Person of Interest

Person of Interest

S01E01 - Pilot

27.1. 22:50
Nova Gold
55 minutes
2011
United States Action / Crime / Drama / Mysterious / Sci-Fi / Thriller

Johna Reese, bývalého agenta CIA, který po smrti své snoubenky žije jako bezdomovec, vyhledá záhadný pan Finch a nabídne mu práci. Vynalezl program, který předpovídá zločiny, které se teprve stanou. Počítač jim sdělí jméno člověka, který bude účastníkem zločinu, a Reese musí odhalit, o jaké provinění jde, je-li dotyčný obětí nebo pachatelem a jak mu předejít. V prvním případě se snaží chránit státní návladní Dianu před zabijáky a zkorumpovanými policisty, ale zjistí, že Diana je sama vůdkyní gangu. Všechny odhalí nebo zlikviduje a získá jednoho z nich, Fusca, jako pomocníka. Na stopě mu je vyšetřovatelka Carterová. A Johna čeká další případ...(TV Nova)

More information

Episodes

S01E02

Ghosts

30.1. 10:55, Nova Gold, 55 minutes

Ghosts

Ďalším prípadom pána Fishera je Therese Whitakerová. Problém je v tom, že Therese má byť už dva roky mŕtva. Mal ju zabiť vlastný otec, ktorý následne spáchal samovraždu. A aj napriek tomu, že sa jej telo nikdy nenašlo, polícia predpokladala, že ju odniesol prúd rieky. Reese, ale príde na to, že otec sa sám nezabil, ale skôr to vyzerá ako vražda na objednávku.(TV Dajto)

S01E03

Mission Creep

31.1. 10:55, Nova Gold, 55 minutes

Mission Creep

Superpočítač upozorní na číslo sociální pojistky patřící bývalému vojákovi Joeymu. Po návratu z Iráku se přidal ke gangu bývalých vojáků, kteří se v civilním životě pustili do vykrádání bank. Aby mohl být Reese Joeymu nablízku, vloudí se do gangu. Zjistí, že Joey není zločinec a dělá to jen proto, aby finančně zabezpečil dceru padlého kamaráda. Carterová je gangu také na stopě a odhalí, že Latimer hraje nečistou hru a jednotlivé členy průběžně likviduje a nahrazuje novými. Při poslední akci se chce zbavit celého týmu, ale Reese s Joeym vyváznou. Latimer je vzápětí svým šéfem zavražděn. Carterová se spojí s Reesem a řekne mu, že po něm nikdy nepřestane pátrat.(TV Nova)

S01E04

Cura Te Ipsum

1.2. 11:00, Nova Gold, 55 minutes

Cura Te Ipsum

Superpočítač označí jako rizikovou osobu bezúhonnou doktorku Megan. Reese zjistí, že Megan tráví noci po barech a sleduje ji Andrew Benton, fanatický pronásledovatel a sexuální delikvent, který svým obětem nejdřív podává drogy a poté je zneužije. Reese chce Megan ochránit, odhalí však, že to ona loví Bentona a chystá se ho zabít, aby se mu pomstila za smrt své sestry, kterou také kdysi zneužil. Reese využije skupinu dealerů propojenou s mexickým drogovým kartelem, ukradne jejich zboží a nastrčí ho Bentonovi. Chce, aby byl výtečník zatčen dřív, než se k němu dostane Megan. Carterová dál pátrá po Reesovi a vyslechne i Finche. Reese vydírá policejního kapitána s cílem převést Fusca do okrsku Carterové, kde by mohl sabotovat její vyšetřování.(TV Nova)

S01E05

Judgement

2.2. 11:00, Nova Gold, 55 minutes

Judgement

Superpočítač označí jako rizikovou osobu nesmlouvavého soudce Gatese. Neznámí muži unesou Reesovi před nosem soudcova syna. Za únosem stojí východoevropský pouliční gang. Zločinci požadují, aby soudce osvobodil bankéřku, která stojí za jejich operacemi s praním špinavých peněz. Reese poruší své předchozí zásady a sejde se s Gatesem. Radí mu, ať celý proces pozdrží. Nakonec se mu podaří navodit dojem, že požadavky únosců jsou vyslyšeny a bankéřka je volná. Poté Reese osvobodí soudcova syna a detektivu Carterové naservíruje celý gang.(TV Nova)

S01E06

The Fix

3.2. 11:00, Nova Gold, 55 minutes

The Fix

Reese se ujímá případu Zoe Morganové, která podniká jako profesionální zprostředkovatelka. Žena se ocitne v nebezpečí ve chvíli, kdy se dostane ke kompromitující nahrávce konkurenční firmy usvědčující jejich šéfa z korupce. Carterová zatím řeší případ vraždy, kde je použita stejná vražedná zbraň jako v případě Elias. Začíná podezírat Reese, že nemá na svém kontě jen "dobré skutky".(TV Nova)

