Hvězdná brána

Hvězdná brána

S01E21 - V sevření hada

20.9. 11:26
Prima COOL
59 minut
1998
USA / Kanada Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Výskumný tím SG-1 tajne použije Hviezdnu bránu, aby sa dopravil na vesmírnu adresu, ktorej koordináty priniesol Daniel zo Zeme v alternatívnej realite, kam ho prenieslo interdimenzionálne kvantového zrkadla z planéty P3R-233. Ukáže sa, že koordináty nesmerujú na planétu, ale na goa'ldskú loď patriacu Klorelovi, Apophisovmu synovi, a táto loď spolu s ďalšou, ktorej velí samotný Apophis, mieri priamo k Zemi, aby ju mohla zničiť. Členovia SG-1 sa pokúšajú útoku na Zem zabrániť. Umiestnia po celej Klorelovej lodi výbušniny. Jack s Teal'c zajmú Klorela a pokúšajú sa v ňom prebudiť jeho hostiteľa Skaaru. Nezostáva im však veľa času a nepriateľské lode sa nezadržateľne približujú k Zemi.(TV JOJ)

Více informací
S04E17

Absolutní moc

9.12. 13:35, Cartoon Network CZ, 30 minut

Absolutní moc

SG-1 se dostala na Abydos. Tam se setkali s Kasufem. Kasuf tvrdí, že našel něco úžasného, co stojí za Danielovu pozornost. Dojdou do pouště, kde na Daniela začne někdo mluvit. Daniel odpoví a na místě se objeví malý chlapec – Shifu (Harsesis). SG-1 ho bere s sebou zpět na SGC. Shifu má vědomosti o Goa'uldech, které by jim mohli pomoci k jejich poražení. Shifu se dotkne Danielova čela a Daniel spadne. Po probuzení se začne chovat úplně jinak. Tvrdí, že by o jeho vědomostech neměli vědět Tok'rové ani Rusové. Se svými vědomostmi je toho schopen udělat hodně. Teď už je jen na něm, jak jeho nové schopnosti využije.(Varan)

Podobné tituly

MacGyver
Lovci zločinců
NCIS: Los Angeles
Simpsonovi

O pořadu

česky česky
1998
USA / Kanada Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Seriálové pokračování slavného sci-fi filmu stejného názvu. Po dalším objevu Daniela Jacksona je zjištěno, že pomocí hvězdné brány je možné cestovat i na jiné planety. Americká armáda proto zřídí několik týmů pojmenovaných SG, které mají za úkol planety prozkoumat a pokud možno s jejími obyvateli navázat přátelské vztahy. Bojují také proti mimozemské civilizaci, která zotročuje planety, pátrají po původu hvězdných bran a snaží se vymanit z vlivu zkorumpovaných politiků, kteří chtějí bránu využívat kvůli vlastnímu prospěchu.(Sharlay)

Tvůrci

David Warry-Smith

Hrají

Richard Dean Anderson, Christopher Judge, Michael Dobson, Brent Stait, Amanda Tapping, Michael Shanks, Don S. Davis, Peter Williams, Alexis Cruz, Gary Jones