Hvězdná brána

Hvězdná brána

S01E20 - Politika

20.9. 10:28
Prima COOL
58 minut
1998
USA / Kanada Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Skeptického senátora Kinseyho poveria, aby vypočul členov SG-1 a rozhodol, či má projekt Hviezdnej brány pokračovať alebo sa skončiť, pretože jeho prevádzka je príliš nákladná a úžitok či dosiahnuté výsledky sú zatiaľ skromné. Senátor nedbá na naliehanie členov SG-1 a generála Hammonda, že SGC je prvou a vlastne jedinou obrannou líniou v boji s Goa'uldami. Neverí, že Goa'uldovia predstavujú pre Zem smrteľné nebezpečenstvo. Nedbá ani na varovanie Daniela, že v najbližšej dobe Zemi hrozí útok Goa'uldov, a ten by sa mohol skončiť zničením celej planéty, ako sa to už stalo v alternatívnej realite, do ktorej sa Daniel dostal interdimenzionálnym prenosom pomocou kvantového zrkadla na P3R-233. Arogantný senátor mu však neverí a považuje ho za blázna. Žiadne argumenty členov SG-1 nakoniec neuspejú a senátor Kinsey uzatvára celý projekt Hviezdnej brány.(TV JOJ)

Více informací
Dostupné za 1 den
S04E17

Absolutní moc

9.12. 13:35, Cartoon Network CZ, 30 minut

Absolutní moc

SG-1 se dostala na Abydos. Tam se setkali s Kasufem. Kasuf tvrdí, že našel něco úžasného, co stojí za Danielovu pozornost. Dojdou do pouště, kde na Daniela začne někdo mluvit. Daniel odpoví a na místě se objeví malý chlapec – Shifu (Harsesis). SG-1 ho bere s sebou zpět na SGC. Shifu má vědomosti o Goa'uldech, které by jim mohli pomoci k jejich poražení. Shifu se dotkne Danielova čela a Daniel spadne. Po probuzení se začne chovat úplně jinak. Tvrdí, že by o jeho vědomostech neměli vědět Tok'rové ani Rusové. Se svými vědomostmi je toho schopen udělat hodně. Teď už je jen na něm, jak jeho nové schopnosti využije.(Varan)

Podobné tituly

MacGyver
Lovci zločinců
NCIS: Los Angeles
Simpsonovi

O pořadu

česky česky
1998
USA / Kanada Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Seriálové pokračování slavného sci-fi filmu stejného názvu. Po dalším objevu Daniela Jacksona je zjištěno, že pomocí hvězdné brány je možné cestovat i na jiné planety. Americká armáda proto zřídí několik týmů pojmenovaných SG, které mají za úkol planety prozkoumat a pokud možno s jejími obyvateli navázat přátelské vztahy. Bojují také proti mimozemské civilizaci, která zotročuje planety, pátrají po původu hvězdných bran a snaží se vymanit z vlivu zkorumpovaných politiků, kteří chtějí bránu využívat kvůli vlastnímu prospěchu.(Sharlay)

Tvůrci

Martin Wood

Hrají

Richard Dean Anderson, Christopher Judge, Robert Wisden, Ronny Cox, Amanda Tapping, Michael Shanks, Don S. Davis, Peter Williams, Gary Jones