Modrý kód

Modrý kód

S02E26 - Návrat

18.9. 22:02
Prima Love
71 minut
2017
Česko Drama / Romantický

Láska může někdy pořádně zkomplikovat život... třeba když se na milence vyleje nádrž s montážní pěnou... nebo když se Rasputin rozhodne riskovat a chce odjet zpátky do Ruska za nemocnou matkou.(TV Prima)

Více informací

Epizody

Řada 3
S03E02

Perly z Karibiku

22.11. 14:26, Prima Star, 81 minut

Perly z Karibiku

Adam má konflikt s Mery, varuje, že když se bude David dál tak intenzivně starat o otce, ohrozí si tím kariéru. Davida nečinnost také frustruje, proto vyráží do nemocnice za případem. Eva se na sebe snaží všemi způsoby upozornit před Matym, ten si toho ale nevšímá. Prokop žárlí, protože Petra dostala od Slavíka vzácné perly. Pro muže zraněného ve stáji koněm přivolá pomoc jeho bratr, který s ním ale má spory o dědictví.(TV Prima)

S03E03

Zdání klame

23.11. 14:25, Prima Star, 80 minut

Zdání klame

Profesor Hofbauer na tom není zdravotně dobře, David se o něj stále snaží starat. Kvůli naléhavé operaci nechává otce doma s ošetřovatelkou a jede do nemocnice. Stav profesora Hofbauera se zatím nečekaně zhorší. Adam měl zase noční můru a zaspal, do práce přichází pozdě. Rasputin Adama kryje před Mery a ujme se jeho pacienta. Starostka chce urovnat vztah se Sašou a nabízí jí protekční místo na prestižní klinice. A David nakonec místo operace srdce řeší zlomeninu horní končetiny.(TV Prima)

S03E04

Výčitky

24.11. 14:26, Prima Star, 80 minut

Výčitky

David se snaží vyrovnat tragickou událostí a proto hodně pracuje. Vyhýbá se Mery i přátelům, je sám ze sebe zklamaný. Adam se v bufetu seznámí s mladou sestrou z interny, a když sestra kvůli němu dostane výpověď, snaží se jí pomoci.  Vali se těší na společný víkend s Růženkou a Deniskou. Eva vyhledává příležitosti, jak být Matymu nablízku a nenápadně se k němu snaží přiřadit v rozpisu služeb. Adam s Valentou řeší amputaci nohou sebevraha, ale ukáže se, že všechno bylo jinak.(TV Prima)

S03E05

Rozloučení

25.11. 14:19, Prima Star, 70 minut

Rozloučení

David je stále uzavřený, s přáteli ani s Mery skoro nemluví a Mery se za každou cenu snaží jejich vztah zase vrátit do normálních kolejí. Saša se rozhodne pro neurochirurgickou atestaci a žádá Rasputina o pomoc. Rasputin ale nemá čas a hlavně Saše nevěří, myslí si, že by si měla vybrat něco jednoduššího. Vali je v koncích, osvojení Denisky se komplikuje. Vlčková jí uklidňuje, jestli opravdu Vali chce, aby Deniska byla šťastná, nemá se bát. Slavná herečka přijde na urgent s drobným poraněním, ale ukáže se, že její diagnóza je daleko závažnější.(TV Prima)

S03E06

Bumerang

26.11. 14:17, Prima Star, 72 minut

Bumerang

Mery se snaží i přes svůj velký smutek v práci bezchybně fungovat. Stále je v šoku a nedokáže pochopit, že její život vzal takový nečekaný obrat. Nakonec situaci neunese a reaguje zkratovitě. Adam přijímá pacienta Bořka, ukazuje se, že už se znají ze společné minulosti. Slavík vidí, že Prokop je kvůli němu nepříjemný na Petru. Rozhodne se to vyřešit po svém. A Rasputin zachraňuje mladého hemofilika, který se pořezal na zápěstí. Ukazuje se, že pozadí jeho činu je velmi vážné.(TV Prima)

S03E07

Stín z minulosti

22.11. 07:45, Prima Love, 77 minut

Stín z minulosti

Eva se dozví, že Maty dříve s oblibou hrával tenis, objednává pro něj tedy tenisový kurt. Byl to od ní ale krok vedle. Bojan se dozvídá, že Mery nedorazila do práce, povolává na její místo Karolínu. Nikdo neví, kam Mery zmizela, Vali si myslí, že Mery prostě potřebovala odjet pryč, tak jak to dělává, když se v jejím životě děje něco nepříjemného. Adam se psychicky hroutí po náročné operaci dětského pacienta. Maty zachraňuje mladíka, kterého pokousal v obličeji pes.(TV Prima)

S03E08

Tři rány

23.11. 07:40, Prima Love, 80 minut

Tři rány

Mery se vrací do služby, omlouvá se Bojanovi, že beze slov zmizela. Uznává, bylo to zcela neprofesionální. Vypadá to, že se snaží okolí ukázat, že jí nic neublíží. Ondřej ale její podivnou odtažitost a věcnost nedokáže pochopit. Saša se schází s Rasputinem a ukazuje mu slibovaný článek. Vali se vrací z dětského domova, kde zjistila, že Denisku si chce do péče převzít její příbuzný. Adam řeší případ pacienta se třemi průstřely, které utržil doma.(TV Prima)

