Komisař Rex

Komisař Rex

S02E03 - Vražedné léto

27.9. 06:20
Prima Krimi
45 minut
1995
Německo / Rakousko / Itálie Akční / Krimi / Mysteriózní

Policisté přijímají nebezpečnou roli volavky. Na nudistické pláži u břehu Dunaje byl zavražděn mladý milenecký pár. Komisař Moser z vídeňské kriminálky si v této souvislosti vzpomněl na podobný případ, k němuž došlo zhruba před rokem. Pachatele se tehdy nepodařilo dopadnout. Je za oba zločiny odpovědný tentýž člověk? Komisař a jeho kolegyně se rozhodnou vydávat se za milence. Podaří se jim přilákat vraha? Horká noc začíná...(TV Prima)

Více informací
S05E08

Smrtící tajemství

1.12. 02:57, Prima Krimi, 61 minut

Smrtící tajemství

Komisár Brandtner sa vydáva v prestrojení medzi bezdomovcov. Jedine tak sa môže dopátrať pravej príčiny smrti jedného z chudákov, ktorí v noci hľadajú na nákladnej stanici vo vagónoch alkohol. Namiesto očakávanej vodky ale v jednej ruskej zásielke narazili na bojový plyn sarin. Kriminalistovi sa podarí zistiť, že si ho objednali dvaja lupiči, chystajúci sa na krádež diamantov v hodnote 300 miliónov šilingov. Budú Brandtner s Rexom rýchlejší ako gangstri s jedovatou látkou v rukách?(TV Markíza)

S05E09

Jedovatý plyn

2.12. 02:58, Prima Krimi, 62 minut

Jedovatý plyn

Za městem ve skalách bylo objeveno tělo studentky medicíny Sybilly. Zavražděná bydlela se třemi kolegy v pronajatém domě a poslední dobou mezi nimi panovaly napjaté vztahy. Komisař Brandtner zjistil, že se dívka velmi zajímala o jistou soukromou kliniku, kde se mají podle jejích zápisků dít podivné věci. Navíc byla zastřelena šípem ze závodního luku a doktorka Flemingová, majitelka oné podezřelé kliniky, je předsedkyní místního lukostřeleckého oddílu, jehož členy jsou i Sybillini přátelé…(TV Prima)

S05E10

Závěť

5.12. 02:59, Prima Krimi, 181 minut

Závěť

Kvůli dědictví jsou lidé ochotni páchat neuvěřitelné věci. Rodiny se navždy rozhádají, advokáti si mastí kapsy na soudních sporech o pozůstalost a někdy může situace dospět až ke zločinu. Komisař Brandtner s Rexem se právě teď takovým případem zaobírají. Jedině v závěti bohatého pana Stifta se totiž může skrývat důvod, proč někdo zavraždil starožitníky, kteří odkoupili věci z pozůstalosti. Chybí jen maličkost – bezcenný obrázek, jejž zesnulý slíbil své věrné hospodyni…(TV Prima)

S05E11

Vraždící hračky

6.12. 02:57, Prima Krimi, 63 minut

Vraždící hračky

Slávny autor detektívnych románov Horn bol zavraždený spôsobom, aký by si možno pre svoje knihy ani nedokázal vymyslieť. Otvoreným oknom k nemu vletel diaľkovo ovládaný model vrtuľníka plný trhaviny a explodoval v jeho bezprostrednej blízkosti. Krátko nato došlo k pokusu o atentát na redaktorku nakladateľstva, ktoré vydáva Hornove diela - bola ohrozovaná autíčkom s náložou. Našťastie sa v blízkosti miesta činu práve pohybuje komisár Brandtner a zabráni najhoršiemu. Ani tento útok však nemá byť posledný...(TV Markíza)

S05E12

Štvanice

7.12. 02:58, Prima Krimi, 61 minut

Štvanice

Kriminalisté pátrají po pachateli ozbrojeného přepadení, které skončilo vraždou. Způsob provedení loupeže ukazuje na Moritze Holluba, nedávno propuštěného z vězení po odpykání pětiletého trestu. Mladík je bez práce a bez vlastní střechy nad hlavou, žije u sestry – a lidé v domě se na něj dívají skrz prsty. Vyšetřování sice prokáže Moritzovu nevinu, sousedům ale stačí k nenávisti pouhý zájem policie o nepohodlného podnájemníka. Nevraživost se stupňuje natolik, že se schyluje k lynčování. Stačí málo, aby z lidí spadla slupka civilizovanosti…(TV Prima)

S05E13

Sisi

7.12. 06:41, Prima Krimi, 61 minut

Sisi

Manželka císaře Františka Josefa I. Alžběta, přezdívaná Sisi, byla kdysi probodnuta pilníkem. Nyní se noční Vídní projíždí v kočáře žena, která vypadá přesně jako ona. Kočí ovšem zaplatí tohle neobvyklé rito životem – skončí s pilníkem v srdci. Komisař Brandtner najde na místě činu pouze repliku císařovnina šperku. Kdo je ona tajemná neznámá a co ji vede k takovým činům?(TV Prima)

Podobné tituly

Kobra 11
Columbo
Avatar: Legenda o Aangovi
NCIS: Los Angeles
Případ pro dva

O pořadu

česky česky
1995
Německo / Rakousko / Itálie Akční / Krimi / Mysteriózní

Představit si vídeňskou kriminální policii bez komisaře Rexe je to samé jako chtít si nepředstavit pod pojmem Rakousko žádné kriminálky. Kdy by neznal německého ovčáka (za všechny série si ho zahráli 2 psi), člena týmu oddělení vražd pod vedením komisaře Mosera (Brandtnera, Herzogové, Hoffmana), kteří spolu s Rexem jeden po druhém brání spravedlnost ve svém okolí, často za nasazení vlastních životů? Psí představitel Rexe (Reginald von Ravenhorst) je jedním z nejznámějších zvířecích hrdinů vůbec (spolu s Lassie, Černým hřebcem, lvicí Elsou ad.) a pokud hledáte pohodový seriál pro nedělní odpoledne, určitě nebudete zklamaní.(ČSFD.cz)

Tvůrci

Udo Witte

Hrají

Tobias Moretti, Fritz Muliar, Karl Markovics, pes Reginald von Ravenhorst, Sabine Petzl, Gerhard Zemann, Karl Ferdinand Kratzl, Gerhard Rühmkorf, Heinz Wustinger, Rudolf Knor, Michael Aichhorn, Wolf Bachofner