M*A*S*H

M*A*S*H

S06E04 - Kdo se směje naposled

9.6. 08:19
Prima
31 minut
1977
USA Komedie / Drama / Válečný

Z tábora se stává blázinec, když přijede na návštěvu starý přítel B.J. - Bardonaro, který se loučí s Koreou, protože byl odvelen do USA. Oba si vzájemně provádějí nejrůznější kanadské žertíky, ale neskončí jen u toho a obětmi se stává celá jednotka. Nakonec se ale směje Hawkeye, když pošle Bardonara na jeho cestu domů bez papírů a s minimem paliva v džípu.(TV Nova)

Více informací

Epizody

Řada 5
S05E02

Stěhování 2

27.11. 06:20, Prima, 39 minut

Stěhování 2

Po útoku Číňanů je prolomena fronta a tábor se musí přestěhovat dál od místa bojů. V táboře je ale jeden pacient, který není schopen převozu, a tak s ním Hawkeye, Margaret a Radar zůstanou na místě. Nakonec jsou Číňané zahnáni zpět a MASH se vrací na staré místo.(TV Nova)

S05E03

Margaretino zasnoubení

27.11. 08:02, Prima, 30 minut

Margaretino zasnoubení

Major Houlihenová volá z Tokia, že má vynikající zprávu. Proto všichni napjatě očekávají její návrat. Po příjezdu Margaret oznámí svoje zasnoubení s podplukovníkem Donaldem Penobscottem. Frank tuto zprávu nese velmi těžce, odejde z tábora a přivede korejskou rodinu jako válečné zajatce - obviní je ze špionáže.(TV Nova)

S05E04

Sejde z očí, sejde z mysli

28.11. 06:21, Prima, 38 minut

Sejde z očí, sejde z mysli

Hawkeye je ošklivě zraněn v obličeji při manipulaci s kamny, které vybuchnou. Poté leží několik dnů se zabandážovaným obličejem a není jisté, jestli ještě někdy uvidí. Naštěstí po sundání obvazu Hawkeye opět vidí.(TV Nova)

S05E05

Poručík Radar O'Reilly

29.11. 06:21, Prima, 38 minut

Poručík Radar O'Reilly

Tábor navštíví seržant Woodruff a poté, co nemá na zaplacení svého dluhu z pokeru, slíbí Hawkeymu a B.J., že nechá povýšit Radara na poručíka. Radar je nejprve potěšen, ale když zjistí, jaké to má výhody a nevýhody, je rád, že může být opět desátníkem.(TV Nova)

S05E06

Sestry

29.11. 07:59, Prima, 29 minut

Sestry

Margaret má konflikt se sestrou Bakerovou a zakáže jí pohyb po táboře. Jenže právě tehdy přijede její manžel. Hawkeye a B.J pro ně zařídí společnou noc v Margaretině stanu, o kterém všem řeknou, že je v karanténě. Když se to Margareta druhý den dozví, změkne a pokusí se o usmíření se sestrami.(TV Nova)

S05E07

Únos Margarety Houlihanove

30.11. 06:21, Prima, 38 minut

Únos Margarety Houlihanove

Poté, co se roznese, že v oblasti se pohybuje severokorejský uprchlý vězeň, vyvolá znepokojení Margaretino zmizení. Ta ale není unesena - odchází do korejské vesnice pomáhat při porodu. Plukovník Potter povolává plukovníka Flagga z CIA. Ten už začíná plánovat velké tažení na osvobození Šťabajzny, která se ale mezitím vrátí, aniž cokoliv tuší.(TV Nova)

S05E08

Drahý Sigmunde

1.12. 06:21, Prima, 38 minut

Drahý Sigmunde

Psychiatr Sidney Freedman přijede do tábora, aby se zbavil své deprese a současně sledoval, jak se s válkou vyrovnávají ostatní. Jako formu terapie zvolí psaní imaginárního dopisu Sigmundu Freudovi. Zjišťuje, že nejlepší způsob je humor.(TV Nova)

S05E09

Mulcahyho válka

2.12. 06:42, Prima, 31 minut

Mulcahyho válka

Poté, co Frank zjistí, že se jeden voják sám postřelil, aby nemusel na frontu, je přivolán otec Mulcahy. Aby zažil na vlastní kůži, jaké to je, být v boji, jede načerno společně s Radarem naložit zraněného vojáka do místa bojů. Při převozu se voják začne dusit a Mulcahy mu s Hawkeyho pomocí prostřednictvím vysílačky provede tracheotomii, čímž mu zachrání život.(TV Nova)

