Grantchester

Grantchester

S05E01 - Epizoda 1

24.3. 23:40
Nova Gold
105 minutes
2020
Velká Británie Crime / Drama / Mysterious

Že jsme byli vyhnáni z rajské zahrady ještě neznamená, že musíme čekat na nebe, abychom zahlédli ráj. V Cambridgi probíhá sezona jarních plesů a zatímco Will s radostí vzpomíná na bujará studentská léta, Geordie sýčkuje, že to pro policii znamená akorát práci navíc. A události jako kdyby mu chtěly dát za pravdu. V řece je objeveno tělo studentky v plesové róbě a pitva navíc jako příčinu smrti neurčí utonutí, ale úder do hlavy. Nejedná se tedy o nešťastnou náhodu, nýbrž o vraždu. Pátrání Willa s Geordiem zavede do zákulisí akademického života, kde, jak se ukáže, není zlato všechno co se třpytí. (Česká televize)

More information
S01E01

Epizoda 1

6.6. 07:10, Epic Drama, 50 minutes

Epizoda 1

Mladý reverend Sidney Chambers není tak úplně konvenční kněz. Rád si poslechne jazzovou desku, umí ocenit kvalitní whiskey a ke své kamarádce Amandě chová možná více než jen přátelské city. Své cirkevní povinnosti však pod přísným dohledem paní Maguireové nikterak nezanedbává. Dnes ho čeká smutná povinnost vyprovodit na poslední cestě advokáta Stephena Stauntona, který se zastřelil. Alespoň tak zní oficiální verze, kterou ovšem zpochybňuje manželka Stauntonova obchodního partnera, která se Stephenem udržovala milostný poměr a mezi čtyřma očima Sidneyho požádá, jestli by se na okolnosti jeho smrti z titulu své funkce diskrétně nepoptal. Sidney se rozhodne ženě vyhovět a brzy se seznamuje s věčně nabručeným policejním detektivem Keatingem, s jehož pomocí nakonec odhalí pravdu.(Česká televize)

S01E02

2/6

7.6. 07:15, Epic Drama, 50 minutes

2/6

Sidney se stále nemůže vzpamatovat z Amandina zasnoubení s Guyem Hopkinsem, synem povýšeného lorda Hopkinse. Nakonec se ale nechá od své sestry Jennifer přesvědčit, že společně na Amandinu zásnubní oslavu pojedou. Už kvůli bývalým spolužákům, kteří tam také budou. Jennifer doprovází její přítel, jazzový muzikant Johnny. Slavnostní večer se ale nese spíše v nervózním duchu, plném stále ostřejšího špičkování. Potom se ztratí Amandin zásnubní prsten a ostatní z krádeže nařknou Johnnyho. Neprávem, nicméně s večírkem je konec a společnost se rozchází domů. Ráno je ale všechno jinak. Jedna z účastnic oslavy, Lilian Calthorpová, je nalezena mrtvá v řece a zjevně nezemřela přirozenou smrtí. Někdo ji také oloupil o všechny šperky a podezření opět padá na Johnnyho. Bude na Sidneym, aby prokázal jeho nevinu. Ve svém snažení získá nového pomocníka.(Česká televize)

S01E03

Epizoda 3

8.6. 07:10, Epic Drama, 45 minutes

Epizoda 3

Poté, co Amanda s Guyem požádají Sidneyho, aby je oddal v Grantchesteru, se nešťastný kněz ponoří do alkoholového oparu. Naštěstí se včas vzpamatuje a může tedy na faře přivítat Leonarda Finche, který se zde ujímá funkce kaplana. Navštěvuje také jednu ze starších farnic, Daisy Livingstoneovou, jež se mu svěří s obavou, že se ji její nastávající zeť Arthur Evans chystá zabít. Žena skutečně záhy umírá, nic ale nenasvědčuje cizímu zavinění. Sidney se přesto se svým podezřením svěřuje inspektoru Keatingovi. To ještě zesílí, když v dotyčné rodině smrt udeří podruhé. Arthur Evans je zatčen, skutečným viníkem je však někdo úplně jiný.(Česká televize)

