The Tudors

The Tudors

S02E09 - The Act of Treason

18.3. 22:02
Prima Love
68 minutes
2008
United States / Canada / Velká Británie / Ireland Drama / Historic / Romantic / War

Anně přestane přát štěstí, protože obliba Jany Seymourové roste. Několik Anniných blízkých, včetně jejího bratra, jsou mučením donuceni doznat se ke zradě a skončí na popravišti.(Viasat)

More information

Similar shows

History of Aviation
The Immigrant

About show

Czech Czech
2008
United States / Canada / Velká Británie / Ireland Drama / Historic / Romantic / War

Od okamžiku, kdy se jako 40letý chopil moci, byl anglický král Jindřich VIII. panovníkem s nenasytným apetitem a minimálním zájmem o státní záležitosti. Stal se tak ideálním terčem pro zneužívání svým intrikánským kancléřem, kardinálem Thomasem Wolseyem, jehož ambice usednout na papežský stolec vévodily jeho osobním cílům. Touha krále Jindřicha po mužském potomkovi a neschopnost jeho ženy Kateřiny Aragonské mu syna porodit, nasměrovaly jeho království na historickou cestu, která ohrožovala královy pravomoci, podpořila nástup Anne Boleynové, milenky odhodlané stát se novou královnou, a podnítila krvavou protestantskou reformaci, jež oslabila přední postavení katolické církve v Evropě. Navzdory překážkám ze strany mocného papeže v Římě, ambiciózním a zkorumpovaným vladařům z celé Evropy a dokonce i vlastním poddaným se Jindřich nezastaví naprosto před ničím, včetně exilu a zavraždění svých nejbližších, aby svých cílů dosáhl.(Viasat)

Creators

Jon Amiel

Cast

Hans Matheson, Natalie Dormer, James Frain, Nick Dunning, Stephen Hogan, Jamie Thomas King, Anita Briem, Raad Rawi, Henry Cavill, Rod Hallett, Jonathan Rhys Meyers, Padraic Delaney, David Alpay, Serena Brabazon, Anthony Brophy, Jonathan Ryan, Liam McMahon, Max Brown, James Gilbert