Přátelé

Přátelé

S05E21 - Jak si házeli míčem

21.6. 12:55
Nova Fun
55 minut
1999
USA Komedie / Romantický

Zamilovaný Gary přemlouvá Phoebe, aby se nastěhovala k němu do bytu. Ta není jeho nápadem příliš nadšena, ale snaží se jeho přání přizpůsobit. Rachel si koupila podivnou kočku, která se ke všem chová nepřátelsky. Ross a Joey si doma házejí míčem, a protože jim za několik hodin ani jednou nespadl na zem, zdá se jim, že objevili novou hru.(TV Nova)

Více informací
S01E01

Zrušená svatba

8.7. 11:55, HBO 2, 20 minut

Zrušená svatba

Rossa práve kvôli inej žene opustila manželka. Cíti sa zradený. Jeho sestra Monica a jeho kamaráti Chandler, Joey a Phoebe sa ho snažia utešiť v obľúbenej reštaurácii. V tom sa do podniku vrúti Monicina bývalá spolužiačka Rachel. Aj ona je nešťastná. Práve opustila snúbenca, utiekla zo svojej vlastnej svadby a nemá kam ísť. Obracia sa preto s prosbou o pomoc na Monicu. Tá ju vezme k sebe domov. Rachel sa konečne musí osamostatniť a postaviť sa na vlastné nohy. Začne pracovať v reštaurácii a pätica priateľov sa stáva jej novou rodinou. Ross mal Rachel rád už ako malý chlapec a dúfa, že by medzi nimi mohlo byť i niečo viac...(TV Doma)

S01E02

Složité vztahy

8.7. 12:15, HBO 2, 25 minut

Složité vztahy

Rossova bývalá lesbická manželka je s ním těhotná. Rossovi se nelíbí, jaké vybrala pro miminko příjmení.(Netflix)

S01E03

Konečně ten pravý

9.7. 11:10, HBO 2, 20 minut

Konečně ten pravý

Společnost vyrábějící limonády dává Phoebe 7 000 dolarů jako odškodné za to, že našla ve svojí plechovce s pitím uříznutý palec.(Netflix)

S01E04

Náplast na smutek

9.7. 11:30, HBO 2, 25 minut

Náplast na smutek

Ross má výročí první důležité schůzky se svojí bývalou partnerkou Carol. Jde s kluky na hokejový zápas, aby měl lepší náladu. Bohužel jej nešťastnou náhodou zasáhne puk, a tak skončí na pohotovosti, kde pracuje poněkud nepříjemná zdravotní sestra. Za Rachel přichází do kavárny několik kamarádek, které vyprávějí své nejčerstvější životní zažitky. Jsou překvapené, že Rachel je zaměstnána jako číšnice. Monika a Phoebe pořádají malou „dámskou jízdu" a Rachel k nim přijde ze všeho pořádně smutná. Společně s Monikou a Phoebe pak sledují George Stephanopoulose, jenž bydlí v hotelu naproti. Přitom se svěřují se zlomyslnostmi, jež si v minulosti navzájem provedly.(Česká televize)

S01E05

Praní prádla

10.7. 11:40, HBO 2, 20 minut

Praní prádla

Ross pomáhá Rachel s prádlem a považuje večer za první rande. Joey přemluví Monicu, aby dělala, že je jeho nová holka.(Netflix)

S01E06

Životní šance

10.7. 12:00, HBO 2, 25 minut

Životní šance

Partia priateľov ide spoločne do divadla pozrieť sa na Joeyho. Hra, v ktorej každý večer hrá, je doslova na nevydržanie. Chandler sa pritom zoznámi s príťažlivou Aurorou. Napriek tomu, že je vydatá, začnú spolu chodiť. Po nejakom čase ale Chandler radšej volí rozchod, pretože Aurora si našla ďalšieho milenca. Rachel doma upratuje, ale Monica nie je jej činnosťou veľmi nadšená, pretože všetko nie je presne na svojom mieste. Joey dostáva rolu v novom filme, kde hrá aj Al Pacino. Vyjde však najavo, že má zaskočiť za slávneho herca len v jednej, poriadne šteklivej scéne.(TV Doma)

