Hvězdná brána

Hvězdná brána

S06E16 - Proměna

30.11. 16:15
Prima COOL
58 minut
2003
USA / Kanada Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Na SGC se dostává ruský tým pod vedením plukovníka Ivanova. Spolu se s svým týmem na Zemi přivedl i hosta z jiné planety – jistého Alebrana. Alebran tvrdí, že jeho planetě vládne Nirrti. Tvrdí také, že na nich Nirrti dělá strašné pokusy. Požádá SGC o pomoc. Chce, aby osvobodili jeho lid. SG-1 a tým Ivanova se vrací na planetu. Jenže to, co tam najdou, je horší než čekali. (Varan)

Více informací
S06E01

Spása I.

19.4. 10:28, Prima COOL, 56 minut

Spása I.

SG-1 se s novým členem, kapitánem Hagmanem, vrací pod palbou z mise domů. Už je to devátý neúspěšný čtvrtý člen SG-1. Sam vyráží do oblasti 51 – prý to, na čem pracovali, mají hotovo. Bere s sebou Jonase, Jacka a Teal'ca. Jak se na místě dozví, vědci z oblasti 51 vyvinuli nový typ stíhačky X-302 z čehož Jack a Teal'c nejsou nadšení (kdysi v tom uvízli). Po návratu na SGC se Teal'c dozvídá, že jeho žena umírá. Vrací se za ní. Ruský plukovník Čechov se dozvídá o existenci X-302 a je rozhořčen z toho, že nebylo nic řečeno. V ten moment se brána aktivuje. To je divné, podle přístrojů nikdo nepřichází... (Varan)

S06E02

Spása II.

19.4. 11:24, Prima COOL, 67 minut

Spása II.

Na SGC řeší, jak zavřít bránu. Sam a Rodneyho napadají všelijaké nápady, ale ne všechny zaručují úspěch na 100 %. Tea'l, Rya'c, Bra'tac a Shaq'rel (Jaffové) vyráží najít a zničit goa'uldskou zbraň. Jak Bra'tac předpovídal, je na planetě, kde nejde otevřít brána. Problém není se tam dostat – musí však přemoct Anubisovi vojáky. Mezitím Sam a Rodney přijdou na to, že existuje zařízení, které by mohlo urychlit zavření. (Varan)

S06E03

Havárie

22.4. 10:24, Prima COOL, 57 minut

Havárie

Jonas vyráží na svou první misi s SG-1. Společně s Jacobem, majorem Davisem a Dr. Freisenem našli teltak (goa'uldskou nákladní loď), na které byl držen Thor. Podle skenu na lodi nejsou žádné živé formy života. Jack, Sam, Davis a Dr. Friesen se přenesli na teltak, aby ji prohledali. Dr. Friesena na lodi překvapí banda Jaffů. Omráčí ho a přenesou se na loď, kde je Jacob s Teal'cem a Jonasem. (Varan)

S06E04

V zajetí ledu

22.4. 11:21, Prima COOL, 68 minut

V zajetí ledu

SG-1 s Dr. Fraiserovou vyráží na Antarktidu, kde byla zřízena výzkumná stanice. Místní vědci totiž našli v ledu něco, co tam nikdy nemělo být. (Varan)

S06E05

Noční směna

23.4. 10:37, Prima COOL, 56 minut

Noční směna

Sam pozdě v noci zavolá Dr. Flemming. Zmíní se Adrianu Conradovi, a to upoutá Saminu pozornost. Flemminga někdo zezadu napadne. Dalšího dne generál Hammond Sam prozradí, že Conrad si kdysi zkoušel do sebe vložit symbionta, aby přežil. Jonas, Sam a Teal'c vyráží do Stevensonu v Oregenu, kde byl Flemming naposledy viděn. (Varan)

S06E06

Kobka

23.4. 11:33, Prima COOL, 65 minut

Kobka

Do Jacka se dostal symbiont Tok'ry Kanana. Symbiont ovládne Jackovo tělo a rozhodne se dokončit, co kdysi započal. To se mu nepovede, a tak Kanana (Jacka) chytí jednotky Baala. Symbiont radší spáchá sebevraždu, než aby padl do Baalových rukou. Baal tak mučí Jacka – vždy ho zabije a oživí v sarkofágu. Když už se zdá, že Jack je na dně, objeví se Daniel. (Varan)

S06E07

Stínohra

23.4. 15:21, Prima COOL, 57 minut

Stínohra

Kelowňané (z planety Jonase) naváží kontakt s SGC. Chtějí obnovit obchodní vztahy se Zemí. Jejich velký triumf je naquadria, která je dobrá při výrobě naquadahu. Rozhodnou se s Kelowňany setkat. Kelowňanská delegace včetně dr. Kierana chce pomoct v boji s jinými společenstvími na Kelowně. Na to nepřistoupí, a tak delegace odchází s prázdnou. Dr. Kiernan se bez ostatních vydá na SGC. Tam se spojí s Jonasem a řekne mu o místním odboji, který chce sesadit tamní vládu. S jeho pomocí by svrhnutí moci mohlo vyjít. (Varan)

