"Rizzoli & Isles"

"Rizzoli & Isles"

S01E09 - The Beast in Me

25.1. 15:05
Prima Krimi
55 minutes
2010
United States Crime / Drama / Mysterious

Rizzoliová a Islesová vyšetřují vraždu, z jejíž oběti se vyklube Mauřin bratr. Když se odhalí jejich spřízněnost, začne smrt hrozit i jí...Je nalezen mrtvý muž se sekáčkem v uchu, zdravý běloch, který má odstraněné otisky prstů pomocí kyseliny, též má u sebe velkou spoustu falešných dokladů, kreditních karet a podobně. Mrtvola ležela ve vypůjčeném autě. Muž je tzv. duch, osoba bez totožnosti. Následuje test DNA, zdá se, že Maura špatně odebrala vzorek, neboť vzorek vykazuje podobnost s její DNA. Nakonec se vyjasní, že mrtvý muž musí být její bratr. Mají stejného otce, ale jinou matku. Maura byla adoptovaná a své biologické rodiče ani sourozence nikdy nepoznala. Mezi jeho věcmi najdou kresby budovy, kterou pomocí internetu identifikují, včetně místa, odkud to maloval. Tam najdou v zamčeném bytě nástroje na padělání dokladů, složité hackerské vybavení i jednoho vyděšeného hackera...(TV Prima)

More information

Episodes

S02E02

Living Proof

31.1. 02:15, Prima Krimi, 55 minutes

Living Proof

Jane a Maura se lázní v utahském bahně, kde se zbavují toxických látek. Po chvíli tam jakýsi muž přinese pobodanou ženu. ta už je bohužel mrtvá, vykrvácela a nelze jí pomoct, navíc Jane s Maurou odhalí, že je těhotná. Dítě však ještě může jít zachránit, i když s tím maura nemá zkušenosti a řídí se jen teoretickými vědomostmi. Maura vyřízne z břicha mrtvé přidušeného nedonošeného kluka, kterého roživí, přijíždí záchranka a kluk to patrně přežije. Mrtvá je v pyžamu a má u sebe kartu od dveří v motelu. Jane slibuje, že najde jeho rodinu. To se ukáže jako problém. Při pitvě vyjde najevo, že mrtvá zemřela na rozseknutí plicní tepny, 4 minuty před tím, než se dostala k Mauře a Jane, měla zranění, které svědčí o předchozích útocích.(TV Prima)

S02E03

Sailor Man

1.2. 02:20, Prima Krimi, 55 minutes

Sailor Man

Ve městě probíhají námořnické slavnosti, město je plné chaosu a opilců. Janině matce klekne auto, námořníci ho odtlačí do servisu.   Tam Maura flirtuje se sexy automechanikem a Jane na ní žárlí. Automechanik Giovani jim půjčí starého veterána, aby mohly dojet na místo činu, kde je zabitá a znásilněná žena. Stopy na místě činu vedou k námořníkům, kterých je plné město, je jich několik tisíc a nebude snadné najít vraha. Pitva prokáže znásilnění a smrt uškrcením. Mají vzorek spermatu vraha, zkoušejí ho najít pomocí evidence námořnictva. Jane mezitím řeší problémy s rozvádějící se matkou, která je teď hrozně aktivní a neustále ji s něčím otravuje. Navíc její brácha Frank dělá zkoušky na detektiva. Najdou námořníka, jehož sperma bylo nalezeno v mrtvé, on tvrdí, že s ní měl sex, ale nezabil ji, ani neznásilnil. Námořní admirál je náhodou otec detektiva Frosta a žádá zproštění svého muže, jehož uvěznění může narušit pořádání této pravidelné akce ve městě...(TV Prima)

