Dr. House

Dr. House

S01E11 - Absťák

12.9. 07:20
Nova Cinema
55 minut
2005
USA Drama / Mysteriózní

Mladý pacient po autonehodě nepřestává krvácet. Lékaři začínají být bezradní. Dr. House při hledání příčin začíná nekontrolovaně riskovat. Mezi ním a otcem pacienta dochází k opakovaným výstupům. House je přesvědčen, že chlapcovu léčbu může ovlivňovat i pacientova přítelkyně tím, že mu něco tajně dává. Celá situace dosáhne vrcholu, když House zabrání transplantaci jater, podle ostatních lékařů jedinému možnému řešení. Ví už totiž, proč chlapec stále krvácí. Napověděla mu to pitva pacientovy kočky, která uhynula několik dní před zmíněnou autonehodou.(TV Nova)

Více informací
S02E09

Hypochondr

26.9. 08:05, Nova Cinema, 60 minut

Hypochondr

Pri sledovaní konských dostihov, priamo pred očami Housea, skolabuje Anica, žena závislá na stávkovaní. Zmätený jej symptómami, ktorých bol svedkom, ju House dá odviesť do nemocnice Princeton Plainsboro a preberie jej prípad. Jeho tím odhalí, že navštívila už mnoho rôznych doktorov kvôli údajným chorobám. Všetci okrem Housea si myslia, že ide o Munchausenovu chorobu, keď pacienti predstierajú symptómy, aby  vyvolali pozornosť lekárov. House konzultuje prípad so svojím bývalým kolegom Dr. Formanom. Napriek protestu Dr. Housea ju Forman pošle domov. V presvedčení, že je naozaj vážne chorá, House z nej vytiahne priznanie, čím jej zachráni život.(TV Markíza)

S02E10

Nedorozumění

26.9. 09:05, Nova Cinema, 60 minut

Nedorozumění

Spisovatel Fletcher se zhroutí, a když přijde k vědomí, neovládá svou řeč. Myslí si, že mluví správně, ale okolí slyší nesmysly. House je se Stacy v Baltimoru, letadlo má zpoždění, takže veškerá komunikace probíhá přes telefon. Stone se lékařům snaží něco říct, ale oni nerozumí. House nakonec přijde na to, že Stone trpí bipolaritou a mozkovou malárií.(TV Nova)

S02E11

Musím to vědět

27.9. 06:35, Nova Cinema, 55 minut

Musím to vědět

Nemocnice přijme pacientku s podivnými záchvaty křečí, tiků a bolestných záškubů. Lékařský tým se nejdřív domnívá, že se jedná o nádorové onemocnění, které se pokoušejí lokalizovat na mozku. Později se obávají, že zasáhlo ženské orgány mladé pacientky. Nakonec doktor House přijde na to, že jde o vzájemně se vylučující medikamenty. Pacientka chce naoko vyhovět svému novému partnerovi a dát mu dítě, po němž touží. Ale protože sama už má dceru z prvního manželství a na další dítě se necítí, užívá spolu s hormonální léčbou na podporu plodnosti současně i antikoncepci.(TV Nova)

S02E12

Rozptýlení

27.9. 07:30, Nova Cinema, 60 minut

Rozptýlení

Sedmnáctiletý Adam se vybourá při jízdě na motokáře. Při havárii dojde k masivnímu popálení těla. Chlapec je udržován v umělém spánku, aby nebyl vystaven bolestem. Jeho stav se však rapidně zhoršuje. Po dlouhém hledání podstaty tohoto zhoršení přijde doktor House na to, že se Adam pokoušel přestat kouřit a sedativa, která jsou v odvykacích lécích obsažena, se dostala do střetu s léky podávanými po havárii a způsobila kolaps organismu. Adamův stav se po určení správného postupu dramaticky zlepší.(TV Nova)

S02E13

Modelka

28.9. 07:45, Nova Cinema, 60 minut

Modelka

Na módní přehlídce zkolabuje patnáctiletá modelka Alex a toxikologické vyšetření ukáže, že brala heroin. Proto House začne s rychlou detoxikací, při níž dojde k zástavě srdce. Potom jejího otce přinutí k přiznání, že se svou dcerou spal, a usoudí, že jde o posttraumatickou stresovou poruchu. Navíc se snaží vyloučit všechny druhy rakoviny. Ale až případ otce prožívajícího solidární těhotenství ho přivede na nápad, že jde o hormonální záležitost. House zjistí, že Alex trpí mužským pseudohermafroditismem.(TV Nova)

