Komisař Rex

Komisař Rex

S01E13 - Pod ulicemi Vídně

19.9. 13:31
Prima
72 minut
1995
Německo / Rakousko / Itálie Akční / Krimi / Mysteriózní

Ve vídeňských kanálech objeví pracovníci údržby hrůzný nález – tašku s částmi lidského těla. Policii se podaří oběť identifikovat podle tetování. Zavražděný, jistý pan Hartmann, byl nedávno propuštěn z vězení, kde si odpykával trest za bankovní loupež. Shodou okolností ve Vídni nedávno došlo k dosud neobjasněné krádeži pěti milionů šilinků. Pachatel pravděpodobně zmizel šachtovým sloupem do podzemní sítě kanálů. Je zřejmé, že loupež má s vraždou spojitost. Komisař Moser se na základě výslechu pokladní z banky paní Reichelové dostává konečně na konkrétní stopu. V labyrintu chodeb pod Vídní samozřejmě pomůže s orientací dokonalý Rexův čich…(TV Prima)

Více informací

Epizody

Řada 2
S02E02

Stopy po krvi

26.9. 03:18, Prima Krimi, 71 minut

Stopy po krvi

Človek, ktorý údajne zahynul pod kolesami nočného vlaku, bol mŕtvy skôr, ako ho niekto na koľaje položil. To sú prvé závery z vyšetrovania záhadnej smrti neznámeho muža. Komisár Moser však čoskoro zistí jeho totožnosť a viedenská kriminálka usilovne pátra po páchateľovi. V malom autoservise zatiaľ vymieňa mechanik Kunnert poškodený blatník zeleného BMW, všimne si na ňom krvavé škvrny a požaduje od majiteľa vozidla milión šilingov za to, že ho neudá. Vypukne potýčka a vydieraný muž Kunnerta zabije. Na mieste činu sa však ukrýval ďalší mechanik, Seidl, a za mlčanie chce dva milióny. Budúca schôdzka vydierača s obeťou sa však uskutoční pod dohľadom polície...(TV Markíza)

S02E03

Vražedné léto

26.9. 13:33, Prima, 72 minut

Vražedné léto

Policisté přijímají nebezpečnou roli volavky. Na nudistické pláži u břehu Dunaje byl zavražděn mladý milenecký pár. Komisař Moser z vídeňské kriminálky si v této souvislosti vzpomněl na podobný případ, k němuž došlo zhruba před rokem. Pachatele se tehdy nepodařilo dopadnout. Je za oba zločiny odpovědný tentýž člověk? Komisař a jeho kolegyně se rozhodnou vydávat se za milence. Podaří se jim přilákat vraha? Horká noc začíná...(TV Prima)

S02E04

Smrtící svádění

25.9. 13:33, Prima, 71 minut

Smrtící svádění

Ve vídeňských parcích, pouličních kavárnách a romantických zákoutích fotografuje německý turista Bernd Holzmann. Od běžných návštěvníků rakouské metropole se ovšem trochu liší: nezajímá ho kolorit města, ale pohlední mladí muži, které oslovuje na ulici. Jeden z nich přijme jeho pozvání, večer ho navštíví v hotelu – a vzápětí odtud zděšeně prchá. Nazítří je policii ohlášena vražda. Holzmanna někdo ubodal a prohledal jeho pokoj, zmizel však jen film z fotoaparátu. Komisař Moser se soustředí na mladíka, jenž si přišel do laboratoře vyzvednout Holzmannovy snímky. Brzy zjistí, že důvod k vraždě neměl hlavní objekt fotografova zájmu, nýbrž ti, kdo jsou zachyceni v pozadí(TV Prima)

