Dalziel a Pascoe

Dalziel a Pascoe

S06E02 - Nepříjemné pravdy

4.12. 10:45
Prima Krimi
121 minut
2001
Krimi / Drama / Mysteriózní

Už mnohokrát se při své práci dostal Andy Dalziel se svým týmem do pěkné mely. Ale takový vřící kotel, jakým je Brierstown, ještě nezažili. Město, které má z celého regionu nejvyšší procento vyloučených ze škol, mladistvých nezaměstnaných a narkomanů, město, jehož ulice jsou dnes a denně dějištěm rasových srážek a nepokojů, hrozících přerůst v občanskou válku - to vskutku není ideální půda pro vyšetřování vraždy mladé sikhské aktivistky. A přidá-li se k tomu i nepříliš přívětivý postoj městské policie, kterou pranic netěší, že jim tu parta venkovských strážníků v holínkách" všechno podupe, pak se nelze divit, že Andy Dalziel není svým novým úkolem zrovna dvakrát nadšen...(oficiální text distributora)

Více informací

Epizody

Řada 11
S11E02

Padlý anděl

17.2. 06:36, Prima Star, 130 minut

Padlý anděl

Žokej, který si dojel pro smrt. Kolem dostihových koní, sázek a dostihů vůbec se odjakživa točí velké peníze. A přijít k nim je někdy tak snadné! Zvlášť když se člověk trochu vyzná. A když má navíc ještě ty správné kontakty, pak už je to opravdu procházka růžovou zahradou. Stačí vsadit dostatečně velkou sumu na outsidera, při dostihu malounko pozdržet favorita - a pěkně kulaťoučká sumička může rázem změnit majitele. Není to pochopitelně příliš legální, ale když se to provede dostatečně šikovně, nemusí na to nikdo přijít. A kde není žalobce, že... Jenomže s jídlem roste chuť a z rozjetého vlaku se špatně vystupuje. Že by právě na tohle doplatil mladý nadějný žokej, jehož vítězství mělo zrovna dnes Andymu Dalzielovi přinést výhru jeho života? Nebo je za jeho smrtí něco úplně jiného? Jedna věc je každopádně jistá: ve stájích Jean Swainbankové se dějí moc podezřelé věci. A Andy je rozhodnut přijít jim na kloub stůj co stůj. A nejen pro ty ztracené tři tisíce liber...(oficiální text distributora)

S11E03

Démoni v nás

18.2. 06:51, Prima Star, 127 minut

Démoni v nás

Vražda v hypnotickém transu nebo dokonale promyšlený zločin? Další případ oblíbené detektivní dvojice. Magie, černokněžníci, čáry a kouzla, stvůry pekelné... Kam s tím dnes na nás! Žijeme přece v jednadvacátém století, žádný racionálně uvažující člověk nemůže na něco takového věřit! Andy Dalziel by jistě mohl sloužit jako ukázkový příklad člověka, stojícího oběma nohama pevně na zemi. A přece je v tomhle jeho posledním případu něco, co jej od samého začátku znepokojuje. Možná je to tím, že se ta první vražda stala právě o Halloweenu, ve vypjaté atmosféře, přímo nahrávající všemu nadpřirozenému. Nebo že její aktéři mají za sebou ten absurdní hypnotický experiment, v němž si to všechno už jaksi nanečisto zkusili. V každém případě je mu z toho poněkud nevolno. A to ještě neví, co jej v nejbližších dnech čeká...(oficiální text distributora)

S11E04

Projekt Afrodíté

18.2. 10:43, Prima Krimi, 131 minut

Projekt Afrodíté

Tajemství věčného mládí... Pro to se i zabíjí. Další případ oblíbené detektivní dvojice. Declan Roach byl mladý, nadějný vědec, který měl nakročeno k té nejskvělejší kariéře. Dokud jej nezabil tekutý dusík, unikající z nádrže v laboratoři místní univerzity. Byla to nešťastná náhoda nebo promyšlená vražda? Že by do svého výzkumu zahleděný mladík někomu vadil tak moc, aby se jej chtěl zbavit tak ošklivým způsobem? A pokud ano, kdo? Cítila doktorka Cunninghamová, že jí její bývalý žák začíná nebezpečně přerůstat přes hlavu? Nebo se stal Declan obětí hysterických ochránců zvířat? A jak s tím vším souvisí firma Eternum, snažící se vyvinout cosi jako elixír mládí? Spousta otázek, na které zatím Andy s Peterem marně hledají odpověď. Možná i proto, že to mezi nimi dvěma začíná nebezpečně jiskřit. Ta pětitýdenní Andyho nepřítomnost jakoby zpřetrhala vše, co se mezi nimi za léta úspěšné spolupráce vytvořilo. A navázat to bude možná těžší než vyřešit tenhle případ.(oficiální text distributora)

S11E05

Pod tmavými hvězdami

19.2. 10:43, Prima Krimi, 127 minut

Pod tmavými hvězdami

Úchylná, zlá hra. Jinak se to, co teď řeší, nazvat nedá. Další případ oblíbené detektivní dvojice. Andy s Peterem toho už za těch jedenáct let, co spolu bojují proti zločinu, zažili hodně. Byly případy, které řešili - aby se tak řeklo - levou zadní, byly jiné, které jim daly pořádně zabrat. Snad ještě nikdy se však nesetkali s něčím tak odporným, jako tentokrát. A hrne se to na ně ze všech stran. Jakoby nestačilo, že soud pro nedostatek důkazů osvobodil - podle jejich názoru - jednoznačně vinného únosce a vraha dvou teenagerů, a dal mu tím vlastně zelenou k dalším zločinům. Ještě se do toho musejí zamíchat ty vraždy "knězem", neboli loveckou palicí na dobití raněné zvěře... Je toho prostě moc i na takové otrlé poldy, jako jsou oni dva. Nebo alespoň jako je Peter Pascoe, který by si nikdy nepomyslel, čeho by mohl být schopen.(oficiální text distributora)

Podobné tituly

Columbo
Otec Brown
Na krok od nebe

O pořadu

česky česky
2001
Krimi / Drama / Mysteriózní

Dalziel je stárnoucí hulvát prosáklý whiskou a cigaretovým dýmem. Pascoe je mladý gentleman, který absolvoval policejní akademii s vyznamenáním. I přes očividné rozdíly jsou sehraným tandemem, který vyšetří i ten nejzapeklitější případ...(TV Prima)

Tvůrci

L. Clark

Hrají

Kenneth Cranham, Warren Clarke, Colin Buchanan, Jo-Anne Stockham, David Royle