M*A*S*H

M*A*S*H

S06E05 - Válka nervů

10.6. 06:46
Prima
31 minut
1977
USA Komedie / Drama / Válečný

Jednotka prožívá těžkou psychickou zátěž, když po několik dní nepřetržitě přicházejí ranění. Atmosféra houstne a do tábora přijíždí psychiatr Sidney Freedman, sám ve špatném stavu, protože ho jeden z pacientu viní ze svého zranění. Sidney vymýšlí, jak zlepšit špatnou náladu, ale nakonec se problém vyřeší pozoruhodnou terapií - uprostřed tábora je rozdělán velký oheň, kam si každý něco přihodí, aby si tak ulevil.(TV Nova)

Více informací
S01E01

Úvodní epizoda

19.9. 06:20, Prima, 39 minut

Úvodní epizoda

Korejský chlapec Ho John je přijat ke studiu na škole v Maine, kde vystudoval Hawkeye. Aby sehnali peníze na jeho cestu, Hawkeye s Trapperem uspořádají přes odpor Burnse a Štabajzny loterii o víkend s nejhezčí sestrou v Tokiu. Vítězem se stane ke všeobecnému překvapení otec Mulcahy. Pozn.: Toto je první ze 38 epizod, které napsal Larry Gelbart a první z 22, které režíroval Gene Reynolds.(TV Nova)

S01E02

Na trh

19.9. 08:02, Prima, 32 minut

Na trh

Obchodníci na černém trhu ukradnou z jednotky zásoby hydrocortisonu. Hawkeye a Trapper proto kontaktují místního obchodníka, aby nějaký získali. Výměnou za hydrocortison nabídnou Henryho starožitný dubový stůl, který nakonec pomocí vrtulníku ukradnou.(TV Nova)

S01E03

Requiem pro lehkou váhu

20.9. 07:56, Prima, 31 minut

Requiem pro lehkou váhu

Trapper se pod vedení kouče Hawkeye zúčastní mezijednotkového turnaje v boxu, aby zachránil krásnou sestru, která má být přeložena na žádost Štabajzny do jiné jednotky.(TV Nova)

S01E04

Šéfchirurg kdo?

21.9. 06:20, Prima, 39 minut

Šéfchirurg kdo?

Frank a Štabajzna jsou pobouřeni, když jmenuje Henry Hawkeye šéfchirurgem místo Franka. Zavolají generála Barkera, který přijede do tábora na inspekci. Potkává tu Klingera (jeho první účinkování v seriálu), prohlásí ho za blázna a přesvědčí se, že Hawkeye je geniální chirurg.(TV Nova)

S01E05

Služka

21.9. 08:02, Prima, 33 minut

Služka

Hawkeye vyhraje v pokeru korejskou dívku, která sloužila seržantovi Bakerovi. Dívka ale dlouho nedokáže pochopit, že jí Hawkeye nabízí svobodu. Hawkeye ji musí naučit, jak se vypořádat s novou situací.(TV Nova)

S01E06

Yankee Doodle Doktor

22.9. 07:55, Prima, 31 minut

Yankee Doodle Doktor

Do tábora přijíždějí filmaři, aby na přání armádního generála Claytona natočili o jednotce 4077 dokument. Filmování se ujímá Hawkeye, který jej pojme jako pohádku. Při promítání výsledku vyjde najevo, že natočil vlastně parodii, ovšem s vážným koncem. Žádná válka totiž není film.(TV Nova)

S01E07

Banány, krekry a oříšky

23.9. 06:21, Prima, 33 minut

Banány, krekry a oříšky

Hawkeymu zruší dovolenou v Tokiu, proto se snaží předstírat šílenství a způsobí mnoho problémů psychiatrovi, který ho na popud Franka přijede sledovat. Hawkeye se navíc Frankovi snaží namluvit, že se o něj zajímá Margret.(TV Nova)

Dostupné za 22 hodin
S01E08

Kovboj

24.9. 07:35, Prima, 30 minut

Kovboj

Henry odmítne poslat domů postřeleného pilota vrtulníku, který má problémy s manželkou. Pilot nevidí jinou alternativu, než zabít Henryho.(TV Nova)

Dostupné za 23 hodin
S01E09

Henry, prosím, vraťse domu

24.9. 08:05, Prima, 35 minut

Henry, prosím, vraťse domu

Díky úspěchům jednotky je velitel Henry za odměnu převelen generálem Hammondem na lepší místo do Tokia. Velení se ujme Frank Burns. Hawkeye a Trapper dělají všechno pro to, aby přiměli Henryho k návratu. Vydají se do Tokia a po dohodě s Radarem předstírají, že je mu zle a Henry proto musí přijet.(TV Nova)

Dostupné za 1 den
S01E10

Nenávidím tajemství

25.9. 08:35, Prima, 35 minut

Nenávidím tajemství

Série krádeží v táboře udělá z Hawkeye detektiva, tím se ovšem stane hlavně z nouze, protože je hlavním podezřelým. Nakonec odhalí viníka - je jím Ho John, který stále neodjel do USA a potřebuje peníze na podplacení stráží, aby se dostal ke své rodině ze severu.(TV Nova)

O pořadu

česky česky
1977
USA Komedie / Drama / Válečný

Legendární seriál M*A*S*H patří v oblasti komediální televizní tvorby mezi to nejlepší. Výborná komedie z prostředí mobilní vojenské nemocnice uprostřed války v Koreji nám dává nahlédnout do každodenního života postav lékařů, sester a vojáků. Postavy seriálu čekají v prostředí války mnohdy i velmi dramatické momenty, i přesto je ale dokáží prožít s nadsázkou a humorem.

Tvůrci

Alan Alda

Hrají

Harry Morgan, David Ogden Stiers, Gary Burghoff, Jamie Farr, Loretta Swit, Alan Alda, Mike Farrell, Allan Arbus, William Christopher, Michael O'Keefe, Peter Riegert, Kellye Nakahara, Johnny Haymer