S02E14

Sex zabíjí

28.9. 08:45, Nova Cinema, 60 minut

Sex zabíjí

Houseův tým má pacienta, kterému brucelóza poškodila srdce natolik, že by potřeboval transplantaci, ale protože je mu už 66 let, transplantační komise žádost zamítne. House se rozhodne najít dárce na vlastní pěst mezi kandidáty, kteří jsou oficiálně nevhodní. Jedním z nich je čtyřicetiletá žena, která zůstává po autonehodě na přístrojích, ale výsledky jejích testů skutečně brání provedení operace, a tak se ji House rozhodne léčit, i když už je vlastně mrtvá. Po vyloučení řady infekcí zjistí, že má kapavku, ale protože s operací je nutno spěchat, přenesou do těla příjemce srdce z ještě nevyléčeného organismu.(TV Nova)

S02E15

Zlaté ruce

30.9. 06:00, Nova Cinema, 60 minut

Zlaté ruce

Poté, co si mladý manželský pár užíval sexuální hrátky, dostal muž těžký záchvat. Záchranáři ho přivezou do nemocnice v těžkém stavu. Zatímco Foreman předpokládá, že pacientův stav způsobil lupus, House ví, že muž byl otráven těžkými kovy. Odhalení je šokující.(TV Nova)

S02E16

Výtah do života

30.9. 07:00, Nova Cinema, 60 minut

Výtah do života

Do nemocnice přivezou dívku po srdeční transplantaci. Dívka v tuto chvíli trpí opakovanými anafylaktickými záchvaty a lékaři nemohou najít původ jejích obtíží. Po dlouhém hledání House přijde s teorií, že dívčiny problémy jsou způsobeny cizopasníkem, pravděpodobně klíštětem. Aby svou teorii dokázal, musí se s pacientkou v doprovodu dr. Foremana zavřít ve výtahu. Klíště skutečně najde a tím je původ obtíží vysvětlen.(TV Nova)

S02E17

Sázka na život

3.10. 00:15, Nova, 60 minut

Sázka na život

House bojuje o život malého chlapce. Jeho případem je doslova posedlý, protože testy na nemoc, kterou House předpokládá, vycházejí negativně. Situace se ještě zhoršuje ve chvíli, kdy chlapec prodělá srdeční příhodu a lékaři zjistí, že v srdeční krajině se nachází jakási usazenina. House se nevzdává a nařídí další testy. Ty nakonec jeho předpoklady potvrdí a on může zajistit správnou léčbu.(TV Nova)

S02E18

Spící psi lžou

3.10. 01:15, Nova, 60 minut

Spící psi lžou

House přijme případ ženy, která už desátý den za sebou nespala. Nespí ani poté, co si vzala celou lahvičku léků na spaní. House váhá, ale pak do případu vstupuje. Ženě mezitím selhávají játra. Jako možná dárkyně se nabízí její přítelkyně. Po transplantaci House objeví skutečnou příčinu ženiných obtíží. Žena byla nakažena černým morem. Toto onemocnění není však dnes už nebezpečné a House zahájí léčbu.(TV Nova)

Dostupné za 1 den
S02E19

House vs. Bůh

4.10. 08:25, Nova Cinema, 55 minut

House vs. Bůh

Do nemocnice se dostane podivná dvojka pacientů: žena, pacientka dr. Wilsona, která trpí rakovinovým tumorem, a její náboženský léčitel, kterého stihl při jeho vlastní seanci záchvat. House v jeho schopnosti moc nevěří a léčení mladíka pojme tak trochu jako souboj s bohem. Ke svému překvapení Wilson potvrdí, že ženin tumor se zmenšil. I tady však House najde vysvětlení. Mladík měl herpetickou encefalitidu a virus přenesl na ženu. Právě tento virus však velmi úspěšně potlačil rozvoj rakoviny. Oba, jak žena, tak i mladík, díky Housově léčbě přežijí. Jen mladík musí uvěřit, že není svatý.(TV Nova)

