Otec Brown

Otec Brown

S04E10 - Hněv barona Samdi

27.9. 14:40
Jednotka
50 minut
2016
Velká Británie Krimi / Drama / Mysteriózní

Do Kemblefordu nečekaně zavítá jazzový orchestr, kterému se po cestě na vystoupení v Birminghamu porouchalo auto. Oprava si vyžádá přinejmenším pár dní, a jelikož místní nejsou zrovna vstřícní, nabídne zoufalým muzikantům pohostinství své fary otec Brown. Paní McCarthyová má sice výhrady, zato lady Felicie hudebníkům nabídne pomoc a domluví jim vystoupení při otvírání místního luxusního hotelu. Celá věc má však háček. Zpěvačku Yveline, již si kapelník Joseph přivezl z turné na Haiti, vyhledá její zhrzený nápadník Emmanuel – jinak též její houngan, neboli vúdú kněz – a z jeho chování je více než zřejmé, že se jí nehodlá jen tak vzdát. A skutečně, po konfrontaci v hotelu je Joseph nalezen mrtvý, patrně otrávený. Inspektor Mallory hodlá zatknout Emmanuela a jako obvykle se mýlí. Je tedy na otci Brownovi, aby odhalil pravého viníka. V sázce však tentokrát bude mnohem, mnohem víc.(Česká televize)

Více informací
S07E05

The Darkest Noon

6.11. 09:05, Jednotka, 50 minut

The Darkest Noon

Povolání kněze a policisty zdánlivě nemají mnoho společného, když však povinnost zavolá, kněz i policista musí být připraveni vstoupit třeba i do jámy lvové. V Kemblefordu je na hřbitově u kostela nalezeno mrtvé tělo mladého muže, opřené o jeden z náhrobků. Vše nasvědčuje tomu, že se otrávil. Řeklo by se jen další případ pro místní policejní oddělení, inspektor Mallory však není k nalezení. A totéž platí pro otce Browna. Něco takového nemůže být pouhá náhodná shoda okolností. Při pátrání po pohřešovaných spojí paní McCarthyová a Bunty síly se seržantem Goodfellowem a záhy se ukáže, že zmizení otce Browna a inspektora Malloryho velmi úzce souvisí s hrůzným nálezem na hřbitově.(Česká televize)

S07E06

The Sacrifice of Tantalus

7.11. 09:05, Jednotka, 50 minut

The Sacrifice of Tantalus

Že v nouzi poznáš přítele platí, stejně jako skutečnost, že ne vždy je všechno tak, jak se na první pohled zdá. Inspektor Mallory dostává hlášení, že na roky opuštěné Jeffertyho farmě došlo k vloupání a popis pachatele sedí na Alana Tyletta, hledaného pro brutální vraždu policejního důstojníka. Navzdory nebezpečí se tam s vidinou slavného zatčení ihned se seržantem Goodfelowem vydává a celá akce končí střelbou. Zatímco oba policisté leží v nemocnici, do Kemblefordu přijíždí inspektor Trueman ze Zvláštního oddělení, aby Tyletta dopadl. Jeho skutečný cíl je však poněkud odlišný a parťáka nachází v otci Brownovi, s nímž jej spojuje víc než jen touha po spravedlnosti.(Česká televize)

S07E07

Dům Boží

8.11. 09:10, Jednotka, 50 minut

Dům Boží

Říká se, že ve válce a v lásce je dovoleno vše, otázka zní, jak se na to bude dívat paní McCarthyová. Do Kemblefordu se nedávno přistěhoval zbožný Patrick O’Leary, který sdílí dům se svou ovdovělou neteří, hospodyní a jejím nezletilým synem. K domácnosti donedávna patřila také zahradnice Angelica, kterou byl Patrick nucen pro ztrátu víry a nadměrné pití propustit. Se zahradou mu od té doby pomáhá právě paní McCarthyová a zdá se, že by mezi nimi mohl vykvést i silný vzájemný cit. Potom ale Angelica před očima celé kongregace umírá během mše na otravu kyanidem. A zatímco inspektor Mallory zatýká místní známou firmu a milence Angelicy Eddieho Trista, otec Brown tuší, že je cosi shnilého v O’Learyho domě.(Česká televize)

