Policeman's Humoresques

Policeman's Humoresques

S03E08 - Tizian

13.3. 14:30
Jednotka
90 minutes
2007
Comedy / Crime

Pátračku čeká složitý případ zmizení Tizianova obrazu i jeho majitele Krejsy. Ke kauze se vrací někdejší člen brněnské "posádky" - velitel Šiktanc.Četníkům se ozve starožitník, který přijal do komise starý obraz od podezřelého prodávajícího. Znalec zkoumající dílo jim potvrdí, že by se mohlo jednat o zřejmě ukradený vzácný obraz od Tiziana. Vypátraný majitel obrazu Krejsa tvrdí, že plátno našel náhodně na půdě. Čenda Němec se rozpomene, že v archivech mají dávný nevyřešený případ z roku 1921, v němž figurovala rodina Krejsových. Tehdy záhadné zmizení starého Krejsy, válečného invalidy, šetřil "jejich" vrchní strážmistr Šiktanc. Měl podezření na vraždu, ale tělo oběti se nikdy nenašlo. Bývalý velitel Šiktanc se pustí do pátrání na vlastní pěst. Starý zločin vyřeší, ale ocitne se v pasti, z níž není cesta ven.(Česká televize)

More information
Record
Record series
S03E01

Majlant

2.3. 14:30, Jednotka, 90 minutes

Majlant

Všechny zaměstná pátrání po okolnostech tragické smrti údajně zámožné paní Květy. Arazím se pohádá s Ludmilou, které se pak naskytne velmi zajímavá nabídka...Domkářka Menšíková (J. Bohdalová) se stará o sestru Květu (K. Fialová) postiženou zapomnětlivostí. O Květě se říká, že si našetřila slušné jmění, ale nikomu - ani své sestře - neprozradila, kde má peníze schované. Květinu náhlou smrt pod koly vlaku musí vyšetřit Arazím a jeho muži z Četnické pátrací stanice Brno, protože není jisté, jestli šlo o sebevraždu, vraždu nebo nešťastnou náhodu. Také rodinný život Arazímových je plný dramatických zvratů. Mezi Ludmilou a Arazímem dojde k hádce, která neskončí šťastně. Novinářka Kliková se s Ludmilou domluví na zajímavé práci.(Česká televize)

S03E02

Rýhonosec řepný

4.3. 02:10, Jednotka, 75 minutes

Rýhonosec řepný

Strážmistr Zahálka se při pátrání po bandě pašeráků vážně zraní. Jeho kamarádi v Brně řeší případ vraha.Strážmistr Zahálka je v Kružberku nešťastný, nemá zde kamarády z brněnské pátračky a navíc ho šikanuje velitel Pták. Proto se chytá první příležitosti a přes brouka "rýhonosce řepného" se pokouší dokázat, že jistý kružberský pašerák nezemřel při pádu ze schodů, ale byl nepohodlný pašerácké bandě. Zahálkovi se v detektivním úsilí nedaří, a tak zcela rezignuje a oddává se příjemnému vztahu s dívkou Žofií - místní posluhovačkou a věštkyní z karet. Zahálka však nečekaně objeví pašerácký úkryt a v něm bankovky, které vypadají jako padělané. I když se bankovky stanou důležitou stopou při pátrání po mezinárodních podvodnících, na přeložení do Brna to stále nestačí. Pašeráci se Zahálkovi pomstí - vážně ho v lese postřelí a on spadne do strže. Zahálka je odvezen do brněnské nemocnice, protože jeho zranění jsou velmi vážná. Druhý příběh v tomto dílu je pátráním brněnských četníků po tajemném vrahovi - stepaři, který při útěku zanechá jedinou stopu - skleněnou oční protézu.(Česká televize)

S03E03

Pamlsek

7.3. 02:45, Jednotka, 90 minutes

Pamlsek

Ani tentokrát nebude chybět případ vraždy, do kterého se zaplete záchrana života hraběte Koutníka z Hnízdova.Četníci z brněnské pátračky si nemohou stěžovat na nedostatek práce. V městském parku je objevena mrtvá mladá žena. Četníci u ní najdou pouze jízdenku na vlak, více o ní nevědí. Na zámku hraběte Koutníka z Hnízdova se chystají zásnuby. Hrabě volá četníky, má dojem, že ho chce někdo připravit o život. A není divu, pohybuje se tu tajemná dáma, která se chce pomstít. Zatímco Ludmila s Líbalem slavnostně otevírají salon a fotoateliér, Arazím žárlí na manželku a prohání své podřízené. Němec s Ambrožem pátrají ve vinařské vesnici po totožnosti zavražděné dívky. Na zámku se stupňují přípravy na zásnubní hostinu a hrabě opět žádá o pomoc četníky z pátračky. Někdo po něm totiž vystřelil a chtěl ho snad i otrávit pamlskem. Arazím s Jarým a Zahálkou odjíždějí na zámek pátrat po nebezpečném vrahovi.(Česká televize)