S01E07

Bez proudu

11.7. 12:20, HBO 2, 20 minut

Bez proudu

Část New Yorku byla postižena dočasným výpadkem proudu. Chandler je zrovna v bance, kde zůstane nějakou dobu uvězněn ve výtahu s modelkou Jill Goodacreovou. Je z ní zpočátku trochu nervózní, ale nakonec se spolu skamarádí. Ross se rozhodne, že se svěří Rachel, jaké city k ní cítí. Bohužel mu jeho záměr překazí obyčejná kočka, kterou pak parta hledá po celém domě. Rachel kočku nalezne a seznámí se s jejím majitelem. Je to Ital a jménuje se Paolo. Ross tím není vůbec nijak nadšen. Cítí se ale mnohem hůř, když později spatří Rachel, jak se s Paolem líbá.(Česká televize)

S01E08

Loučení s babičkou

11.7. 12:40, HBO 2, 25 minut

Loučení s babičkou

Ross a Monica sú smutní, pretože ich babička náhle zomrela. Obaja ju idú naposledy navštíviť, keď ale prídu k jej lôžku, babička trochu nečakane na chvíľu "ožije" ...(TV Doma)

S01E09

Oběť reklamy

12.7. 11:35, HBO 2, 20 minut

Oběť reklamy

Ross a Monika budou slavit den Díkuvzdání společně, protože jejich rodiče někam odjíždějí. Phoebe se k nim přidává. Rachel chce jet lyžovat, ale nemá peníze na letenku. Přátelé se na její cestu tajně složí a Rachel je jim za jejich dárek moc vděčná. Joey si plánuje, že povečeří s rodinou, Chandler chce zůstat sám doma, protože svátek Díkuvzdání nemá rád. Plány Joeyho se rychle změnily. Nedávno pózoval pro reklamu, ale nevěděl, že jeho fotografije bude na plakátu varujícím před pohlavně přenosnými chorobami. Jeho rodina s ním odmítá večeřet. A tak zůstane u Moniky, která připravuje brambory na tři způsoby. Ross navštíví Carol a zjistí, že její partnerka Susan mluví k miminku. Okamžitě se rozhodne, že jako otec bude uplatňovat stejné právo. Když se Rachel chystá odjet na letiště, utrhne se při průvodu velký nafukovací pes a všichni se na to jdou podívat ze střechy...(Česká televize)

S01E10

Opička

12.7. 11:55, HBO 2, 25 minut

Opička

Ross dostal opičku jménem Marcel. Všichni přátelé se domluví, že oslaví Silvestra jen v šesti. Když Phoebe zpívá své songy v kavárně, přeruší ji dva vědci. Jeden z nich se do Phoebe zamiluje. Popravdě řečeno, jí také není lhostejný, a proto ho pozve na oslavu. Chandler pozve Janice a Joey svoji známou z obchodu, kde pracuje jako skřítek Santa Clause. Ross přichází s Marcelem a Monika si pozvala bývalého přítele Bobbyho. Rachel jde přivítat Paola na letiště, kde zjistí, že zmeškal letadlo. Při čekání se pohádá s nějakou protivnou ženskou. Nakonec všichni přátelé na oslavě zůstávají bez svých partnerů. Phoebe je smutá, protože její přítel odjíždí do Minska.(Česká televize)

Dostupné za 1 den
S01E11

Paní Bingová

15.7. 12:25, HBO 2, 20 minut

Paní Bingová

Do města přijíždí Chandlerova matka, které se předtím podařilo svého syna ztrapnit v televizním vysílání. Phoebe a Monica potkávají na ulici mladíka, jehož nečekaně srazí auto. Když leží v nemocnici v komatu, obě se předhánějí v péči o neznámého. Po probuzení z komatu však mladík nejeví o Phoebe ani Monicu žádný zájem. Chandlerova matka Nora, pozve všechny přátele na večeři, kde si povšimne, že Ross je smutný kvůli vztahu Rachel a Paola. Snaží se Rosse uklidnit a dokonce jej políbí. Ten to později prozradí naštvanému Chandlerovi. Rachel od matky Chandlera zase dostane pár dobře míněných rad o tom, jak má psát knihy.(Česká televize)

Dostupné za 1 den
S01E12

Holka nebo kluk?

15.7. 12:45, HBO 2, 25 minut

Holka nebo kluk?

