Dr. House

Dr. House

S02E12 - Rozptýlení

27.9. 07:30
Nova Cinema
60 minut
2006
Drama / Mysteriózní

Sedmnáctiletý Adam se vybourá při jízdě na motokáře. Při havárii dojde k masivnímu popálení těla. Chlapec je udržován v umělém spánku, aby nebyl vystaven bolestem. Jeho stav se však rapidně zhoršuje. Po dlouhém hledání podstaty tohoto zhoršení přijde doktor House na to, že se Adam pokoušel přestat kouřit a sedativa, která jsou v odvykacích lécích obsažena, se dostala do střetu s léky podávanými po havárii a způsobila kolaps organismu. Adamův stav se po určení správného postupu dramaticky zlepší.(TV Nova)

Více informací
S06E04

Okamžitá karma

25.11. 06:50, Nova Cinema, 60 minut

Okamžitá karma

Miliardář Randall věří, že štěstí, které mu osud dopřál v podnikání, je vykoupeno smůlou, která ho provází v rodinném životě. Zatímco mu obchody jen kvetou, zemře mu manželka a nyní mu vážně onemocní i syn Jack. Lékaři si s jeho nemocí, při níž jsou všechny testy v pořádku, nevědí rady a Roy se rozhodne vyhledat pomoc u dr. House. Ani jemu se nedaří a po týdnu tápání a mylných diagnóz oznámí otci, že Jack trpí nevyléčitelnou chorobou a že mu dávají nanejvýše den života...(TV Nova)

S06E05

Statečné srdce

25.11. 07:50, Nova Cinema, 60 minut

Statečné srdce

Policista Donny si nedá vymluvit svou utkvělou představu, že v brzké době zemře - ve věku čtyřiceti let totiž umřely tři generace jeho předků. Dokonce se kvůli tomu ani neoženil a nezaložil rodinu. Ukáže se však, že to není tak docela pravda, protože když se s ním před deseti roky rozcházela jeho dívka, byla těhotná a dítě si nechala. Donny má tedy desetiletého syna Michaela a je ochoten podstoupit cokoli, aby aspoň jeho uchránil před osudem mužů svého rodu. House si vymyslí diagnózu i léčbu a pacienta pošle domů. Čtyři hodiny nato je Donny mrtvý. Smrt však byla jen zdánlivá, na začátku pitvy pacient obživne. Po několika nezdarech odhalí House skutečný důvod a malou operaci mozku provede nejenom jemu, ale i Michaelovi.(TV Nova)

S06E06

Známí neznámí

28.11. 07:45, Nova Cinema, 60 minut

Známí neznámí

Šestnásťročná Jordan strávi s kamarátkou Phoebe noc v luxusnom hoteli. Potom jej opuchnú kĺby natoľko, že vyzerá ako osemdesiatročná starena. Prácu tímu dr. House sťažuje to, že si neustále vymýšľa nové historky o tom, čo v noci robila, a s kým ju strávila. Správnu diagnózu a účinnú liečbu stanoví House po niekoľkých omyloch až po telefóne, je totiž s Cuddyovou a Wilsonom na lekárskej konferencii v horskom stredisku. Aj napriek tomu, že by to znamenalo koniec jeho kariéry, Wilson tam chce predniesť príhovor o nepovolenej eutanázii, ktorú tajne praktizujú skoro všetci lekári v jeho odbore, teda v onkológii. Aby mu v tom zabránil, House ho omámi liekmi, pre istotu mu ešte schová nohavice, a prejav prednesie namiesto neho sám. Keď Wilson pochopí, akú veľkú službu mu preukázal, dokonca mu poďakuje.(TV JOJ)

S06E07

Týmová práce

28.11. 08:45, Nova Cinema, 60 minut

Týmová práce

Poté, co se Chase přiznal Cameronové, že zavinil smrt diktátora Dibaly, chce, aby oba od House odešli, přestěhovali se a začali nový život. Jejich výpověď obnoví v Houseovi nostalgii po bývalém týmu a usmyslí si, že jej obnoví, ovšem ve čtyřčlenné verzi. Rozehraje riskantní hru s diagnózou pacienta, kterou učiní natolik zajímavou a vzrušující, že se mu všichni kandidáti - s výjimkou Cameronové - skutečně přihlásí a uchází se o práci v jeho týmu.(TV Nova)

