"Rizzoli & Isles"

"Rizzoli & Isles"

S01E09 - The Beast in Me

24.1. 20:15
Prima Krimi
50 minutes
2010
United States Crime / Drama / Mysterious

Rizzoliová a Islesová vyšetřují vraždu, z jejíž oběti se vyklube Mauřin bratr. Když se odhalí jejich spřízněnost, začne smrt hrozit i jí...Je nalezen mrtvý muž se sekáčkem v uchu, zdravý běloch, který má odstraněné otisky prstů pomocí kyseliny, též má u sebe velkou spoustu falešných dokladů, kreditních karet a podobně. Mrtvola ležela ve vypůjčeném autě. Muž je tzv. duch, osoba bez totožnosti. Následuje test DNA, zdá se, že Maura špatně odebrala vzorek, neboť vzorek vykazuje podobnost s její DNA. Nakonec se vyjasní, že mrtvý muž musí být její bratr. Mají stejného otce, ale jinou matku. Maura byla adoptovaná a své biologické rodiče ani sourozence nikdy nepoznala. Mezi jeho věcmi najdou kresby budovy, kterou pomocí internetu identifikují, včetně místa, odkud to maloval. Tam najdou v zamčeném bytě nástroje na padělání dokladů, složité hackerské vybavení i jednoho vyděšeného hackera...(TV Prima)

More information
S04E07

All for One

21.3. 02:13, Prima Krimi, 52 minutes

All for One

Jane si jde ráno s Maurou zaběhat, bolestivě si ale zraní kotník. Rázně odmítne návštěvu lékaře, pak ji ale Maura přemluví, aby si nohu alespoň ledovala a měla ji nahoře. Jane tedy sedí u stolu, protože její služební auto mezitím přebral detektiv Rafael Martinez, o němž Maura tvrdí, že má o Jane zájem. Mezitím je nalezen mrtvý David Sutton, učitel na střední škole. Mimo jiné vedl i autoškolu. Někdo ho očividně přejel, ale jak policisté brzy zjistí, o nehodu se nejednalo. Muž byl zavražděn... Najde se u něj klíč, o němž nikdo, ani jeho manželka, která nedávno porodila třetí dítě, neví, k čemu patří. Ředitel školy si není vědom toho, že by měl Sutton nějaké nepřátele. Naopak, zdá se, že byl u studentů – a zejména studentek – oblíben. Pitva odhalí na těle pohmožděniny a úlomky laku a laboratoř určí model vozu, který začnou vyšetřovatelé hledat. A najdou ho ve školní autoškole. Je na něm pochopitelně množství otisků, jen z volantu je někdo setřel... V počítači mrtvého se najde e-mail od Samanthy, jedné ze studentek. Ta už ale leží deset dní v kómatu poté, co se úmyslně předávkovala kodeinem. Rodiče si vyčítají, že na ni moc tlačili kvůli prospěchu. V e-mailu je ale zachycena v pozici, kdy si odhrnuje svetr a ukazuje prsa. Vyšetřovatelé současně konstatují, že ne všichni Suttona milovali, rodiče si často stěžovali, že se zajímá pouze o dívky. Jane a její spolupracovníci vyšetří, že nedávno našel u jedné dívky – mimořádně inteligentní adeptky vysokoškolského studia – ve skříňce drogy a postaral se, aby byla vyloučena. Karine Albertsová prohlašuje, že jí zničil život, protože jí znemožnil studium. A vyjdou najevo i další věci...(TV Prima)

