To je vražda, napsala

To je vražda, napsala

S04E19 - Zase o rybách

18.9. 20:00
Nova Gold
120 minut
1988
Komedie / Krimi / Drama / Mysteriózní

Jessica se vrací do New Yorku za svým synovcem a jeho přítelkyní a navštěvují podnik, ve kterém pracuje. Pak je však v restauraci zabit zdejší zaměstnanec.Jessica je v New Yorku, aby navštívila svého synovce Gradyho a setkala se s jeho snoubenkou Donnou Mayberryovou. Zároveň chce vidět restauraci, do které před časem investovala. Rychle však zjišťuje, jak může být podnikání newyorských restaurací bezohledné. Už při vstupu s nimi nešetrně zachází zdejší zaměstnanec Chaz Crewe. A ani pozdější zážitky celkový dojem na restauraci nelepší. Následující den je Crewe nalezen v kuchyni mrtvý, a Jessica tak musí řešit další vraždu. Mimoto je také potřeba se věnovat oběma snoubencům, mezi kterými to trochu skřípe.(Radek273)

Více informací
S09E10

Vražda v rytmu hudby

29.11. 16:00, Nova Gold, 125 minut

Vražda v rytmu hudby

Chcete recept, jak psát nejlepší detektivky? No přeci připlést se ke skutečné vraždě! To ví i slavná spisovatelka Angela Lansbury.(oficiální text distributora)

S09E12

Dvojí usvědčení

30.11. 16:00, Nova Gold, 125 minut

Dvojí usvědčení

Chcete recept, jak psát nejlepší detektivky? No přeci připlést se ke skutečné vraždě! To ví i slavná spisovatelka Angela Lansbury.(oficiální text distributora)

S09E14

Smrt na vlnách rozhlasu

1.12. 16:00, Nova Gold, 125 minut

Smrt na vlnách rozhlasu

Místní rozhlasová stanice ztratí během slavnosti jednoho ze svých majitelů a syn Jessičina známého je označen za vlastníka vražedné zbraně.Jessica v rámci knižního turné zavítá do malého městečka Easton, kde zároveň využije příležitost setkat se synem svého přítele, Jonathanem Bakerem. V rámci propagace nové knihy pak přijme pozvání i do pořadu „Trash-Talk Radio“, kde podstoupí dosti svérázný rozhovor s nepříjemným moderátorem Marcusem Rulem. Ten je krom přehnaného agresivního blábolení známý i tím, že si informace, které rozšiřuje do éteru skrz rádio KGAB, v podstatě vymýšlí. Jednou z nich dokonce zaútočí na kandidáta do senátu, Davida Ostermana. Má však požehnání brzy jediného majitele, Colina Crowea, který se právě rozvádí s manželkou a spolumajitelkou, Louise Anderson-Croweovou, čímž nad stanicí brzy získá plnou finanční kontrolu. Když pak hosté na slavnostním „otevření“ nového vysílače objeví jeho tělo a laboratoř prokáže, že byl zastřelen Jonathanovou zbraní, Jessice nezbývá, než začít další pátrání.(Radek273)

S09E16

Práh strachu

2.12. 16:05, Nova Gold, 120 minut

Práh strachu

Žena, které se pravidelně zdá o nepolapeném vrahovi, jenž před pěti lety zavraždil její matku, trpí následkem této události agorafobií a nedokáže opustit vlastní byt v New Yorku.Jessicu zaujme mladá žena, Alice Morganová, trpící agorafobií, která žije ve stejném newyorkském domě a která již po 5 let nevyšla ze svého bytu. Alici zároveň tíží pravidelné noční můry, v nichž se vrací do doby před vznikem fobie, kdy byla zabita její matka Lillian. Případ je dosud otevřen, avšak v těchto snech Alice zcela jasně vidí i pachatele, renomovaného architekta Jordana Barnetta. Jessica si tak domluví schůzku s vyšetřujícím poručíkem Artie Gelberem, ovšem ani tyto nové informace k vyřešení případu nestačí. Barnett totiž tehdy opustil Manhattan během několika hodin po vraždě a teprve nedávno se vrátil zpět. Navíc Alicina lékařka, psychiatrička Ellen Holdenová, má za to, že to vše je jen výplod její představivosti. Ovšem nevlastní bratr, Peter Morgan, si zase myslí, že ji Holdenová pouze využívá, přičemž i on si na Barnetta vzpomíná. Otec ho prý tehdy najal, aby zrekonstruoval jejich dům, který nyní společně s Alice vlastní. Když pak Barnetta naleznou zavražděného, nezbývá, než se znovu pustit i do vyšetřování starého případu, avšak mezi podezřelými jsou například i vrátný Ritchie, soused Henry Phelps či Barnettův obchodní partner.(Radek273)

