Hvězdná brána

Hvězdná brána

S06E20 - Svědek minulosti

4.12. 16:11
Prima COOL
59 minut
2003
USA / Kanada Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

SG-1 je zpět na Prometheovi, kterému tentokrát velí plukovníka Ronson. Vše se zdá v pořádku, dokud nečekaně nevyletí z hyperprostoru. Dozví se, že něco muselo motory lodi poškodit, proto budou muset přistát u nedaleké planety. Použijí opět hyperprostor a vynoří se u planety. To motory poškodí ještě víc – až dojde k explozi. Jediná záchrana je vyhodit modul reaktoru (k zabránění exploze lodě). Planeta, u které modul vybouchne, vyšle 2 rakety mířené na Promethea. Mají 3 minuty do střetu. Musí něco vymyslet dřív, než budou mrtví. (Varan)

Více informací
Dostupné za 5 dnů
S06E01

Spása I.

18.4. 15:15, Prima COOL, 55 minut

Spása I.

SG-1 se s novým členem, kapitánem Hagmanem, vrací pod palbou z mise domů. Už je to devátý neúspěšný čtvrtý člen SG-1. Sam vyráží do oblasti 51 – prý to, na čem pracovali, mají hotovo. Bere s sebou Jonase, Jacka a Teal'ca. Jak se na místě dozví, vědci z oblasti 51 vyvinuli nový typ stíhačky X-302 z čehož Jack a Teal'c nejsou nadšení (kdysi v tom uvízli). Po návratu na SGC se Teal'c dozvídá, že jeho žena umírá. Vrací se za ní. Ruský plukovník Čechov se dozvídá o existenci X-302 a je rozhořčen z toho, že nebylo nic řečeno. V ten moment se brána aktivuje. To je divné, podle přístrojů nikdo nepřichází... (Varan)

Dostupné za 5 dnů
S06E02

Spása II.

18.4. 16:10, Prima COOL, 65 minut

Spása II.

Na SGC řeší, jak zavřít bránu. Sam a Rodneyho napadají všelijaké nápady, ale ne všechny zaručují úspěch na 100 %. Tea'l, Rya'c, Bra'tac a Shaq'rel (Jaffové) vyráží najít a zničit goa'uldskou zbraň. Jak Bra'tac předpovídal, je na planetě, kde nejde otevřít brána. Problém není se tam dostat – musí však přemoct Anubisovi vojáky. Mezitím Sam a Rodney přijdou na to, že existuje zařízení, které by mohlo urychlit zavření. (Varan)

Dostupné za 6 dnů
S06E03

Havárie

19.4. 15:15, Prima COOL, 55 minut

Havárie

Jonas vyráží na svou první misi s SG-1. Společně s Jacobem, majorem Davisem a Dr. Freisenem našli teltak (goa'uldskou nákladní loď), na které byl držen Thor. Podle skenu na lodi nejsou žádné živé formy života. Jack, Sam, Davis a Dr. Friesen se přenesli na teltak, aby ji prohledali. Dr. Friesena na lodi překvapí banda Jaffů. Omráčí ho a přenesou se na loď, kde je Jacob s Teal'cem a Jonasem. (Varan)

Dostupné za 6 dnů
S06E04

V zajetí ledu

19.4. 16:10, Prima COOL, 65 minut

V zajetí ledu

SG-1 s Dr. Fraiserovou vyráží na Antarktidu, kde byla zřízena výzkumná stanice. Místní vědci totiž našli v ledu něco, co tam nikdy nemělo být. (Varan)

Podobné tituly

Hvězdná brána: Atlantida
Walker, Texas Ranger
NCIS: Los Angeles

O pořadu

česky česky
2003
USA / Kanada Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Seriálové pokračování slavného sci-fi filmu stejného názvu. Po dalším objevu Daniela Jacksona je zjištěno, že pomocí hvězdné brány je možné cestovat i na jiné planety. Americká armáda proto zřídí několik týmů pojmenovaných SG, které mají za úkol planety prozkoumat a pokud možno s jejími obyvateli navázat přátelské vztahy. Bojují také proti mimozemské civilizaci, která zotročuje planety, pátrají po původu hvězdných bran a snaží se vymanit z vlivu zkorumpovaných politiků, kteří chtějí bránu využívat kvůli vlastnímu prospěchu.(Sharlay)

Tvůrci

Peter DeLuise

Hrají

Richard Dean Anderson, Christopher Judge, John Novak, Ingrid Kavelaars, Amanda Tapping, Robert Foxworth, Corin Nemec, Don S. Davis, Alex Diakun, Miguel Fernandes