S04E08

Cold as Ice

22.3. 02:05, Prima Krimi, 53 minutes

Cold as Ice

Nervózní matka sleduje hokejový zápas svého syna a rozčílí se, když kolem ní chce projít žena s taškou na kolečkách. Strká do ní a nakonec jí dá ránu do nosu. Žena krvácí a spěchá ze stadionu do podzemního parkoviště, když vtom k ní někdo zezadu přistoupí a prořízne jí krk... Maura má nečekanou návštěvu: přijela její nevlastní sestra Cailin, protože Hope odjela na tři týdny do Evropy. Chce u Maury bydlet, matka ji totiž neustále sleduje a kontroluje. Maura je v rozpacích, ale musí přijmout. I ona má ale o dívku s transplantovanou ledvinou strach a Jane musí její starostlivost mírnit... Ohledání mrtvoly nic nepřinese, až na to, že Frost se učí přemáhat nevolnost při pohledu na tolik krve. Žena u sebe nic nemá a nenajde se ani její auto, ke kterému očividně mířila. Pak se jeden z mladých hráčů pídí po své matce Mary Bigsbyové a policie se chvíli domnívá, že jde o mrtvou. Ukáže se ale, že Mary si jen zašla do svého auta zakouřit. Musí vysvětlit policii, proč neznámou uhodila a rozbila jí nos. Na sobě má dokonce její krev. Mary má sice očividně násilnické sklony, ale policisté brzy usoudí, že nevraždila... Po dlouhém pátrání policie určí jako vražednou zbraň utahovač tkaniček, který používají hokejisté. Lidé na stadionu navíc poznají v mrtvé ženu, která rozdávala hráčům vložky do helem, aby pak mohla analyzovat jejich pot. Když je její auto konečně nalezeno v moři u jednoho z mol, vyjde najevo, že doktorka Carla Daltonová se zabývala výzkumem Huntingtonovy choroby. Ta se ovšem – podle jejího spolupracovníka – přenáší krví, nikoli potem. Zaměřila se na skupinu mladých chlapců mezi 12 a 14 lety. Teď právě údajně testovala lék proti této zatím nevyléčitelné chorobě. Přitom ale DNA získanou z potu srovnávala se svou. Pravděpodobně někoho hledala...(TV Prima)

S04E09

No One Mourns the Wicked

23.3. 02:03, Prima Krimi, 52 minutes

No One Mourns the Wicked

Jane a Maura pořádají sympozium pro studenty, profesory a policisty. Tématem jsou sérioví vrazi. Spolupracuje s nimi doktorka Victoria Nolanová, autorka publikace o sériových vrazích, z nichž jeden – zrůdný Charles Hoyt – chtěl kdysi zabít i Jane. Doktorka přijde v doprovodu dvou mužů: prvního představí jako ředitele výzkumu Jacka Robertse, druhý je její nakladatel Tim Felding... Během sympozia má být předvedena i rekonstruovaná scéna jedné z vražd, jejímiž oběťmi se stali Martin Yeager a jeho žena Gail. Když se odhrne opona, Jane si všimne, že na pohovce leží skutečná mrtvola muže. Další – tentokrát mrtvá žena – leží opodál... Ukáže se, že jde o policejní techniky Kenta Williamse a June Fergusonovou, kteří měli na starosti zaranžování scény. Zdá se, že doktorka Nolanová je nálezem obzvlášť zděšená. V posluchárně nejsou kamery, vyšetřovatelé tedy nemají žádné vodítko a musejí pracovat se všemi, kdo byli přítomni. Jane není ve své kůži. Večer po práci usne doma na gauči a má příšerný sen. Sériový vrah Hoyt – ve skutečnosti mrtvý – se náhle objeví vedle ní... Maura si všimne, že mrtvoly mají stejnou popáleninu. S Jane se rozhodnou udělat osobnostní testy všem přítomným. Mezi třemi lidmi, kteří by připadali v úvahu jako pachatelé, je i detektiv Chuck Fletcher. Má výrazné násilnické sklony. I on je však brzy nalezen mrtvý. Vypadá to, jako by někdo vraždil podle knihy doktorky Nolanové, respektive podle zločinů jednoho z popisovaných sériových vrahů...(TV Prima)

S04E10

Built for Speed

24.3. 02:06, Prima Krimi, 53 minutes

Built for Speed

Několik mladíků se v noci chystá k nelegálnímu závodu upravených aut, uzavírají se sázky. Nakonec se dva soupeři rozjíždějí a brzy potom auto jednoho z nich vybuchne. Řidič je na místě mrtvý... Když začnou vyšetřovatelé případ zkoumat, nejprve se domnívají, že výbuch způsobil oxid dusný, který se přidává do motoru kvůli jeho zrychlení. Specialisté ale zjistí, že šlo o propan – nejedná se tedy o náhodu, nýbrž o vraždu. K vyšetřování je přivolán pyrotechnik Brandon Thomas Sarron. Mezi ním a doktorkou Islesovou přeskočí jiskra... Podaří se zjistit totožnost mrtvého: je jím Alberto Santana, odsouzený za prodej kradených součástek, v současnosti v podmínce. Zdá se ale, že nyní poctivě pracoval. Jeho žena Lourdes je těhotná. Vyšetřovatelé hovoří i s jeho kurátorkou Elizabeth Keatingovou, která jim sdělí, že Alberto pracoval jako mechanik v dílně svého tchána. Jeho sestra Cassandra kdysi zemřela na předávkování a Alberto od té doby drogy nenáviděl... Na zničeném autě se najde přijímač – kdosi tedy odpálil nálož zdálky, zřejmě někdo z diváků. Mezi těmi byl kromě Janina dobrého známého Gilbertiho, který si výbuch dokonce i natočil, také detektiv Rafael Martinez. Ukáže se však, že šlo o tajnou akci: jeho kolega detektiv Miguel Ortiz z protidrogového infiltroval skupinu pořadatelů nelegálních závodů, protože v autech byly převáženy drogy, zejména pervitin...(TV Prima)

