Chobotnice

Chobotnice

S02E06 - Epizoda 6

27.5. 23:20
Dvojka
65 minut
1986
Krimi / Drama

Únos a znásilnenie trinásťročnej dcéry prinútia inšpektora Cattaniho prerušiť vyšetrovanie zločinov mafie. Okrem toho chápadla neviditeľnej chobotnice zasiahnu aj jeho dvoch kolegov, ktorých zavraždia. Inšpektor  v záujme práva a odplaty predstiera spoluprácu so zločincami a odkrýva miliónový obchod so zbraňami. Nechýba rovnako aj milostná línia príbehu -  barónka Oľga Camastrová sa zamiluje do  Cattaniho a ochotne mu prezradí detaily smerujúce k odhaleniu kriminálnych praktík. Inšpektor Corrado Cattaniu po odchode zo Sicílie do Ríma spolupracuje s advokátom Terezinim a odhaľuje zločiny šéfa tajnej polície, svojho priateľa Canitta.(RTVS)

Více informací

Epizody

Řada 4
S04E06

Epizoda 6

26.8. 23:10, Dvojka, 110 minut

Epizoda 6

Salvatore Frolo, jehož manželka a dcera se staly před lety obětí mafie, zastřelí majitele kasina Antonia Tindariho. Při vyšetřování přichází policejní komisař Corrado Cattani do styku s bankéřem Tano Carridim, který se snaží získat s podporou mafie kontrolu nad mezinárodní pojišťovnou. Aby toho dosáhl, přinutí významného italského bankéře ke svolení oženit se s jeho dcerou Ester. Otec Ester nakonec podlehne vydírání a spáchá sebevraždu. Ester se však přes odpor Corrada rozhodne s Tanem zůstat, aby odhalila jeho tajemství a pomstila otcovu smrt. Komisař s velkým úsilím rozkrývá složitou korupci vedoucí od regionálních politiků až k nejvyšším státníkům země. Zjišťuje též, že Frolova dcera není mrtvá a v jejím hrobě nachází prázdnou rakev. Když se nakonec Cariddimu podaří ovládnout pojišťovací společnost, události naberou rychlý a tragický spád...(oficiální text distributora)

Podobné tituly

Komisař Montalbano
Ochránce
Cesta domů

O pořadu

audio popis (AD), slovenština slo
1986
Krimi / Drama

Policejní inspektor Corrado Cattani je přeložen na Sicílii s manželkou a dvanáctiletou dcerou Paolou. Jelikož se specializuje na mafii a s ní spojené obchodníky s drogami, jejichž transakce jsou kryty bankou a jeví se jako legální obchody, brzy se stane terčem vyhrožování. Po únosu své dcery je Cattani donucen odvolat žalobu proti hlavnímu podezřelému, a to i přes pohrdání svých kolegů. Paola se po únosu vrací v zuboženém stavu a Corrado se pouští do nemilosrdné odvety vůči zločincům.(oficiální text distributora)

Tvůrci

Florestano Vancini

Hrají

Michele Placido