S05E10

Korejský chirurg

3.12. 06:03, Prima, 29 minut

Korejský chirurg

Do tábora je přivezen zraněný severokorejský chirurg dr. Syn Paik, který má být po vyléčení odvezen do zajateckého tábora. Ale Hawkeye s B.J. zařídí, že dostane americké papíry a může nastoupit v 4077 jako chirurg. Margaret a Frank zjistí, že něco není v pořádku, tvrdí plukovníkovi, že je to špion a nakonec je dr. Paika nucen tábor opustit.(TV Nova)

S05E11

Hawkeye vezmi zbraň

3.12. 06:32, Prima, 32 minut

Hawkeye vezmi zbraň

Hawkeye a Potter jedou vypomáhat chirurgům do korejské nemocnice. Hawkeye se vzpírá proti tomu, aby si vzal zbraň, ale nakonec plukovníkově tlaku podlehne. Po pomoci Korejcům se vrací zpět, ale jsou ostřelováni a jejich džíp je zničen. Nakonec Hawkeye musí přece jen vystřelit, i když jen do vzduchu a v sebeobraně.(TV Nova)

S05E12

Plukovníkův kůň

3.12. 07:05, Prima, 31 minut

Plukovníkův kůň

Když plukovník Potter odjede na dovolenou do Tokia, v táboře se dějí divné věci - jeho kůň dostane koliku, Klinger upadne do těžké deprese a Margaret dostane zánět slepého střeva. Kůň je nakonec vyléčen, Hawkeye vyoperuje Margaretě slepé střevo a po návratu plukovníka Pottera je vše v pořádku. Kýženého převelení se mohl dočkat i Klinger, ale poté, co mu plukovník oznámí, že kvůli depresím bude odeslán domů, začne se tak radovat, že si tím vše pokazí.(TV Nova)

S05E13

Vymítání

3.12. 07:36, Prima, 33 minut

Vymítání

Poté, co plukovník Potter nařídí Radarovi, aby odstranil korejský talisman na vyhánění duchů, začnou se dít v táboře podivné věci. Začínají se kupit podivné nehody. Až poté, co je povolána místní domorodá vymítačka duchů, se vše uklidní. A Radar vrací talisman na původní místo.(TV Nova)

S05E14

Hawkeyho noční můra

3.12. 08:10, Prima, 32 minut

Hawkeyho noční můra

Hawkeyho začnou trápit zlé sny a náměsíčnictví. Jeho sny se většinou odehrávají v mládí a končí nějakou nehodou. Až po příjezdu doktora Freedmana a po rozhovoru s ním se Hawkeye vrací do normálního stavu.(TV Nova)

Dostupné za 8 hodin
S05E15

Nezapomenutelné osobnosti

4.12. 08:33, Prima, 30 minut

Nezapomenutelné osobnosti

Radar je přijat na "Prestižní spisovatelskou školu v Las Vegas" a popisuje v eseji své zážitky z MASHe. Frank má narozeniny a Hawkeye a B.J. předstírají hádky, aby mu udělali radost.(TV Nova)

Dostupné za 1 den
S05E16

38 vodorovně

5.12. 08:00, Prima, 30 minut

38 vodorovně

Hawkeye si neví rady s křížovkou, a tak požádá o pomoc svého dávného přítele Tippyho Brookse, odborníka na křížovky. Ten si to ale špatně vyloží a přijede do 4077 i s admirálem, protože si myslí, že ve 4077 potřebují naléhavou lékařskou výpomoc. Nakonec s pomocí zraněných křížovku vyluští.(TV Nova)

Dostupné za 1 den
S05E17

Ping Pong

5.12. 08:30, Prima, 30 minut

Ping Pong

Podplukovník Harold Becket leží zraněný v táboře, ale chce se vrátit na frontu, aby si odsloužil zbývajících 30 dní služby v boji a mohl jít do důchodu jako plukovník. Mezitím se armádní přeborník v ping pongu Cho Lin zasnoubí s Korejkou a chce si ji vzít. Když odjede koupit snubní prstýnky, je naverbován do korejské armády a do tábora se vrací zraněný. Nakonec se uzdraví a v táboře se koná svatba.(TV Nova)

Dostupné za 2 dny
S05E18

Poslední běh

6.12. 08:30, Prima, 30 minut

Poslední běh

Billy Tyler, mladý černošský seržant, je přivezen do tábora se zraněnou nohou. V civilu je profesionálním fotbalovým hráčem a když zjistí, že mu byla noha amputována, chce zemřít. Teprve po rozhovoru s Radarem pochopí, že musí žít.(TV Nova)

