Panství Downton

Panství Downton

S04E07 - Epizoda 7

14.11. 06:35
Nova Lady
60 minut
2013
Velká Británie Drama / Romantický

Sir Robert odjíždí do Ameriky, aby během nadcházejícího soudního přelíčení podpořil Cořina zhýralého bratra. Lady Rose nevynechá jedinou příležitost k cestě do Londýna za svým tajným milencem, naštěstí pro ni tam poslední dobou hojně dojíždí Edith, kterou ovšem do metropole vedou zcela neradostné a trudnomyslné záležitosti. Hraběnka-vdova onemocní bronchitidou a jako pečovatelka se o ni, navzdory jejímu odmítání a úsečným poznámkám, obětavě stará Isobel. Tom se ve snaze znovu nalézt vlastní identitu, jejíž hrany obrousila léta v příbuzenském svazku s rodinou Granthamů, vydá na politické jednání, během něhož potká jednu přívětivou a svéhlavou mladou dámu. Lady Mary a pan Blake nadále pokračují v ostré výměně názorů, ale společná výprava na obhlídku nově přivezených prasat přinese nečekanou proměnu jejich vztahů. Aby nebylo o příznivce nouze, přijíždí znovu na Downton lord Gillingham, tentokráte ale opět v doprovodu svého komorníka, zlovolného Greena.(Česká televize)

Více informací
S05E05

Epizoda 5

4.12. 07:00, Nova Lady, 60 minut

Epizoda 5

Na Downton přijíždí inspektor Vyner ze Scotland Yardu a chce vyslechnout Annu i lady Mary ve věci úmrtí Gillinghamova komorníka Greena. Lady Rosmond se dovtípí, že Edith přivezla své nemanželské dítě do Downtonu a zajde se s ní na malou dívku, vychovávanou v rodině zemědělce Drewa, podívat. To ale vyhrotí situaci u Drewových doma, protože nic netušící farmářova žena si myslí, že lady Edith má holčičku jako hračku. Slečna Buntingová dostala nabídku na lepší práci a odjíždí z Downtonu, což těžce nese Daisy, které pomáhala s učením. Opakovaně na Downotn přijíždí pan Bricker, pro něhož je ovšem tamní obraz od Della Francesca pouze zástupnou záminkou.(Česká televize)

S05E06

Epizoda 6

4.12. 08:00, Nova Lady, 60 minut

Epizoda 6

Lady Edith dostane tragickou zprávu, která předznamená velké změny v jejím životě. Na Downton znovu přicházejí policisté a tentokrát zpovídají slečnu Baxterovou, k čemuž je navedl anonymní dopis. Pan Bates mezitím doma náhodou objeví antikoncepci, kterou Anna pořizovala pro lady Mary, a vyloží si to po svém. To na jednu stranu vede k rozkolu v jeho vztahu s Annou, ale následně i k velkému usmíření i zásadnímu odhalení v celé věci s Greenem. Thomas se ocitá v nelehké situaci, která ale ve finále zapříčiní proměnu jeho vztahu se slečnou Baxterovou, když se ukáže, že ona je jediným člověkem na Downtonu, na kterého se může ve chvílích nouze obrátit.(Česká televize)

S05E07

Epizoda 7

5.12. 06:55, Nova Lady, 60 minut

Epizoda 7

Downton čeká dvojí svatební oznámení, ale obojí se neobejde bez překážek, kterým budou muset nastávající manželé čelit. Lady Cora se od paní Dreweové dozví pravdu o své vnučce a důvodu, proč lady Edith z panství odešla. Tony Gillingham navzdory všemu odmítá přijmout, že jej lady Mary nechce. Naštěstí má Charles Blake v záloze plán, jak jej jednou provždy nasměrovat do náruče jeho původní snoubenky Mabel. Daisy je zklamaná z politického vývoje a padajících preferencí labouristů, až z toho chce přestat se svým studiem. Pan Molesley ale za pomoci paní Patmoreové vymyslí, jak ji vrátit její původní elán.(Česká televize)

S05E08

Epizoda 8

5.12. 07:55, Nova Lady, 80 minut

Epizoda 8

Celá rodina Granthamových je v Londýně, kde se připravuje svatba lady Rose a Atticuse. Mezi svatebčany je i Roseina matka, která na rozdíl od otce její volbu ženicha nese s neskrývanou nelibostí. Inspektor Vyner pozve Annu na policejní stanici, kde je postavena mezi další ženy k evidentní identifikaci svědkem, která bude mít těžkou dohru. Nová komorná hraběnky-vdovy, Denkerová, ukáže doposud skrytou stránku své osobnosti během výletů do nočního života metropole za doprovodu na výpomoc najatého lokaje Andyho. Sir Robert vyzve paní Patmoreovou, aby se zúčastnila odhalení památníku obětem světové války, kde na ni čeká milé překvapení.(Česká televize)

Dostupné za 2 dny
S05E09

A Moorland Holiday

9.12. 15:45, Nova Lady, 125 minut

A Moorland Holiday

Lord a lady Sinderbyovi pozvou Granthamovy na pronajaté sídlo Brancaster na lov tetřevů. Jejich snobský majordomus Stowell dává okázale najevo, že neschvaluje poměry v rodině Granthamových a odmítá obsluhovat Toma. Služebnictvo Granthamových se rozhodne mu jeho pohostinnost oplatit. Anna čeká ve vězení na vývoj případu kolem smrti Greena. Kněžna Kuraginová byla nalezena a má přijet do Downtonu. Jak proběhne po letech setkání s její dávnou sokyní v lásce, nynější hraběnkou, vdovou Violet?Na Brancasteru dojde k nečekanému zvratu ve vztazích, když Barrow uvede do pohybu svůj plán na odplatu za urážku od lorda Sinderbyho. Mezi nově příchozími hosty na lov je i distingovaný a sebevědomý Henry Talbot. Mezitím v Downtonu Daisy a paní Patmoreová pomáhají slečně Denkerové v jejím boji se Sprattem. Aby dostal Annu na svobodu, rozhodne se pan Bates k zoufalému činu, což zase motivuje pana Molesleyho a slečnu Baxterovou, aby se pokusili v celé věci něco podniknout. Nadcházející Vánoce sice jsou obestřené stínem loučení s Tomem, který po Novém roce odjíždí do Ameriky, ale současně přinášejí některé radostné zprávy, a dokonce i jedno nečekané vyznání citů.(Česká televize)

Podobné tituly

Sanditon
Velvet: Návrat
Viktorie
Poldark

O pořadu

česky česky
2013
Velká Británie Drama / Romantický

Seriál pojednává o smyšleném Downton Abbey, panství hraběte a hraběnky z Granthamu a sleduje osudy aristokratické rodiny Crawleyů a jejich služebnictva na počátku vlády krále Jiřího V.  První série zahrnuje dva roky před I. světovou válkou, počínaje zprávou o potopení Titaniku. Druhá série zahrnuje období let 1916 až 1918.

Tvůrci

Edward Hall

Hrají

Lily James, Julian Ovenden, David Robb, Michelle Dockery, Hugh Bonneville, Brendan Coyle, Maggie Smith, Jim Carter, Phyllis Logan, Samantha Bond, Lesley Nicol, Raquel Cassidy, Kevin Doyle, Elizabeth McGovern, Matt Milne, Nigel Harman, Daisy Lewis, Penelope Wilton, Brendan Patricks, Allen Leech, Laura Carmichael, Ed Speleers, Robert James-Collier, Sophie McShera, Cara Theobold, Gary Carr, Joanne Froggatt, Tom Cullen