Hvězdná brána

Hvězdná brána

S02E06 - Thorův vůz

25.9. 11:24
Prima COOL
59 minut
1998
Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Tórův vůz. Seriál USA (1998). Tajemná brána do vesmíru se opět otevírá a speciální vojenská jednotka vyráží na záchrannou misi na planetu Abydos.

Více informací
S06E07

Stínohra

27.11. 10:29, Prima COOL, 58 minut

Stínohra

Kelowňané (z planety Jonase) naváží kontakt s SGC. Chtějí obnovit obchodní vztahy se Zemí. Jejich velký triumf je naquadria, která je dobrá při výrobě naquadahu. Rozhodnou se s Kelowňany setkat. Kelowňanská delegace včetně dr. Kierana chce pomoct v boji s jinými společenstvími na Kelowně. Na to nepřistoupí, a tak delegace odchází s prázdnou. Dr. Kiernan se bez ostatních vydá na SGC. Tam se spojí s Jonasem a řekne mu o místním odboji, který chce sesadit tamní vládu. S jeho pomocí by svrhnutí moci mohlo vyjít. (Varan)

S06E08

Hrdinové

27.11. 11:27, Prima COOL, 59 minut

Hrdinové

Lord Khonsu (goa'uld) pověří svého nejlepšího muže Her'aka důležitým úkolem, musí zajmout SG-1. Dá mu přesnou polohu planety, kde se SG-1 nachází. Na planetě skupina vědců (Coombs, Felger a Meyers) studuje starou goa'uldskou technologii, když tu náhle se Jack a Teal'c od Carterové dozví, že se musí vrátit k bráně. Chvíli poté na planetu dorazí goa'uldská loď. Po přestřelce zajmou SG-1. Coombsovi a Felgerovi se podaří spustit transportní kruhy a dostat se na goa'uldskou loď, kde vězní SG-1. Oni dva se vydají zachránit SG-1, ať to stojí cokoliv. Meyers se vrací s SGC, aby Hammondovi řekl, že SG-1 byla zajata. (Varan)

S06E09

Svornost

28.11. 10:26, Prima COOL, 59 minut

Svornost

Na stanovišti Alfa (které používají lidé ze Země) se ukrývají lidé (SG-1 a vojáci), Tok'rové a goa'uldi. Tok'rové se museli nutně vrátit, kvůli tomu, že jejich planeta byla napadena Anubisovými vojsky. Proto tam všechny 3 kultury budou muset vydržet pospolu. To Tok'rům a goa'uldům neprospívá. Navzájem mezi s sebou bojují. Vzájemná nesnášenlivost vyvrcholí tehdy, když někdo poškodí bombu. Naštěstí bomba nevybouchla. Proto musí společně přijít na to, kdo je zrádce. (Varan)

S06E10

Lék

28.11. 11:25, Prima COOL, 59 minut

Lék

Obyvatelé planety Pangar teprve nedávno objevili možnost cestování bránou. Navázali kontakt se Zemí a navrhli jim spojenectví. Jsou ochotni se podělit o znalosti či technologii. Jako výraz toho, že mohou něco nabídnout, poskytnou Pangařané SG-1 látku Tretonin, která dokáže jakéhokoli člověka vyléčit z jakékoli nemoci. Avšak Tretonin není bezpečný – má vedlejší účinky. Kvůli tomu Jonase a Teal'ca kontaktuje Dr. Zenna Valková. Příště až se setkají, tak jim něco poví o Tretoninu. Při příštím setkání však zapírá, že by něco takového řekla. Jonas se rozhodne vloupat do jejího stanu a najde místo, kde je místním podáván „zázračný lék“. Spolu s Teal'cem se vydají zjistit, co se skrývá za tím zázrakem. (Varan)

S06E11

Prometheus

29.11. 10:30, Prima COOL, 59 minut

Prometheus

Reportérka Julia Donovanová kontaktuje Sam. Tvrdí, že ví o projektu Prometheus a o triniu. Sam nic nepotvrdí ani nevyvrátí. Sam o Donovanové řekne Hammondovi, a ten se obrátí na Pentagon, proto za Donovanovou přijede major Davis a řekne jí, že dokumenty potvrzující existenci Promethea musí odevzdat. Ta však nechce. Aby ji umlčeli, povolí Pentagon Donovanové a jejímu štábu navštívit základnu, kde kotví Prometheus. K překvapení všech se ve štábu nachází lidé, kteří převezmou kontrolu nad Prometheem a zajmou Jonase. Pustí je, pokud jim budou vydáni Simmons a Conrad, jinak nechají loď vybuchnout. (Varan)

