Komisař Rex

Komisař Rex

S02E03 - Vražedné léto

26.9. 13:33
Prima
72 minut
1995
Německo / Rakousko / Itálie Akční / Krimi / Mysteriózní

Policisté přijímají nebezpečnou roli volavky. Na nudistické pláži u břehu Dunaje byl zavražděn mladý milenecký pár. Komisař Moser z vídeňské kriminálky si v této souvislosti vzpomněl na podobný případ, k němuž došlo zhruba před rokem. Pachatele se tehdy nepodařilo dopadnout. Je za oba zločiny odpovědný tentýž člověk? Komisař a jeho kolegyně se rozhodnou vydávat se za milence. Podaří se jim přilákat vraha? Horká noc začíná...(TV Prima)

Více informací
S09E04

Vitamíny na smrt

17.2. 02:35, Prima Krimi, 52 minut

Vitamíny na smrt

Mladá žena Erika Schwartzová vystupuje z auta a míří k budově. Těsně předtím si vzala z krabičky vitaminovou kapsli. Ve výtahu se jí náhle udělá špatně a poté, co se s největší námahou vyplazí ven v patře, kam mířila, zůstává ležet na zemi bez známek života. Marc a Niki se ujímají vyšetřování. Žena sice zemřela na selhání srdce, soudní lékař ale záhy zjistí, že se jednalo o otravu nikotinem. Ještě než se může vyšetřování rozběhnout, podobnou smrtí umírá i čtyřicetiletý Florian Kretschmer. I u jeho mrtvoly Rex objeví známou krabičku s vitaminovým přípravkem. Policisté pátrají mezi přáteli obětí, nařídí stažení všech vitaminových přípravků z oběhu a požádají ty, kteří si je již koupili, aby je vrátili. Jejich výrobce dostane vyděračský dopis, požadující velkou sumu peněz. Při předávání ale policie zločince sleduje a poté zatkne. Jak se brzy ukáže, dva recidivisté využili případu k tomu, aby se pokusili získat výkupné, jinak ale s otrávenými kapslemi nemají nic společného. Marc s Niki se tedy vrátí k původní verzi a opět pátrají v nejbližším okolí obětí…(TV Prima)

S09E06

Krokodýl v Dunaji

16.2. 02:34, Prima Krimi, 53 minut

Krokodýl v Dunaji

Po Vídni se šíří zvěst o velkém krokodýlovi, který se prý poslední dobou objevuje v Dunaji a děsí koupající se rekreanty. Paní Gruberová sleduje dalekohledem dvě sestry, které spolu jedou na šlapadle. Jedna z nich, Doris, hodí do vody slaměný klobouk a skočí pro něj. Za chvíli začne její sestra křičet, že vidí krokodýla, a Doris mizí pod hladinou. Jaké je ale překvapení paní Gruberové, když po nějaké chvíli vidí Doris živou a zdravou vylézat opodál z vody. Tělo Doris se po nějaké době ale najde skutečně v řece… Policie mezitím vyšetřuje případ zastřeleného muže, bývalého automechanika a nyní číšníka Serge. Marc a Niki zjistí, že jej Doris nedávno navštívila, a objevují se i další záhadné okolnosti týkající se obou sester…(TV Prima)

S09E10

Mrtvý, který ještě žil

19.2. 13:30, Prima, 60 minut

Mrtvý, který ještě žil

Pomocný robotník Fritz Grabner pracuje s kolegom vo vilovej štvrti v dome bohatej rodiny Baumeisterovcov. Pri pracovnej prestávke sa ide pozrieť do protiľahlého domu, kde má tiež sľúbenú prácu. Je ale analfabet a pomýli si meno klienta: pýta sa po Baumeisterovcoch, hoci hľadá pána Elmara Baumanna. Keď pán Baumann príde večer domov, pristihne lupiča, ktorý mu vrazí do chrbta ostrý predmet. Na miesto činu je privolaný Marc, pán Baumann, hoci v tejto chvíli ešte žije, mu už ale nestačí nič povedať. Polícia hovorí s jeho gazdinou, ktorá sa ihneď po Baumannovej smrti vracia do jeho domu, aby si, ako tvrdí, odniesla svoje veci. Ukáže sa ale, že mužovi ukradla zlato, ktoré si ukryl v neďalekom potoku. Krádeže sa dopustila spolu so svojim priateľom Georgom. Spoločne tiež už dlhšiu dobu podávali Baumannovi liek na zvýšenie tlaku, ktorého koncentrácia bola už tak vysoká, že aj keby nebol prebodnutý, onedlho by zomrel. Napriek tomu ale s prepadnutím a vraždou nemajú títo dvaja nič spoločné...(TV Markíza)