S07E08

The Blood of the Anarchists

9.11. 09:05, Jednotka, 55 minut

The Blood of the Anarchists

Náboženství a vlastně každá víra by měly umožňovat pochyby. Jen tak se mohou vyvíjet a přijímat nové podněty. Na farmě Cleggových se odehrává představení radikální anarchistické divadelní skupiny pod vedením charismatického Titána Starka, dávného kamaráda paní Cleggové. Zatímco Bunty nespoutané obrazoborectví herců ihned okouzlí, paní McCarthyová je pobouřena. Skutečný problém však nastane o přestávce po prvním jednání, kdy je jeden z členů skupiny nalezen v zamčené kůlně mrtev s prostřelenou hlavou. Inspektor Mallory případ předběžně uzavírá jako sebevraždu, záhy však umírá další z anarchistů a teď už to bezpochyby vypadá na vraždu. I tentokrát má inspektor v případu poměrně rychle jasno a jako obvykle se mýlí. Naštěstí je zde ještě otec Brown se svým citem pro lidské slabosti.(Česká televize)

S07E09

The Skylark Scandal

10.11. 09:05, Jednotka, 50 minut

The Skylark Scandal

Chudoba cti netratí, aneb nesuďte, kdo nejste bez viny. Spolek kemblefordských turistů vyráží pod vedením energické předsedkyně Cathy Fawlterové na dvoudenní ornitologický výlet. Bunty se sice ušklíbá nad antikvárním autokarem a inspektor Mallory také zrovna nesrší optimismem, jinak však mezi členy panuje výborná nálada. Ta poněkud uvadne po incidentu s lordem Hollingsworthem, který při přechodu výpravy po jeho pozemcích dokonce vystřelí po mladém Randallu Jonesovi, na druhou stranu se v následné debatě potkává Bunty s lordovou dcerou Hetty, dávnou kumpánkou z internátní školy. Není divu, že se večer vytratí z nedaleké turistické ubytovny Skřivánek, aby si s Hetty užila trochu legrace v nedalekém městě. Veškerá legrace ovšem končí po jejich návratu, kdy je na ubytovně objeveno mrtvé tělo Hettyina otce, jehož někdo uškrtil.(Česká televize)

S07E10

The Honourable Thief

13.11. 09:05, Jednotka, 50 minut

The Honourable Thief

Pokud vyrážíme klín klínem, postupujeme, alespoň dle lidové moudrosti, velmi pošetile a nic dobrého z toho nevzejde. Co si ale počít v případě, že potřebujete vyzrát na špičkového zloděje? Obrátit se s žádostí o pomoc na jiného špičkového zloděje, to dá přeci rozum. Lady Felicie se díky nerozvážné investici svého manžela ocitá ve finanční nouzi a je nucena prodat některé rodinné cennosti. Při jejich převozu z banky je však ukraden vzácný náhrdelník, který dostala od svého otce. A protože o něj nedávno projevil až nezdravý zájem jistý Nikolaj Solověj, bohatý Rus pochybné pověsti, není těžké se dovtípit, kdo za loupeží stál. Dokázat mu to ovšem nelze, je tedy načase, aby otec Brown povolal do Anglie proslulého lupiče gentlemana Hercula Flambeaua a s jeho a Boží pomocí získal náhrdelník zpět.(Česká televize)

Podobné tituly

Grantchester
Harrow
Kriminálka Las Vegas
Columbo

O pořadu

audio popis (AD), slovensky slo
2016
Velká Británie Krimi / Drama / Mysteriózní

Odlehčený detektivní seriál z produkce BBC, jehož první desetidílná řada vznikla v roce 2013, oživuje oblíbenou postavu z pera G. K. Chestertona a to ve ve volně adaptovaných nebo zcela nových příbězích, napsaných speciálně pro tuto příležitost. Děj je zasazený do 50. let minulého století na malebný anglický venkov, pod jehož idylickým povrchem však dřímají temné vášně. Hlavním hrdinou je katolický kněz otec Brown z kostela sv. Marie ve fiktivním Kemblefordu, znalec lidských duší a zpovědních tajemství se zálibou v řešení zločinů, kterou dosti nelibě nese místní policejní inspektor. Sám tvrdí, že nadšený detektiv amatér může vyšetřování pouze komplikovat, pravda je ale taková, že je to zpravidla otec Brown, kdo jako první odhalí pachatele. Ke zločinu totiž přistupuje skrze svůj vhled do lidské duše a přirozenosti a nebojí se poslechnout svou intuici. Ač hluboce věřící katolík, otec Brown je především otevřený, tolerantní člověk s živým zájmem o okolní svět a vědecké i kulturní novinky. Ideálního představitele titulní postavy nalezli tvůrci seriálu ve známém britském herci Marku Williamsovi, který i díky své komediální průpravě dokáže hrdinovi propůjčit zdravý nadhled a neokázalý šarm.(Česká televize)

Tvůrci

James Larkin

Hrají

Nancy Carroll, Paul Thornley, Mark Williams, Alex Price, Sorcha Cusack, Michelle Asante, Jack Deam, John Burton, Cornelius Macarthy