S09E18

Pomstěná smrt

3.12. 16:05, Nova Gold, 120 minut

Pomstěná smrt

Jessica se nechává přemluvit, aby očistila svou bývalou asistentku z obvinění z vraždy jejího nového zaměstnavatele, přestože se jedná o čistokrevnou patologickou lhářku.Dana Ballardová, chorobná lhářka, řekne zřejmě cokoli, jen aby získala to, co chce. Proto když se uchází o práci u makléře Ethana Stevense, neváhá zmínit v referencích i Jessicu a zmanipulovat záznamník, když si Stevens právě její doporučení chce ověřit. A když pak Jessica vše zjistí, ani nehne brvou a pokračuje ve svých výmyslech dál. Ovšem na každého jednou dojde, a tak Danu chvíli na to zatknou za vraždu právě makléře Stevense. Nicméně ta trvá na svém – probrala se z bezvědomí a zjistila, že leží vedle těla s pistolí v ruce. Kdo jí však může věřit? Nakonec ani Jessica, poté co je požádána o pomoc Daniným právníkem Vincentem Polaskim, si není jistá, zda se nejedná pouze o další z dlouhé řady výmyslů. S nadějí, že ji instinkt ani tentokrát neklame, se však s Polaskim pouští do vlastního vyšetřování.(Radek273)

S09E20

Loď zlodějů

4.12. 20:00, Nova Gold, 115 minut

Loď zlodějů

Během plavby na výletní lodi pomáhá Jessica starému příteli, nyní šéfovi bezpečnosti, vyšetřit vraždu jedné z pasažérek.Jessica si užívá plavbu Karibikem, kterou od své editorky dostala jako odměnu za brzké dokončení posledního románu. Nicméně ani zde se jí smrt nevyhýbá, a tak se nedlouho po vyplutí ocitá uprostřed vyšetřování vraždy. Obětí je tentokrát Janet Fisková a vražedným nástrojem její vlastní střelná zbraň. Na palubě se zároveň opět setkává se svým starým známým, Dennisem Stantonem, nyní šéfem bezpečnosti, a tudíž současným hlavním vyšetřovatelem na této výletní lodi. Mezi dalšími pasažéry jsou například Molly Altripová a její budoucí manžel, který se však ukazuje jako obrovský proutník a stává se též hlavním podezřelým zločinu. A nakonec je tu ještě Jessičina bývalá spolubydlící z univerzitních kolejí, Leslie Hunterová, toužebně vyhlížející zasnoubení s kapitánem lodi, s nímž již přes rok chodí. Avšak až kleptomanka, paní Sobelová, navede Jessicu na tu pravou cestu k pachateli.(Radek273)

Dostupné za 3 hodiny
S09E22

Láska je vražedná vášeň

5.12. 20:00, Nova Gold, 55 minut

Láska je vražedná vášeň

Chcete recept, jak psát nejlepší detektivky? No přeci připlést se ke skutečné vraždě! To ví i slavná spisovatelka Angela Lansbury.(oficiální text distributora)

Podobné tituly

Columbo
Grantchester
Kriminálka Las Vegas
Kriminálka New York
NCIS: Los Angeles

O pořadu

česky česky
1988
Komedie / Krimi / Drama / Mysteriózní

Chcete recept, jak psát nejlepší detektivky? No přeci připlést se ke skutečné vraždě! To ví i slavná spisovatelka Angela Lansbury.(oficiální text distributora)

Hrají

Angela Lansbury