S06E12

Nepřirozený výběr

29.11. 11:30, Prima COOL, 59 minut

Nepřirozený výběr

Asgarďané bijí na poplach. Na jejich mateřskou planetu zaútočili replikátoři. Ovšem naschvál. Když totiž zkoumali Reese (z epizody Hrozba), našli příkaz, který všechny replikátory přivolal na jedno místo, do předem nastražené asgardské pasti. Bohužel zařízení na zpomalení času (ta past) se nespustilo. Proto Thor žádá o pomoc SG-1. Jen jejich „ne tak moc vyspělé technologie“ mohou proniknout skrz replikátorské systémy. Osud Asgarďanů je tímto v jejich rukou. (Varan)

S06E13

Karanténa

30.11. 10:29, Prima COOL, 60 minut

Karanténa

SG-1 se vrací z písečné planety (P9X-391), kde našli jakési svítící jádro, které kdysi mohlo patřit antikům. Vypadá to, že nemá vedlejší účinky, dokud Jonas neuvidí tvora proletět skrz zeď. Divné je, že jen on tato stvoření vidí. Generál Hammond si myslí, že je to z přepracovanosti a navrhne SG-1 vzít si nějaké volno. Jack odjíždí na ryby, zbytek zůstává na základně. Jonas a Sam jádro zkoumají. Jonas zase uvidí nějakého tvora. Všechny Jonasovy testy dokážou, že je zdravý. Vše začne být divné až tehdy, kdy i zbylí členové SG-1 uvidí ty samé tvory. (Varan)

S06E14

Kouřová clona

30.11. 11:29, Prima COOL, 60 minut

Kouřová clona

Na senátora Kinseyho byl spáchán atentát. Ve vší té panice se dozvíme, že střelcem byl Jack. To však není možné. Jack byl 3 dny na rybách na dovolené. Protože byl ale na kamerovém záznamů, musí být odveden do vězení. Jeho vinu ještě potvrzuje střelná zbraň, která u Jacka byla nalezena. SG-1 je proto odvolána ze všech mimozemských misí a jejich hlavním cílem je prokázat Jackovu nevinu. Je možné, že si někdo díky mimozemskému zařízení, které na vás vezme podobu někoho jiného, vzal na sebe podobu Jacka. Sam se spojí s agentem Barrettem od NID. Může být k vyřešení případu užitečný. Jonas a Teal'c odhalili, že jeden vědec, který měl přístup k mimozemským zařízením, je mrtvý. Vypadá to, že tady někdo utekl hrobníkovi z lopaty. (Varan)

S06E15

Ztracený ráj

1.12. 10:29, Prima COOL, 59 minut

Ztracený ráj

Maybourne navštíví Jacka. Řekne mu, že ví, na jakou planetu měl Simmons s Conradem namířeno. Prý i ví o „ztraceném ráji“, který se na planetě nachází. Jen Maybourne má totiž klíč k otevření ráje. SG-1 se na planetu vydá a skutečně nachází zařízení, kterému schází klíč. Když se dostanou na planetu (s Maybournem), Maybourne využije situace. Spustí bránu a omráčí Sam. Jack se ho stihne chytit a přenesou se do „ráje“. Jenže místo ráje najdou ještě něco horšího. (Varan)

S06E16

Proměna

1.12. 11:28, Prima COOL, 59 minut

Proměna

Na SGC se dostává ruský tým pod vedením plukovníka Ivanova. Spolu se s svým týmem na Zemi přivedl i hosta z jiné planety – jistého Alebrana. Alebran tvrdí, že jeho planetě vládne Nirrti. Tvrdí také, že na nich Nirrti dělá strašné pokusy. Požádá SGC o pomoc. Chce, aby osvobodili jeho lid. SG-1 a tým Ivanova se vrací na planetu. Jenže to, co tam najdou, je horší než čekali. (Varan)

Dostupné za 3 hodiny
S06E17

Prozrazené tajemství

1.12. 15:15, Prima COOL, 58 minut

Prozrazené tajemství

Do Pentagonu dorazili zástupci Číny, Ruska, Francie a Británie. Za jediným účelem. Mají být obeznámeni s existencí Hvězdné brány a vším okolo ní (technologií, rasy, se kterými se setkali atd.). Major Davis a generál Hammond společně se senátorem Kinseym mají obhájit to, že brána je v dobrých rukou. Ovšem je tu Kinsey, který chce celý program Hvězdné brány ovládnout, a tak všem předhazuje pouze to špatné, co se stalo za uplynulých 6 let. Bude to složitý boj. Avšak i ti dobří mají eso v rukávu. (Varan)

