Dr. House

Dr. House

S01E11 - Absťák

12.9. 07:20
Nova Cinema
55 minut
2005
USA Drama / Mysteriózní

Mladý pacient po autonehodě nepřestává krvácet. Lékaři začínají být bezradní. Dr. House při hledání příčin začíná nekontrolovaně riskovat. Mezi ním a otcem pacienta dochází k opakovaným výstupům. House je přesvědčen, že chlapcovu léčbu může ovlivňovat i pacientova přítelkyně tím, že mu něco tajně dává. Celá situace dosáhne vrcholu, když House zabrání transplantaci jater, podle ostatních lékařů jedinému možnému řešení. Ví už totiž, proč chlapec stále krvácí. Napověděla mu to pitva pacientovy kočky, která uhynula několik dní před zmíněnou autonehodou.(TV Nova)

Více informací
S01E21

Tři příběhy

19.9. 09:05, Nova Cinema, 60 minut

Tři příběhy

House zastupuje nemocného kolegu, vysokoškolského učitele, který vyučuje diagnostiku. Při své výuce používá metody vyprávěného příběhu, kde hlavní hrdiny mění, jak se mu zlíbí a jak v danou chvíli potřebuje. Celé aule tedy začne vykládat příběh tří pacientů, farmáře, volejbalistky a muže trpícího silnou bolestí nohy. Právě v postavě posledního pacienta jsou promítnuty zážitky samotného House. Po studentech chce, aby dokázali diagnostikovat choroby pacientů a určit způsob další léčby. Studenti mají poznat, kdy pacienti lžou, což je případ starého farmáře, který než by přiznal, že byl pokousán svým vlastním psem, radši přijde o svou nohu. Nutí studenty, aby trvali na podrobném vyšetření a nepodléhali prvním dojmům...(TV Nova)

S01E22

Líbánky

19.9. 10:05, Nova Cinema, 60 minut

Líbánky

Housea požiada jeho bývalá žena Stacy, aby sa stretol s jej súčasným manželom Markom. House súhlasí. Stretnutie prebieha v reštaurácii pri jedle a poháriku. Mark však uprostred prípitku skolabuje a je dopravený k Houseovi na kliniku...(TV Markíza)

Podobné tituly

Aquaman
Equalizer
Děda, postrach rodiny
Zilionáři

O pořadu

česky česky
2005
USA Drama / Mysteriózní

Dr. Gregory House (Hugh Laurie) má skutočne nevyberané spôsoby. K pacientom si dovolí čokoľvek a z toho, čo si o ňom myslia iní ľudia, si veľkú hlavu nerobí. Na druhej strane, tohto nekonvenčného lekára sprevádza vynikajúca povesť. Jeho inštinkt je neomylný a jeho metódy stopercentne účinné. Práve to z neho robí výnimočného lekára. Navyše, v komplikovaných medicínskych prípadoch sa vyslovene vyžíva. Zachraňovať životy je jednoducho jeho životné poslanie...(oficiální text distributora)

Tvůrci

Nelson McCormick

Hrají

Hugh Laurie, Robert Sean Leonard, Amanda Seyfried, Lisa Edelstein, Maurice Godin, Nicholas D'Agosto, Mark Harelik, Jennifer Morrison, Jesse Spencer, Omar Epps, America Olivo, Akiko Morison