S06E08

Blažená nevědomost

29.11. 07:50, Nova Cinema, 60 minut

Blažená nevědomost

Tentokrát se lékařům dostane do péče výjimečný vědec James Sidas, který se však obává svého intelektu a žije jako obyčejný kurýr. I když napsal několik knížek a je světově uznávaný, volí práci kurýra dobrovolně. Do péče lékaře se dostává ve chvíli, kdy se není schopen podepsat a jeho organismus začíná selhávat. Lékaři odhadují, že muž trpí TTB. Další příznaky onemocnění však vylučují. House zatím řeší, jak způsobit, aby se Cuddyová rozešla s Lucasem. Mezitím se pacientův stav neustále horší. House vypátrá, že pacient nejen pije, ale také užívá léky, které mohou snižovat jeho intelekt. Pacientův stav se však stále zhoršuje a teprve zjištění, že měl kdysi úraz, který poškodil jeho slezinu, pomůže k pacientovu vyléčení.(TV Nova)

S06E09

Wilson

29.11. 08:50, Nova Cinema, 55 minut

Wilson

Tentokrát se do obtížné situace dostane Wilson. Se svým přítelem Tuckerem se každý rok účastní výročního lovu jako připomenutí zdolání rakoviny, kterou kdysi Wilson příteli vyléčil. Tehdy předpokládal, že Tucker má před sebou pouhých šest měsíců života. Na lovu však Tucker upadne v křečích na zem. Wilson zprvu nevěří Housovi, že se Tuckerova nemoc vrátila. Skutečně se nejedná o recidivu, situace je horší. Jedná se o novou formu rakoviny. Wilson přes protesty House nechá léčivou dávku zdvojit. Výsledkem je sice ústup rakoviny, Tuckerovi však selhávají játra. Situace je kritická, Tucker může během několika dnů zemřít...(TV Nova)

S06E10

Hluboko skryté tajemství

30.11. 06:55, Nova Cinema, 55 minut

Hluboko skryté tajemství

Drogový díler Mickey náhle kolabuje. House, ktorý mu po páde zošíva hlavu, si okamžite všimne jeho podivné reakcie. Keď sa Mickey chystá odísť, lekár vyvolá u neho prostredníctvom zvuku ďalší kolaps. Po tom, čo CT nič neukáže, House predpokladá, že by Mickey mohol mať niečo s ušami, prípadne by mohlo ísť o následok užívania drog. Pacient ale odmieta spolupracovať a lekári sa musia uchýliť doslova k detektívnej práci, aby zistili viac. House chce odpočúvať pacientovu izbu, ale má technické problémy. Vychádza najavo, že Mickey už je odpočúvaný, pretože vyše 16 mesiacov pracuje v utajení na prípade veľkého drogového dílera. House napokon odhalí, že pacient trpí autoimunitnou chorobou, pri ktorej dochádza k rozsiahlemu abnormálnemu rozšíreniu krvných ciev. Choroba je, žiaľ, nevyliečiteľná...(TV JOJ)

S06E11

Výčitky svědomí

30.11. 07:50, Nova Cinema, 55 minut

Výčitky svědomí

V nemocnici sa ocitne príťažlivá manažérka Valerie, ktorá pociťuje neznesiteľné bolesti. House ju prijal predovšetkým pre jej atraktívny vzhľad, ale pacientka si svojou krásou a povahou podmaní celý lekársky tím. Jedine stážistka Thirteen ňou nie je nijak očarená a namiesto toho skúma veci pod povrchom - chce nájsť možné súvislosti tajomného ochorenia so súkromným či pracovným životom pacientky. Medzitým Housea trápia výčitky svedomia. Aby uľavil svojej duši, nečakane vyhľadá bývalého kolegu zo štúdia medicíny, ktorému kedysi ublížil.(TV JOJ)