Monika připraví asi tucet lasaní na večeři své matky. Ta je nakonec odmítne, protože nejsou vegeteriánské. Naštvaná Monica lasaně rozdává a posílá svým známým a přátelům. Carol chce vyzradit Rossovi, jaké bude pohlaví dítěte, jenž spolu čekají. Rachel se připravuje na společný víkend s Paolem, oba chtějí vyrazit někam ven z města. Paolo předtím jde na masáž k Phoebe a snaží se jí sbalit. Ta později vše vyzradí Rachel, která se kvůli tomu s Paolem rozchází. Rachel pak omylem vyzradí Rossovi pohlavi jeho dítěte – bude to kluk. Chandler a Joey potřebují nový stůl. V obchodě s nábytkem si ale nemůžou vybrat. Nakonec si domů koupí stolní fotbálek...(Česká televize)

Dostupné za 2 dny
S01E13

Bobule

16.7. 11:30, HBO 2, 20 minut

Bobule

Chandler omylem zahlédne Rachel, jak vychází ze sprchy bez podprsenky. Rachel se tedy snaží vyrovnat skóre.(Netflix)

Dostupné za 2 dny
S01E14

Na Svatého Valentýna

16.7. 11:50, HBO 2, 25 minut

Na Svatého Valentýna

Ross má v reštaurácii schôdzku so svojim novým dievčaťom Kirsten. Do rovnakej reštaurácie však prichádzajú na večeru aj Carol a Susan. Po predčasnom odchode Susan je Ross natoľko zaujatý svojou bývalou ženou Carol, že na prítomnosť Kirsten úplne zabudne ...(TV Doma)

Dostupné za 3 dny
S01E15

Večeře

17.7. 10:50, HBO 2, 20 minut

Večeře

Stálý klient Phoebe, Steve hledá nového šéfkuchaře pro svoji restauraci. Monika má o tuto práci velký zájem. Proto majitele restaurace pozve k sobě domů na večeři. Dokonce přemluví Rachel, aby pro ni dělala číšnici. Steve však přichází značně opilý a vůbec nevnímá chuť jídla, kterým Monika chtěla na své kuchařské umění upozornit. Je zřejmé, že tato „akce" znamenala úplně zbytečný a promarněný čas. Chandlerovi nabízejí v zaměstnání lepší místo. K údivu svého nařízeného nabídku nejenom odmítne, ale dokonce podává výpověď. Když pak později podstoupí testy osobnosti, dozví se, že nejlépe se může uplatnit, jako zaměstnanec ve velké mezinárodní firmě. Chandler se raději vrací do své práce, kde je povýšen na vedoucího oddělení pro zpracování dat.(Česká televize)

Dostupné za 3 dny
S01E16

Dvojčata

17.7. 11:10, HBO 2, 20 minut

Dvojčata

Ross navštěvuje kurz pro těhotné matky s Carol a Susan. Cítí se přitom trochu trapně mezi ostatními páry. Když jednou Carol do kurzu nemůže příjit, Susan s Rossem se dohodnou, že „výuku" absolvují bez ní. Po vzájemném losování však musí těhotnou matku představovat Ross. Joey a Chandler navštíví bar v Soho, kde pracuje sestra Phoebe – Ursula. Joeymu se líbí a pozve ji na rande. V kavárně se objeví Jamie a Fran (ze seriálu Jsem do tebe blázen) a považují Phoebe za Ursulu. Sestry mají narozeniny, proto zamilovaný Joey koupí Ursule svetr a požaduje po Phoebe, aby prověřila jeho správnou velikost. Phoebe se kvůli tomu pořádně naštve. Rachel konečně odstraňuje vánoční žárovky z balkonu, jenže přitom z spadne o patro níž. Naštěstí při pádu přistane na balkonu pana Hecklese. Opičák Marcel náhodně přepíná televizi na „španělský kanál", ale nikdo z přátel neumí ovladač vrátit na původní program.(Česká televize)

Dostupné za 3 dny
S01E17

Správná rozhodnutí

17.7. 11:30, HBO 2, 25 minut

Správná rozhodnutí

Poraněná Rachel a Monika dorazí na lékařskou pohotovost. Při vyplňování formuláře Rachel „zjistí", že si neplatí pojištění, proto se vydává za Moniku. Ošetřují ji přitažliví lékaři – dr. Mitchel a dr. Rosen. Monika s Rachel pak jdou s oběma na večeři, a protože si předtím vyměnili jména, musejí se vydávat jedna za druhou. Naneštěstí se v jedné chvíli prořeknou a ještě si začnou vzájemně dělat zlomyslnosti. Phoebe s Ursulou si vyměňují dárky k narozeninám. Ursula má pro Phoebe svetr, který dostala od Joeyho. Phoebe věnuje Ursule darovanou termosku. Vše se pochopitelně prozradí. Joey je zklamaný a nepřijde ani na oslavu, kterou pořádá Phoebe. Ta se později vydává za Ursulu a rozchází se s Joeym tak, aby mu neublížila. Ten její hru brzy prokoukne. Ross s Chandlerem hrají Scrabble a opičák Marcel přitom spolkne písmenko. Nezbývá, než jej rychle převézt na pohotovost...(Česká televize)

