Vinaři

Vinaři

S02E09 - Expedice Říp

4.12. 21:35
Prima
88 minut
2015
Komedie

Na Hřebce začíná doléhat deprese z rodícího se vztahu. I jeho největší konkurent Karas po analýze situace vynese nekompromisní hodnocení – Hřebec je ztracen. Jana Hamplová už má starostova nicnedělání dost a rozhodne se donutit místní k nějaké činnosti, aby úplně neshnili. Zamkne hospodu a odnese klíč na nejposvátnější místo v okolí – na horu Říp.(TV Prima)

Více informací

O pořadu

česky česky
2015
Komedie

Kateřina Hýsková přijíždí z Prahy se svými dvěma dospělými dětmi navštívit rodiče do malebné jihomoravské vesnice Křetice, kde její otec vinař právě .slaví narozeniny. Kateřina je emancipovaná rozvedená manažerka, má poněkud rozjíveného syna Buddyho, který by se nejradši jen poflakoval, a sportovně založenou dceru Petru, která sní o dráze profesionální basketbalistky. Jenže zatím ani jeden z nich netuší, že se vlivem různých okolností jejich pobyt v Křeticích značně protáhne...Vážený křetický občan Bedřich Pavlíček slaví pětašedesáté narozeniny. Jeho narozeniny jsou v Křeticích stejně významnou událostí jako třeba Vánoce – ale oproti Vánocům můžou všichni pít jeho víno zadarmo, takže je to ještě lepší. Jediný, kdo si nepřeje, aby ho Pavlíček hostil, je velkovinař Vlček. Chtěl by se s ním konečně usmířit, a tak mu chce oslavu udělat po svém. Jenže organizaci narozenin drží pevně v rukou Stázi Pavlíčková, takže to nebude mít jednoduché. Popřát Bedřichovi chce i jeho dcera Kateřina, která přijíždí i se svými skoro dospělými dětmi Buddym a Petrou. Těm návštěva „Asie", jak říká Moravě Pražák Buddy, moc nevoní. Ale to je nakonec všechno jedno, protože v hlavní roli se stejně ocitne jedno mrtvé prase...(TV Prima)

Tvůrci

Martin Kopp

Hrají

J. Vyorálek, Ester Kočičková, Jitka Čvančarová, Ladislava Něrgešová, Marek Taclík, L. Benešová, T. Matonoha, Vojtěch Záveský, Lukáš Langmajer, Pavel Šimčík, Anežka Rusevová, Leoš Noha, Jakub Žáček, Pavel Nečas, Hynek Čermák, Pavel Liška, V. Postránecký, Zuzana Norisová, Kristýna Podzimková, Zdeněk Sedláček, Petr Vaněk, Eliška Křenková, Johana Freywaldová