Stargate SG-1

Stargate SG-1

S06E02 - Redemption: Part 2

25.1. 16:10
Prima COOL
60 minutes
2002
United States / Canada Action / Adventure / Drama / Sci-Fi

Na SGC řeší, jak zavřít bránu. Sam a Rodneyho napadají všelijaké nápady, ale ne všechny zaručují úspěch na 100 %. Tea'l, Rya'c, Bra'tac a Shaq'rel (Jaffové) vyráží najít a zničit goa'uldskou zbraň. Jak Bra'tac předpovídal, je na planetě, kde nejde otevřít brána. Problém není se tam dostat – musí však přemoct Anubisovi vojáky. Mezitím Sam a Rodney přijdou na to, že existuje zařízení, které by mohlo urychlit zavření. (Varan)

More information
S06E05

Nightwalkers

30.1. 10:25, Prima COOL, 60 minutes

Nightwalkers

Sam pozdě v noci zavolá Dr. Flemming. Zmíní se Adrianu Conradovi, a to upoutá Saminu pozornost. Flemminga někdo zezadu napadne. Dalšího dne generál Hammond Sam prozradí, že Conrad si kdysi zkoušel do sebe vložit symbionta, aby přežil. Jonas, Sam a Teal'c vyráží do Stevensonu v Oregenu, kde byl Flemming naposledy viděn. (Varan)

S06E06

Abyss

30.1. 11:25, Prima COOL, 60 minutes

Abyss

Do Jacka se dostal symbiont Tok'ry Kanana. Symbiont ovládne Jackovo tělo a rozhodne se dokončit, co kdysi započal. To se mu nepovede, a tak Kanana (Jacka) chytí jednotky Baala. Symbiont radší spáchá sebevraždu, než aby padl do Baalových rukou. Baal tak mučí Jacka – vždy ho zabije a oživí v sarkofágu. Když už se zdá, že Jack je na dně, objeví se Daniel. (Varan)

S06E07

Shadow Play

31.1. 10:25, Prima COOL, 60 minutes

Shadow Play

Kelowňané (z planety Jonase) naváží kontakt s SGC. Chtějí obnovit obchodní vztahy se Zemí. Jejich velký triumf je naquadria, která je dobrá při výrobě naquadahu. Rozhodnou se s Kelowňany setkat. Kelowňanská delegace včetně dr. Kierana chce pomoct v boji s jinými společenstvími na Kelowně. Na to nepřistoupí, a tak delegace odchází s prázdnou. Dr. Kiernan se bez ostatních vydá na SGC. Tam se spojí s Jonasem a řekne mu o místním odboji, který chce sesadit tamní vládu. S jeho pomocí by svrhnutí moci mohlo vyjít. (Varan)

S06E08

The Other Guys

31.1. 11:25, Prima COOL, 60 minutes

The Other Guys

Lord Khonsu (goa'uld) pověří svého nejlepšího muže Her'aka důležitým úkolem, musí zajmout SG-1. Dá mu přesnou polohu planety, kde se SG-1 nachází. Na planetě skupina vědců (Coombs, Felger a Meyers) studuje starou goa'uldskou technologii, když tu náhle se Jack a Teal'c od Carterové dozví, že se musí vrátit k bráně. Chvíli poté na planetu dorazí goa'uldská loď. Po přestřelce zajmou SG-1. Coombsovi a Felgerovi se podaří spustit transportní kruhy a dostat se na goa'uldskou loď, kde vězní SG-1. Oni dva se vydají zachránit SG-1, ať to stojí cokoliv. Meyers se vrací s SGC, aby Hammondovi řekl, že SG-1 byla zajata. (Varan)

S06E09

Allegiance

1.2. 10:25, Prima COOL, 57 minutes

Allegiance

Na stanovišti Alfa (které používají lidé ze Země) se ukrývají lidé (SG-1 a vojáci), Tok'rové a goa'uldi. Tok'rové se museli nutně vrátit, kvůli tomu, že jejich planeta byla napadena Anubisovými vojsky. Proto tam všechny 3 kultury budou muset vydržet pospolu. To Tok'rům a goa'uldům neprospívá. Navzájem mezi s sebou bojují. Vzájemná nesnášenlivost vyvrcholí tehdy, když někdo poškodí bombu. Naštěstí bomba nevybouchla. Proto musí společně přijít na to, kdo je zrádce. (Varan)

S06E10

Cure

1.2. 11:23, Prima COOL, 59 minutes

Cure

Obyvatelé planety Pangar teprve nedávno objevili možnost cestování bránou. Navázali kontakt se Zemí a navrhli jim spojenectví. Jsou ochotni se podělit o znalosti či technologii. Jako výraz toho, že mohou něco nabídnout, poskytnou Pangařané SG-1 látku Tretonin, která dokáže jakéhokoli člověka vyléčit z jakékoli nemoci. Avšak Tretonin není bezpečný – má vedlejší účinky. Kvůli tomu Jonase a Teal'ca kontaktuje Dr. Zenna Valková. Příště až se setkají, tak jim něco poví o Tretoninu. Při příštím setkání však zapírá, že by něco takového řekla. Jonas se rozhodne vloupat do jejího stanu a najde místo, kde je místním podáván „zázračný lék“. Spolu s Teal'cem se vydají zjistit, co se skrývá za tím zázrakem. (Varan)