S04E11

Judge, Jury and Executioner

25.3. 02:07, Prima Krimi, 53 minutes

Judge, Jury and Executioner

Ashley Harperová vystupuje jako soudkyně v inscenovaném cvičném procesu pro studenty práv, když se náhle do soudní síně vpotácí její matka, soudkyně Kathleen Harperová, která se měla procesu zúčastnit jako první poradce, a zhroutí se na zem. Je mrtvá… Maura Islesová objeví na zadní straně krku mrtvé drobný vpich: kdosi soudkyni vpravil do těla nějakou látku. Na chodbě na schodišti se pak najde její kabelka se všemi doklady a penězi – o loupežné přepadení tedy nešlo. Policistky hovoří s její zhroucenou dcerou Ashley a také s druhým poradcem studentského procesu, právníkem Rogerem Thorsonem, který se snažil svou kolegyni resuscitovat, ale marně... Koncipientka zavražděné Barlowová tvrdí, že Harperová neměla nepřátele. V poslední době se jí ale zdála unavená a vypadalo to, že trpí závratěmi. Také se trochu motala, nic ovšem nenasvědčuje tomu, že by pila. Zároveň však vychází najevo, že jistý doktor Simons, jenž prodával drogy gangu a kterého měla Harperová soudit, žádal o změnu soudce, ale neuspěl...Při pitvě se v těle zavražděné najde smrtelná dávka ritalinu, který ovšem jako lék na zlepšení soustředění užívá spousta lidí. V dětství ho užívala i Ashley, která se k němu údajně nedávno vrátila, když na ni dolehlo náročné studium. Několik tabletek dala i kamarádovi Alexovi, který si na soudkyni stěžoval, protože podle něj protežovala svou dceru. Ashley přizná, že tabletky našla v matčině skříňce v koupelně, ta je tedy užívala také. Maura dojde k závěru, že Harperová trpěla narkolepsií: odtud tento úraz a všechny potíže, kterých si všimla její koncipientka. Doktorka se ovšem snažila svůj stav tajit, aby nepřišla o práci... Mezitím policie narazí na další osobu, která by mohla mít motiv k vraždě – jistý Dustin Williams tvrdí, že jeho syna dala zavřít do věznice Starbridge, kde mladý Joe, poté co mu byl pobyt ve věznice bezdůvodně prodloužen o čtyři roky, nedávno zemřel...(TV Prima)