Dostupné za 1 den
S02E20

Euforie 1/2

4.10. 09:20, Nova Cinema, 60 minut

Euforie 1/2

Houseov tím ošetruje policajta Joea zraneného strelou vypálenú zlodejom áut, ktorej úlomky mu prenikli do mozgu. Preto sa lekári spočiatku domnievajú, že práve tým je spôsobená Joeova neprirodzená eufória, ktorá sa však rýchlo mení v slepotu, kontrakcie svalov a nakoniec v neznesiteľnú bolesť celého tela. Navyše sa táto eufória prejaví aj u Foremana, ktorý išiel zbierať vzorky do policajtovho bytu, kde objavil marihuanu. Všetky testy sa však ukazujú ako negatívne a Foreman sa ocitá s Joeom v karanténe, kde čaká, pokým aj jeho dostihnú ďalšie závažné príznaky. Preto v skrate bodne Camerovú infikovanou ihlou, aby ju donútil k novej návšteve Joeovho bytu, o ktorej House z bezpečnostných dôvodov nechcel ani počuť.(TV Markíza)

Dostupné za 2 dny
S02E21

Euforie 2/2

5.10. 07:35, Nova Cinema, 55 minut

Euforie 2/2

Foremanův stav se neustále horší a lékaři nevědí, co ho způsobuje. Sice správně objeví legionelu, ale ta nemůže způsobovat stav, ve kterém se Foreman právě nachází. Doslova na poslední chvíli, kdy se mu lékaři chystají provést biopsii mozku, House objeví příčinu obtíží. Ve staré nádrži nad policistovým bytem je voda kontaminovaná cizopasníky a ti způsobují pacientův stav. I když se Foremana podaří zachránit, zdá se, že bude mít následky.(TV Nova)

Dostupné za 2 dny
S02E22

Na věky

5.10. 08:30, Nova Cinema, 60 minut

Na věky

Do nemocnice přivezou ženu s dítětem. Leželo pod vodou ve vaně ve chvíli, kdy jeho matka při společném koupání dostala záchvat. Později se matka přímo v nemocnici pokusí svého syna zabít. Lékaři se snaží zjistit, co matku vedlo k jejímu chování. Dítě na následky prodělaných traumat zemře. Lékaři zjistí, že chlapec po své matce zdědil celiakii. Ta u ní vedla k rakovině žaludku. Matka odmítá další léčbu, nechce dále žít, když nežije její dítě.(TV Nova)

Dostupné za 3 dny
S02E23

Kdo je tvůj táta?

6.10. 08:45, Nova Cinema, 55 minut

Kdo je tvůj táta?

House má léčit dceru svého známého, kamaráda z hudební skupiny. Dívka má srdeční problémy, které vyvolávají těžké halucinace. Lékaři sice část srdce, která způsobuje ony stavy, ošetří metodou lokálního zmrazení, ale dívka má stále přetrvávající obtíže. Po dlouhém hledání se zjistí, že za její stav může zygomykóza. Poté už není těžké dívku vyléčit. House má problém uvěřit, že jeho bývalý kamarád by byl skutečným otcem dívky.(TV Nova)

Dostupné za 3 dny
S02E24

Příčina neznámá

6.10. 09:40, Nova Cinema, 55 minut

Příčina neznámá

House se sám stane pacientem ve chvíli, kdy ho jeden z pacientů postřelí. Další děj je značně bizarní a divák až na konci dílu pochopí, že vše, co viděl, byly Housovy post-traumatické halucinace. V nich se House velmi zvláštním způsobem snaží pomoci muži se silně oteklým jazykem, svému poslednímu skutečnému pacientovi před postřelením. Tyto halucinace jsou tak bizarní, že v nich dojde i k vraždě tohoto pacienta. Sám House v nich sdílí nemocniční pokoj s mužem, jenž ho postřelil.(TV Nova)

O pořadu

česky česky
2005
USA Drama / Mysteriózní

Dr. Gregory House (Hugh Laurie) má skutočne nevyberané spôsoby. K pacientom si dovolí čokoľvek a z toho, čo si o ňom myslia iní ľudia, si veľkú hlavu nerobí. Na druhej strane, tohto nekonvenčného lekára sprevádza vynikajúca povesť. Jeho inštinkt je neomylný a jeho metódy stopercentne účinné. Práve to z neho robí výnimočného lekára. Navyše, v komplikovaných medicínskych prípadoch sa vyslovene vyžíva. Zachraňovať životy je jednoducho jeho životné poslanie...(oficiální text distributora)

Tvůrci

Nelson McCormick

Hrají

Hugh Laurie, Robert Sean Leonard, Amanda Seyfried, Lisa Edelstein, Maurice Godin, Nicholas D'Agosto, Mark Harelik, Jennifer Morrison, Jesse Spencer, Omar Epps, America Olivo, Akiko Morison