Hvězdná brána

Hvězdná brána

S09E03 - Počátek

19.9. 03:38
Prima COOL
68 minut
2005
USA / Kanada Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Převor zavede Daniela a Valu k Oriium. Daniel převora přesvědčí a převor ho zavede k nejvyššímu Docimu. Ten mu začne říkat, jak jsou Oriové mocní. Pokud se Oriům někdo nepodvolí, tak bude „očištěn“. SGC se mezitím dozví o planetě, kterou navštívil převor. Cam a Dr. Lamová si vyráží s převorem promluvit. Generál Landy na SGC přivítá Geraka – mocného člena jaffské rady. Pokud se jim podaří dostat ho na jejich stranu, bude to pro ně výhodné. (Varan)

Více informací
Nahrát
Nahrávat seriál
S09E01

Avalon, část první

17.9. 04:14, Prima COOL, 68 minut

Avalon, část první

Na SGC nastupuje Cameron Mitchell. Generál Landry pověří Camerona sestavením SG-1. Zajde za Danielem, Sam a Teal'cem s tím, jestli se vrátí k SG-1. Daniel odlétá do Atlantidy, Sam vede jiný SG tým a Teal'c se vrátil na Chulak. Když to vypadá, že nikdo z původní SG-1 se nechce vrátit, dorazí na SGC nečekaná návštěva. Vala našla tabulku, která má být jakousi cestou k pokladu. Mezi artefakty, které s sebou přinesla, jsou 2 náramky. Vala dá jeden Danielovi a druhý sobě. To mezi nimi vytvoří jakési pouto. Horší je, že náramky nejdou sundat, proto budou muset najít poklad společně. (Varan)

S09E02

Avalon, část druhá

18.9. 04:22, Prima COOL, 69 minut

Avalon, část druhá

Daniel, Vala, Cam a Teal'c vyřešili úkoly v Avalonu, proto se Camovi podaří vytáhnout Artušův meč z kamene. Když meč vytáhne, objeví se rytíř. Rytíře porazí. Při jejich odchodu se jeskyně začne rozpadat. Na Prometheovi Vala přizná, že vzala zlatý peníz z misky. Cam se vydá do jeskyně a peníz vrátí zpět a meč zasune zpět do kamene. Chvíli poté se v jeskyni objeví zasloužený poklad – mince, smaragdy, křišťály, rubíny, knihy a podivné antické zařízení s modrým krystalem na vrchu. K přístroji patří dva černé kameny. Poté, co je Daniel s Valou umístí na přístroj, objeví se v tělech někoho jiného. (Varan)

S09E03

Počátek

19.9. 03:38, Prima COOL, 68 minut

Počátek

Převor zavede Daniela a Valu k Oriium. Daniel převora přesvědčí a převor ho zavede k nejvyššímu Docimu. Ten mu začne říkat, jak jsou Oriové mocní. Pokud se Oriům někdo nepodvolí, tak bude „očištěn“. SGC se mezitím dozví o planetě, kterou navštívil převor. Cam a Dr. Lamová si vyráží s převorem promluvit. Generál Landy na SGC přivítá Geraka – mocného člena jaffské rady. Pokud se jim podaří dostat ho na jejich stranu, bude to pro ně výhodné. (Varan)

S09E04

Trvalé pouto

20.9. 04:32, Prima COOL, 59 minut

Trvalé pouto

Daniel se zhroutí chvíli poté, co Vala opustí SGC. Vala se vrátí zpět na SGC a vše se vrátí do normálu. Podle všeho pouto, které je svazovalo, když měli oba náramky, stále přetrvává. Vala zná vědce Arlose, který by mohl vědět, jak pouto přetrhnout. Pokud Vala vrátí Arlosovi náhrdelník jeho matky, řekne jim, jak pouto přetrhnout. Jenže ten, komu Vala náhrdelník prodala, ho nechce vrátit. Pokud mu vrátí starou cívku, bude ochoten o vrácení náhrdelníku přemýšlet. Jenže muž, který má cívku, ji nevydá, pokud mu nevrátí jeho starou pašeráckou loď. Jenže pašerácká loď je v rukou aliance zlodějů. (Varan)

S09E05

Sláva bohům na výsostech

21.9. 04:59, Prima COOL, 70 minut

Sláva bohům na výsostech

SG-1 s Valou se vrací na planetu, kterou má v blízké době navštívit převor. Vala se na té planetě kdysi vydávala za boha (Keteš) předtím, než jí byl odebrán symbiont. Když se místní dozví, že Vala je jen někdo, kdo si na boha hraje, zavřou ji do cely. Na planetu dorazí převor. Podaří se mu skupinu místních přesvědčit, že Oriové jsou mocní. Aby to dokázal, rozšíří mezi populaci převorský mor. (Varan)