S03E09

Láska a peníze

24.11. 07:53, Prima Love, 77 minut

Láska a peníze

Mery je zase zabraná do práce, začala být na všechny přísná. Dostane se kvůli tomu také do konfliktu s Adamem, který se jí nebojí říct, že se změnila. Mery mu to později vrací. Petru přiveze do práce Slavík, zrovna se vrací z romantického výletu. Prokop to nemůže rozdýchat. Vali se schází se strýcem Denisky, aby napjatou situaci konečně někam posunula. Dvě sestry zasáhne elektrický proud, když se na střeše vlaku natáčejí. Prokop s Adamem je musí zachránit.(TV Prima)

S03E10

Léčba prací

25.11. 07:35, Prima Love, 70 minut

Léčba prací

Bojan se bojí, aby se Mery v práci nepřepínala, chce jí její situaci ulehčit. Mery si na sebe ale naopak bere víc práce, než by musela. Adam udělá chybu na sále a Rasputin mu radí, že by se sebou měl něco dělat. Vlčková se zajímá, jak Vali pokročila s Deniskou. Vali se snaží kontaktovat strýce, ale nemá o něm žádné zprávy. A Maty ošetřuje pacienta po pádu z okna. Přestože vše nasvědčuje na psychiatrickou diagnózu, ukazuje se, že příčina pacientových potíží je jiná.(TV Prima)

S03E11

Horké chvíle

26.11. 07:45, Prima Love, 77 minut

Horké chvíle

Adam začne obletovat Libušku, ta se ale tak snadno sbalit nedá. Rasputin situaci sleduje, Adam se před ním tváří, že je všechno v pořádku. Vali se snaží vyzrát nad strýcem Denisky. Mery se ukáže na urgentním příjmu, má pocit, že je v práci nepostradatelná, ale mýlí se. U Matyho se objevuje pacientka, na kterou Eva žárlí. Kvůli velkému množství pacientů z požáru ubytovny je na rubavském urgentu vyhlášen traumaplán. Každý se zapojí do práce, všechno ostatní jde stranou.(TV Prima)

S03E12

Na dvou židlích

27.11. 07:55, Prima Love, 79 minut

Na dvou židlích

Petra se chystá na ukázkovou jízdu formulí se Slavíkem, Prokop jí závidí. Karolíně není dobře, ale myslí si, že to nic není, připisuje to chřipce. Později Karolínu najde Petra, jak se svíjí v křečích na zemi, musí na operaci. Vali si hledá partnera, rozhodla se, že nebude hledat někoho jen na oko, bude usilovat o stálý vztah. A Saša přijímá pacienta s ránou na hlavě, ale případ zanedbá. Ukáže se, že diagnóza je daleko vážnější, než se původně zdálo.(TV Prima)

S03E13

Do not resuscitate!

28.11. 07:52, Prima Love, 77 minut

Do not resuscitate!

Mery se chystá po vynuceném volnu zase do práce, všechno jí tady ale připomíná Davida. Adam si hned po ránu neodpustí nepříjemnou poznámku vůči Mery, tu to nenechá chladnou a jejich konflikt pokračuje. Eva se dál drží poblíž Matyho, ten se ale postará, aby si Eva nemyslela, že by se mohli dát dohromady. Deniska nechce do péče ke strýci, rozhodne se, že vezme situaci do svých rukou a začne si tátu hledat sama. A Prokop zazáří, když zachrání syna svých známých. Nejdřív ho ale musí přesvědčit, že má smysl žít.(TV Prima)

Dostupné za 5 hodin
S03E14

Nové proudy

28.11. 22:07, Prima Love, 65 minut

Nové proudy

Adam se znovu snaží pozvat Libušku na rande, ale je znovu odmítnut. I přesto se rozhoduje, že se jen tak nevzdá. Prokopova máma žádá syna o půjčku, a ačkoliv má Prokop poslední peníze, vyhoví jí. Když ho pak Slavík zve na turnaj v pokeru, musí odmítnout. Petře se nelíbí, že Slavík tahá Prokopa do hazardu. Matyho mrzí, že byl posledně k Evě tak tvrdý. Vali stále hledá partnera, začíná být zoufalá. A Prokop s Rasputinem operují ženu, kterou pokopal kůň.(TV Prima)

Dostupné za 1 den
S03E15

Piknik

29.11. 22:00, Prima Love, 70 minut

Piknik

Libušce se nakonec schůzka s Adamem líbila. Adam to chápe jako úspěch a rozhodne se Libušku překvapit. Prokop vyhrál v pokerovém turnaji, teď může dát matce peníze na pračku a ještě jí přidat něco navíc. Mery vyčte Saše, že má nepořádek v dokumentech, ta si to ale nenechá líbit. Žák musí s sebou do práce vzít Vikouška, na urgentu se o něj postarají. A mladý Jarda Lang musí překonat stud, aby se vyléčil z nemoci, která může mít následky.(TV Prima)