S04E12

Partners in Crime

27.3. 15:16, Prima Krimi, 54 minutes

Partners in Crime

Ve velké vaně na zahradě se večer koupe Rhonda Clarková, profesorka sociologie, která čeká na přítelkyni. Kolem pobíhá její labrador a štěká, pak ale náhle zmlkne. Rhonda má vedle vany magnetofon, který čísi ruce shodí do vody. Žena je zasažena elektrickým proudem, snaží se však ještě dostat ven. Vrah jí tedy přidrží hlavu pod vodou... Manžel zavražděné Rick tvrdí, že jeho žena neměla nepřátele, a teď, když získala na univerzitě definitivu, byla dokonale šťastná. Podle toho, že pes přestal štěkat, když se blížil vrah, lze usoudit, že ho znal... V téže době je na parkovišti posilovny nalezen zastřelený Mark Cabot, šéf arbitrážní společnosti, v jejíž správní radě zasedá i jeho sestra Leslie. Tu a manželku oběti Jenny informuje Frankie Rizzoli o Cabotově smrti. Na rozdíl od zavražděné profesorky měl Mark hodně nepřátel, neměli ho nikde rádi a dělali mu všemožné naschvály... V Rhondině těle se najdou stopy alkoholu a konopí. V jejích plicích objeví Maura psí chlup, ten ale nepochází od jejího psa, nýbrž od německého ovčáka. Nakonec se najde přece jen jeden člověk, který Rhondu neměl rád: student Max, jehož vyhodila od obhajoby, údajně kvůli tomu, že jeho práce je plagiát. Max ale, jak se ukáže, napsal práci sám. Vrahem však není: má pevné alibi... Hledání psa, jemuž patřil chlup nalezený v plicích zavražděné Rhondy, přivede policii k jeho majitelce – Leslii Cabotové. Jane napadne, že obě vraždy spolu souvisejí, a Sean Cavanaugh dodá, že podobně jako v Hitchcockově románu by se dva lidé – kteří se seznámili přes své psy – mohli domluvit na dvou „dokonalých“ vraždách, přičemž by vrah neměl s obětí nic společného...  Jane přijíždí přítel Casey z Afghánistánu. Oznamuje jí, že byl povýšen na plukovníka a teď se musí rozhodnout – buď se vrátí do Afghánistánu a bude pokračovat v kariéře, nebo se usadí. To by se ale museli vzít...(TV Prima)

S04E13

Tears of a Clown

27.3. 20:20, Prima Krimi, 48 minutes

Tears of a Clown

Malý chlapec Zach jde do školy a ujede mu autobus. Jakýsi řidič, převlečený za klauna, mu nabídne, že ho sveze, a snaží se ho dostat do auta násilím. Na pomoc mu přispěchá Abraham Reynolds. Chvíli se přetahují, klaun do něj strčí, muž upadne hlavou na chodník a zůstane bezvládně ležet... Policisté vyslýchají Zacha, který vypoví, že se mu klaun představil jako Brent. Hned je napadne, že podobný případ se v roce 1988 už ve městě odehrál: jistého Nicka Hamiltona unesl muž v klaunském převleku. Chlapec se nikdy nenašel... Na místě, kde zemřel Reynolds, jemuž rána do hlavy přivodila rupturu aorty, se najde kousek latexové masky. A vzápětí je unesen malý Kevin Silver. Při pátrání po původu masky, kterou únosce používá, přijde policie na jistého Brenta Millera, syna nedávno zemřelého majitele benzinové pumpy, kam byly podobné masky dodány. V jeho bytě policie nalezne malého Kevina, jemuž bylo podáno valium, takže se na nic nepamatuje, a mrtvého násilníka Brenta Millera. Zprvu se zdá, že šlo o sebevraždu, brzy se ale ukáže, že tento učitel, který zprvu pomáhal otci na čerpací stanici a později střídal školy, kde učil, byl zastřelen. Také v jeho krvi je nalezeno valium. Policie se znovu vrací k případu dávno uneseného Nicka. Tehdy byli v podezření právě Brent a jeho otec, nic jim však nebylo možné dokázat...(TV Prima)

Available in 18 hours
S04E14

Just Push Play

28.3. 20:19, Prima Krimi, 48 minutes

Just Push Play

V zábavním podniku má probíhat „Noc táborových ohňů“, kde mají mladé autorky hrát své vlastní písničky. Jednu dívku tam obtěžuje jeden z hostů a ona uteče na toaletu i s pouzdrem s kytarou. Tam ji někdo probodne ... Obětí z nočního podniku je Natasha Osmanská, adoptivní dcera slavného skladatele a dirigenta a velice nadaná hudebnice. Rodiče tvrdí, že hraje na klavír, ale ona u sebe měla v okamžik smrti pouzdro s kytarou. V něm muselo podle zjištění policie ještě něco být. Hledá se také vražedná zbraň. V těle dívky byl zjištěn alkohol, drogy žádné. Na sobě měla zbytky laku na nehty a v žaludku proskurník... Když policie identifikuje mladíka, s nímž měla Natasha v baru menší potyčku, ukáže se, že Wayne Bowman díku sice okradl, vrahem ale pravděpodobně není. Vyjde najevo, že Natasha pila, chodila dokonce na odvykací kúru. Podle matky potřebovala překonat stud při vystupování na veřejnosti. Další indicie přivedou policii na místa, kam chodila hrát, mimo jiné i do metra. Tam ji jednou napadl muž, který se s ní hádal o místo na hraní... Policie najde Delroye Kinga, který se nakonec přizná, že chtěl dívku z metra vyštvat. Když ale slyšel, jak zpívá, své místo jí přenechal. Na dobu vraždy má pevné alibi...(TV Prima)