S06E11

Prometheus

2.2. 10:29, Prima COOL, 58 minutes

Prometheus

Reportérka Julia Donovanová kontaktuje Sam. Tvrdí, že ví o projektu Prometheus a o triniu. Sam nic nepotvrdí ani nevyvrátí. Sam o Donovanové řekne Hammondovi, a ten se obrátí na Pentagon, proto za Donovanovou přijede major Davis a řekne jí, že dokumenty potvrzující existenci Promethea musí odevzdat. Ta však nechce. Aby ji umlčeli, povolí Pentagon Donovanové a jejímu štábu navštívit základnu, kde kotví Prometheus. K překvapení všech se ve štábu nachází lidé, kteří převezmou kontrolu nad Prometheem a zajmou Jonase. Pustí je, pokud jim budou vydáni Simmons a Conrad, jinak nechají loď vybuchnout. (Varan)

S06E12

Unnatural Selection

2.2. 11:27, Prima COOL, 59 minutes

Unnatural Selection

Asgarďané bijí na poplach. Na jejich mateřskou planetu zaútočili replikátoři. Ovšem naschvál. Když totiž zkoumali Reese (z epizody Hrozba), našli příkaz, který všechny replikátory přivolal na jedno místo, do předem nastražené asgardské pasti. Bohužel zařízení na zpomalení času (ta past) se nespustilo. Proto Thor žádá o pomoc SG-1. Jen jejich „ne tak moc vyspělé technologie“ mohou proniknout skrz replikátorské systémy. Osud Asgarďanů je tímto v jejich rukou. (Varan)

S06E13

Sight Unseen

3.2. 10:25, Prima COOL, 58 minutes

Sight Unseen

SG-1 se vrací z písečné planety (P9X-391), kde našli jakési svítící jádro, které kdysi mohlo patřit antikům. Vypadá to, že nemá vedlejší účinky, dokud Jonas neuvidí tvora proletět skrz zeď. Divné je, že jen on tato stvoření vidí. Generál Hammond si myslí, že je to z přepracovanosti a navrhne SG-1 vzít si nějaké volno. Jack odjíždí na ryby, zbytek zůstává na základně. Jonas a Sam jádro zkoumají. Jonas zase uvidí nějakého tvora. Všechny Jonasovy testy dokážou, že je zdravý. Vše začne být divné až tehdy, kdy i zbylí členové SG-1 uvidí ty samé tvory. (Varan)

S06E14

Smoke & Mirrors

3.2. 11:23, Prima COOL, 58 minutes

Smoke & Mirrors

Na senátora Kinseyho byl spáchán atentát. Ve vší té panice se dozvíme, že střelcem byl Jack. To však není možné. Jack byl 3 dny na rybách na dovolené. Protože byl ale na kamerovém záznamů, musí být odveden do vězení. Jeho vinu ještě potvrzuje střelná zbraň, která u Jacka byla nalezena. SG-1 je proto odvolána ze všech mimozemských misí a jejich hlavním cílem je prokázat Jackovu nevinu. Je možné, že si někdo díky mimozemskému zařízení, které na vás vezme podobu někoho jiného, vzal na sebe podobu Jacka. Sam se spojí s agentem Barrettem od NID. Může být k vyřešení případu užitečný. Jonas a Teal'c odhalili, že jeden vědec, který měl přístup k mimozemským zařízením, je mrtvý. Vypadá to, že tady někdo utekl hrobníkovi z lopaty. (Varan)

Similar shows

Hunger Games, the 01 Hunger Games, The
Wonder Woman
Babylon A D
Aquaman
Kung Fu Panda 02 Kung Fu Panda 2

About show

Czech Czech
2002
United States / Canada Action / Adventure / Drama / Sci-Fi

Seriálové pokračování slavného sci-fi filmu stejného názvu. Po dalším objevu Daniela Jacksona je zjištěno, že pomocí hvězdné brány je možné cestovat i na jiné planety. Americká armáda proto zřídí několik týmů pojmenovaných SG, které mají za úkol planety prozkoumat a pokud možno s jejími obyvateli navázat přátelské vztahy. Bojují také proti mimozemské civilizaci, která zotročuje planety, pátrají po původu hvězdných bran a snaží se vymanit z vlivu zkorumpovaných politiků, kteří chtějí bránu využívat kvůli vlastnímu prospěchu.(Sharlay)

Creators

Martin Wood

Cast

Richard Dean Anderson, Christopher Judge, Garry Chalk, Aleks Paunovic, Amanda Tapping, Aaron Douglas, Corin Nemec, Don S. Davis, Tony Amendola, Dan Shea, David Hewlett, Gary Jones, Neil Denis, Robert Clarke