S02E04

Brown Eyed Girl

2.2. 02:35, Prima Krimi, 58 minutes

Brown Eyed Girl

Dojde k únosu třináctileté dcery Janina bývalého parťáka, který Jane několikrát zachránil, ale teď dělá v utajení na protidrogovém oddělení. Sestra Mandy čekala na svého bratra, žena v autě se vydávala za jeho učitelku a nalákala ji dovnitř, že ji za ním odveze, na zadním sedadle čekal skrytý muž. Na poslední chvíli bratr skutečně dorazil a viděl mizející dívku v autě se dvěma lidmi. Později se najde mrtvola dívky v parku, naštěstí to není unesená dcera Mandy. Dívka je jí ale velmi podobná, mrtvá dívka byla udušená, vypadá to jako by ji měla Mandy nahradit. Při pitvě se zjistí, že průdušnici zabité dívky rozdrtila velká noha, která odpovídá postavě velkého muže, kterého zahlédl chlapec na zadním sedadle auta únosců. Ukáže se, že mrtvá byla mnohem starší než fyzicky vypadala, nebylo ji 13 ale 17 a před smrtí k sobě někoho tiskla. Vypadá to, že mrtvá dívka byla 3-5 let v zajetí nějakých sexuálních tyranů. Proto se její fyzický vývoj zpomalil v důsledku psychické újmy.  Je dost možné, že se z oběti stala tyranka a pomáhala pak při jiných únosech. Vypadá to, že někdo vylákal dívku ven na místo únosu pomocí falešných textových zpráv přes internet. Někdo se vydával za její nejlepší kamarádku. Na kalhotách mrtvé najdou vlas unesené Mandy, také stopy po slzách na mikině, vypadá to, že zemřela protože Mandy chránila...(TV Prima)

S02E05

Don't Hate the Player

3.2. 02:25, Prima Krimi, 58 minutes

Don't Hate the Player

Janin mladší bratr Tommy byl propuštěn z vězení, doktorka Maura ho ubytovala u sebe domě, ale Jane to vadí, nevěří tomu, že se její brácha polepší a bude se vyhýbat průserům. V šatně baseballového týmu Pilgrims je nalezen mrtvý člen realizačního týmu, Jane i Maura jsou úplně hotové ze sexy baseballistů. Mauře se smrt Rona McKenny nezdá, vzhledem k tomu že rána na hlavě se zdá dvojitá a od většího nástroje než sprchy, na kterou měl údajně spadnout po uklouznutí a rozbít si hlavu. Jane se bojí, že bývalý detektiv z vražd Merck, který nyní šéfuje ochrance na stadionu mohl celý incident jako vraždu zinscenovat.  Do případu se zamotá právník, který bez příkazu odmítá spolupráci klubu. Nicméně od zneuznané exmanželky majitele klubu se dozvídají, že největší hvězda týmu, hráč Vega, pila, mívala násilné záchvaty a prací mrtvého bylo na něj dohlížet.  V šatně najdou detektivové krvavou skvrnu, takže se vražda nespíš odehrála tam, taky je tam cítit chlór, někdo po vraždě patrně uklidil. Pomocí testů odhalí, že vražednou zbraní byla pálka největší hvězdy týmu Mannyho Vegy.(TV Prima)

S02E06

Rebel Without a Pause

4.2. 02:26, Prima Krimi, 58 minutes

Rebel Without a Pause

Při historické rekonstrukci bitvy během oslav vlasteneckého svátku je zastřelen jeden z účastníků v kostýmu vojáka. Od přítelkyně mrtvého se detektivové dozvídají, že měl konflikty s ostatními členy historické skupiny, kteří mu vyčítali že nemá tak realistický kostým. To se ale začne zdát irelevantní, zjistí se totiž, že všechny zajištěné historické zbraně byly neškodné, zdá se, že z mušket se nestřílelo, vypadá to, že střela přišla z dálky a odrazila se od stojícího děla, je pravděpodobné, že vrah ve skutečnosti mířil na někoho jiného. Pomocí laserů určí místo, odkud musel pachatel střílet, v koruně stromu najdou pravděpodobný úkryt snipera, hluk bitevní rekonstrukce mu zajišťoval dokonalé krytí. Na stromě odkud střílel sniper najdou druhou nábojnici a zbytky vazelíny pro hlavně pušek,  zdá se že se puška po prvním zastřelení zasekla a pak přestal tedy vrah střílet. Kromě toho našli na místě i části kůže, DNA ale neodpovídá žádnému záznamu v databázi. Maura se mezitím připravuje na příjezd své matky, má z ní smrtelnou hrůzu.(TV Prima)

