Přátelé

Přátelé

S02E14 - Domácí video

18.9. 21:40
Nova Fun
55 minut
1996
USA Komedie / Romantický

Video z maturitního večírku Monicy a Rachel odhaluje tehdejší Moničiny rozměry, Rachelin tehdejší nos a to, co Ross k Rachel vždycky cítil.(Netflix)

Více informací
S01E01

Zrušená svatba

4.12. 09:55, HBO 3, 25 minut

Zrušená svatba

Rossa práve kvôli inej žene opustila manželka. Cíti sa zradený. Jeho sestra Monica a jeho kamaráti Chandler, Joey a Phoebe sa ho snažia utešiť v obľúbenej reštaurácii. V tom sa do podniku vrúti Monicina bývalá spolužiačka Rachel. Aj ona je nešťastná. Práve opustila snúbenca, utiekla zo svojej vlastnej svadby a nemá kam ísť. Obracia sa preto s prosbou o pomoc na Monicu. Tá ju vezme k sebe domov. Rachel sa konečne musí osamostatniť a postaviť sa na vlastné nohy. Začne pracovať v reštaurácii a pätica priateľov sa stáva jej novou rodinou. Ross mal Rachel rád už ako malý chlapec a dúfa, že by medzi nimi mohlo byť i niečo viac...(TV Doma)

S01E02

Složité vztahy

4.12. 10:20, HBO 3, 25 minut

Složité vztahy

Rossova bývalá lesbická manželka je s ním těhotná. Rossovi se nelíbí, jaké vybrala pro miminko příjmení.(Netflix)

S01E03

Konečně ten pravý

4.12. 10:45, HBO 3, 25 minut

Konečně ten pravý

Společnost vyrábějící limonády dává Phoebe 7 000 dolarů jako odškodné za to, že našla ve svojí plechovce s pitím uříznutý palec.(Netflix)

Dostupné za 20 hodin
S01E04

Náplast na smutek

5.12. 10:50, HBO 3, 25 minut

Náplast na smutek

Ross má výročí první důležité schůzky se svojí bývalou partnerkou Carol. Jde s kluky na hokejový zápas, aby měl lepší náladu. Bohužel jej nešťastnou náhodou zasáhne puk, a tak skončí na pohotovosti, kde pracuje poněkud nepříjemná zdravotní sestra. Za Rachel přichází do kavárny několik kamarádek, které vyprávějí své nejčerstvější životní zažitky. Jsou překvapené, že Rachel je zaměstnána jako číšnice. Monika a Phoebe pořádají malou „dámskou jízdu" a Rachel k nim přijde ze všeho pořádně smutná. Společně s Monikou a Phoebe pak sledují George Stephanopoulose, jenž bydlí v hotelu naproti. Přitom se svěřují se zlomyslnostmi, jež si v minulosti navzájem provedly.(Česká televize)

Dostupné za 20 hodin
S01E05

Praní prádla

5.12. 11:15, HBO 3, 25 minut

Praní prádla

Ross pomáhá Rachel s prádlem a považuje večer za první rande. Joey přemluví Monicu, aby dělala, že je jeho nová holka.(Netflix)

Dostupné za 21 hodin
S01E06

Životní šance

5.12. 11:40, HBO 3, 25 minut

Životní šance

Partia priateľov ide spoločne do divadla pozrieť sa na Joeyho. Hra, v ktorej každý večer hrá, je doslova na nevydržanie. Chandler sa pritom zoznámi s príťažlivou Aurorou. Napriek tomu, že je vydatá, začnú spolu chodiť. Po nejakom čase ale Chandler radšej volí rozchod, pretože Aurora si našla ďalšieho milenca. Rachel doma upratuje, ale Monica nie je jej činnosťou veľmi nadšená, pretože všetko nie je presne na svojom mieste. Joey dostáva rolu v novom filme, kde hrá aj Al Pacino. Vyjde však najavo, že má zaskočiť za slávneho herca len v jednej, poriadne šteklivej scéne.(TV Doma)

