Komisař Rex

Komisař Rex

S10E03 - Bestie je konečně mrtvá

23.2. 13:30
Prima
60 minut
2004
Akční / Krimi / Mysteriózní

Majiteľ siete populárnych cukrární Zartmann je zastrelený v parku v čase stretnutia s neznámym mužom, páchateľ mu však nevzal 10 000 eur. Viedenskí kriminalisti Hoffmann a Kunz zistia, že účastníkom stretnutia bol Anton Goiser, dedič kedysi slávnej cukrárne, v ktorej sa Zartmann vyučil a kde odcudzil recept na cukrársku špecialitu, ktorá založila jeho prosperitu, keď sa osamostatnil. Podozrenie, že Zartmanna zastrelil Goiser, sa ale ukazuje ako nesprávne. Podozrivým sa stáva Zartmannov menšinový spoločník vo firme Karl Dvorak, ktorý má podnikateľské spory so šéfom a je milencom Zartmannovej manželky Christine. Tá sa chcela dať rozviesť, ale podľa predmanželskej zmluvy by tým stratila prístup k manželovmu majetku...(TV Markíza)

Více informací
S03E01

Závod smrti

14.5. 03:15, Prima Krimi, 71 minut

Závod smrti

Přes den bývá areál vídeňské plynárny opuštěný, po setmění však ožívá hlukem silných motorů a kvílením brzd. Každou noc se tam totiž konají divoké honičky závodních aut, ve kterých si mladí nadšenci z motoklubu poměřují odvahu, rychlost a pohotovost. Ve střetnutí ostříleného závodníka Heinze a nováčka Christiana zdánlivě zvítězila zkušenost, ale jak se ukázalo, Heinz chce vyhrávat za každou cenu. Christian si to ale nenechá líbit a přede všemi svého soupeře obviní z nečisté hry. Druhého dne je Heinz nalezen mrtev. A nebýt Rexe, nezůstalo by v tomto případu u jedné vraždy…(TV Prima)

S03E02

Město plné strachu

15.5. 02:55, Prima Krimi, 62 minut

Město plné strachu

Na klzisku uprostred zimných radovánok náhle zomrela mladá dievčina. Príčina smrti je zrejmá: otrava cyankáli, obsiahnutým v plechovke obľúbenej limonády. Okolnosti spočiatku nasvedčujú tomu, že išlo o plánovanú vraždu kvôli dedičstvu, tento názor však musia vyšetrovatelia čoskoro opustiť. Vôňa horkých mandlí sa totiž šíri aj z ďalších plechoviek onej limonády a obetí pribúda. Brilantným úvahám komisára Mosera tentoraz pomôže pri pátraní predovšetkým Rexov jemný čuch...(TV Markíza)

S03E03

Smrt v muzeu

16.5. 02:55, Prima Krimi, 64 minut

Smrt v muzeu

Půvabná fotografka pracovala ve vídeňském přírodopisném muzeu na snímcích pro svou chystanou knihu. Když k jednomu záběru upravovala vycpaného medvěda, všimla si otvoru proříznutého v jeho srsti, sáhla dovnitř – a objevila váček s brilianty. Neodolala a několik kamenů si vzala, zbytek vrátila do původní skrýše. Od té chvíle nemá klid. Zdá se jí, že se o ni někteří stálí návštěvníci muzea začínají zajímat víc, než je obvyklé. Její obavy vyvrcholí, když se jeden z nich ve vstupní hale zabije po pádu z ochozu. Policisté tvrdí, že nešlo o nehodu. Oběť ale nemohla spadnout bez přispění někoho dalšího…(TV Prima)

S03E04

Vražedná vášeň

14.5. 13:34, Prima, 62 minut

Vražedná vášeň

Krádež samopalu, přepadení policejního vozu, únos rukojmí – to všechno připomíná akce profesionálního teroristy. Tentokrát se ale za tím vším skrývá něco docela jiného. Ke oněm zoufalým činům dovedla pachatele vášnivá láska. Jeho vyvolená sice vypadá na první pohled jako nevinnost sama, její duše je však černější než peklo. Právě byla odsouzena k deseti letům vězení za navádění k vraždě. Muž, který se do tohohle plavovlasého „andílka“ zamiloval, je možná spíš oběť než zločinec, policisté ale mají pro takovou lásku pramalé pochopení…(TV Prima)

