Big Ben

Big Ben

S02E01 - Smrt před oltářem

21.11. 08:33
Prima Krimi
116 minut
1996
Německo Krimi

Místního faráře kdosi zavraždil, právě když celebroval mši, a mezi věřícími to vyvolalo vlnu strachu i zvědavosti. Všeobecně se vědělo, že si důstojný pán Petermeier svými moderními názory nadělal spoustu nepřátel, tato stopa však komisaři Berghammerovi prozatím příliš slibná nepřipadá. Detektiv zaměřil pozornost na osoby, které knězi ublížily už někdy v minulosti. V jeho hledáčku se ocitne také představená jedné sekty. Vyšetřování však ukáže, že motiv zločinu byl mnohem prozaičtější, než Ben předpokládal. Dalo by se říci, že byl přímo klasický(oficiální text distributora)

Více informací
S03E01

Smrt o masopustu

3.12. 08:45, Prima Krimi, 120 minut

Smrt o masopustu

Masopustní ples je přehlídkou veselých masek. Pod jednou z nich se však tentokrát skrývá tvář vraha...V Tölzu vrcholí oslavy masopustu plesem, radostný rej masek se ale změní v děs, když kdosi převlečený za klauna probodne muže v kostýmu naftařského magnáta. Komisař Berghammer má spoustu námětů k úvahám. Manželka oběti se údajně slavnosti nezúčastnila, onu noc strávila se svým milencem. Je to pravda? Navíc se na parketu pohyboval ještě jeden člověk ve stejné masce, jako měl zavražděný, a tomu zase někdo posílá výhrůžné anonymní dopisy. Co když se pachatel dopustil osudného omylu?(oficiální text distributora)

S03E05

Vražda vidlemi

2.12. 08:37, Prima Krimi, 125 minut

Vražda vidlemi

Statkář Hobelsberger byl nalezen mrtev ve vlastním chlévě. Do břicha měl vražené vidle a na lebce stopy úderu tupým předmětem. Komisař Berghammer zjišťuje, že zavražděný jako jediný v okolí odmítal prodat své pozemky vlivnému stavebnímu podnikateli, který na nich chce vybudovat golfové hřiště. Dalším podezřelým se stal bývalý vlastník sousedního statku, jemuž by z prodeje Hobelsbergerova majetku vyplynul nemalý finanční prospěch. Zanedlouho se objeví ještě jedna mrtvola, a ta celý případ osvětlí trochu jinak...(oficiální text distributora)

S03E06

Smrt o Valpuržině noci

5.12. 08:45, Prima Krimi, 119 minut

Smrt o Valpuržině noci

V Tölzu se chystá velká oslava svátku čarodějnic. Mládež staví a navzájem si krade májky, všude je veselo. Také Roby vztyčil ověnčený stromek pod okno své vyvolené. Potíž ale spočívá v tom, že dívka pochází ze znepřátelené rodiny, milenci se tedy musí s láskou skrývat. Později večer je na lesní cestě nalezena mladíkova mrtvola. Stopy na těle jasně ukazují, že ho kdosi přejel. Proč má tedy oběť proříznutou krční tepnu? Komisař Berghammer musí zase pracovat, i když se celé městečko baví...(oficiální text distributora)

S03E07

Vražda na Jelení hoře

4.12. 08:45, Prima Krimi, 120 minut

Vražda na Jelení hoře

Na vysokohorské chatě se slavily zásnuby Veroniky Recklové a Seppa Schrodera, syna majitele okolních pozemků. Snoubencův otec přišel jen na chvíli, nikoli však proto, aby šťastnému páru poblahopřál. Oznámil pouze, že nadále nehodlá prodlužovat pronájmy svých nemovitostí, neboť s nimi má jiné plány, a vydal se na lanovku, aby odjel do Tölzu. Jeho prohlášení způsobilo vážné starosti celé řadě lidí. Druhého dne ráno přivezla lanovka hned po spuštění nečekaného pasažéra: mrtvolu pana Schrodera...(oficiální text distributora)

S03E08

Smrt z vesmíru

6.12. 08:45, Prima Krimi, 119 minut

Smrt z vesmíru

Sepp se večer bavil u táboráku a ráno se probudil vedle mrtvé ženy. Tvrdí, že ho unesli mimozemšťané, ocitl se prý v létajícím talíři. Zesnulá byla identifikována jako slavná spisovatelka von Werthová. Její tělo nenese známky násilí, pitva neobjevila žádný jed ani další možnou příčinu smrti. Novináři vzrušeně spekulují o tom, že ji zahubili ufoni. Jak se k té domněnce postaví komisař Berghammer a jeho kolegyně Sabrina?(oficiální text distributora)

Podobné tituly

Watzmann ermittelt
Dalziel a Pascoe
MacGyver

O pořadu

česky česky
1996
Německo Krimi

I v malém městě dochází k velkým zločinům. A to je práce pro Benna, nejtěžšího a největšího policistu ze všech.(TV Barrandov)

Tvůrci

Walter Bannert

Hrají

Bojana Golenac, Ottfried Fischer, Ruth Drexel, Hans Peter Hallwachs, Veronika Fitz, Udo Thomer, Katerina Jacob, Alexandra Schiffer, Holger Schwiers, Maria Peschek, Lilian Schiffer, Susanne von Medvey