S03E04

Poklad

7.3. 14:30, Jednotka, 90 minutes

Poklad

Majitel hradu Stryk a jeho dcera Justýna zaměstnají nejen Arazíma, ale i místního vášnivého hledače Šoufka, který málem přijde o život.Venkovský hledač pokladů Bartoloměj Šoufek se dostane na stopu ukrytého bohatství v blízkosti nedalekého hradu. Pátrání je ochoten obětovat vše - i štěstí své rodiny. O "poklad" se ale také zajímají jiní - otec a syn Augemanovi, kteří dokonce mají plán, jak se k nálezu za pomoci starých mapek dostat. Cesty Augemanových a Šoufka se několikrát zkříží, a to se ještě do tajemné záležitosti zaplete Justýna, moderní mladá dáma, bydlící na hradě. Četníci z brněnské pátračky zjišťují, že se kolem hradu a jeho okolí odehrávají podivné záležitosti, které spolu zdánlivě nesouvisí.(Česká televize)

S03E05

Dědic

8.3. 14:30, Jednotka, 90 minutes

Dědic

Složitý případ vraždy uprostřed milostného trojúhelníku řeší nový a velmi aktivní člen pátračky.Četníci z brněnské pátračky tentokrát řeší okolnosti násilné smrti jednoho z majitelů velké zemědělské usedlosti. Když se jim podaří rozkrýt všechny propletené vztahy milostného mnohoúhelníku, dojde k další tragické události. Vše se navíc komplikuje i tím, že je vedením vyšetřování tentokrát pověřen jejich nový kolega s příznačným jménem Leopold Skrčílek a tenhle "veledůležitý" byrokrat a kariérista je dokonce díky protekci jmenován zástupcem velitele celé pátrací stanice.(Česká televize)

S03E06

Havrani

9.3. 14:30, Jednotka, 90 minutes

Havrani

Krádeže nebožtíků nalezených na břehu rybníka zaměstnají nováčka Krčílka tak moc, že chce vše řešit sám a zkomplikuje práci všem kolegům.Nastal Advent a v brněnské četnické pátrací stanici se vše chystá na charitativní mikulášskou besídku. Přípravy této velkolepé akce jsou však už z počátku ohroženy hned dvěma neobvyklými jevy: na břehu blízkého rybníka se začínají objevovat už jednou a úplně jinde pohřbení nebožtíci a majitelé dvou konkurenčních pohřebních ústavů se servou doslova jak opilci na posvícení... A jako by toho všeho nebylo na hlavního hrdinu seriálu Četnické humoresky vrchního strážmistra Arazíma dost, musí navíc ještě řešit i "domácí problém" – milostnou avantýru svého švagra s operetní subretou. A k tomu všemu se začíná proslýchat, že na výtěžek četnické Mikulášské má políčeno banda podvodníků. Jak tohle všechno dopadne? Samozřejmě dobře, ale cesta k tomuto konci bude opravdu trnitá.(Česká televize)

S03E07

Formule

11.3. 02:15, Jednotka, 90 minutes

Formule

Objevitele nové drogy pronásledují nacisté, kteří chtějí lék zneužít. Jen sám Arazím nakonec doktoru Dietmarovi, vynálezci složení látky, zachrání život.Co má společného velké mezinárodní psychiatrické sympozium s vyhlášenou specialitou restaurace hotelu König? Kdo všechno má zájem na využití či zneužití převratného farmaceutického preparátu s nic neříkajícím názvem Formule 12? Kdo jsou ti dva podivní muži, kteří na zmíněném sympoziu na každém kroku doprovázejí vynikajícího německého vědce? Jakou roli v této směsici zdánlivě nesourodých skutečností hraje hazardní hráč či vídeňský filmový producent? Jak tohle všechno ovlivní život v Četnické pátrací stanice Brno? Odpověď na tyhle a samozřejmě i řadu dalších otázek přináší další díl populárního seriálu Četnické humoresky.(Česká televize)