S01E04

Epizoda 4

9.6. 07:00, Epic Drama, 50 minutes

Epizoda 4

Láska může mít mnoho podob a projevovat se skutky dobrými i špatnými. Sidney s Leonardem pomáhají při požáru v domě Taylorových. I jejich přičiněním vše nakonec dobře dopadne, Dominic Taylor se však po kázání Sidneymu svěří, že požár nepovažuje za náhodu. Mohlo by zůstat pouze u slov, ve chvíli, kdy je ale Dominic nalezen v nedaleké Cambridgi mrtev s bodnou ranou v hrudníku, dostává vyslovené podezření zcela jiný rozměr. Záhy se navíc ukáže, že by jeho smrt mohla souviset s místní homosexuální scénou a tehdy trestnou, řečí zákona „hrubou nemravností“. Kromě případu samotného čelí Sidney komplikacím i v soukromé sféře. Návrat Hildegardy do Grantchesteru popudí paní Maguireovou a kamarád Geordie moc nezvládá situaci s vážným onemocněním svého malého syna.(Česká televize)

Available in 1 day
S01E05

Epizoda 5

12.6. 07:05, Epic Drama, 45 minutes

Epizoda 5

Bible praví, že pokání je formou zármutku, jemuž předchází přiznání si vlastních hříchů. Ale nepředbíhejme. Sidney vytáhne Geordieho do Londýna poslechnout si pořádný jazz. Co na tom, že kamarád dává přednost operetě? A kam jinam jít, než do klubu, který vlastní Archie Johnson, otec přítele Sidneyho sestry Johnnyho. Večer se příjemně rozjíždí, všichni už jsou trochu pod parou, když přímo v klubu dojde k ošklivé, krvavé vraždě. Na místo přijíždí londýnský detektiv Williams, Archieho starý známý, Sidney s Geordiem ale mají vlastní představy o vyšetřování. A také stopy, o nichž vědí pouze oni. Ukáže se, že případ souvisí se starými hříchy, Sidney ovšem během londýnského pobytu zatíží své svědomí hříchem zcela čerstvým.(Česká televize)

Available in 2 days
S01E06

Epizoda 6

13.6. 07:05, Epic Drama, 45 minutes

Epizoda 6

Můžeme žít v minulosti, nebo se dívat dopředu. Anebo můžeme žít teď, protože to, co se už stalo, změnit nemůžeme. Sidney navštěvuje arcijáhna a svěřuje se mu se svými pochybami o sobě. Kromě nadcházející Amandiny svatby ho trápí i nevěra, které se dopustil v Londýně. Pak ale neznámý střelec zabije policistu Paula Jonese a Geordie se Sidneym se naplno vrhají do vyšetřování. Jedna ze stop je zavede do továrny Merlin, střelec je ale rychlejší a kromě další vraždy stihne také těžce zranit Geordieho. Inspektor Benson dává Sidneymu jasně najevo, že by se měl vrátit do kostela a nestrkat nos tam, kam nemá. To však Sidney za daných okolností udělat nemůže.(Česká televize)

Similar shows

Miss Fisher's Murder Mysteries
CSI: Crime Scene Investigation
NCIS: LA
Harrow

About show

Czech Czech
2020
Velká Británie Crime / Drama / Mysterious

Grantchester je detektivní drama odehrávající se v 50. letech v obci Grantchester poblíž Cambridge, kde místní anglikánský vikář Sidney Chambers v podání Jamese Nortona pomáhá řešit kriminální zločiny inspektoru Geordiemu Keatingovi (Robson Green). Tento nový britský seriál je založen na sérii knih Grantchester Mysteries napsaných Jamesem Runciem.(geklon)

Creators

Gordon Anderson

Cast

Nick Brimble, Al Weaver, Jemma Redgrave, Robson Green, Oliver Dimsdale, Siobhan Redmond, Tessa Peake-Jones, Kacey Ainsworth, Paula Wilcox, Tom Brittney, Bradley Hall, Ross Boatman, Skye Lucia Degruttola, Sorcha Groundsell, Hannah van der Westhuysen