S03E05

Annino tajemství

15.5. 13:33, Prima, 62 minut

Annino tajemství

Komisára Mosera čaká nepríjemná povinnosť: kvôli ďalšiemu vyšetrovaniu musí prerušiť smútočný obrad a zabrániť spopolneniu zosnulej dcéry štátneho zástupcu. Pôvodne to vyzeralo, že sa predávkovala heroínom, policajné laboratórium však na poslednú chvíľu zistilo v jej krvi vysoký obsah uspávacej látky. Z nálezu vyplýva, že dievčina bola omámená, keď jej niekto vstrekoval drogu do žíl. Kto ju chcel zabiť a prečo? Od svojich osemnástich rokov žila osamelo, pracovala v záhradníctve za mestom, stránila sa ľudí. Viedenská kriminálka stojí pred takmer nerozlúštitelným rébusom...(TV Markíza)

S03E06

Vrah panenek

16.5. 13:33, Prima, 64 minut

Vrah panenek

Sotva by se našlo něco mírumilovnějšího než dětské panenky. Jejich malé maminky je hýčkají a při hře s nimi zažívají chvíle štěstí. Tentokrát se však panenky stanou svědkyněmi kriminálního dramatu. Ve Vídni je totiž jeden malý obchůdek a jeho majitel Martin Wolf ví o těchto hračkách snad všechno, co se vědět dá. Dokáže opravit každou závadu, v dílně má skutečně unikátní historické kousky. Jednou přijde do jeho království mladá žena. Po krátkém rozhovoru oba zjistí, že je spojuje stejný zájem...(TV Prima)

S03E07

Vražda v hypnóze

17.5. 13:33, Prima, 61 minut

Vražda v hypnóze

Karin měla hrůzný zážitek: když se po noci lásky ráno probudila vedle svého milence, zjistila, že je mrtvý a z hrudi mu trčí nůž. Ačkoli byla v osudnou chvíli přímo na místě vraždy, nedokáže si na nic vzpomenout. Policisté si tedy přizvou psychiatrickou konzultaci. Závěr lékaře zní: dívku někdo uvedl do hypnotického stavu a uložil jí do podvědomí příkaz, který jí brání vybavit si osudné chvíle. Podaří se tu blokádu zlomit?(TV Prima)

S03E08

Pátrání po mrtvé

20.5. 13:34, Prima, 61 minut

Pátrání po mrtvé

V noci sa na ulici zrútila mladá žena. Záchranka ju previezla do nemocnice, ale žena napriek všetkej starostlivosti zomrela. Podľa pitevného protokolu smrť nastala v dôsledku zlyhania srdca. Lenže na druhý deň je na patológii nájdený uškrtený vrátnik a telo zosnulej z chladiaceho boxu zmizlo. Pre viedenských kriminalistov je však ťažké pátrať po vrahovi, keď nie je k dispozícii ani jeho obeť...(TV Markíza)

Dostupné za 11 hodin
S03E09

Proč zemřel Romeo?

21.5. 13:36, Prima, 61 minut

Proč zemřel Romeo?