S01E07

Witness

4.2. 11:05, Nova Gold, 50 minutes

Witness

Reese musí chrániť učiteľa Charlieho Burtona, ktorý sa v jednom z miestnych obchodíkov priplietol k vybavovaniu účtov medzi ruskou a taliansko-americkou mafiou a stal sa svedkom vraždy. Burton je navyše zranený a Reese sa ho snaží ošetriť. Situácia je o to komplikovanejšia, že Reesovi nefunguje mobil a na nejakú chvíľu tak stráca kontakt s Finchom ...(TV Dajto)

S01E08

Foe

5.2. 11:05, Nova Gold, 50 minutes

Foe

Reese s Finchom sledujú bývalého agenta Stasi Ulricha Kohla. Mužovi, ktorý bol tajne dvadsaťštyri rokov väznený nemeckou vládou, sa podarilo utiecť a hľadá svojich bývalých priateľov zo Stasi. Hauff, Wernicke aj Steiller ho totiž predali vládam Ameriky a Nemecka výmenou za nový život v New Yorku. Navyše sa Kohl domnieva, že jeho bývalí kolegovia sú zodpovední za vraždu jeho manželky Anji, ktorá bola zabitá, keď sa s ním pokúšala utiecť z Nemecka ...(TV Dajto)

S01E09

Get Carter

5.2. 15:25, Nova Gold, 55 minutes

Get Carter

Superpočítač označí detektiva Carterovou jako rizikovou osobu. Reese musí být opatrný, protože kdyby si ho Carterová všimla, zatkla by ho. Finch zjistí, že ji chce zabít Elias a hodlá využít někoho z případů, které Carterová právě vyšetřuje. Fusco se dozví, že její vraždu schválil i kapitán Lynch, kterému vadí její čestnost. Reese postupně eliminuje jednotlivé podezřelé, nakonec se však o vraždu pokusí nenápadný informátor zastrašený Eliasem. Reese přijde včas a přesvědčí Lynche, aby povolení k likvidaci Carterové odvolal.(TV Nova)

S01E10

Number Crunch

6.2. 01:50, Nova Gold, 40 minutes

Number Crunch

Superpočítač označí jako rizikové hned čtyři osoby. Nemají zdánlivě nic společného, ale někdo je začne postupně vraždit. Reese s Finchem a také Carterová s Fuscem zjistí, že čtveřice byla svědkem autonehody syna senátora Hallena a rozdělila si peníze nalezené u mrtvoly. Jde o dolary za drogy. Reeseovi se podaří ochránit zbývající dvě svědkyně, ale vzápětí ho dostihne jeho minulost. CIA se dozví, že je naživu, a přes Carterovou zjistí, kde ho najdou. Chtějí ho jako zběhlého agenta zlikvidovat, ale jen ho postřelí. Nakonec Reese zachrání Finch s pomocí Carterové, ve které se pohne svědomí. Finch s těžce raněným Reesem zmizí ve tmě...(TV Nova)

Available in 19 hours
S01E11

Super

6.2. 22:50, Nova Gold, 55 minutes

Super

Finch dopraví zraněného Reese do márnice, kde zaplatí tamnímu asistentovi, aby ho dal dohromady. Na dobu, kdy bude Reese na vozíku, mu Finch pronajme byt. Správce domu, kde se tento byt nalézá, Ernest Trask, je totiž další, na koho superpočítač upozorní. Navíc si Trask pořídil zbraň ze zastavárny a Finch u něj našel fotky jedné z nájemnic, Lily Thorntonové. Finch s Reesem docházejí k závěru, že Trask sleduje Lily. Reese má za to, že Trask jde po příteli Lily, Rickovi. Následný vývoj však ukáže, že je to naopak Rick, kdo pronásleduje Lily.(TV Nova)

Similar shows

Sherlock Holmes
Hunger Games, the 01 Hunger Games, The
Quatre Nuits D'Un Reveur
The Equalizer
Aquaman
Wonder Woman

About show

Czech Czech
2011
United States Action / Crime / Drama / Mysterious / Sci-Fi / Thriller

Příběh bývalého agenta CIA, o kterém se myslelo, že je mrtev. Krátce poté, co se vrátí zpět do New Yorku, jej kontaktuje záhadný muž, který si říká Finch. Ten disponuje značným společenským postavením a zdá se, že ví víc, než říká. Na vzniku seriálu spolupracoval J. J. Abrams a na scénáři minimálně několika úvodních dílů se významně podílel Jonathan Nolan, jenž sepsal kompletně scénář k Mementu. Roli bývalého agenta ztvárnil James Caviezel (Vězeň, Umučení Krista) a tajemného Finche si zahrál Michael Emerson (Ztraceni, Saw: Hra o přežití).(Bajsf)

Creators

David Semel

Cast

William Sadler, Natalie Zea, Taraji P. Henson, Courtenay Taylor, Chris Chalk, Michael Emerson, Brian d'Arcy James, Susan Misner, Kevin Chapman, Andrew Stewart-Jones, Louis Vanaria, James Hanlon, Jermaine Crawford, Gina Hernandez, Charlie Moss, Michael Drayer, Erik Martinez, Bruce MacVittie, Leon Addison Brown, Gregory Lay, Anthony Mangano, James Caviezel, Emilio Delgado