Pod vlivem těchto událostí odjíždí do Cabot Cove, „nechává se“ ubytovat u Jessicy, omámí ji a zkopíruje její poslední práci. Poté se však objevuje mrtvola neznámého muže, a když šerif Metzger nalezne v kapse oběti Eudořino jméno, adresu a telefonní číslo, získá jasné podezření ohledně pachatele.(Radek273)

Podobné tituly

Columbo
Grantchester
Vražedné záhady slečny Fisherové
Kriminálka Las Vegas
Kriminálka New York
NCIS: Los Angeles
Medium

O pořadu

česky česky
1988
Komedie / Krimi / Drama / Mysteriózní

Chcete recept, jak psát nejlepší detektivky? No přeci připlést se ke skutečné vraždě! To ví i slavná spisovatelka Angela Lansbury.(oficiální text distributora)

Hrají

Angela Lansbury