S02E05

Maskovaná smrt

27.9. 13:30, Prima, 73 minut

Maskovaná smrt

Zákaznice luxusního kosmetického salonu téměř nelze odlišit: tváře mají zakryté pleťovými maskami, na sobě stejné koupací pláště, vlasy schované pod stejnými ručníky. Není proto snadné zjistit, kdo v takovém úboru vnikl do jedné z kabin a udusil ženu spící na lehátku. Policisté se od nejlepší přítelkyně oběti dozvídají, že paní Ofnerová byla rozvedená majitelka luxusního butiku a se žádným mužem se intimně nestýkala. Sousedka však vypovídá docela jinak: zavražděná přítele měla, denně ji navštěvoval advokát Baumann...(TV Prima)

S02E06

Slepá svědkyně

29.9. 13:31, Prima, 71 minut

Slepá svědkyně

V pokoji vídeňského hotelu kdosi zastřelil hosta Klause Schumanna. Jedinou svědkyní se stala nevidomá spojovatelka z hotelové ústředny Brigitta Heinrichová, s níž oběť ve chvíli příchodu vraha hovořila – sluchátko pak zůstalo vyvěšené. Dívka pochopila, že motivem vraždy byly jakési údaje týkající se Slovenska, které se Schumann chystal zveřejnit. Pachatel však zaslechl její hlas a nebylo pro něj těžké zjistit totožnost nepohodlné svědkyně. Komisař Moser našel v Schumannově sejfu vzorky půdy a vody s označením místa původu: slovenské vesnice poblíž rakouských hranic. Policisté se tam neprodleně vydávají.(TV Prima)

Dostupné za 2 dny
S02E07

Nebezpečný lov

2.10. 13:30, Prima, 70 minut

Nebezpečný lov

Dvaja maskovaní muži prepadli členov bezpečnostnej služby, prepravujúcich z banky päť miliónov šilingov. Pri prestrelke zahynul jeden z lupičov a jeden strážca. Druhému páchateľovi, Erichovi Fuchsovi, sa podarilo s ukradnutými peniazmi utiecť. Polícia rýchlo identifikuje mŕtveho lupiča a začína pátranie v byte jeho matky. Tam sa pred akciou skrýval aj Fuchs. Rex v byte nájde tajnú únikovú cestu a komisár Moser sa púšťa do prenasledovania po povalách a pivniciach okolitých domov. Zločinec sa medzitým skryl v byte narkomana Votavu. Ten však požaduje za poskytnutie azylu podiel z koristi a medzi kumpánmi dôjde k bitke. Moser prichádza neskoro - Votava je brutálne zbitý a Fuchs je opäť na úteku...(TV Markíza)

Dostupné za 3 dny
S02E08

Smrt dítěte

3.10. 13:30, Prima, 70 minut

Smrt dítěte

V městském koupališti bylo nalezeno tělo pohřešované Sabiny Justové. Pitva prokázala, že dívku nejdřív někdo škrtil a potom ji v bezvědomí hodil do vody, kde utonula. Další nesrovnalost: chemické složení vody v plicích neodpovídá vodě v bazénu. Policie zjišťuje, kde všude se oběť v den své smrti pohybovala. Stopy vedou k jinému koupališti a tam v kabině leží Sabinina peněženka. Podezření padá na místního údržbáře, ten však jakoukoli vinu popírá. Komisař Moser brzy objeví dalšího muže, který se chová dost podivně. Je to cukrář, v jehož obchodě dívka podle výpovědi svědků nakupovala. Dva chlapci se ovšem rozhodli pátrat po vrahovi na vlastní pěst a policii tím notně komplikují situaci...(TV Prima)