S06E08

Hrdinové

23.4. 16:18, Prima COOL, 65 minut

Hrdinové

Lord Khonsu (goa'uld) pověří svého nejlepšího muže Her'aka důležitým úkolem, musí zajmout SG-1. Dá mu přesnou polohu planety, kde se SG-1 nachází. Na planetě skupina vědců (Coombs, Felger a Meyers) studuje starou goa'uldskou technologii, když tu náhle se Jack a Teal'c od Carterové dozví, že se musí vrátit k bráně. Chvíli poté na planetu dorazí goa'uldská loď. Po přestřelce zajmou SG-1. Coombsovi a Felgerovi se podaří spustit transportní kruhy a dostat se na goa'uldskou loď, kde vězní SG-1. Oni dva se vydají zachránit SG-1, ať to stojí cokoliv. Meyers se vrací s SGC, aby Hammondovi řekl, že SG-1 byla zajata. (Varan)

Dostupné za 14 hodin
S06E09

Svornost

24.4. 15:23, Prima COOL, 57 minut

Svornost

Na stanovišti Alfa (které používají lidé ze Země) se ukrývají lidé (SG-1 a vojáci), Tok'rové a goa'uldi. Tok'rové se museli nutně vrátit, kvůli tomu, že jejich planeta byla napadena Anubisovými vojsky. Proto tam všechny 3 kultury budou muset vydržet pospolu. To Tok'rům a goa'uldům neprospívá. Navzájem mezi s sebou bojují. Vzájemná nesnášenlivost vyvrcholí tehdy, když někdo poškodí bombu. Naštěstí bomba nevybouchla. Proto musí společně přijít na to, kdo je zrádce. (Varan)

Dostupné za 15 hodin
S06E10

Lék

24.4. 16:21, Prima COOL, 65 minut

Lék

Obyvatelé planety Pangar teprve nedávno objevili možnost cestování bránou. Navázali kontakt se Zemí a navrhli jim spojenectví. Jsou ochotni se podělit o znalosti či technologii. Jako výraz toho, že mohou něco nabídnout, poskytnou Pangařané SG-1 látku Tretonin, která dokáže jakéhokoli člověka vyléčit z jakékoli nemoci. Avšak Tretonin není bezpečný – má vedlejší účinky. Kvůli tomu Jonase a Teal'ca kontaktuje Dr. Zenna Valková. Příště až se setkají, tak jim něco poví o Tretoninu. Při příštím setkání však zapírá, že by něco takového řekla. Jonas se rozhodne vloupat do jejího stanu a najde místo, kde je místním podáván „zázračný lék“. Spolu s Teal'cem se vydají zjistit, co se skrývá za tím zázrakem. (Varan)

Dostupné za 1 den
S06E11

Prometheus

25.4. 15:15, Prima COOL, 55 minut

Prometheus

Reportérka Julia Donovanová kontaktuje Sam. Tvrdí, že ví o projektu Prometheus a o triniu. Sam nic nepotvrdí ani nevyvrátí. Sam o Donovanové řekne Hammondovi, a ten se obrátí na Pentagon, proto za Donovanovou přijede major Davis a řekne jí, že dokumenty potvrzující existenci Promethea musí odevzdat. Ta však nechce. Aby ji umlčeli, povolí Pentagon Donovanové a jejímu štábu navštívit základnu, kde kotví Prometheus. K překvapení všech se ve štábu nachází lidé, kteří převezmou kontrolu nad Prometheem a zajmou Jonase. Pustí je, pokud jim budou vydáni Simmons a Conrad, jinak nechají loď vybuchnout. (Varan)

Dostupné za 1 den
S06E12

Nepřirozený výběr

25.4. 16:10, Prima COOL, 65 minut

Nepřirozený výběr

Asgarďané bijí na poplach. Na jejich mateřskou planetu zaútočili replikátoři. Ovšem naschvál. Když totiž zkoumali Reese (z epizody Hrozba), našli příkaz, který všechny replikátory přivolal na jedno místo, do předem nastražené asgardské pasti. Bohužel zařízení na zpomalení času (ta past) se nespustilo. Proto Thor žádá o pomoc SG-1. Jen jejich „ne tak moc vyspělé technologie“ mohou proniknout skrz replikátorské systémy. Osud Asgarďanů je tímto v jejich rukou. (Varan)

Dostupné za 2 dny
S06E13

Karanténa

26.4. 15:15, Prima COOL, 55 minut

Karanténa

SG-1 se vrací z písečné planety (P9X-391), kde našli jakési svítící jádro, které kdysi mohlo patřit antikům. Vypadá to, že nemá vedlejší účinky, dokud Jonas neuvidí tvora proletět skrz zeď. Divné je, že jen on tato stvoření vidí. Generál Hammond si myslí, že je to z přepracovanosti a navrhne SG-1 vzít si nějaké volno. Jack odjíždí na ryby, zbytek zůstává na základně. Jonas a Sam jádro zkoumají. Jonas zase uvidí nějakého tvora. Všechny Jonasovy testy dokážou, že je zdravý. Vše začne být divné až tehdy, kdy i zbylí členové SG-1 uvidí ty samé tvory. (Varan)