S09E06

Předsunutá základna

22.9. 04:26, Prima COOL, 58 minut

Předsunutá základna

Na jaffskou planetu dorazí převor. Místní po něm začnou střílet. Převor střelám odolá a vytvoří okolo sebe a brány modrou kopuli, která ho chrání. Podle všeho by jim se zničením kopule mohl pomoct jistý Nerus. Na SGC dorazí také Sam a přidá se k SG-1 a společně vyrazí za převorem na jaffskou planetu. Nejsou jediní, kdo na planetu dorazil. Jaffa Gerak dorazí na planetu také. Chce zničit celou planetu, aby se zastavila expanze Oriů. (Varan)

Dostupné za 9 hodin
S09E07

Návrat vysloužilého boha

23.9. 04:58, Prima COOL, 61 minut

Návrat vysloužilého boha

Kdesi v lesích byl jednoho večera nalezen mrtvý jaffa. Teal'c a Cam se od Kal'el (členky jaffské rady) dozvídají, že jaffu na Zem vyslal Gerak, jelikož se na Zemi nachází Ba'al a Gerak chce Ba'ala zajmout. Když se jaffa nevrátí, vyšle za Ba'alem skupinu jaffských bojovníků. I oni selžou a Ba'al uteče. Podaří se mu kontaktovat SGC. Pokud ho nenechají být, nechá v kdesi v USA odpálit naquadahovou bombu. (Varan)

Dostupné za 1 den
S09E08

Babylon

24.9. 04:10, Prima COOL, 70 minut

Babylon

SG-1 je na planetě Sodan napadena místními bojovníky. Ti zajmou Cama a zmizí pryč. Cam se probouzí v Sodanské vesnici, kam ho bojovníci přinesli. Podle místních cviků musí Cama jednoho z bojovníků vycvičit na boj. Jelikož zabil jednoho Sodanského bojovníka, má příbuzný bojovníka právo na mstu. A aby toho nebylo málo, na Sodan dorazil i převor. SG-1 se podařilo zachránit Sodanského bojovníka, avšak nehodlá jim nic říct. (Varan)

Dostupné za 2 dny
S09E09

Prototyp

25.9. 04:25, Prima COOL, 70 minut

Prototyp

SG-1 se vydává na planetu, kde najdou opuštěnou antickou laboratoř. Najdou tam přístroj, který Nirrti používala ke změně DNA. Najdou tam také muže ve stázové komoře. Vezmou ho s sebou na SGC. Tam se probere, neví co se děje a kdo je. Daniel a Teal'c se vydají ještě jednou do laboratoře. Daniel odhalí, že v laboratoři kdysi experimentoval i Anubis. (Varan)

Dostupné za 3 dny
S09E10

Čtvrtý jezdec apokalypsy, část první

26.9. 03:35, Prima COOL, 70 minut

Čtvrtý jezdec apokalypsy, část první

Oriům se podaří na svou stranu nalákat Geraka. Ten chce, aby jaffská rada přijala učení Oriů. S tím mnozí z rady nesouhlasí. Na SGC se objeví převorský mor. Ten se rychle rozšíří mezi lidi na Zemi. S nalezením protilátky doráží na pomoc Orlin (z epizody Povznesení). Tentokrát na sebe převzal podobu dítěte. Podle něho potřebují krev Orie, který mor mezi lidi rozšířil. (Varan)

Podobné tituly

NCIS: Los Angeles
Simpsonovi

O pořadu

česky česky
2005
USA / Kanada Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Seriálové pokračování slavného sci-fi filmu stejného názvu. Po dalším objevu Daniela Jacksona je zjištěno, že pomocí hvězdné brány je možné cestovat i na jiné planety. Americká armáda proto zřídí několik týmů pojmenovaných SG, které mají za úkol planety prozkoumat a pokud možno s jejími obyvateli navázat přátelské vztahy. Bojují také proti mimozemské civilizaci, která zotročuje planety, pátrají po původu hvězdných bran a snaží se vymanit z vlivu zkorumpovaných politiků, kteří chtějí bránu využívat kvůli vlastnímu prospěchu.(Sharlay)

Tvůrci

Brad Turner

Hrají

April Telek, Larry Cedar, Richard Dean Anderson, Louis Gossett Jr., Christopher Judge, Beau Bridges, Lexa Doig, Bill Dow, Claudia Black, Greg Anderson, Julian Sands, Michael Shanks, Ben Browder, Stephen Park, Gary Jones, Mark Houghton, Gardiner Millar