Dostupné za 2 dny
S03E16

Zuby drápy

30.11. 21:55, Prima Love, 70 minut

Zuby drápy

Libuška změnila názor na Adama, teď je to spíš ona, kdo začíná stíhat Adama. Žák oznamuje Vali, jak se rozhodl s její prosbou, aby s ní sehrál hru pro úřady. Saša s Matym a Prokopem se dál věnují přípravám na chirurgickou soutěž a Saša se snaží předvést, co umí. Prokop pokračuje ve své nové zálibě pokeru. Vypadá to, že Eva konečně pochopila, že o ní Maty nemá zájem. A malý Bohouš Chvála se musí vypořádat s nemocí námořníků.(TV Prima)

Dostupné za 3 dny
S03E17

Srdeční slabost

1.12. 22:00, Prima Love, 70 minut

Srdeční slabost

Manžel Libušky přichází na urgentní příjem a vyzvídá, kdy má Libuška služby, ale Mery se to nelíbí. Svědkem žárlivého výstupu je i Rasputin a ten pak varuje Adama. Adam ho však přesvědčuje, že s tímhle románkem končí. Slavík se snaží uplatit Prokopa, aby neprozradil Petře jeho tajemství. Vali chce po Žákovi, aby se k ní co nejrychleji nastěhoval, a Žák si klade podmínky. A nález v břiše Alice Formánkové není, čím se zdál být.(TV Prima)

Dostupné za 4 dny
S03E18

Chyták

2.12. 21:50, Prima Love, 70 minut

Chyták

Adam se snaží vyhýbat se Libušce, která to nese těžce. Dokonce žádá Mery, aby mu s Libuškou nedávala službu a Mery mu vyhoví. Slavík oznámí Petře, že musí pracovně odjet do Afriky, žádá ji, aby jela s ním. Když se to dozví Prokop, řeší dilema, jestli nemá Petře říct o Slavíkovi pravdu. Na Žákovi zůstává postarat se celý den o děti, protože má volno. Vali si soužití s Žákem chválí před Mery. A Maty řeší případ manželky profesionálního vrhače nožů.(TV Prima)

Dostupné za 5 dnů
S03E19

Čelní střet

3.12. 21:50, Prima Love, 70 minut

Čelní střet

Eva se dostává do těžké situace, když si její otec nedá říct, řídí auto a dojde k bouračce. Libuščin manžel najde v Libuščině telefonu komunikaci s Adamem a vyvodí z toho důsledky. Petra se rozhodla, že odjede se Slavíkem na půl roku do Afriky a podává výpověď. Saša zjistí, že ji Maty s Prokopem nepřihlásili do doktorské soutěže. A je to také Saša, kdo řeší případ malého syna paní Strakové, který si do pusy vytlačil celou tubu lepidla.(TV Prima)

Dostupné za 6 dnů
S03E20

Manželské překvapení

4.12. 22:00, Prima Love, 70 minut

Manželské překvapení

Eva je stále ještě v nemocnici na pozorování. Maty by jí chtěl nějak pomoc, ale neví jak. Sám si stále vyčítá, že jejího otce nezachránil a cítí se za Evu odpovědný. Adam si stále ještě léčí přeražený nos od Libuščina manžela. Dozvídá se, že Libuška požádala o přeřazení na JIP, protože nechce pracovat s Adamem. Petra přichází i se Sabinkou do nemocnice, obě se před cestou potřebují očkovat. A paní Procházková, silná kuřačka, se ocitne v ohrožení života.(TV Prima)

O pořadu

česky česky
2017
Česko Drama / Romantický

Na urgentu nemocnice Rubava probíhá pod vedení vrchní sestry Mery cvičení traumaplánu. Do přesně naplánované akce, na které chce starostka Darina Růžičková získat politické body, přichází informace o výbuchu v dole. Traumaplán musí být zastaven, v důsledku výbuchu se totiž zřítil obytný dům plný lidí. Mezi záchranáři se v troskách domu se objeví doktor David Hofbauer a vytáhne z trosek umírajícího muže. David Hofbauer nastupuje na urgent Nemocnice Rubava a rovnou si veze pacienta, kterému musí zachránit život i nohu. Oddělení, které bylo připraveno na cvičení, musí obstát při skutečné hromadné nehodě. Někomu život zachrání, ale musí se připravit i na smrt těch nejbližší.(TV Prima)

Tvůrci

Vojtěch Moravec

Hrají

Berenika Kohoutová, Filip Cíl, Kateřina Brožová, Ivo Novák, Jiří Štěpnička, Sabina Laurinová, Jindřich Nováček, Marika Procházková, Marek Němec, Kateřina Holánová, Lenka Zahradnická, Jakub Štěpán, David Gránský, Sandra Nováková, Petr Konáš, Eva Josefíková, Lucie Kožinová, Roman Zach, Bára Fišerová, Pavla Bečková, Kristýna Frejová, Petra Hanžlíková - Tišnovská, Marek Sýkora, Vojtěch Vovesný, Zbyšek Horák, Jan Šrámek, Radek Jiříček, Barbora Vacková