Dostupné za 1 den
S01E07

Bez proudu

6.12. 11:10, HBO 3, 25 minut

Bez proudu

Část New Yorku byla postižena dočasným výpadkem proudu. Chandler je zrovna v bance, kde zůstane nějakou dobu uvězněn ve výtahu s modelkou Jill Goodacreovou. Je z ní zpočátku trochu nervózní, ale nakonec se spolu skamarádí. Ross se rozhodne, že se svěří Rachel, jaké city k ní cítí. Bohužel mu jeho záměr překazí obyčejná kočka, kterou pak parta hledá po celém domě. Rachel kočku nalezne a seznámí se s jejím majitelem. Je to Ital a jménuje se Paolo. Ross tím není vůbec nijak nadšen. Cítí se ale mnohem hůř, když později spatří Rachel, jak se s Paolem líbá.(Česká televize)

Dostupné za 1 den
S01E08

Loučení s babičkou

6.12. 11:35, HBO 3, 25 minut

Loučení s babičkou

Ross a Monica sú smutní, pretože ich babička náhle zomrela. Obaja ju idú naposledy navštíviť, keď ale prídu k jej lôžku, babička trochu nečakane na chvíľu "ožije" ...(TV Doma)

Dostupné za 1 den
S01E09

Oběť reklamy

6.12. 12:00, HBO 3, 30 minut

Oběť reklamy

Ross a Monika budou slavit den Díkuvzdání společně, protože jejich rodiče někam odjíždějí. Phoebe se k nim přidává. Rachel chce jet lyžovat, ale nemá peníze na letenku. Přátelé se na její cestu tajně složí a Rachel je jim za jejich dárek moc vděčná. Joey si plánuje, že povečeří s rodinou, Chandler chce zůstat sám doma, protože svátek Díkuvzdání nemá rád. Plány Joeyho se rychle změnily. Nedávno pózoval pro reklamu, ale nevěděl, že jeho fotografije bude na plakátu varujícím před pohlavně přenosnými chorobami. Jeho rodina s ním odmítá večeřet. A tak zůstane u Moniky, která připravuje brambory na tři způsoby. Ross navštíví Carol a zjistí, že její partnerka Susan mluví k miminku. Okamžitě se rozhodne, že jako otec bude uplatňovat stejné právo. Když se Rachel chystá odjet na letiště, utrhne se při průvodu velký nafukovací pes a všichni se na to jdou podívat ze střechy...(Česká televize)

Dostupné za 2 dny
S01E10

Opička

7.12. 10:40, HBO 3, 25 minut

Opička

Ross dostal opičku jménem Marcel. Všichni přátelé se domluví, že oslaví Silvestra jen v šesti. Když Phoebe zpívá své songy v kavárně, přeruší ji dva vědci. Jeden z nich se do Phoebe zamiluje. Popravdě řečeno, jí také není lhostejný, a proto ho pozve na oslavu. Chandler pozve Janice a Joey svoji známou z obchodu, kde pracuje jako skřítek Santa Clause. Ross přichází s Marcelem a Monika si pozvala bývalého přítele Bobbyho. Rachel jde přivítat Paola na letiště, kde zjistí, že zmeškal letadlo. Při čekání se pohádá s nějakou protivnou ženskou. Nakonec všichni přátelé na oslavě zůstávají bez svých partnerů. Phoebe je smutá, protože její přítel odjíždí do Minska.(Česká televize)

Dostupné za 2 dny
S01E11

Paní Bingová

7.12. 11:05, HBO 3, 25 minut

Paní Bingová

Do města přijíždí Chandlerova matka, které se předtím podařilo svého syna ztrapnit v televizním vysílání. Phoebe a Monica potkávají na ulici mladíka, jehož nečekaně srazí auto. Když leží v nemocnici v komatu, obě se předhánějí v péči o neznámého. Po probuzení z komatu však mladík nejeví o Phoebe ani Monicu žádný zájem. Chandlerova matka Nora, pozve všechny přátele na večeři, kde si povšimne, že Ross je smutný kvůli vztahu Rachel a Paola. Snaží se Rosse uklidnit a dokonce jej políbí. Ten to později prozradí naštvanému Chandlerovi. Rachel od matky Chandlera zase dostane pár dobře míněných rad o tom, jak má psát knihy.(Česká televize)

Dostupné za 2 dny
S01E12

Holka nebo kluk?