Dostupné za 3 dny
S05E19

Techtle mechtle

7.12. 07:55, Prima, 35 minut

Techtle mechtle

Sestra Donovanová dostane dopis od svého manžela, který se chce rozvést, a upadne do deprese. B.J. se jí snaží pomoci a stráví s ní noc. Potm má ale pocity viny a vše se srovná až poté, co si vše na rovinu vyříkají.(TV Nova)

Dostupné za 3 dny
S05E20

Žloutenka

7.12. 08:30, Prima, 30 minut

Žloutenka

Otec Mulcahy dostane infekční žloutenku a Hawkeye musí vyšetřit a naočkovat všechny v táboře, aby se infekce nerozšířila. Mezitím B.J. provede podle knihy obtížnou operaci a zachrání tak život těžce zraněnému vojákovi.(TV Nova)

Dostupné za 4 dny
S05E21

Generálův osobní lékař

8.12. 08:30, Prima, 30 minut

Generálův osobní lékař

Hawkeye dostane nabídku, aby dělal osobního lékaře pro generála, ale odmítne ji, protože na sále v táboře je užitečnější než někde v Tokiu. Mezitím se Radar na pár dní stává náhradním otcem korejského dítěte, než se jeho pravý otec vrátí.(TV Nova)

Dostupné za 5 dnů
S05E22

Dnes večer promítáme

9.12. 07:15, Prima, 35 minut

Dnes večer promítáme

Jako lék na vzrůstající napětí mezi osazenstvem tábora sežene plukovník Potter film 'Má drahá Clementine'. Z večera se stane kabaret, protože film je často přerušován, a tak se diváci baví jak umí. Otec Mulcahy hraje na piano, Radar předvádí své imitátorské schopnosti a každý se snaží něčím přispět k dobré náladě.(TV Nova)

Dostupné za 6 dnů
S05E23

Suvenýry

10.12. 07:05, Prima, 35 minut

Suvenýry

Korejské děti, ale i američtí vojáci, jsou často zranění, když se snaží sbírat různé válečné suvenýry - části výstroje nepřítele. Plukovník Potter se snaží tuto výdělečnou činnost zastavit. Hawkeye a B.J. nakonec donutí amerického dealera, aby přestal tyto věci nakupovat. Klinger, který se stále neúspěšně snaží o paragraf 8 a odvelení domů, vyleze na sloup a odmítá z něj slézt. Propuštěn sice není, ale zato překoná armádní rekord v době pobytu na sloupu.(TV Nova)

Dostupné za 6 dnů
S05E24

Pooperační

10.12. 07:40, Prima, 30 minut

Pooperační

Během návalu zraněných dochází ve 4077 krev. Všichni v táboře dávají v 48-hodinových intervalech krev, kromě Franka. Z krize je vytáhne až příjezd jednotky tureckých vojáků, kteří z vděku za záchranu svého velitele, darují krev.(TV Nova)

Dostupné za 6 dnů
S05E25

Margaretina svatba

10.12. 08:10, Prima, 30 minut

Margaretina svatba

Margaret se rozhodne pod tlakem Frankových výčitek konečně stanovit datum své svatby s podplukovníkem Donaldem Penobscottem. Když Donald přijede, koná se v Bažině rozlučka se svobodou. Hawkeye s B.J. využijí Donaldovy totální opilosti a od hrudníku dolů ho dají kompletně do sádry a namluví mu, že si zlomil nohu. Nakonec se přesto obřad uskuteční a Donald s Margaretou odjíždějí na svatební cestu do Tokia.(TV Nova)

O pořadu

česky česky
1977
USA Komedie / Drama / Válečný

Legendární seriál M*A*S*H patří v oblasti komediální televizní tvorby mezi to nejlepší. Výborná komedie z prostředí mobilní vojenské nemocnice uprostřed války v Koreji nám dává nahlédnout do každodenního života postav lékařů, sester a vojáků. Postavy seriálu čekají v prostředí války mnohdy i velmi dramatické momenty, i přesto je ale dokáží prožít s nadsázkou a humorem.

Tvůrci

Don Weis

Hrají

Harry Morgan, James Cromwell, Gary Burghoff, Jamie Farr, Loretta Swit, Alan Alda, Mike Farrell, William Christopher, Robert Karnes, John Ashton