S06E12

Tah na branku

1.12. 07:45, Nova Cinema, 60 minut

Tah na branku

Tým se soustředí na nemoc mladého hráče amerického fotbalu, který v sobotu hraje důležitý zápas, ale určit jeho diagnózu se dlouho nedaří. House přijme natruc Foremanovi nového asistenta - jeho bratra Marcuse, který právě vyšel z vězení. A ve Wilsonově a Houseově bytě se dějí podivné věci a oba se domnívají, že za nimi je právě ten druhý.(TV Nova)

S06E13

Od pěti do devíti

1.12. 08:45, Nova Cinema, 55 minut

Od pěti do devíti

V deň, kedy má byť podpísaná dôležitá zmluva s jednou z najväčších zdravotných poisťovní, sa riaditeľka nemocnice Cuddyová necíti vôbec dobre. Okrem poisťovne musí riešiť nespočetné množstvo ďalších problémov, napríklad bitku medzi Houseom a jedným z lekárov o operačnú sálu, alebo prípad pracovníčky nemocničnej lekárne, ktorá dlhé roky kradla lieky na výrobu drog. Tlak na riaditeľku kulminuje zistením, že jej malá dcérka mala ráno horúčku a ona nevie, či opatrovateľka na stráženie dokázala dievčatku pomôcť. Aj napriek beznádejnej situácie pri  rokovaní s poisťovňou, ktorá nechce nič počuť o percentuálnom navýšenie platieb, Cuddyová nakoniec tvrdo vyjedná pre nemocnicu požadovanú výšku platieb - aj keď pri tom riskuje svoju riaditeľskú pozíciu. Aj zlodejku z lekárne dokáže oklamať - dostane ju, keď si nahrá  jej priznanie.(TV JOJ)

S06E14

Soukromé životy

1.12. 18:05, Nova Gold, 55 minut

Soukromé životy

Tým se snaží stanovit diagnózu blogerky, která píše na internetu deník a tvrdí, že je tam všechno, že nic neskrývá. House a Wilson mezitím navzájem odhalí tajemství z minulosti toho druhého. House ovšem své odhalení využije mnohem nemilosrdněji...(TV Nova)

S06E15

Černá díra

1.12. 19:00, Nova Gold, 60 minut

Černá díra

Housův tým má určit diagnózu nadané studentky posledního ročníku střední školy, která ztrácí vědomí a má halucinace. Lékařská vyšetření neposkytují žádné rozumné výsledky, proto se na Housovo naléhání uchýlí k poněkud kontroverzní vyšetřovací metodě. Wilson se zatím snaží zařídit byt, což mu House nijak neusnadňuje. A Taub řeší manželskou krizi, jejíž existenci před Housem nedokáže utajit.(TV Nova)

Dostupné za 3 dny
S06E16

Uzavření

5.12. 07:45, Nova Cinema, 55 minut

Uzavření

V nemocnici vyhlásia pohotovosť, keď sa z izby stratí novorodeniatko. Všetci zamestnanci musia zostať tam, kde sa práve nachádzajú. To prinesie našim hrdinom nečakané komplikácie. Taub a Foreman sú zatvorení v archíve, kde si začnú najskôr prezerať osobné záznamy Housea, a potom tie svoje. Wilson a Trinástka sú uväznení v kantíne a hrajú trochu nepríjemnú hru na pravdu. Najhoršie je na tom House. Ten zostal sám na izbe s umierajúcim pacientom a absolvuje s ním nepríjemne pravdivý rozhovor.(TV JOJ)

Dostupné za 3 dny
S06E17

Rytířův pád

5.12. 08:40, Nova Cinema, 60 minut

Rytířův pád

V zábavnom parku bojujú proti sebe dvaja rytieri v historických kostýmoch. Po víťazstve v turnaji však rytier William stratí vedomie a so zakrvavenými očami ho odvezú do nemocnice. Zdá sa, že mladík dodržiava zásady rytierskej cti aj v súkromí a potláča lásku k žene, ktorá patrí inému mužovi. Lekári spočiatku myslia na rakovinu, ale House nástojí, aby poriadne prehľadali pacientov byt aj pracovisko. Je totiž presvedčený, že ho otrávili.(TV JOJ)

