Dr. House

Dr. House

S01E11 - Absťák

12.9. 07:20
Nova Cinema
55 minut
2005
USA Drama / Mysteriózní

Mladý pacient po autonehodě nepřestává krvácet. Lékaři začínají být bezradní. Dr. House při hledání příčin začíná nekontrolovaně riskovat. Mezi ním a otcem pacienta dochází k opakovaným výstupům. House je přesvědčen, že chlapcovu léčbu může ovlivňovat i pacientova přítelkyně tím, že mu něco tajně dává. Celá situace dosáhne vrcholu, když House zabrání transplantaci jater, podle ostatních lékařů jedinému možnému řešení. Ví už totiž, proč chlapec stále krvácí. Napověděla mu to pitva pacientovy kočky, která uhynula několik dní před zmíněnou autonehodou.(TV Nova)

Více informací
S01E17

Nečekaná pravda

15.9. 07:00, Nova Cinema, 60 minut

Nečekaná pravda

Na dobročinné akci v rámci prezidentské kampaně zkolabuje významný senátor Wright. Je dopraven na kliniku k dr. Houseovi, který nařizuje provést mozkové vyšetření. Naštěstí se žádný nádor neprokáže, je však nalezena léze, která by mohla naznačovat, že pacient trpí AIDS. Wright se brání, tvrdí, že on AIDS nemá, neprovozuje totiž žádný rizikový sex. Žádá House, aby u něj byly provedeny všechny imunitní testy a preventivně byl testován na rakovinu. Test HIV u Wrigta vychází pozitivně, ale on opět odmítá jakoukoliv možnost, že by měl AIDS.(TV Nova)

S01E18

Nová generace

15.9. 08:00, Nova Cinema, 60 minut

Nová generace

Při silniční kontrole zkolabuje těhotná žena. Je dopravena do nemocnice, kde doktor Forman provádí testy. Hned první výsledky testů ukazují na to, že žena má v hrozném stavu játra a ledviny. Pacientka je v 28. týdnu těhotenství. House přebírá její případ a nařizuje další vyšetření, při němž objeví jasné symptomy, že žena trpí rakovinou plic. Lékaři zvažují další léčbu. Radiace by totiž mohla dítě zabít. Stejně je šance, že dítě přežije, jen 1:5. Žena je však rozhodnuta svůj život obětovat pro život dítěte...(TV Nova)

S01E19

Děti

16.9. 07:05, Nova Cinema, 55 minut

Děti

Nemocnice se dostane do mimořádné situace, když ve městě vypukne epidemie meningitidy. Na prohlídku čeká i dvanáctiletá Mary. Protože má vyrážku a bolí ji v krku, je hospitalizována. Forman dělá pacientce lumbální punkci, její výsledek je však negativní. Dívka ale začíná krvácet z úst. Následuje sonda do trávicího traktu. I tento test končí negativně. V té chvíli dívčin organismus kolabuje. House nařizuje velmi složité a nákladné vyšetření. Lékaři objevují, že dívka krvácí do mozku a přidává se krvácení do kůže. House zjišťuje, že dívka je ve svých dvanácti letech těhotná. Díky tomu u ní došlo k těžké otravě organismu. Lékaři přeruší těhotenství a vyčistí krev. Dívka se začíná uzdravovat.(TV Nova)

S01E20

Láska bolí

16.9. 08:00, Nova Cinema, 65 minut

Láska bolí

Na kliniku sa dostaví Harvey, mladík ázijského pôvodu. Keď čaká na vyšetrenie, na chodbe sa zrazí s Houseom a z tejto zrážky dostane záchvat. Cameronová, ktorá sa skutočne vrátila na kliniku, behom okamihu zistí, že Harvey má v čeľusti kovovú doštičku. Tá teraz bráni podrobnému vyšetreniu...(TV Markíza)

S01E21

Tři příběhy

19.9. 09:05, Nova Cinema, 60 minut

Tři příběhy

House zastupuje nemocného kolegu, vysokoškolského učitele, který vyučuje diagnostiku. Při své výuce používá metody vyprávěného příběhu, kde hlavní hrdiny mění, jak se mu zlíbí a jak v danou chvíli potřebuje. Celé aule tedy začne vykládat příběh tří pacientů, farmáře, volejbalistky a muže trpícího silnou bolestí nohy. Právě v postavě posledního pacienta jsou promítnuty zážitky samotného House. Po studentech chce, aby dokázali diagnostikovat choroby pacientů a určit způsob další léčby. Studenti mají poznat, kdy pacienti lžou, což je případ starého farmáře, který než by přiznal, že byl pokousán svým vlastním psem, radši přijde o svou nohu. Nutí studenty, aby trvali na podrobném vyšetření a nepodléhali prvním dojmům...(TV Nova)

S01E22

Líbánky

19.9. 10:05, Nova Cinema, 60 minut

Líbánky

Housea požiada jeho bývalá žena Stacy, aby sa stretol s jej súčasným manželom Markom. House súhlasí. Stretnutie prebieha v reštaurácii pri jedle a poháriku. Mark však uprostred prípitku skolabuje a je dopravený k Houseovi na kliniku...(TV Markíza)

Podobné tituly

Aquaman
Equalizer
Děda, postrach rodiny
Zilionáři

O pořadu

česky česky
2005
USA Drama / Mysteriózní

Dr. Gregory House (Hugh Laurie) má skutočne nevyberané spôsoby. K pacientom si dovolí čokoľvek a z toho, čo si o ňom myslia iní ľudia, si veľkú hlavu nerobí. Na druhej strane, tohto nekonvenčného lekára sprevádza vynikajúca povesť. Jeho inštinkt je neomylný a jeho metódy stopercentne účinné. Práve to z neho robí výnimočného lekára. Navyše, v komplikovaných medicínskych prípadoch sa vyslovene vyžíva. Zachraňovať životy je jednoducho jeho životné poslanie...(oficiální text distributora)

Tvůrci

Nelson McCormick

Hrají

Hugh Laurie, Robert Sean Leonard, Amanda Seyfried, Lisa Edelstein, Maurice Godin, Nicholas D'Agosto, Mark Harelik, Jennifer Morrison, Jesse Spencer, Omar Epps, America Olivo, Akiko Morison