Hvězdná brána

Hvězdná brána

S09E11 - Čtvrtý jezdec apokalypsy, část druhá

11.6. 10:40
Prima COOL
55 minut
2006
USA / Kanada Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Gerak přijal Orie. Ti ho jako poctu za jeho víru přijali mezi sebe a udělali z něj převora. Gerak s novou silou předstupuje před radu. Je velice těžké vzepřít se Oriům. Cam se vrací na planetu Sodan, tam má dorazit převor Damaris. Potřebují jeho krev k výrobě protilátky. Trochu jim to usnadní nový vynález Sam, který zablokuje Damarisovy orijské schopnosti. (Varan)

Více informací
Nahrát
Nahrávat seriál
S09E05

Sláva bohům na výsostech

6.6. 10:39, Prima COOL, 55 minut

Sláva bohům na výsostech

SG-1 s Valou se vrací na planetu, kterou má v blízké době navštívit převor. Vala se na té planetě kdysi vydávala za boha (Keteš) předtím, než jí byl odebrán symbiont. Když se místní dozví, že Vala je jen někdo, kdo si na boha hraje, zavřou ji do cely. Na planetu dorazí převor. Podaří se mu skupinu místních přesvědčit, že Oriové jsou mocní. Aby to dokázal, rozšíří mezi populaci převorský mor. (Varan)

S09E06

Předsunutá základna

6.6. 11:35, Prima COOL, 66 minut

Předsunutá základna

Na jaffskou planetu dorazí převor. Místní po něm začnou střílet. Převor střelám odolá a vytvoří okolo sebe a brány modrou kopuli, která ho chrání. Podle všeho by jim se zničením kopule mohl pomoct jistý Nerus. Na SGC dorazí také Sam a přidá se k SG-1 a společně vyrazí za převorem na jaffskou planetu. Nejsou jediní, kdo na planetu dorazil. Jaffa Gerak dorazí na planetu také. Chce zničit celou planetu, aby se zastavila expanze Oriů. (Varan)

S09E07

Návrat vysloužilého boha

7.6. 10:42, Prima COOL, 54 minut

Návrat vysloužilého boha

Kdesi v lesích byl jednoho večera nalezen mrtvý jaffa. Teal'c a Cam se od Kal'el (členky jaffské rady) dozvídají, že jaffu na Zem vyslal Gerak, jelikož se na Zemi nachází Ba'al a Gerak chce Ba'ala zajmout. Když se jaffa nevrátí, vyšle za Ba'alem skupinu jaffských bojovníků. I oni selžou a Ba'al uteče. Podaří se mu kontaktovat SGC. Pokud ho nenechají být, nechá v kdesi v USA odpálit naquadahovou bombu. (Varan)

S09E08

Babylon

7.6. 11:37, Prima COOL, 65 minut

Babylon

SG-1 je na planetě Sodan napadena místními bojovníky. Ti zajmou Cama a zmizí pryč. Cam se probouzí v Sodanské vesnici, kam ho bojovníci přinesli. Podle místních cviků musí Cama jednoho z bojovníků vycvičit na boj. Jelikož zabil jednoho Sodanského bojovníka, má příbuzný bojovníka právo na mstu. A aby toho nebylo málo, na Sodan dorazil i převor. SG-1 se podařilo zachránit Sodanského bojovníka, avšak nehodlá jim nic říct. (Varan)

S09E09

Prototyp

10.6. 10:43, Prima COOL, 56 minut

Prototyp

SG-1 se vydává na planetu, kde najdou opuštěnou antickou laboratoř. Najdou tam přístroj, který Nirrti používala ke změně DNA. Najdou tam také muže ve stázové komoře. Vezmou ho s sebou na SGC. Tam se probere, neví co se děje a kdo je. Daniel a Teal'c se vydají ještě jednou do laboratoře. Daniel odhalí, že v laboratoři kdysi experimentoval i Anubis. (Varan)

