Commissaire Montalbano

Commissaire Montalbano

S08E01 - Pole hrnčířovo

23.3. 00:45
Jednotka
110 minutes
2011
Italy Crime / Drama / Mysterious

Nález rozřezaného těla v plastovém pytli ukazuje na vyřizování účtů mezi mafiány, zvláště, když pitva prokáže, že mrtvý byl popraven ranou do zátylku. Montalbanovi přidělává starosti i kolega Mimi Augello, který chce, aby mu Montalbano vyšetřování přidělil. Nemá snad Mimi s vraždou společného víc, než přiznává? A jakou roli hraje v případu krásná Dolores Alfanová, která přišla na komisařství ohlásit zmizení manžela? (oficiální text distributora)

More information
S05E01

Bod zlomu

4.5. 22:55, ČT1, 105 minutes

Bod zlomu

Bývaly tam sádky na tuňáky, dnes slouží něčemu daleko horšímu. Komisař kriminální policie v sicilském městečku Vigata Salvo Montalbano je rozhodnutý se svou profesí praštit. Po neoprávněném zásahu policie v Diazových kasárnách, který státní byrokracie zametla pod koberec, přestává vidět smysl své práce. Zločiny však nečekají a tentokrát si Montalbana najdou při plavání v moři. Mrtvé tělo, houpající se na vlnách, tam přece nemůže jen tak nechat. Komu ale patří? A proč nevypadá jako normální utopenec? A malý tuniský chlapec, který se pokoušel utéct z transportu uprchlíků v přístavu, proč toho zabili? A kdo? Tohle Montalbano nemůže nechat být. Zdá se, že tu jsou navíc nějaké podezřelé souvislosti... (oficiální text distributora)

S05E02

Rovné možnosti

11.5. 23:00, ČT1, 100 minutes

Rovné možnosti

Vražda Angela Bompensiera má všechny znaky mafiánského vyřizování účtů. Balduccio Sinagra, nejstarší hlava jedné ze dvou místních rodin, to však odmítá a Montalbano nemá důvod mu nevěřit. Celá věc je totiž trochu podivná. Mafiánský rukopis je až moc čitelný a už se dlouho nepoužívá. Jako obvykle jeho podezření nadřízení nesdílí a přidělí mu místo toho případ podivného zmizení ukrajinské dívky. Montalbano se však nikdy nevzdává a dobře dělá. Jeho intuice ho jen málokdy zklame. (oficiální text distributora)

Similar shows

Maigret
Police Commissioner Moulin
Clarice
CSI: Crime Scene Investigation

About show

audio commentary, slovensky slo
2011
Italy Crime / Drama / Mysterious

Inspector Montalbano is an Italian television series produced and broadcast by RAI since 1999, based on the detective novels of Andrea Camilleri. The protagonist is Commissario Salvo Montalbano, and the stories are set in the imaginary town of Vigata, Sicily. In 2012 the series generated a prequel, Il giovane Montalbano.

Creators

Alberto Sironi

Cast

Luca Zingaretti, Cesare Bocci, Peppino Mazzotta, Isabell Sollman, Roberto Bonura, Gigio Morra, Giovanni Battaglia, Marcello Perracchio, Roberto Nobile, Costantino Carrozza, Giacinto Ferro, Massimiliano Curcio, Davide Lo Verde, Massimo Leggio, Maria Isabella Piana, Maria Petralia, Luigi Caruso, Rosario Spata, Emanuele Galifi, Tuccio Musumeci, Francesco Colaiemma, Vincenzo Failla, Belen Rodriguez, Sergio Giuseppe Carmelo Toscano, Maurizio Todaro, Marcello Montalto, Ivano Falco, Domenico De Domenico, Alfio Balsamo, Carmela Gentile, Angelo Russo