Dostupné za 4 dny
S01E18

Hráči pokeru

18.7. 10:40, HBO 2, 20 minut

Hráči pokeru

Rachel se marně pokouší najít novou práci. Posílá svůj životopis na různá místa, ale bez kladného výsledku. Nakonec přece jen odchází k pohovoru na místo nákupčí. Kluci se baví o tom, jakým způsobem hrají poker a dívky mají zájem vyzkoušet si hru, kterou nikdy nehrály. Bohužel pro ně příliš dobře nekončí. Monica se proto rozhodne pozvat na návštěvu svoji tetu Iris, odbornici přes poker, aby jim dala několik rad. Ani po její odborné konzultaci se dívkam hra příliš nedaří. Rachel se navíc právě v této chvíli z telefonu dovídá, že místo nákupčí nedostane. Nahromaděný vztek ji vede k nečekanému způsobu hry: vsadí všechno, co má. Nakonec zůstávají společně ve hře jen ona a Ross. Ten ji poněkud velkomyslně nechává vyhrát...(Česká televize)

Dostupné za 4 dny
S01E19

Hledá se opičák

18.7. 11:00, HBO 2, 25 minut

Hledá se opičák

Rachel zjistila, že bývalý snoubenec Barry se žení s její družičkou Mindy. Ross se pokouší s Rachel promluvit o svých citech, ostatní přátelé však jeho řeč přeruší. Druhý den Rachel uteče Marcel, kterého měla hlídání. Hledá pomoc na Úřadu pro kontrolu zvířat, ale netuší, že opičák je nelegálně držené zvíře. Ross je k vůli tomu pořádně navztekaný. Marcelovu totožnost přichází prověřit úřednice Lusia. Kdysi chodila s Monicou, Rachel a Rossem na střední školu, kde si ji nikdo nevšímal. Nyní se za to může pomstít. Přátelé naleznou Marcela ve sklepě a Luisa jej chce zneškodnit uspávací pistolí. Opičák uteče, zato střela skončí v těle Phoebe. Ross a Rachel pak jdou „po stopě" až k bytu pana Hecklese, který Marcela vydává za svou opičku Patty. Než Luisa může Marcela odnést, pohrozí jí Rachel tím, že zveřejní jak postřelila Phoebe. Vše se tak vyřeší. Ross a Rachel se usmiřují u vína. Do bytu nečekaně přichází Barry a oznámí Rachel, že ji stále miluje.(Česká televize)

Dostupné za 5 dnů
S01E20

Zubařům nevěřte

19.7. 11:10, HBO 2, 20 minut

Zubařům nevěřte

Rachel a Barry spolu znova začínají chodit, i když už je Barry zasnoubený s Mindy, která chce, aby jí Rachel šla za družičku.(Netflix)

Dostupné za 5 dnů
S01E21

Falešná Monika

19.7. 11:30, HBO 2, 25 minut

Falešná Monika

Monice někdo ukradne kreditní kartu, ta si to nechce nechat líbit a rozhodne se, že zloděje chytí.(Netflix)

Podobné tituly

Americký táta
Teorie velkého třesku
Dva a půl chlapa

O pořadu

česky česky
1999
USA Komedie / Romantický

Sukničkář Joey (Matt LeBlanc), pošahaná Phoebe (Lisa Kudrow), ukecaný Chandler (Mathew Perry), pořádkem posedlá Monica (Courteney Cox), nejistý Ross (David Schwimmer) a naivní Rachel (Jennifer Aniston) - povedená šestice kamarádů z New Yorku řeší životní trable s humorem sobě vlastním v nejpopulárnějším komediálním seriálu všech dob.(('Butcher'))

Tvůrci

Gary Halvorson

Hrají

Matthew Perry, Courteney Cox, Michael Rapaport, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, David Schwimmer, James Michael Tyler, Jennifer Aniston