Případy 1. oddělení

Případy 1. oddělení

S01E05 - 5/14

20.3. 22:55
Jednotka
65 minutes
2014
Crime

Nečekaný nález v centru Prahy otevírá nevyřešený dvacet let starý případ průhonického rozparovače. Kriminální seriál

More information
S01E11

Hodinka k dobru

10.5. 02:15, Jednotka, 60 minutes

Hodinka k dobru

Zavražděná dívka v přízemním bytě nájemního domu. Operativci pražského 1. oddělení pátrají, který z mužů v jejím okolí má na její smrti podíl.(Česká televize)

S01E12

Důvod k zabití

17.5. 03:10, Jednotka, 60 minutes

Důvod k zabití

Mladý muž, kterého vylovili kolemjdoucí z Vltavy pod pražským železničním mostem, měl v břiše tři bodné rány. Šlo o náhodné napadení, nebo mají policisté 1. oddělení pátrat v mladíkově minulosti?(Česká televize)

S01E13

Smrt novináře

24.5. 03:00, Jednotka, 60 minutes

Smrt novináře

Případ muže, který v centru Prahy zastřelil pracovníka známé televizní stanice, patřil v posledních letech k mediálně nejznámějším. Epizoda Případů 1. oddělení ukazuje, jak postupovali kriminalisté v pátrání po muži, který se díky vojenskému výcviku uměl výborně skrývat. Jen díky policejní lsti se podařilo zadržet pachatele, jehož soud nakonec poslal do vězení na 25 let.(Česká televize)

S01E14

Klubové barvy

31.5. 03:20, Jednotka, 60 minutes

Klubové barvy

Svět fotbalových fanoušků a nelegálních bitek hooligans patří z hlediska policejní práce k těm obtížně zmapovatelným. Poslední epizoda Případů 1. oddělení to ukazuje na příběhu pobodaného mladíka, který byl nalezen na autobusové zastávce na okraji Prahy. Nejenže bylo obtížné dokázat, že opravdu šlo o zranění v bitce, ale ještě složitější bylo usvědčit útočníka, jenž byl potrestán osmi lety vězení.(Česká televize)

Similar shows

Legendy kriminalistiky
Specialisté

About show

audio commentary, slovensky slo
2014
Crime

Případy 1. oddělení je kriminální seriál inspirovaný 14 skutečnými případy, které řešili po roce 1989 policisté oddělení vražd na území Prahy. 1. oddělení je elitní útvar, který v posledních letech dosahuje objasněnosti trestných činů okolo 95 %. Jeho příslušníci zasahují, dojde-li k vraždě, pokusu o vraždu, těžkému ublížení na zdraví s následkem smrti nebo dalším nejzávažnějším zločinům.Spoluautorem scénáře je současný šéf oddělení vražd Josef Mareš. Kriminální seriál Případy 1. oddělení se tak opírá o mimořádnou míru autenticity a přesnosti v popisu policejního prostředí, žargonu i vyšetřovacích postupů. Pro ty je typické, že policisté většinou relativně brzy vědí, kdo je pachatelem. Mnohem těžší ale je dopadnout ho a zločin mu dokázat. Důležitou roli hrají i zdánlivé maličkosti. Způsob pátrání a usvědčení zůstal u všech případů do velké míry zachován.Jednotlivé epizody jsou inspirovány i mediálně známými případy. Například dopadením sexuálního agresora z Jižního Města, případem vraždy pracovníka televizní stanice, vraždou, kterou si objednal majitel domu, aby se zbavil nepohodlné nájemnice. Máte možnost dozvědět se, jak policisté při dopadení pachatele postupovali, co jim komplikovalo práci, případně jaký museli použít trik, aby ho z činu usvědčili. Čeká vás čtrnáct epizod, čtrnáct skutečných případů. Skutečná kriminálka.(Česká televize)

Creators

Peter Bebjak, Josef Mareš, Jan Malinda

Cast

Ondřej Vetchý, Igor Bareš, Igor Bareš, Ondřej Malý, Jan Novotný, Petr Halberstadt, Boleslav Polívka, Jana Šulcová, Jarmil Škvrna, Roman Štabrňák, Filip Blažek, Miroslav Hanuš, Martin Donutil, Kamil Švejda, Adrian Jastraban, Petra Hřebíčková, Petr Stach, Petr Franěk, Zuzana Onufráková, Alena Doláková, Zdeněk Košata, Pavla Gajdošíková, Tereza Režnarová, Roman Štabrňák, Miroslav Vladyka, Ondřej Vetchý, Boleslav Polívka, Miroslav Hanuš, Miroslav Vladyka