Komisař Rex

Komisař Rex

S01E14 - Střelba na Rexe

20.9. 13:30
Prima
71 minut
1995
Německo / Rakousko / Itálie Akční / Krimi / Mysteriózní

Komisár Moser je korunným svedkom pri pojednávaní s vrahom ruskej národnosti Kareninom. Pred súdom však prekvapivo stiahne svoju výpoveď, a zločinec je kvôli tomu vyhlásený za nevinného. Dôvodom zvláštneho komisárovho správanie je strach o verného štvornohého priateľa Rexa. Organizátori nájomných vrážd totiž psa ukradli a sú ochotní ho vydať iba výmenou za Kareninovu slobodu. Moserovi kolegovia naplno rozbehnú pátraciu akciu a čoskoro Rexa objavia na malom statku za Viedňou. Podarí sa im aj zadržať zločinca, ktorý sa chystá odletieť do Petrohradu?(TV Markíza)

Více informací
S05E10

Závěť

5.12. 02:59, Prima Krimi, 181 minut

Závěť

Kvůli dědictví jsou lidé ochotni páchat neuvěřitelné věci. Rodiny se navždy rozhádají, advokáti si mastí kapsy na soudních sporech o pozůstalost a někdy může situace dospět až ke zločinu. Komisař Brandtner s Rexem se právě teď takovým případem zaobírají. Jedině v závěti bohatého pana Stifta se totiž může skrývat důvod, proč někdo zavraždil starožitníky, kteří odkoupili věci z pozůstalosti. Chybí jen maličkost – bezcenný obrázek, jejž zesnulý slíbil své věrné hospodyni…(TV Prima)

S05E11

Vraždící hračky

4.12. 13:30, Prima, 73 minut

Vraždící hračky

Slávny autor detektívnych románov Horn bol zavraždený spôsobom, aký by si možno pre svoje knihy ani nedokázal vymyslieť. Otvoreným oknom k nemu vletel diaľkovo ovládaný model vrtuľníka plný trhaviny a explodoval v jeho bezprostrednej blízkosti. Krátko nato došlo k pokusu o atentát na redaktorku nakladateľstva, ktoré vydáva Hornove diela - bola ohrozovaná autíčkom s náložou. Našťastie sa v blízkosti miesta činu práve pohybuje komisár Brandtner a zabráni najhoršiemu. Ani tento útok však nemá byť posledný...(TV Markíza)

S05E12

Štvanice

5.12. 13:31, Prima, 73 minut

Štvanice

Kriminalisté pátrají po pachateli ozbrojeného přepadení, které skončilo vraždou. Způsob provedení loupeže ukazuje na Moritze Holluba, nedávno propuštěného z vězení po odpykání pětiletého trestu. Mladík je bez práce a bez vlastní střechy nad hlavou, žije u sestry – a lidé v domě se na něj dívají skrz prsty. Vyšetřování sice prokáže Moritzovu nevinu, sousedům ale stačí k nenávisti pouhý zájem policie o nepohodlného podnájemníka. Nevraživost se stupňuje natolik, že se schyluje k lynčování. Stačí málo, aby z lidí spadla slupka civilizovanosti…(TV Prima)

S05E13

Sisi

6.12. 13:31, Prima, 75 minut

Sisi

Manželka císaře Františka Josefa I. Alžběta, přezdívaná Sisi, byla kdysi probodnuta pilníkem. Nyní se noční Vídní projíždí v kočáře žena, která vypadá přesně jako ona. Kočí ovšem zaplatí tohle neobvyklé rito životem – skončí s pilníkem v srdci. Komisař Brandtner najde na místě činu pouze repliku císařovnina šperku. Kdo je ona tajemná neznámá a co ji vede k takovým činům?(TV Prima)

Podobné tituly

Kobra 11
Columbo
Avatar: Legenda o Aangovi
NCIS: Los Angeles
Případ pro dva

O pořadu

česky česky
1995
Německo / Rakousko / Itálie Akční / Krimi / Mysteriózní

Představit si vídeňskou kriminální policii bez komisaře Rexe je to samé jako chtít si nepředstavit pod pojmem Rakousko žádné kriminálky. Kdy by neznal německého ovčáka (za všechny série si ho zahráli 2 psi), člena týmu oddělení vražd pod vedením komisaře Mosera (Brandtnera, Herzogové, Hoffmana), kteří spolu s Rexem jeden po druhém brání spravedlnost ve svém okolí, často za nasazení vlastních životů? Psí představitel Rexe (Reginald von Ravenhorst) je jedním z nejznámějších zvířecích hrdinů vůbec (spolu s Lassie, Černým hřebcem, lvicí Elsou ad.) a pokud hledáte pohodový seriál pro nedělní odpoledne, určitě nebudete zklamaní.(ČSFD.cz)

Tvůrci

Wolfgang Dickmann

Hrají

Tobias Moretti, Karl Markovics, pes Reginald von Ravenhorst, Lambert Hamel, Julia Gschnitzer, André Pohl, Leonard Lansink, Peter Fitz, Wolf Bachofner, Krzysztof Majchrzak