S02E07

Bloodlines

6.2. 15:07, Prima Krimi, 56 minutes

Bloodlines

Najde se ohořelá mrtvola, která se dá těžko identifikovat, vypadá to, že byla připoutaná ke stromu a někdo ji zapálil. U těla naštěstí najdou kloubní náhradu, která se dá vystopovat podle sériového čísla. Do města se vrátí Frankova bejvalka Theresa, která z něj už dříve vylákala větší množství peněž i auto. Podle kloubní náhrady určí oběť a podívají se k ní domů, u ní doma najdou kočku a spoustu historických dokumentů. Také u ní doma nejdou zamčenou místnost plnou čarodějnických propriet. Zdá se, že to byla čarodějnice a že to upálení proběhlo jakoby u kůlu. Mrtvá taky měla doma rovněž upomínky za nájem, zdá se že byla dědička pozemků v oblasti kolem Salemu, kde bývaly čarodějnické procesy, najdou u ní i fotku muže, proti kterému kouzlila, je to developer, který zkupuje všechny pozemky kolem toho, který patřil mrtvé Helen...(TV Prima)

S02E08

My Own Worst Enemy

6.2. 20:20, Prima Krimi, 48 minutes

My Own Worst Enemy

Otec a jeho dospělý syn se vrací z restaurace, přepadne je neznámý útočník, který oba zmlátí, syn skončí v bezvědomí a moc si toho nepamatuje, jeho otec je při incidentu zastřelen. K Mauře se vrací její stará známost Ian, která nečekaně přijíždí a odjíždí do Ameriky, jinak žije k Africe, Maura se to snaží před Jane tajit, což jenom zvyšuje její zvědavost. Jane se vydá k Mauře domů a překvapí jí z přítelem a seznámí se, stejně tak do toho rýpá její matka, která provede nezávislé vyšetřování a najde u Iana různé pasy. Jane se nakonec nechá přemluvit, aby ho nechala prověřit. Zjistí,že je to člověk, kterého hledá australská policii. Maura se s tím bude muset vypořádat. Mezitím informátor sleduje, jestli někdo nedávno nepřišel k většímu množství peněž. Policisté najdou mrtvého feťáka na veřejném místě, muž nedávno přišel k nějakým penězům, je u něj i zbraň, která odpovídá vraždě.(TV Prima)

Available in 20 hours
S02E09

Gone Daddy Gone

7.2. 20:22, Prima Krimi, 48 minutes

Gone Daddy Gone

Detektivové najdou auto plné krve, chybí v něm tělo, ale oběť,  která v něm seděla, musí být mrtvá, protože ztrátu takového množství krve by nikdo nepřežil. Auto patří jisté ženě jménem Melisa Blackové, která naposledy patrně pracovala v docích. Detektivové se sejdou s Rayem Murphym, zástupce odborů v docích, ten jim vysvětluje, že tam poslední dobou panuje najatá atmosféra. Jeden z řídících dělníků na fotografii z řidičáku skutečně pozná v Melise Blackové pomocnou dělnici, která vystupovala pod zkratkou M.J. Dotyčná žena včera odešla z práce dříve, než měla povoleno, už v půlce šichty a nevrátila se ani další den. Rozhovor Jane a dělníka přeruší zděšený řev a výkřiky. Odliv obnažil pilíř mola a v docích vypukla panika, protože k pilíři je připoutané mrtvé tělo. Žena je probodnutá sekáčkem na led, což je oblíbená zbraň Mauřina biologického otce Paddyho Doyla, nepolapitelného gangstera, který údajně ovládá veškerou kriminální činnost v docích. Paddy používá sekáček jako svůj podpis, aby každý věděl, jak odpadne každý, kdo se mu postaví na odpor.  Bodec se vzkazem byl vražený přímo do srdce.(TV Prima)

