Komisař Rex

Komisař Rex

S06E05 - Studený jako led

8.12. 13:30
Prima
73 minut
2000
Německo / Rakousko / Itálie Akční / Krimi / Mysteriózní

Při tréninku vídeňského hokejového mužstva došlo k tragické události – jeden hráč se náhle zhroutil mrtvý na led. Patologové určili jako příčinu jeho smrti předávkování inzulinem. A ve výstroji nebožtíka našli policisté dost neobvykle upravený kolenní chránič: byl obohacený o ukrytou dutou jehlu, která při prvním nárazu na mantinel vstříkla do těla oběti smrtící substanci…(TV Prima)

Více informací
S09E04

Vitamíny na smrt

17.2. 02:35, Prima Krimi, 52 minut

Vitamíny na smrt

Mladá žena Erika Schwartzová vystupuje z auta a míří k budově. Těsně předtím si vzala z krabičky vitaminovou kapsli. Ve výtahu se jí náhle udělá špatně a poté, co se s největší námahou vyplazí ven v patře, kam mířila, zůstává ležet na zemi bez známek života. Marc a Niki se ujímají vyšetřování. Žena sice zemřela na selhání srdce, soudní lékař ale záhy zjistí, že se jednalo o otravu nikotinem. Ještě než se může vyšetřování rozběhnout, podobnou smrtí umírá i čtyřicetiletý Florian Kretschmer. I u jeho mrtvoly Rex objeví známou krabičku s vitaminovým přípravkem. Policisté pátrají mezi přáteli obětí, nařídí stažení všech vitaminových přípravků z oběhu a požádají ty, kteří si je již koupili, aby je vrátili. Jejich výrobce dostane vyděračský dopis, požadující velkou sumu peněz. Při předávání ale policie zločince sleduje a poté zatkne. Jak se brzy ukáže, dva recidivisté využili případu k tomu, aby se pokusili získat výkupné, jinak ale s otrávenými kapslemi nemají nic společného. Marc s Niki se tedy vrátí k původní verzi a opět pátrají v nejbližším okolí obětí…(TV Prima)

S09E10

Mrtvý, který ještě žil

19.2. 13:30, Prima, 60 minut

Mrtvý, který ještě žil

Pomocný robotník Fritz Grabner pracuje s kolegom vo vilovej štvrti v dome bohatej rodiny Baumeisterovcov. Pri pracovnej prestávke sa ide pozrieť do protiľahlého domu, kde má tiež sľúbenú prácu. Je ale analfabet a pomýli si meno klienta: pýta sa po Baumeisterovcoch, hoci hľadá pána Elmara Baumanna. Keď pán Baumann príde večer domov, pristihne lupiča, ktorý mu vrazí do chrbta ostrý predmet. Na miesto činu je privolaný Marc, pán Baumann, hoci v tejto chvíli ešte žije, mu už ale nestačí nič povedať. Polícia hovorí s jeho gazdinou, ktorá sa ihneď po Baumannovej smrti vracia do jeho domu, aby si, ako tvrdí, odniesla svoje veci. Ukáže sa ale, že mužovi ukradla zlato, ktoré si ukryl v neďalekom potoku. Krádeže sa dopustila spolu so svojim priateľom Georgom. Spoločne tiež už dlhšiu dobu podávali Baumannovi liek na zvýšenie tlaku, ktorého koncentrácia bola už tak vysoká, že aj keby nebol prebodnutý, onedlho by zomrel. Napriek tomu ale s prepadnutím a vraždou nemajú títo dvaja nič spoločné...(TV Markíza)