Vo viedenskom divadle zahynul Rómeo, lenže trochu inak, než mu to William Shakespeare predurčil. Komisár Moser čoskoro zistí, že niečo podobné sa dalo čakať, pretože vášne ako láska, žiarlivosť, závisť a chamtivosť lomcovali celým súborom. Kriminalista musí rozpoznať, kedy herci hovoria pravdu a kedy hrajú role, ktoré si zvolili. Nesmie podceniť ani úlohu zamestnancov zo zákulisia. Každá maličkosť môže byť dôležitá...(TV Markíza)

Dostupné za 1 den
S03E10

Anděl se čtyřmi tlapkami

22.5. 12:25, Prima, 130 minut

Anděl se čtyřmi tlapkami

V kancelárii komisára Mosera vládne hektická predvianočná nálada. Zločinci ale, bohužiaľ, vo svojej činnosti neustávajú ani v čase balenia darčekov a pečenia koláčov, a tak komisár Moser a jeho štvornohý kamarát budú musieť pracovať. Došlo totiž k únosu desaťročného Markusa, syna známeho advokáta. Prípad sa skomplikuje zámenou chlapca za iného, ale napriek tomu sa Rex čoskoro vydáva po správnej stope. Cestou ho čaká dramatické stretnutie s jedovatou kobrou. Až keď sú všetky deti doma pri rozsvietenom stromčeku, môže aj Rex prijať darček od parťákov z kriminálky...(TV Markíza)

Dostupné za 2 dny
S03E11

Vražda na jídelníčku

23.5. 13:30, Prima, 65 minut

Vražda na jídelníčku

V luxusní vídeňské restauraci se náhle skácel mrtev k zemi Stefan Gruber, jeden ze dvou majitelů podniku. Šlo o nehodu, chorobu, nebo to byla vražda? Tuto otázku musí zodpovědět komisař Moser. Gruber restauraci dva roky vedl s Nickem Konradem, nejprve přítelem, potom obchodním partnerem. Detektiv se od personálu dozvěděl, že to v poslední době mezi společníky příliš neklapalo. Oč přesně šlo, nikdo neví. Z jejich společné kanceláře prý bývaly často slyšet zvýšené, rozčilené hlasy. Důležitou roli v případu hrají také zavržená milenka, zklamaná manželka a panovačná matka. A samozřejmě touha po majetku. Opomenout však nelze ani hlavní předmět doličný, láhev lahodného červeného vína Chateau Petrus, ročník 1989…(TV Prima)

Dostupné za 3 dny
S03E12

Krvavé růže

24.5. 13:30, Prima, 65 minut

Krvavé růže

Nádherná kytice nemusí vždycky udělat obdarovanému radost – alespoň v případě manželů Kernových provázela hrůzný zločin. Kdo mohl mít zájem na smrti dvojice biochemiků, zahloubaných do výzkumu a odtržených od běžného života? Komisaři Moserovi hodně napoví další návštěva tajemných poslíčků u profesora Dornera. Začíná být jasné, že kriminální záhada má závažné pozadí, točí se zřejmě kolem vědeckého ústavu, kde oba zavraždění pracovali. Růže na tělech obětí totiž ještě neznamenají, že vrahem je zahradník…(TV Prima)

Podobné tituly

Kobra 11
Případ pro dva
Vraždy v Kitzbühelu
Policie Hamburk

O pořadu

česky česky
2004
Akční / Krimi / Mysteriózní

Představit si vídeňskou kriminální policii bez komisaře Rexe je to samé jako chtít si nepředstavit pod pojmem Rakousko žádné kriminálky. Kdy by neznal německého ovčáka (za všechny série si ho zahráli 2 psi), člena týmu oddělení vražd pod vedením komisaře Mosera (Brandtnera, Herzogové, Hoffmana), kteří spolu s Rexem jeden po druhém brání spravedlnost ve svém okolí, často za nasazení vlastních životů? Psí představitel Rexe (Reginald von Ravenhorst) je jedním z nejznámějších zvířecích hrdinů vůbec (spolu s Lassie, Černým hřebcem, lvicí Elsou ad.) a pokud hledáte pohodový seriál pro nedělní odpoledne, určitě nebudete zklamaní.(ČSFD.cz)

Tvůrci

Christian Görlitz

Hrají

Martin Weinek, Alexander Pschill, pes Rhett Butler, Gerhard Zemann, Brigitte Karner, Nora Heschl, Georg Veitl, Jan-Gregor Kremp, Jan Polak, David Heissig, Peter Scholz, Calvin Klaus, Jonathan Ramirez de Jong