Available in 1 day
S02E10

Remember Me

8.2. 20:15, Prima Krimi, 50 minutes

Remember Me

Ve vězení byl zabit mladý muž těšně před tím, než měl být propuštěn. Jane se při vyšetřování opět setkává se svým úhlavním nepřítelem Charlesem Hoytem. Ten tvrdí, že má k případu informace...Ve věznici je ubodán jakýsi Graham Randall, bylo mu 22 let, ve vězení strávil tři týdny, ráno ho propustili na kauci. Ubodali ho, když se převlíkal do civilních šatů. Podivné je, že byl obviněn z držení kokainu, což je obvykle přestupek a měli by ho bez problému propustit. Patrně dříve neměl peníze na kauci. Smůla pro detektivy je, že v propouštěcích prostorách není bohužel žádná kamera.  Vedle mrtvého potkají na marodce i k lůžku připoutaného Janina úhlavního nepřítele - odsouzeného sériového vraha Charlese Hoyta. Jane málem vyletí z kůže, když zjistí, že se Hoyt léčí s rakovinou a že ho převážejí sem a tam mezi věznicí a nemocnicí, kam musí pravidelně docházet na chemoterapii. Zvlášť po tom, co dříve utekl, když ve vězení předstíral zánět slepého střeva. Hoyt řekne, že Jane prozradí tajemství, když ho detektivové a personál nechají o samotě jenom s Jane a Maurou. Korsak od toho Jane zrazuje, protože si myslí, že je to léčka, ale Jane to chce risknout. Hoyt blábolí cosi o tom, co Jane dělala v roce 2005, že mladý orel ztratil rodinu a už nepije vodu. Doktorka Maura to všechno nahraje na záznamník, aby to mohli časem dál analyzovat. Ovšem zdá se, že už nemoc Hoytovi zastínila zdravý rozum.Mladík Graham si ve vězení sám od sebe četl si právnickou literaturu, byl to netrestaný vysokoškolák, který jen projel na červenou. Měl nastoupit na práva na místní univerzitu, který má ve znaku orla. Detektivové prohledají cely a najdou tři různé nože. Ani jeden z nich však neodpovídá rozměrům toho, který byl použit u vraždy. Ke Grahamově  matce přinesl nějaký právník 5000 dolarů na zaplacení kauce. Matka tolik peněz sama neměla a nevěděla, kdo ten muž je a kde ty peníze vzal. Překvapení přijde při pitvě, když Maura zjistí, že mrtvý měl ve střevech gumový balónek plný zubů 4 různých lidí, včetně dětských zubů. Zuby se hodí na pohřešovanou rodinu Wilsonových. Zajímavé je, že Wilsonovi měli také syna, který v době jejich zmizení v roce 2005 také nastoupil na práva na stejnou univerzitu jako Graham. Svoje rodiče už nikdy neviděl, chvíli byl podezřelý z jejich vraždy, ale nic se neprokázalo, případ zůstal nevyřešen. Jane Wilsona najde a Maura mu provede test DNA, aby potvrdili, že zuby patří jeho rodině...(TV Prima)

Available in 2 days
S02E11

Can I Get a Witness?

9.2. 20:15, Prima Krimi, 50 minutes

Can I Get a Witness?

Policisté mají svědka, který viděl vraždu. Jedná se o černošského teenagera, který byl zapojený do výchovného programu v problémové čtvrti plné drogových dealerů. Se svým mentorem Gregorym smýval grafity ze zdi, přijel k nim autem dealer a vrah Terence Jones známý jako Little T. a zastřelil Elmera Gregoryho. Vadilo mu, že se Gregory snaží dost kluky z moci gangu. Policie svědka úpěnlivě hlídá, další den má svědčit u soudu. Little T., který je obviněný z této jedné vraždy, má podle odhadů police na svědomí nejméně 15 vražd, včetně malé holčičky a osmiletého kluka. Svědek Dante je další den brzy ráno  nalezen mrtvý v černošské čtvrti,  mrtvý je asi 8 hodin, takže ho zabili předchozího večera jednou střelou do týla. Strážník, který hlídal před domem, kde policie Danteho  skrývala, neopustil své místo ani na vteřinu a Dante neodešel ze svého pokoje, svědčí o tom i záznam kamery. Nikdo mu nevolal, pouze jednou mu přinesli jídlo, číšník se zdál v pořádku. Strážník ho viděl živého naposledy ve 20:53. V místnosti je otevřené okno, vypadá to, že Dante musel tajně vylézt oknem. Otisky na parapetu patří jemu, ale není jasné, co ho mohlo vylákat pryč...(TV Prima)

About show

Czech Czech
2010
United States Crime / Drama / Mysterious

Detective Jane Rizzoli and Chief Medical Examiner Dr. Maura Isles team up to solve crimes in Boston.

Creators

Adam Arkin

Cast

John Doman, Chazz Palminteri, Jack Conley, Bruce McGill, Omar J. Dorsey, Lee Thompson Young, Jordan Bridges, Chris Coy, Angie Harmon, Sasha Alexander