S09E11

Čarodějnice a jiné ženy

20.2. 02:48, Prima Krimi, 53 minut

Čarodějnice a jiné ženy

Marc Hoffmann je s Rexom na púti, keď ho odvolajú k prípadu uhorenej ženy. Zdá sa, že bola pred spálením zavraždená, a v blízkosti tela sa našla mŕtva myš a kačacie pierko. Pri pátraní prechádza Marc podobné prípady - nevyjasnené úmrtia žien okolo štyridsiatky. Narazí pri tom na prípad Caroly Meinzingerovej, na ktorú spadol mlynský kameň - pri jej mŕtvole boli nájdené červené dámske lodičky, ktoré jej nepatrili. Onedlho je tu nová vražda - Eva Süssová bola uškrtená a na tele mala dokreslené "tetovanie" - číslo 13. Marc po pátraní v knižniciach dôjde k záveru, že zvláštne predmety, nájdené pri mŕtvolách, sú symboly pochádzajúce z rozprávok, ktoré boli publikované v minulosti, ale dnes už sú to antikvárne záležitosti...(TV Markíza)

S09E12

Mrtvý a dítě

21.2. 02:33, Prima Krimi, 53 minut

Mrtvý a dítě

U dveří devatenáctiletého mladíka Manuela Kaisera marně zvoní jeho sestra. Nakonec žádá souseda, který má od bytu klíč, aby otevřel, má o bratra obavy. Ty se také ihned potvrdí: ve zpřeházeném bytě, kde se večer předtím konala divoká party, leží Manuel mrtvý. Marc Hoffman a Niki Herzogová zahajují pátrání výslechem souseda Holaubka. Ten si vzpomíná, že pět Manuelových hostů z předešlého večera byli pravděpodobně učni. Vzpomene si i na dvě jména: Eva a Florian. Policisté začínají obvolávat učňovská střediska. Ještě dřív, než se jim podaří účastníky party vyhledat, zaznamená úspěch Rex: v křoví před domem zemřelého něco cítí. Zvláštní je, že ani při podrobné prohlídce policisté nic nenacházejí…(TV Prima)

S09E13

Jeho poslední neděle

20.2. 13:30, Prima, 61 minut

Jeho poslední neděle

Pan Walter žije ve starobinci a je to dost nesnesitelný stařík. Jeho oblíbeným „povyražením“ je dělat každému, kdo se mu dostane do cesty, nejrůznější zlomyslnosti. Po návštěvě syna Roberta a snachy Eriky, kteří mu slibují, že už se brzy bude moci přestěhovat k nim, se vrací na pokoj a cestou opět provede několik svých „žertíků“. Když pak jde na balkon krmit svou oblíbenou andulku, kdosi ho shodí dolů a Walter je na místě mrtev. Soudní lékař brzy zjistí, že nešlo o nešťastnou náhodu – a Marc, Niki a Kunz se dávají do práce. Vzhledem k Walterově povaze a chování je podezřelých příliš mnoho…(TV Prima)

Podobné tituly

Kobra 11
Případ pro dva
Vraždy v Kitzbühelu
Policie Hamburk

O pořadu

česky česky
2000
Německo / Rakousko / Itálie Akční / Krimi / Mysteriózní

Představit si vídeňskou kriminální policii bez komisaře Rexe je to samé jako chtít si nepředstavit pod pojmem Rakousko žádné kriminálky. Kdy by neznal německého ovčáka (za všechny série si ho zahráli 2 psi), člena týmu oddělení vražd pod vedením komisaře Mosera (Brandtnera, Herzogové, Hoffmana), kteří spolu s Rexem jeden po druhém brání spravedlnost ve svém okolí, často za nasazení vlastních životů? Psí představitel Rexe (Reginald von Ravenhorst) je jedním z nejznámějších zvířecích hrdinů vůbec (spolu s Lassie, Černým hřebcem, lvicí Elsou ad.) a pokud hledáte pohodový seriál pro nedělní odpoledne, určitě nebudete zklamaní.(ČSFD.cz)

Tvůrci

Michael Riebl

Hrají

Heinz Weixelbraun, Martin Weinek, pes Rhett Butler, Gedeon Burkhard, Gerhard Zemann, Birge Schade, Wolfram Berger, Robert Viktor Minich, Johannes Terne, Marc Richter, Barbara Spitz