S09E10

Čtvrtý jezdec apokalypsy, část první

10.6. 11:39, Prima COOL, 65 minut

Čtvrtý jezdec apokalypsy, část první

Oriům se podaří na svou stranu nalákat Geraka. Ten chce, aby jaffská rada přijala učení Oriů. S tím mnozí z rady nesouhlasí. Na SGC se objeví převorský mor. Ten se rychle rozšíří mezi lidi na Zemi. S nalezením protilátky doráží na pomoc Orlin (z epizody Povznesení). Tentokrát na sebe převzal podobu dítěte. Podle něho potřebují krev Orie, který mor mezi lidi rozšířil. (Varan)

S09E11

Čtvrtý jezdec apokalypsy, část druhá

11.6. 10:40, Prima COOL, 55 minut

Čtvrtý jezdec apokalypsy, část druhá

Gerak přijal Orie. Ti ho jako poctu za jeho víru přijali mezi sebe a udělali z něj převora. Gerak s novou silou předstupuje před radu. Je velice těžké vzepřít se Oriům. Cam se vrací na planetu Sodan, tam má dorazit převor Damaris. Potřebují jeho krev k výrobě protilátky. Trochu jim to usnadní nový vynález Sam, který zablokuje Damarisovy orijské schopnosti. (Varan)

S09E12

Paralelní vzpomínky

11.6. 11:36, Prima COOL, 66 minut

Paralelní vzpomínky

Cam se jednoho rána probudí celý od krve v cizím domě. Matně si pamatuje, co se dělo večer a co udělal. Všechno nasvědčuje tomu, že krev patří Dr. Reye Varrickové, kterou minulou noc zabil. Celé to začalo před 24 hodinami. SG-1 dorazí na planetu Galar, kde místní vědci vyvinuli jakýsi stroj, díky kterému můžete prožívat myšlenky jiných lidí. Přístroj vám vloží myšlenku a váš mozek si začne myslet, že jste to skutečně prožili. Cam se do Rey zakoukal, a tak se rozhodli pomilovat a dál to znáte. Teď musí dokázat jeho nevinu, jinak zemře. (Varan)

S09E13

Rezonanční efekt

12.6. 10:44, Prima COOL, 56 minut

Rezonanční efekt

SG-1 dorazí na SGC o něco dříve. Začnou tvrdit, že je Selmak/Jacob naživu. Chvíli na to dorazí další SG-1 (tentokrát na pravá). Podle všeho Oriové vytvořili červí díru, která propojuje různé reality. Tak na SGC dorazí dalších 14 SG-1 týmů. Proto dvě Sam přijdou na to, jak to vyřešit. Ovšem je to velice riskantní plán. (Varan)

S09E14

Síla vůle

12.6. 11:41, Prima COOL, 65 minut

Síla vůle

Všichni členové jaffské rady po návštěvě Ka'al začnou měnit názor na svá předchozí rozhodnutí. Teal'c se rozhodne se členy, kteří změnili názor, promluvit. Ještě toho večera zmizí. Bra'tac dorazí na SGC, společně musí najít Teal'ca. Cam se staví za majorem Brycem Fergusonem. Bryce Camovi zachrání život, ale také to schytá. Cama sžírá fakt, že mu ani na smrtelné posteli nemůže říct, co dělá v SGC. (Varan)

S09E15

Satelit

12.6. 15:27, Prima COOL, 57 minut

Satelit

S SGC se spojí Jarrod Kane z Randského protektorátu. Jarrod Danielovi řekne o tom, jak převor navštívil planetu. Za to, že místní věří v Orie, dal převor místním plány na zbraň, která dokonale zničí nepřítele. Prvním cílem zbraně byla základna Kaledonie. Poté co základnu stroj zasáhl, základna zmizela z povrchu zemského. Daniel a Jarrod se vydávají za Randskou vládou vyjednávat o zničení zbraně. To byla past, Jarrod a Daniel místo vyjednávání skončili ve vězení. Prometheus se vydává Daniela zachránit. (Varan)