Dostupné za 2 dny
S06E14

Kouřová clona

26.4. 16:10, Prima COOL, 65 minut

Kouřová clona

Na senátora Kinseyho byl spáchán atentát. Ve vší té panice se dozvíme, že střelcem byl Jack. To však není možné. Jack byl 3 dny na rybách na dovolené. Protože byl ale na kamerovém záznamů, musí být odveden do vězení. Jeho vinu ještě potvrzuje střelná zbraň, která u Jacka byla nalezena. SG-1 je proto odvolána ze všech mimozemských misí a jejich hlavním cílem je prokázat Jackovu nevinu. Je možné, že si někdo díky mimozemskému zařízení, které na vás vezme podobu někoho jiného, vzal na sebe podobu Jacka. Sam se spojí s agentem Barrettem od NID. Může být k vyřešení případu užitečný. Jonas a Teal'c odhalili, že jeden vědec, který měl přístup k mimozemským zařízením, je mrtvý. Vypadá to, že tady někdo utekl hrobníkovi z lopaty. (Varan)

Dostupné za 5 dnů
S06E15

Ztracený ráj

29.4. 15:15, Prima COOL, 55 minut

Ztracený ráj

Maybourne navštíví Jacka. Řekne mu, že ví, na jakou planetu měl Simmons s Conradem namířeno. Prý i ví o „ztraceném ráji“, který se na planetě nachází. Jen Maybourne má totiž klíč k otevření ráje. SG-1 se na planetu vydá a skutečně nachází zařízení, kterému schází klíč. Když se dostanou na planetu (s Maybournem), Maybourne využije situace. Spustí bránu a omráčí Sam. Jack se ho stihne chytit a přenesou se do „ráje“. Jenže místo ráje najdou ještě něco horšího. (Varan)

Dostupné za 5 dnů
S06E16

Proměna

29.4. 16:10, Prima COOL, 65 minut

Proměna

Na SGC se dostává ruský tým pod vedením plukovníka Ivanova. Spolu se s svým týmem na Zemi přivedl i hosta z jiné planety – jistého Alebrana. Alebran tvrdí, že jeho planetě vládne Nirrti. Tvrdí také, že na nich Nirrti dělá strašné pokusy. Požádá SGC o pomoc. Chce, aby osvobodili jeho lid. SG-1 a tým Ivanova se vrací na planetu. Jenže to, co tam najdou, je horší než čekali. (Varan)

Dostupné za 6 dnů
S06E17

Prozrazené tajemství

30.4. 15:15, Prima COOL, 55 minut

Prozrazené tajemství

Do Pentagonu dorazili zástupci Číny, Ruska, Francie a Británie. Za jediným účelem. Mají být obeznámeni s existencí Hvězdné brány a vším okolo ní (technologií, rasy, se kterými se setkali atd.). Major Davis a generál Hammond společně se senátorem Kinseym mají obhájit to, že brána je v dobrých rukou. Ovšem je tu Kinsey, který chce celý program Hvězdné brány ovládnout, a tak všem předhazuje pouze to špatné, co se stalo za uplynulých 6 let. Bude to složitý boj. Avšak i ti dobří mají eso v rukávu. (Varan)

Dostupné za 6 dnů
S06E18

Trosečníci

30.4. 16:10, Prima COOL, 65 minut

Trosečníci

SG-1 se na planetě P2X-131 setkává s trosečníky, kteří na této planetě ztroskotali. Setkávají se s tříčlennou skupinou – Reynardová, Corso a Pender. Ti je požádají o pomoc s opravami lodě. Rozhodnou se jim pomoct (Sam si chce prohlédnout jejich technologii). Zaútočí na ně mimozemšťané. Ty zaženou. Když se situace uklidní, Jack se od Pendera a Corsa dozví, že mimozemšťané, kteří je napadli, jdou po nich od té doby, co tu ztroskotali. Jack a Teal'c se vydají hledat mimozemšťany, snaží se zjistit, o co jim jde. (Varan)

Podobné tituly

Hvězdná brána: Atlantida
Walker, Texas Ranger
NCIS: Los Angeles

O pořadu

česky česky
2003
USA / Kanada Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Seriálové pokračování slavného sci-fi filmu stejného názvu. Po dalším objevu Daniela Jacksona je zjištěno, že pomocí hvězdné brány je možné cestovat i na jiné planety. Americká armáda proto zřídí několik týmů pojmenovaných SG, které mají za úkol planety prozkoumat a pokud možno s jejími obyvateli navázat přátelské vztahy. Bojují také proti mimozemské civilizaci, která zotročuje planety, pátrají po původu hvězdných bran a snaží se vymanit z vlivu zkorumpovaných politiků, kteří chtějí bránu využívat kvůli vlastnímu prospěchu.(Sharlay)

Tvůrci

Peter DeLuise

Hrají

Dan Payne, Richard Dean Anderson, Christopher Judge, Teryl Rothery, Alex Zahara, Amanda Tapping, Corin Nemec, Don S. Davis, Alejandro Rae, Dion Johnstone, Gary Jones, Jacqueline Samuda, Raoul Ganeev