Dostupné za 4 hodiny
S06E18

Trosečníci

1.12. 16:13, Prima COOL, 59 minut

Trosečníci

SG-1 se na planetě P2X-131 setkává s trosečníky, kteří na této planetě ztroskotali. Setkávají se s tříčlennou skupinou – Reynardová, Corso a Pender. Ti je požádají o pomoc s opravami lodě. Rozhodnou se jim pomoct (Sam si chce prohlédnout jejich technologii). Zaútočí na ně mimozemšťané. Ty zaženou. Když se situace uklidní, Jack se od Pendera a Corsa dozví, že mimozemšťané, kteří je napadli, jdou po nich od té doby, co tu ztroskotali. Jack a Teal'c se vydají hledat mimozemšťany, snaží se zjistit, o co jim jde. (Varan)

Dostupné za 3 dny
S06E19

Dvojí realita

4.12. 15:10, Prima COOL, 60 minut

Dvojí realita

Teal'c se probudí v nemocnici. Zjišťuje, že je na operačním sále. Chirurg, který ho operuje, není nikdo jiný než Apophis. Vzápětí na to se probere zpět na SGC. Setká se Sam v kantýně. Spolu si povídají a najednou se ocitne zpět na hasičské stanici. Něco se děje. Uvidí, že na čele nemá zlatý symbol a dokonce nemá ani symbionta. Společně s ostatními vyráží k nedaleké havárii. Místo obyčejných lidí uvidí na místě činu Apophise a Bra'taca. Auto, ve kterém Bra'tac sedí, vybouchne a Teal'ca to odmrští pryč. Poté se zase probudí na SGC. Co se to tu děje? (Varan)

Dostupné za 3 dny
S06E20

Svědek minulosti

4.12. 16:10, Prima COOL, 60 minut

Svědek minulosti

SG-1 je zpět na Prometheovi, kterému tentokrát velí plukovníka Ronson. Vše se zdá v pořádku, dokud nečekaně nevyletí z hyperprostoru. Dozví se, že něco muselo motory lodi poškodit, proto budou muset přistát u nedaleké planety. Použijí opět hyperprostor a vynoří se u planety. To motory poškodí ještě víc – až dojde k explozi. Jediná záchrana je vyhodit modul reaktoru (k zabránění exploze lodě). Planeta, u které modul vybouchne, vyšle 2 rakety mířené na Promethea. Mají 3 minuty do střetu. Musí něco vymyslet dřív, než budou mrtví. (Varan)

Dostupné za 4 dny
S06E21

Proroctví

5.12. 15:10, Prima COOL, 60 minut

Proroctví

P4S-237 byla kdysi pod kontrolou Ba'ala. Protože se už na ní nenachází tolik naqadahu jako dřív, Ba'al planetu opustil. Proto teď planetě vládne Mot (zástupce Ba'ala). Místní věří tomu, že příchod SG-1 má symbolizovat jakousi revoluci v boji proti Motovi. Jonasovi se zjeví vize budoucnosti. Poté náhle omdlí. Vrátí se na SGC, kde si Jonas projde další vizí. Dr. Fraiserová najde v jeho mozku nádor, který se tvoří rychleji, než jakýkoliv jiný obyčejný nádor. Může ho zachránit jen operace. Jonas v jeho další vizi uvidí raněnou Sam. Neváhá a vydá se za Jackem. (Varan)

Dostupné za 4 dny
S06E22

Kruh se uzavírá

5.12. 16:10, Prima COOL, 60 minut

Kruh se uzavírá

Anubis se chystá zaútočit na Abydos, a to z jediného důvodu – chce Raovo oko. V tom mu může zabránit SG-1 a to s pomocí Daniela. Daniel se vrací a setkává se Jackem. Řekne mu o Raově oku a chce, aby šel na Abydos a našel ho dřív, než Anubisovi lidé. SG-1 neváhá a vyráží na Abydos najít Raovo oko, které je pro Anubise tak důležité. Budou si muset pospíšit, nejsou jediní, kdo oko hledají. (Varan)

Podobné tituly

MacGyver
Lovci zločinců
NCIS: Los Angeles
Simpsonovi

O pořadu

česky česky
1998
Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Tórův vůz. Seriál USA (1998). Tajemná brána do vesmíru se opět otevírá a speciální vojenská jednotka vyráží na záchrannou misi na planetu Abydos.

Tvůrci

William Gereghty

Hrají

Richard Dean Anderson, Christopher Judge, Amanda Tapping, Michael Shanks, Don S. Davis, Mark Gibbon, Douglas Arthurs, Andrew Kavadas, Tamsin Kelsey, Michael Tiernan