Stargate SG-1

Stargate SG-1

S05E19 - Menace

23.1. 15:10
Prima COOL
60 minutes
2002
United States / Canada Action / Adventure / Drama / Sci-Fi

SG-1 najde na opuštěné planetě dívku Reese – robota. Rozhodnou se ji vzít na SGC, aby o dívce něco zjistili. Tam ji zapnou, ale je to na nic. Reese si nic z minulosti nepamatuje. Neví proč tam byla sama. Pokusí se s ní promluvit a přijdou na to, že Resse neví, že je robot. Daniel se jí to nějak pokusí vysvětlit. To ale nebyl dobrý nápad – Reese se naštvala a odhodila Daniela pryč. Daniel to nevzdává a zajde za ni znovu. Reese mu něco vyrobí a omluví se mu. Jenže to, co vyrobí, není jen tak ledajaká hračka... (Varan)

More information
Available in 1 day
S05E01

Enemies

8.6. 15:15, Prima COOL, 60 minutes

Enemies

Loď SG-1, Jacob a Apophisova loď se kvůli výbuchu hvězdy dostali dál než chtěli – o několik milionů světelných let. Apophis se je chystá zničit. Jeho plány mu překazí cizí vesmírná loď, která na jeho loď začne střílet. Při prohlídce lodi Sam s Jacobem zjistí, že několik krystalů je poškozených. Když se situace uklidní, rozhodnou se přemístit na Apophisovu loď a vzít nějaké krystaly. Jenže tam na ně čeká malé překvapení – replikátoři.(Varan)

Available in 1 day
S05E02

Threshold

8.6. 16:15, Prima COOL, 65 minutes

Threshold

Když tehdy Apophis vyléčil Teal'ca v sarkofágu, Teal'c v něj začal znovu věřit jakožto v boha. Po pár dnech se z toho dostal a vrací se do služby. Na SGC dorazil i Bra'tac, který Teal'ca prokoukne. Rozhodne se Teal'ca přesvědčit jinak – existuje rituál M’al Sharran (něco jako poslední rituál), která má Teal'ca přesvědčit, aby se vzpamatoval. Jenže kvůli vyjmutí symbionta z jeho těla umírá. Během rituálu prožívá vzpomínky, které kdysi prožil. Teď už je to na něm. Musí on sám pochopit, jaká strana je ta správná.(Varan)

Available in 2 days
S05E03

Ascension

9.6. 15:15, Prima COOL, 60 minutes

Ascension

Během zkoumání planety Velona něco Sam napadne. Probouzí se na ošetřovně s tím, že je v pořádku, ale podle Dr. Fraiserové je přepracovaná. Na základně se dozví, že zbraň, kterou na planetě našli, chce Pentagon využít na obranu Země. Sam a Daniel jsou proti tomu. Bohužel jejich slovo není hlavní. Sam si vezme volno. Začne se jí zjevovat muž.. Vylíčí Sam své pocity k ní a zmizí. Později se jí zjeví znovu a prozradí jí jméno a řekne jí o „povznesení“. Pokud mu s povznesením pomůže, už bude navždy pryč. Sam s tím souhlasí.(Varan)

Available in 2 days
S05E04

The Fifth Man

9.6. 16:15, Prima COOL, 65 minutes

The Fifth Man

SG-1 s poručíkem Tylerem uvízla na planetě, kde na ně zaútočili Goa'uldi. Na SGC se vrací Sam, Daniel a Teal'c pro pomoc. Dozví se, že žádného poručíka Tylera (mimo ně) nikdo nezná. Myslí si, že jsou v jiné realitě, ale nemají důkazy. Sam se rozhodne díky počítači najít Tylerovu složku. Naneštěstí marně. Nikde o Tylerovi ani zmínka. To však není jediné překvapení – někdo se naboural do systémů SGC a prohlížel si složky SG-1 – uživatel 4574. Jackovi a Tylerovi se podařilo Goa'uldům utéct. Jenže takhle dlouho nepřežijí.(Varan)

Available in 5 days
S05E05

Red Sky

12.6. 15:10, Prima COOL, 60 minutes

Red Sky

Něco se zvrtne a při průchodu bránou je portál vyhodí na druhé straně. Dostávají se na planetu K'tau. Místní věří v severské bohy. Potkají se s místními. Jack jim prozradí, že se zná s Thorem. Ostatní mu uvěří, ale místní „kněz“ Malchus si myslí, že příchod SG-1 je počátek Ragnaroku (konce času) a snaží se místní proti SG-1 poštvat. Daniel, Jack a Sam se dostanou do svatyně a tam se jim podaří kontaktovat Asgardy – konkrétně s Freyrem. Chtějí jejich pomoct se záchranou tohoto světa. Do slunce tohoto světa pronikl prvek ze Země, a to vede k zániku Slunce. Jack se s nimi rozhodne promluvit. Je to marné. Nepomůžou. Tak si musí pomoci sami.(Varan)

Available in 5 days
S05E06

Rite of Passage

12.6. 16:10, Prima COOL, 70 minutes

Rite of Passage

Cassandra má zrovna narozeniny – je jí šestnáct. Místo toho, aby se zajímala o narozeninový dort, je tu pohledný mladík Dominic. Zajde za ním. Jenže z ničeho nic během polibku spadne a osvěltení u vchodu se rozbije. Rozhodnou se ji převést na SGC, kde bude pod dohledem (pro její vlastní bezpečnost). Zjistí, že má v krvi retrovirus. Nakazila se jím na domácí planetě. Horší zpráva je, že nemají žádný protilék. Podle hlášení SG-7 byli místní mladí posláni do lesa, odkud se vrátili vyléčení. Za průzkum to stojí.(Varan)

Similar shows

NCIS: LA

About show

Czech Czech
2002
United States / Canada Action / Adventure / Drama / Sci-Fi

Seriálové pokračování slavného sci-fi filmu stejného názvu. Po dalším objevu Daniela Jacksona je zjištěno, že pomocí hvězdné brány je možné cestovat i na jiné planety. Americká armáda proto zřídí několik týmů pojmenovaných SG, které mají za úkol planety prozkoumat a pokud možno s jejími obyvateli navázat přátelské vztahy. Bojují také proti mimozemské civilizaci, která zotročuje planety, pátrají po původu hvězdných bran a snaží se vymanit z vlivu zkorumpovaných politiků, kteří chtějí bránu využívat kvůli vlastnímu prospěchu.(Sharlay)

Creators

Martin Wood

Cast

Richard Dean Anderson, Christopher Judge, Teryl Rothery, Colin Lawrence, Amanda Tapping, Michael Shanks, Don S. Davis, Dan Shea, Danielle Nicolet, Gary Jones