S09E11

Čarodějnice a jiné ženy

20.2. 02:48, Prima Krimi, 53 minut

Čarodějnice a jiné ženy

Marc Hoffmann je s Rexom na púti, keď ho odvolajú k prípadu uhorenej ženy. Zdá sa, že bola pred spálením zavraždená, a v blízkosti tela sa našla mŕtva myš a kačacie pierko. Pri pátraní prechádza Marc podobné prípady - nevyjasnené úmrtia žien okolo štyridsiatky. Narazí pri tom na prípad Caroly Meinzingerovej, na ktorú spadol mlynský kameň - pri jej mŕtvole boli nájdené červené dámske lodičky, ktoré jej nepatrili. Onedlho je tu nová vražda - Eva Süssová bola uškrtená a na tele mala dokreslené "tetovanie" - číslo 13. Marc po pátraní v knižniciach dôjde k záveru, že zvláštne predmety, nájdené pri mŕtvolách, sú symboly pochádzajúce z rozprávok, ktoré boli publikované v minulosti, ale dnes už sú to antikvárne záležitosti...(TV Markíza)

S09E12

Mrtvý a dítě

16.2. 13:30, Prima, 60 minut

Mrtvý a dítě

U dveří devatenáctiletého mladíka Manuela Kaisera marně zvoní jeho sestra. Nakonec žádá souseda, který má od bytu klíč, aby otevřel, má o bratra obavy. Ty se také ihned potvrdí: ve zpřeházeném bytě, kde se večer předtím konala divoká party, leží Manuel mrtvý. Marc Hoffman a Niki Herzogová zahajují pátrání výslechem souseda Holaubka. Ten si vzpomíná, že pět Manuelových hostů z předešlého večera byli pravděpodobně učni. Vzpomene si i na dvě jména: Eva a Florian. Policisté začínají obvolávat učňovská střediska. Ještě dřív, než se jim podaří účastníky party vyhledat, zaznamená úspěch Rex: v křoví před domem zemřelého něco cítí. Zvláštní je, že ani při podrobné prohlídce policisté nic nenacházejí…(TV Prima)

S09E13

Jeho poslední neděle

20.2. 13:30, Prima, 61 minut

Jeho poslední neděle

Pan Walter žije ve starobinci a je to dost nesnesitelný stařík. Jeho oblíbeným „povyražením“ je dělat každému, kdo se mu dostane do cesty, nejrůznější zlomyslnosti. Po návštěvě syna Roberta a snachy Eriky, kteří mu slibují, že už se brzy bude moci přestěhovat k nim, se vrací na pokoj a cestou opět provede několik svých „žertíků“. Když pak jde na balkon krmit svou oblíbenou andulku, kdosi ho shodí dolů a Walter je na místě mrtev. Soudní lékař brzy zjistí, že nešlo o nešťastnou náhodu – a Marc, Niki a Kunz se dávají do práce. Vzhledem k Walterově povaze a chování je podezřelých příliš mnoho…(TV Prima)

Podobné tituly

Kobra 11
Případ pro dva
Vraždy v Kitzbühelu
Policie Hamburk

O pořadu

česky česky
1995
Německo / Rakousko / Itálie Akční / Krimi / Mysteriózní

Představit si vídeňskou kriminální policii bez komisaře Rexe je to samé jako chtít si nepředstavit pod pojmem Rakousko žádné kriminálky. Kdy by neznal německého ovčáka (za všechny série si ho zahráli 2 psi), člena týmu oddělení vražd pod vedením komisaře Mosera (Brandtnera, Herzogové, Hoffmana), kteří spolu s Rexem jeden po druhém brání spravedlnost ve svém okolí, často za nasazení vlastních životů? Psí představitel Rexe (Reginald von Ravenhorst) je jedním z nejznámějších zvířecích hrdinů vůbec (spolu s Lassie, Černým hřebcem, lvicí Elsou ad.) a pokud hledáte pohodový seriál pro nedělní odpoledne, určitě nebudete zklamaní.(ČSFD.cz)

Tvůrci

Udo Witte

Hrají

Tobias Moretti, Fritz Muliar, Karl Markovics, pes Reginald von Ravenhorst, Sabine Petzl, Gerhard Zemann, Karl Ferdinand Kratzl, Gerhard Rühmkorf, Heinz Wustinger, Rudolf Knor, Michael Aichhorn, Wolf Bachofner