Dostupné za 4 dny
S06E18

Otevřít a zavřít

6.12. 08:10, Nova Cinema, 55 minut

Otevřít a zavřít

Tým přijme případ ženy, která žije ve volném manželství a onemocní právě ve chvíli, kdy je s milencem. Tauba její způsob života velice zajímá a inspiruje a vypadá to, že i jeho manželství se otevře. House zatím dělá všechno pro to, aby zjistil, jestli je Sam pro Wilsona ta pravá.(TV Nova)

Dostupné za 4 dny
S06E19

Volba

6.12. 09:05, Nova Cinema, 60 minut

Volba

Tým se snaží určit diagnózu mladého muže, který ztratil řeč a vědomí před oltářem při vlastní svatbě. Při hledání důkazů, které by podpořily jejich hypotézy, se doktoři dovídají překvapivé věci z mladíkovy minulosti, které tajil i před svou snoubenkou. House zase udivuje, že ho postupně všichni členové týmu zvou večer někam do baru či restaurace. Ale brzy mu dojde proč. Ani to mu nebrání, aby se neustále nesnažil překazit Taubovi manželskou nevěru.(TV Nova)

Dostupné za 5 dnů
S06E20

Balast

7.12. 07:35, Nova Cinema, 60 minut

Balast

House rozpráva svojmu psychológovi, dr. Nolanovi, o svojom aktuálnom prípade. Na pohotovosť privezú ženu s totálnou stratou pamäte. Nevie, kto je, nepozná svoje meno. House sa snaží rozlúštiť záhadu jej ochorenia a pomáha jej po kúskoch zostaviť jej identitu. Všetci pátrajú, odkiaľ žena vlastne pochádza. Spoznali ju v blízkom pekárstve a House navštívi jej manžela, ktorý vysvetľuje, že Sidney je právnička, a behá, aby odbúrala stres. Sidney si však na nič nespomína. House si všimne čiastočne odstránené tetovanie na jej členku. Ponechaná farba zrejme spôsobila alergickú reakciu, keď žena začala behať maratón. Jej liečba je teda možná.(TV JOJ)

Dostupné za 5 dnů
S06E21

Pomozte

7.12. 08:35, Nova Cinema, 55 minut

Pomozte

Lékaři z nemocnice jsou povoláni k nehodě v centru města. Stavební jeřáb se zřítil na patrové parkoviště a v troskách je přes sto zraněných a mrtvých. House ošetřuje mladou ženu uvězněnou pod sutinami, která se musí rozhodnout, jestli obětuje nohu, kterou drtí zřícený nosník budovy, nebo bude riskovat život, aby si nohu zachránila. Tým zatím na Houseův příkaz odváží do nemocnice jeřábníka, který prý při práci usnul. Houseova intuice napovídá, že zřejmě nešlo o obyčejný mikrospánek...(TV Nova)

Podobné tituly

Matrix Revolutions

O pořadu

česky česky
2006
Drama / Mysteriózní

Dr. Gregory House (Hugh Laurie) má skutočne nevyberané spôsoby. K pacientom si dovolí čokoľvek a z toho, čo si o ňom myslia iní ľudia, si veľkú hlavu nerobí. Na druhej strane, tohto nekonvenčného lekára sprevádza vynikajúca povesť. Jeho inštinkt je neomylný a jeho metódy stopercentne účinné. Práve to z neho robí výnimočného lekára. Navyše, v komplikovaných medicínskych prípadoch sa vyslovene vyžíva. Zachraňovať životy je jednoducho jeho životné poslanie...(oficiální text distributora)

Tvůrci

Daniel Attias

Hrají

Hugh Laurie, Robert Sean Leonard, Christopher Cousins, Lisa Edelstein, Lisa Darr, Dan Butler, Jennifer Morrison, James Immekus, Jesse Spencer, Omar Epps, Stephanie Venditto, Michael Merton