McDonald & Dodds

McDonald & Dodds

S02E02 - We Need to Talk About Doreen

21.11. 00:15
Prima Krimi
116 minut
2021
Velká Británie Krimi / Mysteriózní / Thriller

Narozeninový víkend pětice mladých žen z Glasgow strávený v Bathu poznamená smrt mladého hráče ragby. McDonaldovou a Doddse čeká spletité vyšetřování komplikované vztahy mezi „kamarádkami“... Pět kamarádek z Glasgow si vyjede na narozeninový víkend do Bathu. Oslavenkyně Angela McGruderová je vdaná matka malého chlapce. Hned první večer vyrazí dívky do světa a ragbyoví hráči v čele s Dominikem Aubertem, 24letým Francouzem, posilou místního klubu, je pozvou na mejdan za město, do vily předsedy klubu Jimmyho Dalyho. Dívky se opíjejí a Angela očividně flitruje s Dominikem, aniž by tušila, že je někdo fotografuje. Dominik opouští večírek před ostatními a ráno anonym oznámí, že na kolejích v tunelu leží tělo. Je to mrtvý Dominik, s velkým množstvím rohypnolu v těle ... McDonaldová a Dodds začínají spletité vyšetřování, během něhož postupně vyplývají na povrch neshody a zášť mezi jednotlivými dívkami, které se naoko tváří jako nejlepší přítelkyně. Doslova studnicí drbů je Doreen Warrenová, která si obzvlášť oblíbí seržanta Doddse. McDonaldová postupně usoudí, že sklenici s otráveným nápojem neměl vypít Dominik, ale Angela. Policisté mimo jiné zjistí, že obrovské peníze vyplacené za přestup Dominika jemu a jeho asistentce Deborah Winwickové byl podvod, protože Aubert má už dlouho přetržený křížový vaz, schovává se za karanténu kvůli covidu a brzy již nebude moci hrát. Winwicková podplatila lékaře, aby vydal falešnou lékařskou zprávu. McDonaldová vyžaduje od všech účastníků mejdanu fotky, nejvíc jich samozřejmě dodá Doreen. Doddsovi vypoví, že Angelu nemá v lásce invalidní Melissa, sestra jejího manžela a neustále ji hlídá. Hilary O´Doyleová, která střídá postarší movité manžely, momentálně ulovila Angelina otce. Na mejdanu se spolu pohádaly. Pak vyšetřování ukáže, že Angela Dominika znala z dřívějška a narozeninový výlet byl vlastně rande. Současně se objeví její manžel Rhuaridh, který je ve městě už dva dny, manželku sleduje a fotografuje. Chce požádat o rozvod a dostat do péče syna ... Ve staré základně v místech, kde kamera naposledy zaznamenala Dominika, objeví McDonaldová a Dodds dva mladé manžele, Owena a Pearl Walkerovy, kteří se zabývají vyhledáváním opuštěných míst. Právě oni objevili tělo a anonymně to ohlásili policii. Současně vyjde najevo, že Daly o Dominikově zranění věděl, podvodu se zúčastnil kvůli Winwickové. Doreen sdělí Doddsovi, že Dominik chystal pro Angelu překvapení, proto odešel dřív. Ona sama na mejdanu obdivovala maketu okolí Dalyho domu a položila figurku přesně na místo, kde byl mrtvý nalezen. Prý je obdařená šestým smyslem. (TV Prima)

Více informací

Podobné tituly

Putovanie storočiami s Pavlom Dvořákom
Dálnice vedoucí peklem
Sladký útěk

O pořadu

česky česky
2021
Velká Británie Krimi / Mysteriózní / Thriller

Ambiciózní policejní vyšetřovatelka Lauren McDonaldová (Tala Gouveia) se přestěhovala z kosmopolitního Londýna do jihoanglického Bathu. Ale to neznamená, že by měla méně práce s řešením tajuplných zločinů. Jediný problém je, že se jejím partnerem stává poněkud nesmělý a příliš skromný detektiv Dodds (Jason Watkins). McDonaldová sbírala zkušenosti přímo v nebezpečných londýnských ulicích, odkud odešla, aby pomohla vlastní kariéře. Dodds se naopak většinu svého profesního života spokojeně krčil v rohu kanceláře a snažil se na sebe příliš neupozorňovat. Není divu, že jim to zpočátku spolu vůbec nejde dohromady. McDonaldová je drsná, neústupná policajtka, která řeší případy čirou silou své vůle. Je jako divoký zajíc, zatímco Dods působí spíše jako ospalá želva – je tichý, pohodlný a tajnůstkářský. Ovšem když se poprvé po deseti letech znovu ocitá v prvních liniích policejní akce, objeví v sobě ukrytý talent pro luštění kriminálních hádanek. Tyto dva současné Brity svedl osud dohromady, přestože zdánlivě nemají nic společného. Ale z šéfky McDonaldové a jejího věrného pobočníka Doddse se po několika počátečních přešlapech nakonec stávají schopní a nerozluční parťáci.

Tvůrci

Rebecca Rycroft

Hrají

James Murray, Sharon Rooney, Jason Watkins, Shelley Conn, John Thomson, Natalie Gumede, Carl Andersson, Andrew Rothney, Allegra Marland, Tala Gouveia, Joy McAvoy, Lily Sacofsky