The Simpsons

The Simpsons

S28E20 - Looking for Mr. Goodbart

5.12. 14:25
Prima COOL
30 minutes
2017
United States Cartoon / Comedy

Zatímco celý Springfield loví pokémony, Bart se chytí příležitosti a začne podnikat v oboru „profesionální vnouček"...(TV Prima)

More information
S06E21

The PTA Disbands

25.3. 11:50, ORF eins, 20 minutes

The PTA Disbands

Bart je znaven pravidelnou školní docházkou. Svým skrytým našeptáváním donutí učitele vzbouřit se proti panu řediteli a vstoupit do stávky. Situaci má plně pod kontrolou, i když se ředitel rozhodne přijmout suplenty z řad obyvatel městečka. Vše se rázem obrací, když do třídy jako učitelka nastupuje Marge.(Česká televize)

Similar shows

Brickleberry
Robošváb
NCIS: LA

About show

Czech Czech
2017
United States Cartoon / Comedy

Set in Springfield, the average American town, the show focuses on the antics and everyday adventures of the Simpson family; Homer, Marge, Bart, Lisa and Maggie, as well as a virtual cast of thousands. Since the beginning, the series has been a pop culture icon, attracting hundreds of celebrities to guest star. The show has also made name for itself in its fearless satirical take on politics, media and American life in general.

Creators

Michael Polcino

Cast

Dan Castellaneta, Hank Azaria, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Julie Kavner, Harry Shearer, Tress MacNeille, Russi Taylor, Jennifer Saunders, Valerie Harper, Pamela Hayden, Chris Edgerly