Severské vraždy

Severské vraždy

S03E03 - Nordens Cannes - del 1

18.9. 00:13
Prima Krimi
124 minut
Krimi / Drama

Ve člunu u mořského pobřeží je nalezena mrtvola Theise Jorgensena, spolumanažera firmy, známé projektem přestavby současného přístavu v honosnou čtvrť. Muž byl bodnut do srdce velkým kuchyňským nožem a pachatel byl levák. Theis měl před svou smrtí pohlavní styk. Podle jeho manželky Lisbeth měl Theis nepřátele právě kvůli projektu, především mezi místními ekoaktivisty. Lisbeth byla v době vraždy spolu s Theisovým obchodním partnerem Stenem Beierem na slavnosti pořádané u příležitosti schválení projektu městskou radou. Theis prý měl s někým schůzku. Šéf ekoaktivistů Denis Heide tvrdí, že Theisovi a Stenovi šlo jen o zisk. U ekoaktivistů vypomáhá i Lotte Aagaardová, která s manželem Finnem v přístavu provozuje obchod s návnadami a rybářskými potřebami. Finn znal Theise od dětství. Na člunu se najdou otisky starosty Larse Bucka. Lars vypoví, že s Theisem jezdil na ryby. Byl s ním i večer před vraždou, Theis ho prý vysadil u obchodu Aagaardových. Finn Aagaard se chystá svůj obchod zavřít a prodat dům, manželka Lotte mu to rozmlouvá. Finn je pesimistický, nic prý, ani jejich manželský život, už nemá cenu. Kdysi s Lotte tvořili úspěšný taneční pár, ale Finn přišel při nehodě o nohu. Chce spáchat sebevraždu. Lotte ale bez něho nechce žít, miluje ho. Dohodnou se, že sebevraždu prášky provedou spolu. Starosta si s někým domlouvá schůzku na moři. Policie najde v jeho prutu ukrytou vysokou finanční sumu za to, že pomohl schválit Theisův a Stenův projekt. Je zatčen pro podezření z vraždy Theise. Je však pravák. Je propuštěn, ale aféra úplatkářství není objasněna. Denis nařídí členům své ekoaktivistické skupiny, aby zničili všechny materiály. Dan Sommerdahl a Flemming Torp zjistí, že se Denis zajímal o špionážní techniku, tzv. medovou past. Nasadil na Theise aktivistku Nannu Mogensenovou. Měla ho svést a získat od něj informace... (TV Prima)

Více informací

Podobné tituly

Případ pro dva
Watzmann ermittelt
Kriminálka Montpellier
Big Ben
Námořní vyšetřovací služba

O pořadu

česky česky
Krimi / Drama

Inspektor Dan Sommerdahl řeší se svým kolegou Flemmingem Torpem vraždu mladé ženy. Během pitvy je zjištěno, že ženy nedávno porodila a kromě jejího vraha tak musí detektivové najít i její dítě. Vyšetřování je zavede do okolí lidí zaměstnávajících ilegální přistěhovalce. Mezitím Dan odhalí nevěru své manželky Marianne během výročí jejich svatby a jejich vztah se tak rázem ocitá v krizi.

Tvůrci

Rumle Hammerich, Lolita Bellstar, Gitte Løkkegaard

Hrají

Peter Mygind, Peter Gantzler, Lotte Andersen, Kurt Ravn, Laura Drasbæk, Puk Scharbau, Biljana Stojkoska, Janek Lesniak, Maibritt Saerens, André Babikian, David Rousing, Mia Højgaard, Pernille Andersen, Peter Khouri, Jimmi Holm Andersen, Olaf Højgaard, Mathias Käki Jørgensen, Diêm Camille, Simon Hilmoine, Casper Kjær Jensen, Søren Torpegaard Lund, Henrik Sand, Mathilde Zeuner, Nicolai Jandorf