Inspector Rex

Inspector Rex

S02E14 - Nad střechami Vídně

22.3. 13:38
Prima
70 minutes
1996
Action / Crime / Mysterious

Sympatický komisár Moser a jeho štvornohý kamarát sú na stope ďalšieho zločinu. Došlo k havárii osobného vozidla, vrak explodoval a v plameňoch zahynula žena. Pri policajnom vyšetrovaní vyvstáva pred kriminalistami rad otázok. Ide o obyčajnú nehodu? Alebo to bola samovražda, či snáď dokonca vražda? Auto patrilo manželke bohatého viedenského burzového makléra. Ten je na prvý pohľad úplne zdrvený jej smrťou. Pitva však vnáša do celého prípadu isté pochybnosti...(TV Markíza)

More information
S06E09

Mrtvý se vrací

6.6. 03:12, Prima Krimi, 71 minutes

Mrtvý se vrací

Uprostřed noci se do kostela vloupal záhadný cizinec a pronikl až do katakomb. Nevšiml si, že jej přitom zpozoroval policista v civilu. Muž zákona se však rozhodl k nebezpečnému kroku a muže oslovil. Zločinec se dal na útěk, a aby se zbavil nepohodlného svědka, střelil policistu do zad. Kalibr smrtící pistole přivádí Brandtnera na stopu ilegálních obchodníků se zbraněmi. Rexův čich ho zavede na místo činu, kde objeví indicie upomínající na muže, který zmizel a údajně zemřel v Brazílii. Brandtner se ale nenechá zmýlit. Muž rozhodně mrtvý není – ale proč se vrátil do Vídně?(TV Prima)

S06E10

Smrt přes internet

5.6. 13:30, Prima, 70 minutes

Smrt přes internet

Zoznamovanie cez internet je módna záležitosť. Pomocou chatu môžete nájsť životného partnera, ale tiež si zaistiť najrôznejšie sexuálne hry. Pán Bachmann zatúžil po skupinovom sexe a kontaktoval Klausa a Tinu Keinsovcov. Namiesto sľúbenej rozkoše si však objednal do domu smrť. Jeho telo našla polícia až za niekoľko mesiacov pod jedným z viedenských mostov. V Bachmannovom byte objaví Alex Brandtner počítač s množstvom adries. Rozhodne sa ísť po tejto stope a nadviazať kontakt s bývalými Bachmannovými dopisovateľmi. Inšpektorom Kunzovi a Beckovi sa táto metóda nepozdáva, pretože ich dostáva do pikantných situácií, Alex je ale presvedčený, že zvolený smer pátrania povedie k cieľu...(TV Markíza)

S06E11

Honba za věčným životem

6.6. 13:30, Prima, 70 minutes

Honba za věčným životem

V rakúskej Národnej knižnici upozorňuje sprievodkyňa Alexandra návštevníkov na zvláštne exponáty zbierky - údajne má medzi nimi byť aj recept na liek, ktorý predlžuje ľudský život. Medzi návštevníkmi je aj Felix Nordick, vzdialený príbuzný grófa Egona von Reichenberga, ktorému v 19. storočí zbierka patrila. V noci vnikne tajným vchodom do knižnice, snaží sa čosi nájsť, ale nenachádza. Ráno Alexandra zistí, že sa v zbierkach ktosi prehrabával, zdá sa však, že nič nezmizlo. Zatiaľ ešte nevie, že v noci došlo v knižnici ku kriminálnemu činu: Felix je mŕtvy a jeho telo niekto odtiahol. To je nájdené po nejakej dobe v úschovni nákladnej stanice v debne s kávou. Alex Brandtner sa ujíma vyšetrovanie zvláštneho prípadu...(TV Markíza)

S06E12

Kůň za milióny

7.6. 13:29, Prima, 71 minutes

Kůň za milióny

Jezdecký sport je krásný, spojení koně a jezdce působí velice ušlechtile. Kolem zvířecích šampionů se však točí také neuvěřitelné množství peněz. Nadějný kůň je dobře prodejný na aukci, ale také je to vděčná oběť pojišťovacích podvodů. Případ, který zavádí komisaře Brandtnera a jeho věrného průvodce s ostrým čichem Rexe na farmu paní Lazkiové, je od začátku cítit právě snadno vydělanými penězi. Na touhu po nich doplatil krásný kůň, ale také podkoní. Dopátrat se toho, co se na farmě v nepřítomnosti majitelky a její dcery odehrálo, nebude nijak snadné. Ještě že Rex dokáže vyčenichat stopy i tam, kde by je už žádný člověk nehledal…(TV Prima)

Similar shows

Kobra 11
Clarice
A Case for Two
Julie Lescautová

About show

Czech Czech
1996
Action / Crime / Mysterious

Představit si vídeňskou kriminální policii bez komisaře Rexe je to samé jako chtít si nepředstavit pod pojmem Rakousko žádné kriminálky. Kdy by neznal německého ovčáka (za všechny série si ho zahráli 2 psi), člena týmu oddělení vražd pod vedením komisaře Mosera (Brandtnera, Herzogové, Hoffmana), kteří spolu s Rexem jeden po druhém brání spravedlnost ve svém okolí, často za nasazení vlastních životů? Psí představitel Rexe (Reginald von Ravenhorst) je jedním z nejznámějších zvířecích hrdinů vůbec (spolu s Lassie, Černým hřebcem, lvicí Elsou ad.) a pokud hledáte pohodový seriál pro nedělní odpoledne, určitě nebudete zklamaní.(ČSFD.cz)

Creators

Peter Hajek, Oliver Hirschbiegel, Peter Moser

Cast

W. Bachofner, Tobias Moretti, Fritz Muliar, Karl Markovics, pes Reginald von Ravenhorst, Gerhard Zemann, Alexandra Maria Timmel, Michael Gampe, Hemma Clementi, Wolf Bachofner, Alexandra Sommerfeld, Katrin Reisinger, Paul Rumpel, Christian Haid, pes Reginald von Ravenhorst, Alexandra Maria Timmel