Červený trpaslík

Červený trpaslík

S05E02 - Inkvizitor

3.6. 05:20
Paramount Network
40 minut
1992
Velká Británie Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

Nemůže být nic horšího než bytost, která se rozhodne, že se stane soudcem všehomíra. A je-li touto bytostí nesmrtelný android, nadaný schopností ničit, zabíjet i tvořit, pak pánbů s námi a zlý pryč. Tedy lépe řečeno pánbů s Červeným trpaslíkem a jeho posádkou. Neboť velký Inkvizitor, odstraňující všechny ty darmožrouty, lenochody a budižkničemu, zkrátka všechny ty, kdož nežili užitečný život, a nahrazující je bytostmi, stvořenými ze spermií, jimž nebyla dána šance žít, právě na své vesmírné pouti dorazil až k nim...(Česká televize)

Více informací
S05E04

Karanténa

18.9. 23:30, Paramount Network, 50 minut

Karanténa

Hoši z Trpaslíka už čelili nejednomu nebezpečí, ovšem to, které na ně čeká dnes, si s těmi předchozími v ničem nezadá. Při prohlídce ztroskotaného vesmírného modulu se jim totiž podaří – sice jen na krátký okamžik, ale postačující ke všemu zlému – oživit hologram doktorky Hildegard Lanstromové, geniální objevitelky psychovirů. Ty, jak známo, jsou pozitivní (např. felicitus populi, obecně nazývaný štěstí), ale i negativní. A geniální doktorce se i v tom krátkém okamžiku, který jí byl dán, podaří jedním z těch vysoce nebezpečných negativních nakazit Rimmera. Jaké to bude mít důsledky, to si v první chvíli nikdo ani neumí představit...(Česká televize)

S05E05

Démoni a andělé

19.9. 23:30, Paramount Network, 50 minut

Démoni a andělé

Červený trpaslík je pro nás všechny jistě nejen zdrojem zábavy, ale i poučení. Dnes například poznáme triplikátor. Geniální přístroj, jehož pomocí Kryton dokáže od každého předmětu vyrobit dvě kopie. Prvotní nadšení posádky Trpaslíka ovšem poněkud zchladí zjištění, že ty dvě kopie nejsou totožné. Jedna z nich do sebe extrapoluje všechno dobré z kopírovaného předmětu, druhá všechno zlé. A tak, když se – pochopitelně čirou náhodou a díky nevypočitatelné smůle – podaří vyrobit dvě kopie Červeného trpaslíka, je nám samozřejmě jasné, jaké budou mít ty nové lodi vlastnosti. Pech je, že ta původní, originální a jedinečná, přitom jaksi vzala za své...(Česká televize)

S05E06

Návrat do reality

20.9. 05:20, Paramount Network, 40 minut

Návrat do reality

Co je hra a co je realita? Je to, co naši hrdinové prožívají, skutečné, nebo je to jen halucinace, vyvolaná obrovskou olihní beznaděje, geneticky zmutovaným tvorem, vyměšujícím halucinogenní jed se sebevražednými účinky na všechny zasažené? Tyto otázky si dnes nepochybně budou klást nejen naši hrdinové, ale i diváci. Tak dokonale se nám to totiž všechno proplete. Je celá anabáze Červeného trpaslíka jen geniálně vymyšlenou, čtyři roky trvající videohrou, na kterou čekají davy zájemců ve frontě déle než dva roky, nebo je naopak halucinací to co Lister, Kocour, Rimmer i Kryton prožívají po svém „probuzení"?(Česká televize)

Podobné tituly

Hvězdná brána
Comedy Club
Kung Fu Panda: Legends of Awesomeness
Spongebob v kalhotách

O pořadu

česky česky
1992
Velká Británie Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

Toto je volání o pomoc těžařské lodi Červený trpaslík. Posádka je mrtvá, zahynula v důsledku ozáření. Jediní, kdo přežili jsou Dave Lister, který byl v době nehody na lodi ve stavu nevědomí a jeho březí kočka, bezpečně uzavřená ve skladišti. Po probuzení za tři miliony let je Lister pouze ve společnosti tvora, jenž se vyvinul z jeho kočky, a Arnolda Rimmera, holografické simulace jednoho mrtvého člena posádky. Já jsem Holly, lodní počítač s IQ 6000. Což je stejně jako má 6000 učitelů tělocviku.(oficiální text distributora)

Tvůrci

Rob Grant, Doug Naylor

Hrají

Craig Charles, Robert Llewellyn, Chris Barrie, Danny John-Jules, Hattie Hayridge, Jack Docherty, Jake Abraham