Dostupné za 4 dny
S02E09

Ve znamení Satana

4.10. 13:25, Prima, 75 minut

Ve znamení Satana

Při výkopových pracích za městem bylo nalezeno tělo ženy s proříznutým hrdlem. Jedná se již o čtvrtý hrůzný nález v této oblasti, jejich časová posloupnost je téměř pravidelná. Geodetické zaměření prokázalo, že "hroby" tvoří čtyři vrcholy pentagramu, vzdálené od sebe přesně 666 metrů. Pátý je zatím neobsazený. Z pitevních nálezů vyplývá, že dívky zřejmě umíraly s odstupem 666 hodin. V nejbližších dnech se tedy dá čekat další vražda. Symbolika naznačuje, že jde o rituální vraždy páchané vyznavači Satana, a policie zaměří pozornost tímto směrem. Do vyšetřování se pouští i komisař Moser. V muzeu objeví propagační leták s adresou sídla organizace Zasvěcených a rozhodne se je navštívit...(TV Prima)

Dostupné za 5 dnů
S02E10

Vůně smrti

5.10. 13:25, Prima, 75 minut

Vůně smrti

Eriku Burgstelerovú ktosi v kúpeľni uškrtil opaskom od županu. Z obhliadky miesta činu jasne vyplýva, že mladá žena musela páchateľa dôverne poznať. Z bytu sa nestratilo nič okrem zvláštneho exotického prsteňa. Tiež Rex si odtiaľ odnáša poznatok: z vražedného opasku cíti nepríjemný pach pižma. O pár dní neskôr objaví komisár Moser onen neobvyklý prsteň na fotografii Silvie Lorenzovej, ktorá sa z nešťastnej lásky pokúsila o samovraždu. Keď sa v tomto komplikovanom prípade objaví ešte meno Barbary Wotavovej, ktorá navštívi Silviu v nemocnici a pri tej príležitosti sa opäť hovorí o prsteni, začína byť Moserovi jasné, že všetky tri ženy spája jediný muž. Zrejme ich očaril mimoriadnym šarmom i parfumom, ktorý sa Rexovi ani trochu nepáči...(TV Markíza)

Dostupné za 6 dnů
S02E11

Únos

6.10. 13:25, Prima, 75 minut

Únos

Průmyslový magnát Staller byl jednoho rána cestou do kanceláře přepaden a unesen, vzápětí se pachatelé přihlásili jeho ženě a varovali ji, aby se rozhodně nespojovala s policií, neboť tím by ohrozila manželův život. Ten byl však ohrožen tak jako tak a vrahové se domnívali, že už nezbývá než se zbavit těla oběti. Počínali si tak neopatrně, že si jich všiml naprosto nežádoucí svědek. Musí ho sprovodit ho ze světa a mrtvolu ukrýt jinde. Vyšetřování případu se ujímá komisař Moser a nemalý díl práce určitě odvede i jeho věrný čtyřnohý přítel Rex...(TV Prima)

Podobné tituly

Kobra 11
Columbo
Avatar: Legenda o Aangovi
NCIS: Los Angeles
Jake a Tlusťoch
Případ pro dva

O pořadu

česky česky
1995
Německo / Rakousko / Itálie Akční / Krimi / Mysteriózní

Představit si vídeňskou kriminální policii bez komisaře Rexe je to samé jako chtít si nepředstavit pod pojmem Rakousko žádné kriminálky. Kdy by neznal německého ovčáka (za všechny série si ho zahráli 2 psi), člena týmu oddělení vražd pod vedením komisaře Mosera (Brandtnera, Herzogové, Hoffmana), kteří spolu s Rexem jeden po druhém brání spravedlnost ve svém okolí, často za nasazení vlastních životů? Psí představitel Rexe (Reginald von Ravenhorst) je jedním z nejznámějších zvířecích hrdinů vůbec (spolu s Lassie, Černým hřebcem, lvicí Elsou ad.) a pokud hledáte pohodový seriál pro nedělní odpoledne, určitě nebudete zklamaní.(ČSFD.cz)

Tvůrci

Oliver Hirschbiegel

Hrají

Tobias Moretti, Karl Markovics, pes Reginald von Ravenhorst, Gerhard Zemann, Michèl Keller, Fritz von Friedl, Witta Pohl, Wolf Bachofner