Červený trpaslík

Červený trpaslík

S05E05 - Démoni a andělé

19.9. 00:20
Paramount Network
35 minut
1992
Velká Británie Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

Červený trpaslík je pro nás všechny jistě nejen zdrojem zábavy, ale i poučení. Dnes například poznáme triplikátor. Geniální přístroj, jehož pomocí Kryton dokáže od každého předmětu vyrobit dvě kopie. Prvotní nadšení posádky Trpaslíka ovšem poněkud zchladí zjištění, že ty dvě kopie nejsou totožné. Jedna z nich do sebe extrapoluje všechno dobré z kopírovaného předmětu, druhá všechno zlé. A tak, když se – pochopitelně čirou náhodou a díky nevypočitatelné smůle – podaří vyrobit dvě kopie Červeného trpaslíka, je nám samozřejmě jasné, jaké budou mít ty nové lodi vlastnosti. Pech je, že ta původní, originální a jedinečná, přitom jaksi vzala za své...(Česká televize)

Více informací
S06E03

Pistolníci z Apokalypsy

25.9. 23:30, Paramount Network, 50 minut

Pistolníci z Apokalypsy

A zase jednou jsou naši hrdinové vystaveni nebezpečí, jaké si my, obyčejní pozemšťané, ani nejsme schopni představit. Kosmík totiž zabloudil do loviště krvežíznivých replikantů, biochemických zabijáků, vyvinutých pro válku, která nikdy nevypukla. Tvorů, pohrdajících lidmi, kteří jsou pro ně čímsi jako hmyzem vesmíru. A největším potěšením pro ně je si s tímto hmyzem krutě zahrávat. Kryton je odhodlán obětovat se pro záchranu všech, ale na Trpaslíku přece odjakživa platilo heslo „jeden za všechny..."(Česká televize)

S06E04

Polymorf II - Emocuc

26.9. 23:30, Paramount Network, 50 minut

Polymorf II - Emocuc

Věřili byste tomu, že i ve vesmíru jsou „chlupatý"? Tedy pořádkové síly vesmírné flotily, abychom je nazývali pravým jménem. A ti mají na naše hrdiny dávno spadeno. Obviňují je totiž z rabování vesmírných lodí, za což je pochopitelně trest smrti. Není tedy divu, že se Kosmik chce setkání s jejich lodí za každou cenu vyhnout. I za tu cenu, že se pokusí najít útočiště v gelfské zóně, přestože všichni dobře vědí, že Gelfové jsou mrchožrouti, kteří stahují lidi z kůže. Za dané situace je to ta méně špatná varianta. A to Lister ještě ani netuší, jaké dobrodružství tam čeká jeho osobně...(Česká televize)

S06E05

Rimmerosvět

27.9. 05:20, Paramount Network, 40 minut

Rimmerosvět

S potulnými vesmírnými replikanty se už naši hrdinové setkali a nezanechalo to v nich právě nejlepší vzpomínky. Protože je však momentální situace Kosmíku víc než kritická a protože na palubě replikantské lodi se dá ukořistit leccos, co by jim mohlo pomoct, rozhodnou se přece jen na tuto nebezpečnou půdu vstoupit. Jsou ovšem odhodláni dodržovat pravidla nejvyšší opatrnosti, neboť nebezpečí, jaká jim tu hrozí, nejsou právě malá. A Rimmer to, jako vždy, s tou opatrností trošku přežene. Netuší pochopitelně, jak krutě bude muset za svou zbabělost zaplatit...(Česká televize)

S06E06

Mimo realitu

28.9. 23:30, Paramount Network, 50 minut

Mimo realitu

Všechno se časem přejí. A naši hrdinové už mají po krk té všední, fádní a ubíjející jednotvárnosti vesmírné existence. Možná kdyby věděli, že je čeká minové pole kapes nereálna, které jsou schopny vytvořit falešnou, ale zcela věrohodnou skutečnost, že zažijí dobrodružství se strojem času či setkání s Kosmíkem budoucnosti a na jeho palubě s jejich vlastními, jen o patnáct let staršími já, jejichž podoba je vůbec nenaplní nadšením, ba naopak, netoužili by tolik po změně...(Česká televize)

Podobné tituly

Hvězdná brána
Comedy Club
Kung Fu Panda: Legends of Awesomeness
Spongebob v kalhotách

O pořadu

česky česky
1992
Velká Británie Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

Toto je volání o pomoc těžařské lodi Červený trpaslík. Posádka je mrtvá, zahynula v důsledku ozáření. Jediní, kdo přežili jsou Dave Lister, který byl v době nehody na lodi ve stavu nevědomí a jeho březí kočka, bezpečně uzavřená ve skladišti. Po probuzení za tři miliony let je Lister pouze ve společnosti tvora, jenž se vyvinul z jeho kočky, a Arnolda Rimmera, holografické simulace jednoho mrtvého člena posádky. Já jsem Holly, lodní počítač s IQ 6000. Což je stejně jako má 6000 učitelů tělocviku.(oficiální text distributora)

Tvůrci

Juliet May, Rob Grant, Doug Naylor

Hrají

Craig Charles, Robert Llewellyn, Chris Barrie, Danny John-Jules, Hattie Hayridge