Hvězdná brána

Hvězdná brána

S07E02 - Návrat domů

6.12. 16:17
Prima COOL
58 minut
2003
USA / Kanada Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Daniel a Jonas jsou stále na Anubisově lodi. Jonase Anubis vyslýchá. Díky jeho zařízení se od Jonase dozví, co potřebuje. Anubisova loď dorazí na Jonasovu domovskou planetu Kelownu, chce totiž veškerou naquadrii, jinak je jeho loď zničí. Sam a Jack doráží na Kelownu, aby místním pomohli. Divné je, že poté, co si Anubis vzal veškerou naquadrii, neodletěl. Je tu ještě něco, co chce. Teal'c je vězněn na lodi vládce Ti. Ti už stárne a není schopen ovládat svou armádu jako dřív. Jeho místo musí zastoupit Teal'c. (Varan)

Více informací
S05E19

Hrozba

17.4. 10:23, Prima COOL, 57 minut

Hrozba

SG-1 najde na opuštěné planetě dívku Reese – robota. Rozhodnou se ji vzít na SGC, aby o dívce něco zjistili. Tam ji zapnou, ale je to na nic. Reese si nic z minulosti nepamatuje. Neví proč tam byla sama. Pokusí se s ní promluvit a přijdou na to, že Resse neví, že je robot. Daniel se jí to nějak pokusí vysvětlit. To ale nebyl dobrý nápad – Reese se naštvala a odhodila Daniela pryč. Daniel to nevzdává a zajde za ni znovu. Reese mu něco vyrobí a omluví se mu. Jenže to, co vyrobí, není jen tak ledajaká hračka... (Varan)

S05E20

Strážce

17.4. 11:20, Prima COOL, 68 minut

Strážce

Jak víme, Maybourne kdysi sestavil tým, který stejně jako SG-1 cestoval vesmírem. Jenže tahle skupina kradla jiným civilizacím různé věci. Na jedné planetě, kde byli, udělali něco s přístrojem zvaným Strážce, jenž po dlouhá léta stráží planetu. O'Neill zajde do vězení za Grievesem (velitel Maybourneova týmu) – chce vědět, co s tím strojem udělal. Bude mluvit, jen pokud ho společně s Kershawovou (další členka týmu) vezmou zpět na planetu. Osud SG-9 a lid planety Laton je v jejich rukou. (Varan)

S05E21

Velká cesta

18.4. 10:27, Prima COOL, 57 minut

Velká cesta

SG-1 se vrací zpět na SGC. Daniel byl ozářen silně radioaktivním prvkem. Podle všeho má jen pár hodin života než umře. Vraťme se ale o něco zpět. SG-1 dorazila na planetu Kelowna, kde za pomoci naquadria (jenž vzniklo z naquadahu) chtějí místní vědci vyrobit bombu. To se jim vymklo z rukou, a Daniel se jim rozhodl pomoct. Zaplatil vysokou cenu za záchranu milionů místních. Teď musí bojovat na nemocničním lůžku o život. Vypadá to, že umře. V polednících chvílích jeho života se mu zjeví Oma, aby mu pomohla s prvním krokem na jeho nové velké cestě. (Varan)

S05E22

Překvapivá odhalení

18.4. 11:25, Prima COOL, 68 minut

Překvapivá odhalení

Vládci Soustavy (Goa'uldi) napadli asgardy chráněnou planetu. Thor je přijíždí zastavit, ale jeho střela goa'uldskými štíty neprojde. Na SGC truchlí z odchodu Daniela. To teď musí stranou. Asgard Freyr doráží na SGC, aby ostatním sdělil polohu tajné laboratoře, kde se skrývá asgard Heimdall. Heimdall je pro asgardy důležitější, něž cokoliv jiného. Jeho výzkum může ovlivnit jejich budoucnost. (Varan)

Podobné tituly

Hvězdná brána: Atlantida
Walker, Texas Ranger
NCIS: Los Angeles

O pořadu

česky česky
2003
USA / Kanada Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Seriálové pokračování slavného sci-fi filmu stejného názvu. Po dalším objevu Daniela Jacksona je zjištěno, že pomocí hvězdné brány je možné cestovat i na jiné planety. Americká armáda proto zřídí několik týmů pojmenovaných SG, které mají za úkol planety prozkoumat a pokud možno s jejími obyvateli navázat přátelské vztahy. Bojují také proti mimozemské civilizaci, která zotročuje planety, pátrají po původu hvězdných bran a snaží se vymanit z vlivu zkorumpovaných politiků, kteří chtějí bránu využívat kvůli vlastnímu prospěchu.(Sharlay)

Tvůrci

Martin Wood

Hrají

Richard Dean Anderson, Kevan Ohtsji, Christopher Judge, Gillian Barber, Cliff Simon, Amanda Tapping, Michael Adamthwaite, Michael Shanks, Corin Nemec, Don S. Davis, Adrian Hough, Doug Abrahams, Glynis Davies, Daniel Cudmore, David Palffy, Gary Jones