Available in 1 day
S04E15

Food for Thought

29.3. 20:15, Prima Krimi, 50 minutes

Food for Thought

Známý šéfkuchař Holden, který má v televizi svůj velmi sledovaný pořad a je známým bojovníkem proti geneticky upravovaným produktům, jí u stánku, kde se prodávají jeho speciality. Téměř okamžitě se mu udělá špatně. Jeho dva spolupracovníci, Dalia Reillyová a Reed Bennett, volají záchranku, ale je už pozdě. Holden umírá ... Maura při prvním ohledání cítí podezřelý zápach a ihned se jí spustí krev z nosu. Místo je izolováno a přijíždí tým spcialitů na jedovaté látky. Všichni, kdo se k mrtvole přiblížili, musí projít dekontaminací. Po návratu na stanici čeká Mauru balíček, nezná ale jejího odesilatele a zaslechne uvnitř podivný zvuk. Jsou přivoláni pyrotechnici a budova je vyklizena. S Maurou zůstává jen Frankie Rizzoli, aby ji podpořil. Nakonec se ukáže, že šlo jen o planý poplach, v balíčku je káva a kávovar, který si Maura objednala, ale neznámý odesilatel ji zmátl. Během společně prožitých okamžiků strachu si Frankie uvědomí, že k Mauře cítí něco víc než přátelství ...(TV Prima)

Available in 2 days
S04E16

You're Gonna Miss Me When I'm Gone

30.3. 20:15, Prima Krimi, 50 minutes

You're Gonna Miss Me When I'm Gone

Mladá žena cestuje autem na letiště. Náhle automobil zastaví na opuštěné silnici, řidič vystoupí a chladnokrevně ji střelí dvěma ranami do hlavy. Žena o sobě ale ještě předtím stačí dát vědět... Tommy právě slaví zásnuby s Livií a celá rodina se těší na svatbu. Jane a Frankie jsou ale odvoláni k případu vraždy. Mladá žena na silnici je dcera senátorky státu Massachussetts Valerie Bloomfieldové, vyšetřování bude choulostivé. Od začátku se projevují snahy ministerstva vnitřní bezpečnosti a FBI do případu zasahovat. Navíc se ukáže, že zavražděná Natalie a její snoubenec Waiman Zhang – momentálně nezvěstný – byli zaměstnáni ve společnosti pro sběr informací, tedy u tajné služby... Ukáže se, že žena má vyříznutý jazyk, někdo jí vzal počítač a na ruce má vytetovaného cosi jako maticový kód, zatím nevyluštěný. Zato 20 000 dolarů v hotovosti zůstalo na místě... Senátorka vypoví, že dcera byla v poslední době nervózní, s nikým nekomunikovala a nekontrolovatelně hubla. Projevovaly se u ní známky těžkého stresu. Jí i dceři bylo vyhrožováno v souvislosti se snoubencem, který – protože nebyl rodilý Američan – prý nebyl dost důvěryhodný. Policie se obává, že Natalie chtěla někam utéct – co když prozradila nebo se chystala prozradit přísně tajné informace? Jane a kolegové jedou navštívit Nataliina šéfa Christophera Carnahana. Tam vyjde najevo, že Natalie si vzala jiný vůz, než kterým měla na letiště jet. Ovšem zdá se, že policie o případ přijde: FBI se zmocní všech materiálů a chce i tělo. Maura narychlo udělá zubní otisk a podle rovnátek, které měla Natalie u sebe, ačkoli je nikdy nenosila, dojde k přesvědčení, že si sama zavazadlo nechystala. Někdo jí nastražil past, aby se jí zbavil...(TV Prima)

Similar shows

Elementary
Grantchester
NCIS: LA
CSI: Crime Scene Investigation
Expertiza
Miss Fisher's Murder Mysteries
Maigret
Colombo

About show

Czech Czech
2010
United States Crime / Drama / Mysterious

Detective Jane Rizzoli and Chief Medical Examiner Dr. Maura Isles team up to solve crimes in Boston.

Creators

Adam Arkin

Cast

John Doman, Chazz Palminteri, Jack Conley, Bruce McGill, Omar J. Dorsey, Lee Thompson Young, Jordan Bridges, Chris Coy, Angie Harmon, Sasha Alexander