7.12. 11:30, HBO 3, 25 minut

Holka nebo kluk?

Monika připraví asi tucet lasaní na večeři své matky. Ta je nakonec odmítne, protože nejsou vegeteriánské. Naštvaná Monica lasaně rozdává a posílá svým známým a přátelům. Carol chce vyzradit Rossovi, jaké bude pohlaví dítěte, jenž spolu čekají. Rachel se připravuje na společný víkend s Paolem, oba chtějí vyrazit někam ven z města. Paolo předtím jde na masáž k Phoebe a snaží se jí sbalit. Ta později vše vyzradí Rachel, která se kvůli tomu s Paolem rozchází. Rachel pak omylem vyzradí Rossovi pohlavi jeho dítěte – bude to kluk. Chandler a Joey potřebují nový stůl. V obchodě s nábytkem si ale nemůžou vybrat. Nakonec si domů koupí stolní fotbálek...(Česká televize)

Dostupné za 3 dny
S01E13

Bobule

8.12. 10:40, HBO 3, 25 minut

Bobule

Chandler omylem zahlédne Rachel, jak vychází ze sprchy bez podprsenky. Rachel se tedy snaží vyrovnat skóre.(Netflix)

Dostupné za 3 dny
S01E14

Na Svatého Valentýna

8.12. 11:05, HBO 3, 25 minut

Na Svatého Valentýna

Ross má v reštaurácii schôdzku so svojim novým dievčaťom Kirsten. Do rovnakej reštaurácie však prichádzajú na večeru aj Carol a Susan. Po predčasnom odchode Susan je Ross natoľko zaujatý svojou bývalou ženou Carol, že na prítomnosť Kirsten úplne zabudne ...(TV Doma)

Dostupné za 3 dny
S01E15

Večeře

8.12. 11:30, HBO 3, 25 minut

Večeře

Stálý klient Phoebe, Steve hledá nového šéfkuchaře pro svoji restauraci. Monika má o tuto práci velký zájem. Proto majitele restaurace pozve k sobě domů na večeři. Dokonce přemluví Rachel, aby pro ni dělala číšnici. Steve však přichází značně opilý a vůbec nevnímá chuť jídla, kterým Monika chtěla na své kuchařské umění upozornit. Je zřejmé, že tato „akce" znamenala úplně zbytečný a promarněný čas. Chandlerovi nabízejí v zaměstnání lepší místo. K údivu svého nařízeného nabídku nejenom odmítne, ale dokonce podává výpověď. Když pak později podstoupí testy osobnosti, dozví se, že nejlépe se může uplatnit, jako zaměstnanec ve velké mezinárodní firmě. Chandler se raději vrací do své práce, kde je povýšen na vedoucího oddělení pro zpracování dat.(Česká televize)

Podobné tituly

Teorie velkého třesku
Dva a půl chlapa
Krok za krokem
Průměrňákovi

O pořadu

česky česky
1996
USA Komedie / Romantický

Sukničkář Joey (Matt LeBlanc), pošahaná Phoebe (Lisa Kudrow), ukecaný Chandler (Mathew Perry), pořádkem posedlá Monica (Courteney Cox), nejistý Ross (David Schwimmer) a naivní Rachel (Jennifer Aniston) - povedená šestice kamarádů z New Yorku řeší životní trable s humorem sobě vlastním v nejpopulárnějším komediálním seriálu všech dob.(('Butcher'))

Tvůrci

James Burrows

Hrají

Matthew Perry, Tim Bohn, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Christina Pickles, Matt LeBlanc, Elliott Gould, David Schwimmer, James Michael Tyler, Patrick Kerr, Jennifer Aniston