S09E16

Narušená síť

12.6. 16:25, Prima COOL, 64 minut

Narušená síť

SG-1 uniká jednotkám Lucianské aliance. Daniel chce zadat symboly a otevřít bránu. Chvíli na to brána a zadávací panel zmizí. Vrátíme se o 8 hodin dříve. Na jedné planetě byla nalezena výborná kukuřice. Kukuřice byla nějak upravena Orijským převorem. SG-1 se vydá na planetu, odkud kukuřice pochází. (Varan)

Dostupné za 9 hodin
S09E17

Metla

13.6. 15:22, Prima COOL, 58 minut

Metla

SG-1 dostala nový úkol. Bude dělat ochranku několika vlivným politikům (včetně Woolseyho) při prohlídce základny gama. Na základně gama studuje Dr. Meyers R-75 (brouky). Vypadá to, že brouci jsou býložravci. Ovšem poté, co broukům dá Meyers maso, brouci se na maso vrhnou jako diví. Kvůli tomu se brouci začnou enormně množit, až tak, že utečou z výběhu a začnou žrát vše, co má na sobě maso. (Varan)

Dostupné za 10 hodin
S09E18

Plášť krále Artuše

13.6. 16:21, Prima COOL, 65 minut

Plášť krále Artuše

Sam zkoumá antické zařízení. Cam se přijde podívat, jak jí to jde. Sam se přístroje dotkne a najednou je pohltí modro-bílé světlo a na přístroji se objeví antické znaky. Do laboratoře dorazí Dr. Bill Lee. Bill Cama a Sam nevidí. Zalarmuje základnu a všichni začnou hledat Cama a Sam. Na SGC dorazí zpráva z planety Sodan. Místní byli napadeni něčím neviditelným. Teal'c a vojáci SG vyráží Sodanům na pomoc. Daniel pomáhá Billovi s nalezením Sam a Cama. Během pokusu zviditelnit Sam a Cama omylem zneviditelní Daniela. (Varan)

Dostupné za 1 den
S09E19

Křížová výprava

14.6. 15:20, Prima COOL, 55 minut

Křížová výprava

Vala se skrz antické zařízení spojí s Danielem. Přesvědčí ostatní členy SG-1, že je to skutečně Vala (kdo se spojil s Danielem). Řekne jim, co se stalo od té doby, co se neviděli. Hlavně to, že Oriové budují armádu a staví lodě, aby přemohli všechny nevěřící. (Varan)

Dostupné za 1 den
S09E20

Kamelot

14.6. 16:15, Prima COOL, 65 minut

Kamelot

SG-1 dorazí na planetu, kde se nachází Kamelot (z pověstí o Merlinovi a Artušovi). Skutečně tam najdou meč zabodnutý v kameni. Od místního historika se dozví, že Merlin zdě měl svojí laboratoř. Od jeho odchodu je zamčena a je na ní uvržena kletba. SG-1 se jen tak nějaké kletby nezalekne a rozhodne se laboratoř prohledat. V tajné místnosti najdou antické ovládací zařízení. Poté, co se zařízení dotknou, v domě místního historika se objeví černý rytíř (jak jest praví kletba). (Varan)

Podobné tituly

Hvězdná brána: Atlantida

O pořadu

česky česky
2006
USA / Kanada Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Seriálové pokračování slavného sci-fi filmu stejného názvu. Po dalším objevu Daniela Jacksona je zjištěno, že pomocí hvězdné brány je možné cestovat i na jiné planety. Americká armáda proto zřídí několik týmů pojmenovaných SG, které mají za úkol planety prozkoumat a pokud možno s jejími obyvateli navázat přátelské vztahy. Bojují také proti mimozemské civilizaci, která zotročuje planety, pátrají po původu hvězdných bran a snaží se vymanit z vlivu zkorumpovaných politiků, kteří chtějí bránu využívat kvůli vlastnímu prospěchu.(Sharlay)

Tvůrci

Andy Mikita

Hrají

Louis Gossett Jr., Christopher Judge, Beau Bridges, Jason George, Cameron Bright, Garry Chalk, Lexa Doig, Amanda Tapping, Tony Todd, Michael Shanks, Don S. Davis, Tony Amendola, William B. Davis, Ben Browder, Noah Dalton Danby, Simone Bailly, Gary Jones, Kurt Evans