S03E08

Tizian

14.3. 02:10, Jednotka, 85 minutes

Tizian

Pátračku čeká složitý případ zmizení Tizianova obrazu i jeho majitele Krejsy. Ke kauze se vrací někdejší člen brněnské "posádky" - velitel Šiktanc.Četníkům se ozve starožitník, který přijal do komise starý obraz od podezřelého prodávajícího. Znalec zkoumající dílo jim potvrdí, že by se mohlo jednat o zřejmě ukradený vzácný obraz od Tiziana. Vypátraný majitel obrazu Krejsa tvrdí, že plátno našel náhodně na půdě. Čenda Němec se rozpomene, že v archivech mají dávný nevyřešený případ z roku 1921, v němž figurovala rodina Krejsových. Tehdy záhadné zmizení starého Krejsy, válečného invalidy, šetřil "jejich" vrchní strážmistr Šiktanc. Měl podezření na vraždu, ale tělo oběti se nikdy nenašlo. Bývalý velitel Šiktanc se pustí do pátrání na vlastní pěst. Starý zločin vyřeší, ale ocitne se v pasti, z níž není cesta ven.(Česká televize)

S03E09

Skokan

14.3. 14:30, Jednotka, 90 minutes

Skokan

Arazím a jeho parta vyšetřují hned dva "zlodějské" případy. Černý obchod s ovsem a krádež velkého množství krabiček se sardinkami. Zahálka se navíc musí obětovat a stát se volavkou mezi vojáky, aby rozklíčoval údajné úplatkářství štábního plukovníka Kuřidýma.Velitel brněnské četnické pátrací stanice vrchní strážmistr Arazím a jeho muži se tentokrát opravdu nestačí divit: je to opravdu možné, aby tolik podvodů a navíc v armádě vymyslel a spáchal jeden jediný člověk? Než se hrdinům populárních Četnických humoresek podaří veškeré tyhle podvodné aktivity objasnit, bude to chtít nejen mnoho jejich nenápadné mravenčí práce a hodně přemýšlení, ale dokonce i použití netradičních vyšetřovacích metod. A k tomu všemu se do takového velkého případu připlete další kauza - krádež tisíců krabiček sardinek ze skladu firmy Očko a syn.(Česká televize)

S03E10

Pojistka

15.3. 14:30, Jednotka, 90 minutes

Pojistka

Krádež nové mlátičky a násilné odcizení půl milionu korun spolu zdánlivě nemají nic společného. Arazím a jeho parta ale brzy zjistí, že tyto dva případy spolu souvisí víc, než by vymyslel i dobrý spisovatel.Jsou dny, kdy četníci z brněnské pátračky nevědí, kam dřív skočit: na venkově se ze stodoly "vypařila" zcela nová mlátička, ve městě při loupežném přepadení před bankou dojde k vraždě pokladníka. Jeho vrazi jsou na útěku s půl milionem korun a státní policie si s tím vším evidentně neví rady... Mohou spolu tyto dva případy souviset? To se dozvíme až v samém závěru tohoto předpředposledního dílu populárních Četnických humoresek, ale před tím budou mít jeho hrdinové ještě co do činění s falešnými cestovními doklady, zmizením dítěte, s mazanými sedláky a také s detektivem pojišťovny či vnadnou slečnou Malvínou.(Česká televize)

Similar shows

Don Matteo

About show

audio commentary, slovensky slo
2007
Comedy / Crime

Crime series about a police station in the city of Brno, in the period of the pre-war First Czechoslovak Republic. The stories are based on real case files from that era.

Creators

Antonín Moskalyk, P. Moskalyková

Cast

P. Kostka, M. Donutil, I. Trojan, Tomáš Töpfer, Carmen Mayerová, Zdena Herfortová, Erik Pardus, Zuzana Čapková, Martin Mňahončák, František Švihlík, Zdeněk Junák, Stanislava Havelková, Alena Antalová, Jan Adámek, Aleš Jarý, Jan Grygar, Ondřej Bauer, Lucie Chlumská, Martin Sláma, Pavel Kunert, Ondřej Mikulášek, Martin Davídek, Jiří Horký, Richard Trsťan, František Kreuzmann, Marek Příkazský, Tomáš Slezák, Petr Soumar, Kateřina Mendlová, Aleš Slanina, Zdeněk Kývala, Ivana Vaňková, Jana Chaloupková, Karel Heinige, Radek Leszczynski, Jirí Neuberg, Renata Sedláčková