Komisař Rex

Komisař Rex

S06E05 - Studený jako led

8.12. 13:30
Prima
73 minut
2000
Německo / Rakousko / Itálie Akční / Krimi / Mysteriózní

Při tréninku vídeňského hokejového mužstva došlo k tragické události – jeden hráč se náhle zhroutil mrtvý na led. Patologové určili jako příčinu jeho smrti předávkování inzulinem. A ve výstroji nebožtíka našli policisté dost neobvykle upravený kolenní chránič: byl obohacený o ukrytou dutou jehlu, která při prvním nárazu na mantinel vstříkla do těla oběti smrtící substanci…(TV Prima)

Více informací
S01E10

První cena

12.4. 02:24, Prima Krimi, 57 minut

První cena

Po nedělním koncertu známých vídeňských pianistů byla v parku nalezena uškrcená Renate Wagnerová, které bylo pouhých dvanáct let. O den později je pohřešována malá Christa Stroblová, čerstvá vítězka klavírní soutěže. Případu se ujímá komisař Moser a brzy zjistí, že obě dívenky měly téhož učitele hudby, jistého Thomase Hofmanna. Při prohlídce jeho sklepa najde Rex ve spleti chodeb tělo uškrcené Christy. Hofmann ale urputně popírá, že by s tím měl cokoli společného, a pro dobu první vraždy má věrohodné alibi...(TV Prima)

S01E11

Smrtící medvídci

13.4. 02:18, Prima Krimi, 55 minut

Smrtící medvídci

Před výkladní skříní obdivují děti plyšové medvídky od firmy Gurmann, když tu náhle ulicí otřese výbuch. Jedna z hraček v sobě skrývala trhavinu. Jde už o druhý případ a policisté si brzy vytipují hned tři podezřelé: pana Becka, který byl zaměstnancem Gurmannových a po pracovním úrazu přišel o místo, sekretářku ředitelky podniku Gerdu Schutzovou, jež se svou nadřízenou soupeřila o jednoho muže, a Paula Stegera, odmítnutého ctitele paní Gurmannové. Komisař Moser se tentokrát vyšetřování neúčastní, protože leží doma s nohou v sádře. Pečuje o něj věrný vlčák Rex. Přesto si k sobě pozve paní Gurmannovou a vyslýchá ji. V tu chvíli také dostává zprávu, že v její továrně byl vážně zraněn Paul Steger…(TV Prima)

S01E12

Přines mi hlavu Beethovena

16.4. 02:58, Prima Krimi, 60 minut

Přines mi hlavu Beethovena

Dvojice zlodějů ukradne z hrobu na vídeňském hřbitově vzácnou relikvii velké kulturní a historické ceny – lebku německého skladatele Ludwiga van Beethovena. Krátce předtím, než se na krádež přijde, je na hřbitově nalezeno tělo zabitého muže. V jeho bytě najde Rex skrýš s cennostmi z vykradených hrobů, ale vzácná lebka v ní není, neboť už ji její původní držitel, starožitník Kronhauser, stačil prodat překupníkovi. Vystopuje Rex géniovu lebku i vraha?(TV Prima)

S01E13

Pod ulicemi Vídně

12.4. 13:30, Prima, 60 minut

Pod ulicemi Vídně

Ve vídeňských kanálech objeví pracovníci údržby hrůzný nález – tašku s částmi lidského těla. Policii se podaří oběť identifikovat podle tetování. Zavražděný, jistý pan Hartmann, byl nedávno propuštěn z vězení, kde si odpykával trest za bankovní loupež. Shodou okolností ve Vídni nedávno došlo k dosud neobjasněné krádeži pěti milionů šilinků. Pachatel pravděpodobně zmizel šachtovým sloupem do podzemní sítě kanálů. Je zřejmé, že loupež má s vraždou spojitost. Komisař Moser se na základě výslechu pokladní z banky paní Reichelové dostává konečně na konkrétní stopu. V labyrintu chodeb pod Vídní samozřejmě pomůže s orientací dokonalý Rexův čich…(TV Prima)

S01E14

Střelba na Rexe

15.4. 13:31, Prima, 60 minut

Střelba na Rexe

Komisár Moser je korunným svedkom pri pojednávaní s vrahom ruskej národnosti Kareninom. Pred súdom však prekvapivo stiahne svoju výpoveď, a zločinec je kvôli tomu vyhlásený za nevinného. Dôvodom zvláštneho komisárovho správanie je strach o verného štvornohého priateľa Rexa. Organizátori nájomných vrážd totiž psa ukradli a sú ochotní ho vydať iba výmenou za Kareninovu slobodu. Moserovi kolegovia naplno rozbehnú pátraciu akciu a čoskoro Rexa objavia na malom statku za Viedňou. Podarí sa im aj zadržať zločinca, ktorý sa chystá odletieť do Petrohradu?(TV Markíza)

Podobné tituly

Kobra 11
Případ pro dva
Vraždy v Kitzbühelu
Policie Hamburk

O pořadu

česky česky
2000
Německo / Rakousko / Itálie Akční / Krimi / Mysteriózní

Představit si vídeňskou kriminální policii bez komisaře Rexe je to samé jako chtít si nepředstavit pod pojmem Rakousko žádné kriminálky. Kdy by neznal německého ovčáka (za všechny série si ho zahráli 2 psi), člena týmu oddělení vražd pod vedením komisaře Mosera (Brandtnera, Herzogové, Hoffmana), kteří spolu s Rexem jeden po druhém brání spravedlnost ve svém okolí, často za nasazení vlastních životů? Psí představitel Rexe (Reginald von Ravenhorst) je jedním z nejznámějších zvířecích hrdinů vůbec (spolu s Lassie, Černým hřebcem, lvicí Elsou ad.) a pokud hledáte pohodový seriál pro nedělní odpoledne, určitě nebudete zklamaní.(ČSFD.cz)

Tvůrci

Michael Riebl

Hrají

Heinz Weixelbraun, Martin Weinek, pes Rhett Butler, Gedeon Burkhard, Gerhard Zemann, Birge Schade, Wolfram Berger, Robert Viktor Minich, Johannes Terne, Marc Richter, Barbara Spitz