The Tudors

The Tudors

S03E01 - Civil Unrest

25.3. 22:03
Prima Love
62 minutes
2009
United States / Canada / Velká Británie / Ireland Drama / Historic / Romantic / War

Nová manželka Jana naléhá na Jindřicha, aby se udobřil se svou dcerou Marií. Robert Aske vede procesí tisíců lidí proti Cromwellovým náboženským reformám.(Viasat)

More information

Similar shows

History of Aviation
The Immigrant

About show

Czech Czech
2009
United States / Canada / Velká Británie / Ireland Drama / Historic / Romantic / War

Od okamžiku, kdy se jako 40letý chopil moci, byl anglický král Jindřich VIII. panovníkem s nenasytným apetitem a minimálním zájmem o státní záležitosti. Stal se tak ideálním terčem pro zneužívání svým intrikánským kancléřem, kardinálem Thomasem Wolseyem, jehož ambice usednout na papežský stolec vévodily jeho osobním cílům. Touha krále Jindřicha po mužském potomkovi a neschopnost jeho ženy Kateřiny Aragonské mu syna porodit, nasměrovaly jeho království na historickou cestu, která ohrožovala královy pravomoci, podpořila nástup Anne Boleynové, milenky odhodlané stát se novou královnou, a podnítila krvavou protestantskou reformaci, jež oslabila přední postavení katolické církve v Evropě. Navzdory překážkám ze strany mocného papeže v Římě, ambiciózním a zkorumpovaným vladařům z celé Evropy a dokonce i vlastním poddaným se Jindřich nezastaví naprosto před ničím, včetně exilu a zavraždění svých nejbližších, aby svých cílů dosáhl.(Viasat)

Creators

Ciaran Donnelly

Cast

Mark Hildreth, James Frain, Max von Sydow, Gerard McSorley, David Wilmot, Diarmuid Noyes, Alan Van Sprang, Henry Cavill, Rod Hallett, Kevin Doyle, Sarah Bolger, Jonathan Rhys Meyers, Annabelle Wallis, Charlotte Salt, Anthony Brophy, Simon Ward, Max Brown, Jason Healey